Přejít na obsah


Fotka

Jak na wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#41 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 10:21

Autor wiga může v zásadě udělat v příběhu co chce a tedy i potrápit hráče. Důležité je, aby ta hranice, kdy je to ještě pohoda, nebyla překročená. K tomu se dopracuje časem a stejně to nebude ideální. ... Veškeré kontroly úkolů dnes řeším pouze "pokutou" 10-30 vteřin. Dokonce jsem došel tak daleko, že na "Kreditce" v Praze hned na prvním úkolu ... po dvou špatných odpovědích pouštím hráče dál.


Ono je klíčové, čeho chceš jako autor wiga dosáhnout. Pokud chceš hlavně kačerům nabídnou keš a wigo bereš jen jako ozvláštnění té cesty, pak je samozřejmě budeš vést za ručičku a uhlazovat jim cestičku. Protože pro tebe bude na prvním místě ta keš a příběh a hra až na místech dalších. Na tom není nic špatně.

Mně osobně však tohle časem přestalo stačit. A to především jako hráči. Možná i proto, že jako svoje první wherigo jsem odehrál „Psa Baskervillského“ ve Vysočanech, který je příběhový a ve své střední části i nelineární. Myslel jsem si, že takhle vypadají všechna wheriga. Posléze jsem zjistil, že zrovna tohle bylo ve své době silný nadprůměr (a i dneska se drží vysoko). Chvíli mi k radosti stačilo projít si jednoduchý příběh nebo „chytrou multinu“. Ale pak jsem pochopil, že platforma wheriga je naprosto nevyužitá. Částečně to bylo nezkušeností autorů, částečně nedotaženou implementací wheriga do Garminů, které v té době představovaly když ne jedinou, tak rozhodně dominující možnost jak si wherigo zahrát. A mrzelo mě to o to víc, že existovaly i výjimky, kromě zmiňovaného ještě třeba „Za Šárkou s baterkou“, „Noční Vyšehrad“ apod., které nabízely zajímavou možnost hry.

Tím spíš mě to štvalo, že když se na koncept wheriga tak, jak byl navržen, podíváte, tak zjistíte, že mu nic zásadního nechybí. Tedy kromě podpory jeho duchovních otců, ale to už je jiná kapitola. Zdá se mi, že svým způsobem předběhl svoji dobu, protože tenkrát se dal hrát jenom na malé množině přístrojů (a ještě s výhradami), takže než se vůbec mohl masověji rozvinout, byl zavržen.

A tak jsem si jednoho dne společně s Cimrmanem (nemám na mysli žádného kačera) řekl: „Nikdo jiný to za mě neudělá.“ A rozhodl jsem se, že se nebudu ohlížet napravo ani nalevo a udělám takové wigo, jaké bych si sám rád zahrál. Odhodil jsem veškeré ohledy na přežitého Garmina (chytrý telefon má dneska skoro každý) i na další omezující faktory a šel jsem za svým cílem udělat wherigo, které by bylo téměř jako počítačová hra v reálném terénu. Upřímně řečeno, kdyby se dalo wherigo smysluplně propagovat na jiných místech než na geocaching.com, tak se nebudu zabývat ani žádnými krabičkami. Protože však zase nejsem takový blázen, abych takové úsilí nasměroval pouze do šuplíku, a chci, aby to lidi hráli, musel jsem se chtě nechtě přizpůsobit a krabičky v Baziliškovi jsou. Dokonce hned pět, ale to vykrystalizovalo až v pozdní části přípravy.

Protože však můj cíl nebyl přivést lidi ke krabičce, ale nabídnout jim „počítačovou“ hru, vypadá výsledek podle toho. Hra nikoho nevede za ručičku, naopak klade hráči překážky, ale troufám si říct, že nehází klacky pod nohy. A stejně jako nevidím nic špatně na tom, když autor za hlavní smysl wheriga vidí tu keš a tak hráčům pomáhá, tak nevidím nic špatně ani na tom mém přístupu. A ohlasy ukazují, že to podobně vidí i spousta jiných.

Je to jako s tím (stromo)lezením. Začátečníkovi a spoustě dalších stačí vylézt si za krabičkou do nějakých 8 — 10 metrů, zatímco „profík“ by si rád vyzkoušel něco víc, něco složitějšího, nad čím bude muset vyvinout mnohem větší úsilí.

Tolik úvaha nad cíli autorů wherig.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#42 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 10:41

No ja jednou pohořel na posledni stage, cilova zona byla cca 2m siroka a kopirovala hranou zed kostela a mobil si myslel, ze jsem 3m od zdi a ten metr abych se dostal do zony mne blokovala prave ta zed, tak jsem to obesel, ale ouha mobil si myslel, ze jsem zas 3m od te zdi, ale na druhou stranu, tak ted mne chybely cca 4m do zony. Po ctvrtem obchazeni sem a tam mne to prestalo bavit a sel jsem radsi pro cache, kterou jsem uz tusil kde je, precijen jsem to tam znal a jinde cache byt nemohla. No a kde je chyba kdyz je bezna chyba GPS 5m?


Bohužel budu muset odkázat sám na sebe, což je trochu narcisistní, ale nedá se jinak. Vypadá to totiž, že si většina z mého příspěvku vzala jenom tu část o hráčích, kteří „na to nemají“, a buď dál nečetla, nebo to ignorovala. Ten příspěvek totiž končí tímto odstavcem:
 

... u wiga se kombinuje několik faktorů: možnosti platformy wheriga, jeho konkrétní implementace do přehrávače (programu, ve kterém to wigo hrajete), použitá verze operačního systému (i u Androidích telefonů bývají nemalé rozdíly), konkrétní HW výbava a aktuální stav telefonu (paměť, procesor, procesy aktuálně běžící na pozadí), kvalita a zkušenosti autora a kvalita a zkušenosti hráče (například způsob, jakým telefon používá). Výsledek určuje průnik všech těchto faktorů, neboli jinými slovy výsledek je tak kvalitní, jak kvalitní je nejslabší článek.

 
V tebou zmiňovaném případě je samozřejmě tím nejslabším článkem autor, který udělal takhle miniaturní zóny. U toho taky kolikrát zuřím, protože většinou to opravdu není o ničem jiném, než o nedomyšlenosti. Takže myslím, že je zbytečné snášet příklady toho, kde to autor udělal špatně a snažit se mi dokázat, že nemám pravdu. Spíš je potřeba si uvědomit jinou věc. Ve svém předchozím příspěvku jsem psal o motivaci autorů. Tady bych se chtěl pozastavit nad motivací hráčů. Pokud hráči jde opravdu o to, aby si to wigo zahrál a užil, tak k tomu musí vytvořit vhodné podmínky (už jsme to tady zmiňovali víckrát — např. povypínat pokud možno všechny procesy na pozadí, které jdou, pravidelně ukládat, na WhereYouGo i do více slotů, neprovádět žádné nebezpečné operace apod.), jinými slovy minimalizovat možnost systémové havárie. Pokud ale chce sobě nebo autorovi dokázat, jak je wigo na hovno, pak mu to samozřejmě nedá moc práce, blbuvzdorný ten systém opravdu není. Ale podívejte se například do vláken o programech jako a:Drake, Locus, c:Geo — ačkoliv na nich pracují zkušení programátoři a ladí je již léta, přesto to na některých telefonech a v některých situacích nefunguje, padá apod. Takový je holt život. A uvědomte si, že wiga dost často dělají z nadšení lidi, kteří třeba nevidí rozdíl mezi algoritmem a logaritmem. A podotýkám, že to je dobře, protože co se týká wheriga, jen houšť a větší kapky.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#43 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 10:57

Tohle je velkej prusvih, ze se v tom neda pohybovat tam a zpatky.


Ale dá. Na Androidu určitě. V nových verzích WhereYouGo je možnost ukládat do tzv. slotů, tj. uložit si více různých pozic, ke kterým je pak možné se ještě vrátit. Počet slotů je konfigurovatelný v nastavení WhereYouGo a troufám si odhadovat, že neomezený (snad jedině rozsahem oboru čísel, která lze do políčka v konfiguraci vložit). A v době, kdy to WYG ještě neumělo, dělal jsem to tak, že jsem uložený soubor s pozicí, která se mi zdála jó důležitá, ručně pomocí správce souborů překopíroval do jiné složky a ještě i přejmenoval. Nutno říct, že jsem to potřeboval málokdy, pokud vůbec někdy.

Problém mají Garminy a iPhony. Tam ani ten náhradní postup s ručním překopírováním uloženého souboru nepůjde použít.

A pokud máš tím „pohybovat se v tom tam a zpátky“ na mysli trochu něco jiného, jako např. vrátit se k nějaké starší obrazovce, tak za prvé je potřeba srovnávat wigo spíš s počítačovými hrami než s čímkoliv jiným (a tam se taky běžně nevrátíš zpět, jedině obnovením dříve nahrané pozice, ale to je včetně předchozího stavu, nebo tím, že si to zapíšeš nebo uděláš printscreen), za druhé se tohle taky dá řešit, ačkoliv už to je „vyšší dívčí“ — v Baziliškovi mám například možnost prohlídnout si zpětně 10 předchozích zpráv (samozřejmě bez možnosti změnit nějaké rozhodnutí, které bylo třeba s tou zprávou spojeno).


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#44 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 11:21

Ale dá. Na Androidu určitě. V nových verzích WhereYouGo je možnost ukládat do tzv. slotů, tj. uložit si více různých pozic, ke kterým je pak možné se ještě vrátit. Počet slotů je konfigurovatelný v nastavení WhereYouGo a troufám si odhadovat, že neomezený (snad jedině rozsahem oboru čísel, která lze do políčka v konfiguraci vložit). A v době, kdy to WYG ještě neumělo, dělal jsem to tak, že jsem uložený soubor s pozicí, která se mi zdála jó důležitá, ručně pomocí správce souborů překopíroval do jiné složky a ještě i přejmenoval. Nutno říct, že jsem to potřeboval málokdy, pokud vůbec někdy.

Problém mají Garminy a iPhony. Tam ani ten náhradní postup s ručním překopírováním uloženého souboru nepůjde použít.

A pokud máš tím „pohybovat se v tom tam a zpátky“ na mysli trochu něco jiného, jako např. vrátit se k nějaké starší obrazovce, tak za prvé je potřeba srovnávat wigo spíš s počítačovými hrami než s čímkoliv jiným (a tam se taky běžně nevrátíš zpět, jedině obnovením dříve nahrané pozice, ale to je včetně předchozího stavu, nebo tím, že si to zapíšeš nebo uděláš printscreen), za druhé se tohle taky dá řešit, ačkoliv už to je „vyšší dívčí“ — v Baziliškovi mám například možnost prohlídnout si zpětně 10 předchozích zpráv (samozřejmě bez možnosti změnit nějaké rozhodnutí, které bylo třeba s tou zprávou spojeno).

V novych verzich. No jo. Jenze ja vim prd co je nova verze a odkdy to jde. Aktualizaci WhereYouGo mam zakazanou, po zkusenosti na tech Krokodylech, kde jsem aktualizaci prisel o rozehranou hru. Ted mam treba rozdelany Everest. Predstava ze se mi updatne player a uz nenacte rozehranou hru je v tomhle pripade obzvlast neprijemna a nechce se mi to riskovat. Ale presne jak pises, je to pocitacova hra. To je i muj nazor a proto z tech wig nejsem moc nadsenej. Ale toho baziliska jednou dam.


  • 0

#45 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 11:41

Je to počítačová hra. Počítačové hry nehraju, s tím jsem skončil někde na PC XT. Proto mě zajímá spíš ta krabička, než průběh. Mám jich v okolí už spoustu. Dohrané asi dvě. Plus několik dalších typu reverse (prakticky cesta za šipkou, jen bez té šipky), nebo jednoduché typu někam za nějaký čas dojít. Někoho to zajímá, tak to hraje. Já na to koukám asi tak jako mudlové na geocaching.


  • 0

#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 12:13

Osobně mám raději jednodušší hry. Možná i proto, že v terénu si chci užívat spíše přírodu, než hledění do mobilu / Garminu. Proto jsem se snažil, aby mé wherigo bylo max. jednoduché, ale zábavné.

O nutnosti cokoliv vypínat, jsem nějak nevěděl. Ale většinou jsem wheriga dohrál i se zapnutým tracklogem. U složitějších si příště dám pozor:-).

 

Sám však mám vymyšlenou jednu hru, která bude na způsob jedné skautské hry v terénu a jsem zvědav, jestli se mi ji podaří naprogramovat / odladit. A to už taky nebude jen jednoduchá procházečka. Ale spíše hra na motivy jedné deskovky zasazená do reálií s upraveným příběhem, aby zapadla do místa. Jen mít čas ji naprogramovat. Na druhou stranu určitě se ji budu snažit dělat tak, aby byla co nejjednodušší.

 

Jinak u nás v kraji jsou zatím většinou wherigo procházkové s úkoly, sportovní (těch je tu docela hodně hlavně v Krkonoších snad desítka), nelineárních s nějakým větvením je jenom pár (moje je trochu nelineární, ale jen drobně).

 

Takže těch, co jsou jako počítačové hry, je opravdu hodně málo. I když je otázka, co je tím myšleno.


  • 0

#47 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 12:31

V novych verzich. No jo. Jenze ja vim prd co je nova verze a odkdy to jde. Aktualizaci WhereYouGo mam zakazanou, po zkusenosti na tech Krokodylech, kde jsem aktualizaci prisel o rozehranou hru. Ted mam treba rozdelany Everest. Predstava ze se mi updatne player a uz nenacte rozehranou hru je v tomhle pripade obzvlast neprijemna a nechce se mi to riskovat. Ale presne jak pises, je to pocitacova hra. To je i muj nazor a proto z tech wig nejsem moc nadsenej. Ale toho baziliska jednou dam.

 

Mě naopak moc překvapilo, že několik let rozehraná hra (Hobit, aneb cesta tam a zase zpatky) přežila nejen spoustu aktualizací playeru, ale dokonce i výměnu telefonu.

Ten jsem si vlastní blbostí rozflákal, byl celý prohnutý a popraskaný, ale kupodivu nabootoval, tak jsem si z něj vykopíroval adresář s rozehranými wigo, hodil do nového telefonu a v terénu jsem pak neměl problém.

Ale přiznávám, že jsem problémy spíš čekal, tak to beru jen jako příjemnou perličku :-) 


  • 0

#48 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 12:32

Je to počítačová hra. Počítačové hry nehraju, s tím jsem skončil někde na PC XT.

 

Každý máme svoje preference, to je v pořádku. A jen tak na okraj, já počítačové hry taky nehraju. Spíš jen výjimečně. A nikdy jsem je moc nehrál, radši jsem tvořil než konzumoval. Ale wherigo mě nějak oslovilo a líbí se mi to. Ale taky teď poslední dobou spíš tvořím než konzumuju.

 

 

Osobně mám raději jednodušší hry. Možná i proto, že v terénu si chci užívat spíše přírodu, než hledění do mobilu / Garminu.

 

Opět věc osobního vkusu. Užívat přírodu si můžu kdykoliv, kdekoliv i bez geocachingu a bez wheriga. Nemám s tím problém.

 

 

O nutnosti cokoliv vypínat, jsem nějak nevěděl. Ale většinou jsem wheriga dohrál i se zapnutým tracklogem. U složitějších si příště dám pozor:-).

 

Žádná taková nutnost neexistuje. To je pouze doporučení, nic víc. Jsou telefony a hry, které to bez problémů zvládnou i s tím vším zapnutým. A pak jsou telefony a hry, které to nezvládnou. Zase záleží na tom, co chceš víc — jestli mít přesně zadokumentovaný veškerý svůj pohyb v tracklogu, nebo si nerušeně užít hru. Já třeba běžně tracklog neukládám, a to ani na lovu keší. Nějak nechápu, k čemu by mi byl. Používám ho pouze v případě, když tvořím nějaký ten svůj tajný závod a projíždím trasu, teď jsem ho použil při přípravě nového wheriga. Tam pro mě má opodstatnění. Ale při tom zase nehraju wigo.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#49 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 12:49

V novych verzich. No jo. Jenze ja vim prd co je nova verze a odkdy to jde. Aktualizaci WhereYouGo mam zakazanou, po zkusenosti na tech Krokodylech, kde jsem aktualizaci prisel o rozehranou hru.

 

Podle mě to je důkaz všeho, co jsem předtím napsal. Myslím, že v průběhu vývoje nových verzí WhereYouGo byla asi jedna situace, kdy se nějak změnila vnitřní struktura toho souboru a staré uložené hry nebyly kompatibilní a nešly nahrát*. Je možné, že podle zákona schválnosti jsi se do ní zrovna trefil s těmi Krokodýly a teď zbytečně neaktualizuješ z obavy před ztrátou další rozehrané hry. Ale radši to nech tak, jak to je, nerad bych, aby sis pod dojmem těchto mých slov zaktualizoval player a o ten Everest opravdu přišel.

 

* Teď jsem si to ověřil, píše se o tom v Aboutu aktuální verze: Uložené hry z verze 0.6.0 a nižší nejsou kompatibilní s aktuální verzí. Od té doby bylo vydáno už 19 aktualizací! Aktuální verze je 0.9.3, sloty jsou od verze 0.9.0 (to je asi zhruba dva roky zpátky). Jestli používáš 0.6.0** nebo ještě starší, tak potěš koště. S tím radši na Baziliška nechoď a to myslím opravdu vážně. A je docela možné, že hodně lidí, kteří nadávají, jak to padá apod., taky používají nějaké neaktuální verze. To se ale na mě nezlobte, to je jenom váš problém.

 

V tom aboutu je taky odkaz, odkud lze stáhnout starší verzi. Pokud se bojíš o Everest, lze kdykoliv odinstalovat novou verzi a nahrát tu starší. A pak po dohrání zase zpátky aktualizovat na nejnovější. Nic lepšího se s tím vymyslet nedá, přemigrovat uložené soubory na kompatibilní s novou verzí nejspíš nepůjde.

 

** Jasně, teď mi došlo, že samozřejmě máš novější, protože ti Krokodýli byli uložení v 0.6.0 nebo starší a protože máš novější, tak nešli nahrát. Nicméně to znamená, že i tak máš poměrně starou verzi, nejspíš tedy <0.9.0, což taky není dobře.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 23 leden 2018 - 12:52

  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#50 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 13:41

Jo. Tak koukam ze mam 0.9.1. Takze to zas az tak hrozny neni. Sloty tam jsou, nastaveno na 5, zrejme default na ktery jsem asi nesahal. Krokodyli jsou stara vec, tam jsem byl pred nekolika lety a klidne jsem mohl mit 0.6.0 nebo starsi. To uz dneska nezjistim, ale evidentne to tak muselo bejt. Tak diky za rady. Ale nediv se ze mam radsi klasiku, kde to obejdu s tuzkou a papirem. Papir narozil od playeru muzu mit v libovolne verzi, vzdy je kompatibilni, funguje i bez updatu a kdyz spadne, tak se pro nej ohnu, zvednu ho a jdu dal :) Jde udelat i backup tim ze ho vyfotim a ulozim. A zpetne do nej muzu nastoupit znovu kdykoliv a do kteryhokoliv mista. Sloty obsahuje uz asi 5000 let od doby jeho vynalezu v Cine a uz tenkrat jich mel vic, nez tech 10. Ale pokrok nezastavis ;)


  • 4

#51 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 14:07

Co se týká tracklogu, na Garminu ho mám zapnutý pořád. Kvůli případnému zobrazení na mapě, spočítání délky výletu, nebo kvůli případnému geotagování fotek. Na telefonu ho nezapínám. Na výletech chodím se zapnutým Garminem a GPS v telefonu zapínám jen pokud Garmin nemám a jen na chvilku. Navigace mi vydrží na baterky 6-8 hodin a mám náhradní. A když se na konci výletu vybije, nic se nestane. O doporučení vypínat tracklog jsem nevěděl.

A o papírech a PC říkal jeden můj kolega, že návrhy plošných spojů dělí na předpočítačové a počítačové. Ty druhé vždycky po chvíli hledání najde. Já mám papírů plný šuplík, ještě z doby, kdy jsem hledal bez navigace a dělal si poznámky dopředu. A předluštěnou mysterku, na kterou jsem se tehdy nedostal, jsem si radši vyluštil znovu.


  • 2

#52 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 14:16

Jo. Tak koukam ze mam 0.9.1. Takze to zas az tak hrozny neni. Sloty tam jsou, nastaveno na 5, zrejme default na ktery jsem asi nesahal.

 

V tom případě doporučuji aktualizovat na 0.9.3. Přece jenom nějaké fixy chyb tam od té doby jsou. Počet slotů nastavíš v Nastavení v hlavní obrazovce, sekce „Hlavní“. 5 je opravdu defaultní hodnota, já to změnil na 10, ale protože jediné, co to udělá, je, že ukládanému souboru přidá příponu s číslem slotu, tak si myslím, že to číslo může být libovolné (tedy takové, které půjde zadat).

 

Naopak nedoporučuji mít zaškrtnuté „Automaticky ukládat hru“.

 

Ale nediv se ze mam radsi klasiku, kde to obejdu s tuzkou a papirem. Papir narozil od playeru muzu mit v libovolne verzi, vzdy je kompatibilni, funguje i bez updatu a kdyz spadne, tak se pro nej ohnu, zvednu ho a jdu dal

 

Tak to si Baziliška užiješ, tam se ti tužka a papír budou opravdu hodit (anebo fotografická paměť).


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#53 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 14:33

Co se týká tracklogu, na Garminu ho mám zapnutý pořád. Kvůli případnému zobrazení na mapě, spočítání délky výletu, nebo kvůli případnému geotagování fotek

 

Díky za vysvětlení, tohle zase neoslovilo mě. Fotky netaguju (proč taky?) a znát přesnou délku výletu (když si ten tracklog tedy nějak očistím od „ustřelených“ zápisů způsobených nepřesností signálu) taky nepotřebuju. Kdykoliv mě to zajímalo (jednotky případů), tak jsem si to přibližně naklikal na mapy.cz.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#54 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 14:49

To jsem dělal taky, z mapy. A pak jsem se divil, jak jsem si to na papíře zkracoval. Ulítlý kousky nejsou tak významné, spíš když ztratíš na chvilku signál, tak to aproximuje rovně. Zobrazit se dá jednoduše přetažením do map.cz. Dělám to málokdy, když třeba chci vidět, kudy jsem to vlastně chodil. Spíš se na konci výletu podívám, kolik to bylo. A pak zapomenu vypnout navigaci a připočítám si k tomu i cestu vlakem.

A fotky? Záleží na tom, co fotíš. Já dost často vesnice, ať amatérsky, teď občas i dokumentačně. Tam je přesná lokalizace k nezaplacení. Bohužel to dělám jen já a když dostanu fotky od někoho jiného, docela to trvá, než se v nich zorientuju. Pokud je přesně nastavený čas ve foťáku, je to v geosetteru nebo Zoneru na několik kliknutí a data v exifu ničemu nevadí. Nedá se tomu věřit na 100%, třeba než chytí signál, nebo někde to ustřelí, ale většinou to sedí na metr přesně. A nemusím to dělat. Ale když tracklog mám a stáhnu si ho do složky s fotkama, můžu si je tagovat třeba za rok. Naštěstí digi foťáky zaznamenávají čas, na papírových fotkách se dost často nemůžu rozhodnout ani o tom, z kterého je to roku.

 

Ale tracklog je něco jiného než wherigo. Diskuse ujela jinam. O tomto když tak v jiném vlákně.


  • 1

#55 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 23:16

Nazdar, potřeboval bych slyšet názor více jidí, co hrajou wigo. Jde o to, že dělám wiga primárně tak, aby se dala odehrát na Garminech, ale tím sebe docela omezuji při programování a hráče s telefony ještě víc, protože tam nepoužívám moc zvuků a malé obrázky. Už jsem skoro rozhodnutý přejít na androidí telefon s WYG, ale tenhle log mě přinutil ještě jednou k zamyšlení.


Ahoj Luboši, jen asi dvě, tři Tvoje wiga jsme odehráli na Oregonu 450. Celkem asi půlku našich odehraných her. Dalších asi dvacet her, včetně Tvých, jsme odehráli jen na telefonu (SG II+ a nyní Honor 6x) pomocí apk WhereYouGo. Než jsme to vyladili, byl to opruz - nezobrazovala se mapa a telefon byl nepřesný. Po kalibraci kompasu a správném navedení cesty k mapě už to byla pohoda.
S Kosočtvercem jsme problém neměli ani v průběhu hry a ani při dohledávání keše.
  • 0

#56 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2018 - 20:38

Osobně jsem si vedl "cyklodeník" a záznamy z výletů (kudy jsme chodili) už dávno předtím, než jsem měl GPSku. Tenkrát jsem si to psal ručně. Dnes si stáhnu záznam z GPSky a pak to jen rozsekám na to, co jsem prošel pěšky / na kole / na lyžích, či jinak. Náhodou je to docela zajímavé vidět, kde člověk za ta léta byl potom na mapě. Dá se to pak i použít místo vysmajlíkovávání, jak proběhlo v jednom ze sousedních vláken :-). Ovšem to dělám stále pomocí GPSky, Tracklog na mobilu se mi většinou někde přerušil a nebyl tak přesný.

A k tomu tagování fotek to používám také. Taguji si všechny fotky. Protože stejně jako mpik rád fotím různé zajímavosti a je dobré vědět, kde to bylo.

 

Jinak po dlouhé době jsem hrál jedno wherigo - byl jsem na školení v Praze a chvíli jsem potom měl čas. Zahrál jsem si Pražské vodníky. Postupoval jsem přesně tak, jak se nemělo - odskakoval jsem si i na další keše, používal jsem v mobilu Wheryougo + Adrake. Zajímavé bylo, že hra mi snad 10x spadla, jako by to toto vlákno přivolalo. Většinou vždy po odkliknutí některých dialozích v zónách, před vzetím některých předmětů atp. Přitom se jedná o jednoduché wherigo, kde jsou aktivní max. 2 zóny (jedna viditelná, druhá skrytá). Zajímalo by mě, jestli to je opravdu tou náročností programu, nebo něčím jiným...


  • 0

#57 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2018 - 18:54

Tak mám dneska nějakou depku z Wheriga. Už asi dva měsíce předělávám disablovanou mysterku na wigo. V mezičase přišlo rozhodnutí, že opustím Garmina a budu používat jenom telefony. Sám časro hraju wigo na svém iphone6+ a na WYG na androidu mám Galaxy S3. Nejdřív jsem musel předělat obrázky na větší, potom napsat takovej jednoduchej příběh a teď už mám vcelku jasnej scénář, mám hotovou pracovní "plochu" cca 500x500 metrů, Mám rozmístěné zóny, v nich věci na sebrání a dneska byl první alfa test, abych si otestoval přechody mezi zónami a hlavně jak dlouho to může normální chůzí trvat k těm nejvzdálenějším. Nejdříve jsem hodinu lítal po louce s Androidem a pak druhou s iphonem. Měla by to být v zásadě pohoda, viditelnost na všechny strany, žádná oblačnost, prostě paráda. A ono ne. Obrázky perfektní, texty nádherně čitelné a ty zvuky. Až potud nádhera, Všechny zony 10x10 metrů. Na Samsungu jsem měl s polovinou zón problém se do nich dostat a do dvou jsem se nedostal vůbec. Iphone neměl sebemennší problém. Ta S3 zas taková sračka není, dnes ráno jsem ho resetoval do fabrického nastavení a nainstaloval vše nové. GPS modul má, kompas asi jenom elektrickej. Na iphonu mám vše, co běžně používám. Jediný problém, nebyl tam gsm signál. V každém případě nějak nevím co dál, protože spousta lidí má ještě horší telefony a ti by si ani neškrtli. :-(


  • 0

#58 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2018 - 19:55

Luboši, nevím, ale zóna 10x10 mně osobně přijde docela malá. Nevím, co se tam dělá a jak hra funguje, ale předpokládám, že se jedná o keš "Houbičková cache" (jinou mysterku disablovanou nemáš), takže v přírodě. No, já bych to viděl spíš na zóny 20x20 nebo i větší. Jestli chceš, zavolej, probereme možnosti.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#59 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2018 - 23:08

K té S3. Nevím, jak myslíš, že ma jenom elektronický kompas. On je v mobilech i nějaký jiný kompas? A S3 umí jen GPS. Současné mobily umí i Glonass, případně i Galileo, QZSS či Beidou.
Ty zóny bych zvětšil, pokud tomu nic nebrání. Ve směru průchodu výrazně širší
  • 0

#60 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2018 - 0:13

S3 umí i Glonass. Uměla ho i S2+.

Pro digita: Měl jsi zkalibrovaný kompas? Než jsem tu možnost v apk GPS Status objevil, byl lov s telefonem o nervy ;-).

Tento příspěvek byl upraven od Kuníkové: 04 březen 2018 - 0:19

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama