Přejít na obsah


Fotka

Článok do kešerského časopisu

reportáž

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 11:07

Teda, musim rict ze tohle tema me pobavilo :D Nejdriv jsem si rikala, ze v zasobe toho mam dost, tak proc bych neco nenapsala, ale cim dal jsem cetla, tim vic mi bylo jasny, ze dotovat nikoho nebudu. Pisu toho zadarmo azaz, a i kdyz to delam rada, nevim, proc by z toho nekdo v tomhle casopise mel neco mit a ja jenom dobrej pocit? :D Na blog jsem tu sice delsi dobu nesahla, ale to je spis pracovnim vytizenim a vedlejsima aktivitama, nez ze by se mi nechtelo... Asi tam zase neco sesmolim, jen co dodelam ten rozdelanej web :)

 

PS: zvedavko, a me si nepamatujes ze skoleni? :D


  • 2

#22 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 18:09

No ja treba Publish parkrat koupil.Rad si ho prectl a napadlo me, ze kdyz pisu zadarmo obcas sem, tak si toho treba nekdo z redakce vsimne a kdyz se to bude libit, tak me nekdo z casopisu oslovi jestli bych nechtel napsat neco do casopisu. Klidne bych to na zacatku udelal i zadarmo. Jen to tema se mi ted nehodi. Prece kdyz pisete do Blogu sem taky z toho nic nemate, ale provozovateli stranek jde prijem z reklam. A to vam nevadi? Vzdyt jen prispevek do fora je zdrojem prijmu z reklamy. Za prispevky penize nechcete? Nemyslim, ze Publish bude nejakej zlatej dul. A rad nejaky clanek napisu i do nej bude-li o to nekdo stat.Proc ne.
  • 4

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 18:29

Ne, sem to psat mi opravdu nevadi. To proto, ze tu ty reklamy jsou od toho, aby tenhle web mohl pouzivat uplne kdokoliv zadarmo.


  • 9

#24 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 18:39

PS: zvedavko, a me si nepamatujes ze skoleni? :D

 

Ja jo, nemylim-li se. Jen tedy z Prahy ;) A taky kvuli Tvemu mistnimu blogovani ;)

 

 A abych nebyl OT, viděl jsem to taky tak jak to napsala Zvedavka s tim casopisem. Bavi mne psat pripadne prekladat z AJ, ale delam to zadarmo jen a pouze na sve triko (rozumej svuj web, ci blog), nikoliv aby na tom nekdo jiny cokoliv vydelaval.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 25 červenec 2017 - 18:42

  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#25 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 18:44

Takze je to vlastne charita :). Zatimco vydavani casopisu je honba za penezi. :) Ja jen hadam, protoze informace ani o jednom nemam.
  • 1

#26 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 18:56

Ne, ja si taky nemyslim, ze se na casopisu daneho typu da vydelat neco vic nez par korun. S preklady, sazbou, tiskem apod mam docela dost zkusenosti, tedy aspon co se cen tyka, ale proste porad radsi napisu neco sam za sebe na svuj blog nez nekam, kde na tom nekdo, byt vcelku malo, vydelava.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#27 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 19:09

To je jasny. Kazdej podle sveho gusta. Jen mi prislo, hned to odsoudit kvuli penezum za nedobre.
  • 2

#28 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2017 - 19:26

Kazdej na to mame vlastni nazor :)


  • 2

#29 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 6:20

Bývalo zvykem dávat autorům, tzv. autorský výtisk, tedy dané číslo časopisu, kde byl zveřejněn článek, příspěvek,... zdarma. Potěšilo a leckdy za článeček dostačující odměna.


  • 8

#30 publish

publish

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 8:35

Ahojte,

 

ďakujem za všetky pripomienky. Zamysleli ste sa aj nad tým, koľko stojí financovanie takého časopisu? Koľko asi v dnešnej dobe stojí tlačiareň, grafici, všetko, čo za tvorbou časopisu je?

Všetko platí jeden človek sám, z vlastného vrecka a zisk z predaja náklady nepokrýva.

Pre mňa osobne je pocta, že môžem do časopisu prispievať a že sú moje články zverejňované.

Samozrejme, nikoho nenútim robiť to isté. 

 

Prajem Vám krásny deň,

schevka


  • 5

#31 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 8:39

A co kdyby to ti grafici, tiskaři atd. dělali zdarma?


  • 0

#32 publish

publish

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 8:43

A co kdyby to ti grafici, tiskaři atd. dělali zdarma?

Pošli kontakty, ja takých nepoznám. :)


  • 0

#33 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 9:06

Ahoj, vrátím se z dovolené buď 29. , nebo 30. července. Tak pokud chceš napsat něco o pěkných keších ve Středočeském, nebo Pardubickém kraji, není problém. I ten Královéhradecký by nebyl problém.


  • 2

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 9:08

Pro grafiky to pocta neni? Ti chteji mit zaplaceno? Pro tiskarnu to neni pocta? Ta chce mit take zaplaceno?

Tak proc by nemeli dostat zaplaceno i autori? Ti svoji praci neodvedli, ze nemaji narok na odmenu?

 

Ano, vydavat casopis je drahe. Ale to jsi vedel uz na zacatku. Cenu si mas stanovit podle toho, aby ti pokryla naklady. A pokud to za tu cenu nikdo nekoupi, tak to proste nedelej! Zakladni pravidlo podnikani.

Nikdo te nenuti, abys delal papirovy casopis. Papirove casopisy maji bezne existencni problemy, vytlacuji je mnohem levnejsi internetove magaziny. A fakt nevim, proc by zrovna autori meli dotovat tvuj sen mit papirovy casopis.


  • 8

#35 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 9:10

Ahojte,

 

ďakujem za všetky pripomienky. Zamysleli ste sa aj nad tým, koľko stojí financovanie takého časopisu? Koľko asi v dnešnej dobe stojí tlačiareň, grafici, všetko, čo za tvorbou časopisu je?

Všetko platí jeden človek sám, z vlastného vrecka a zisk z predaja náklady nepokrýva.

Dobře, a proč si tedy myslíš, že zrovna autoři by to měli dělat úplně zadarmo ? I jejich čas něco stojí.


  • 6

#36 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 10:11

Ahoj,

myslím, že už se tu klasicky melete to samé pořád dokola.

Podmínky jsou nastavené - kdo bude chtít, článek za těchto podmínek napíše a poskytne, kdo chtít nebude, ten ne.


  • 16

#37 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 14:30

dejwy, mi to jenom přijde vcelku nefér vůči těm, kdo ty články napíšou - všichni z toho něco mají, ale jenom ti, co ten časopis naplní obsahem, to mají dělat zadarmo? To je jak kdybych nemohla vykazovat výkony který dělám (třeba píchání injekcí), protože prostě jsem jenom "ta blbá sestra, co to udělá zadarmo, protože tak to prostě je".


  • 2

#38 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 15:00

To je tu zase debata. Srovnáváte tu tiskaře a grafiky, profesionály, kteří se tou prací živí, a kačery, amatéry, z nichž by někdo mohl chtít jen tak pro zábavu (nebo pro získání zkušeností s psaním nebo třeba kvůli touze se zviditelnit) se podělit o zážitky z lovu. Teď to neudělá, protože se jedná o placené médium. Nevím, jestli a kolik se na tomto časopise vydělává, nebo jestli padne cena skutečně jen na jeho vydání, to bychom museli vidět účetnictví, ale o to tu teď nejde. Zcela běžně média poskytují prostor pro vyjádření, a to různými způsoby, tak proč vás to zrovna tady pohoršuje?


  • 2

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 15:19

Prostor na ziskani zkusenosti i na zviditelneni tu je, a sakra velkej! Urcite nekolikanasobne vetsi, nez papirovy casopis s kdovijakym nakladem, ktery vydava... no, kdo vlastne ho vydava? Ani nevim, komu bych svoji praci daroval! :o

 

Takze kdyz uz nekdo chce neco napsat, tak by mne fakt zajimalo, proc to udelat zadarmo pro komercni casopis s malym dopadem, kdyz to muzes uplne stejne udelat zadarmo rovnou pro mnohem vetsi internetovou komunitu? Proc ne?


  • 0

#40 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2017 - 15:58

Co já vím proč... Nepíšu, že návrh v tomhle vláknu je nějak výhodný, lákavý nebo že nejsou lepší možnosti. Jen mi to nepřišlo nijak nemorální.


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reportáž

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama