Přejít na obsah


Fotka

Pomoc s kovovým štítkem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 13:19

Ahoj kolegové,

nenašel by se někdo, kdo by mi píchl s výrobou několika kovových štítků (viz přiložený návrh)? Celkově by se jednalo o tři, čtyři štítky, nic velkého. Rozměry cca 40x10 mm.

Ideálně někdo z Prahy a okolí, kde se mohu dopravit prakticky kamkoli a kdykoli MHD. :)

Přiložený soubor  stitek.PNG   3,48K   14 Počet stažení


  • 0

#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 15:23

Ahoj,

pokud mas stitky, tak ja mam raznice do kovu :-)

Edit: Z Prahy sem, ted budu mit cestovani po stredoceskem kraji, ale presne opacnym smerem nez je zatec :D


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 28 červenec 2017 - 15:32

  • 1

#3 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 15:27

Mám možnost písmo gravírovat na NC frézce, ale nejsem z Prahy.
  • 2

#4 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 19:40

To Samaell: Štítky právě nemám, no tvoření s kovem nejsem vybaven. Ale zkusím se poptat u kamaráda, ten by něco možná mohl mít.

To Petman02: Blatná je pro mne vážně krapet z ruky...


  • 0

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 19:56

Kulíšku, ale ono by to možná šlo "kačeří poštou". Pokud vím, tak 12. a možná i 13.8. bude Mr3ska v Písku a bude se vracet do Prahy - Blatná je něco kolem 20 km, takže by to možná přes Petmana šlo. .-) Zkus se s oběma domluvit. ;)

A že jsi to ty, tak kdyby víkend byl na předání nereálný, jsem ochotná ti štítky vyzvednout v Blatné některý den v týdnu k večeru a 12.8.předat Tomovi - pokud nenajdeš nic V Praze. záleží na tobě, co si s kým domluvíš.


  • 2

#6 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2017 - 22:20

Už jsem viděl kovové štítky nikoliv ražené, ale vyleptané z cuprexitu (poměděná laminátová deska používaná pro výrobu plošných spojů). Po přelakování myslím že velice dobrá odolnost a téměř neomezená životnost při poměrně slušné ceně (deska 20x10 cm stojí cca 50,- Kč). Výroba jednoduchá - nakreslíš si barvou co nechceš vyleptat, ponoříš desku do roztoku chloridu železitého, nebo kyseliny solné/chlorovodíkové (já používal vzhledem k ceně tuto variantu) a po chvíli se neobarvená měď rozpustí. Pak umyješ desku od barvy acetonem a je to.


  • 1

#7 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 9:24

Kovové (železo) štítky časem reznou a ty vyražená čísla jsou špatně čitelná.
Lepší je obyčejna hliníková "páska". Prodává se např. docela levně v OBI v různých šířkách a cca 1m délkách. Takže jen uřízneš potřebnou délku a vyrazíš čísla.
Viděl jsem i čísla nevyražené.  "Vyklepané"  z teček hřebíkem a kladívkem. (to má snad doma každý... :-) )


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 29 červenec 2017 - 9:24

  • 2

#8 Onygzz&Pudinka

Onygzz&Pudinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 10:01

Můžu ti udělat z hliníku a čísla vyrazit razničkama. Sám mám takový štítek u jedné z našich keší. Jsem ale od Brna :(


  • 2

#9 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 13:24

Buď originální a odlej to z bronzu!


  • 4
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 16:21

neškudli a dej to rovnou ve zlatě  :D


  • 1

#11 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 16:38

v platine :)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#12 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 8:16

To zvedavka: Píši si do poznámek jako náhradní variantu. :) Avšak, kvůli pár štítkům mi tohle přijde jako moc veliká akce. 
 
To mikeant: Vyleptat čísílka mne vskutnu nenapadlo, zajímavý nápad.
 
To petegeo: Nad železem jsem přímo nepřemýšlel, ale hliníková páska z OBI mne ve spojení se štítky nenapadla. Díky za tip!
 
To Onyzgg: Brno, to je ta obydlená pravotočivá zatáčka před Vídní? Ne, promiň, jen žertuji. Nedalo mi to... ^_^ Tímto směrem se v dohledné i nedohledné době nechystám, bohužel.
 
To Smogeo, dr.vota a DogVader: Pánové, při čtení příspěvku, na který reagujete, mne napadly ty samé kovy a dokonce v témže pořadí. :D Nicméně, když už jste se nabídli, beru vás tedy za slovo! Když máte na rozdávání, tak Smogeo si tedy vezme na starost bronzový štítek, dr.vota zlatý a DogVader platinový. Podmínky doručení bych dohodl raději prostřednictvím soukromých zpráv, avšak zejména pro vývor dr.voty a DogVadera bych si klidně dojel osobně. :D


  • 0

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 8:49

A já přijedu do Žatce na FTF, pokud budou štítky díky pánům sponzorům tak sběratelsky zajímavé. :D

Z platiny vlastně ještě žádný šperk nemám, tak si dejte při výrobě záležet.

 

Ale vážně, pokud budeš Kulíšku potřebovat, včas se kolem přesunů štítků ozvi - máš tel.číslo?


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 30 červenec 2017 - 8:51

  • 0

#14 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 11:06

Když se u mě (Praha Modřany) staviš, tak ti něco na počkání udělám. Přijedu do Prahy ve středu večer.
  • 4

#15 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 19:38

To Samaell: Štítky právě nemám, no tvoření s kovem nejsem vybaven. Ale zkusím se poptat u kamaráda, ten by něco možná mohl mít.

To Petman02: Blatná je pro mne vážně krapet z ruky...

Pokud to nespěchá, mohl jsem to poslat poštou. Už jsem pár štítků po kolegy dělal. Materiál tu také nějaký mám - hliník, dural, mosaz a našel by se možná i kousek nerezu


  • 1

#16 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 21:49

Psal jsem si se Samaellem, ale s ním se tenhle týden v Praze minu. Před chvílí jsem si všiml, že se tu ozval lubbez, nicméně s ním se dle všeho minu také (neb mám v plánu ve středu odjet). Petmane, zatím tedy poštu netřeba, nabídek je dost. Nicméně, pánové, díky moc za snahu o pomoc. :)

 

Zvědavko, na tebe telefon mám. I když mi počátkem měsíce nový telefon umřel (teď je na reklamaci), mám starší v něm i všechny kontakty ze zimní zálohy.

 

 

P.S. Mimochodem, ta trojice s těmi návrhy na tvoření z drahých kovů, dohodneme se (při výše uvedených podmínkách)? :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 30 červenec 2017 - 21:52

  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2017 - 6:21

Už jsem viděl kovové štítky nikoliv ražené, ale vyleptané z cuprexitu (poměděná laminátová deska používaná pro výrobu plošných spojů). Po přelakování myslím že velice dobrá odolnost a téměř neomezená životnost při poměrně slušné ceně (deska 20x10 cm stojí cca 50,- Kč). Výroba jednoduchá - nakreslíš si barvou co nechceš vyleptat, ponoříš desku do roztoku chloridu železitého, nebo kyseliny solné/chlorovodíkové (já používal vzhledem k ceně tuto variantu) a po chvíli se neobarvená měď rozpustí. Pak umyješ desku od barvy acetonem a je to.

Jen poznámka, HCl měď neleptá. Musí se jí pomoci koncentrovanějším peroxydem vodíku. Ale pak to jde rychle. Chlorid železitý je lepší v tom, že nesmrdí, ale zato strašlivě špiní vše, na co se dostane. A na nakreslení motivu stačí NOVÝ lihový fix, musí dávat hodně sytou stopu, jinak se proleptává.


  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2017 - 7:01

Na dvou našich multinách se mi osvědčily štítky z mosazi. V hobbymarketu jsem koupil mosaznou podlahovou lištu (je to cca 30mm široký a 1mm tlustý mosazný plech, mírně prohnutý), metr stojí kolem stovky. Nůžkami na plech nastříháš štítků kolik chceš, z toho metru jsem jich nadělal asi 80. Vyvrtat dírky pro hřebíčky a raznicemi vyrazit čísla. Mosazné hřebíčky jsem našel doma v šuplíku (děda býval švec). V terénu mosaz sice časem ztratí lesk, ale aspoň je méně nápadná. Nerezne a plastická čísla jsou čitelná pořád dobře.


  • 0

#19 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2017 - 7:58

Jen poznámka, HCl měď neleptá. Musí se jí pomoci koncentrovanějším peroxydem vodíku. Ale pak to jde rychle. Chlorid železitý je lepší v tom, že nesmrdí, ale zato strašlivě špiní vše, na co se dostane. A na nakreslení motivu stačí NOVÝ lihový fix, musí dávat hodně sytou stopu, jinak se proleptává.

 

Máš pravdu náčelníku, HCl se musí pomoci oxidačním činidlem. Jinak ještě doplním, že se dá kyselina chlorovodíková nahradit kyselinou sírovou. I zde je nutné oxidační činidlo.

Lihový fix jsem ze začátku používal, ale v případě tenkých cestiček se mi (zvlášť když jsem měl správně namíchanou kyselinu - kdy bylo vyleptáno za pár desítek vteřin) občas plošňák podleptal. Klasická acetonová barva na kov byla sázkou na jistotu.


  • 0

#20 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2017 - 8:17

to já si pamatuji na doby, kdy  jsem plošňák maloval trubičkovým perem a barvou na textilie


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama