Přejít na obsah


Fotka

stan - páska na přelepení švů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 5:45

Nemáte někdo zkušenost s přelepováním švů stanu? Hlavně kde sehnat pásku. Po 10 letech se mi oddrolila páska přes švy, jinak je stan v pořádku. A kamkoli do sportu přijdu, tak mi "nutí" nový stan ... což nechci a nepotřebuju. Je to taková 2cm široká páska,původně byla krásně ohebná,ale časem ztvrdla, což vedlo k tomu, že se oloupala. 


  • -1

#2 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 12:05

Stříbrná textilní páska (klasický DuckTape), drží už 7 let na švech i ploše, neprotéká. Je časem roste podíl pásky, ale můj oblíbený stan přeci nevyhodím :-) Podmínkou je hezky vyrovnat, lepit bez záhybů a před prvním sbalením nechat hezky odpočinout.

 

Nebo kupované zátěry na bázi silikonu nebo polyuretanu (SilkNet a SeanSure - ale názvy si nejsem jistý, cena byla dost vysoká), dával jsem na starou zátěrovou větrovku, fungovalo, než jsem rozerval záda napříč o větev v lese.

 

Vyzkoušeno - ředěný chemopren, zatřít a zasytit šev a přelepit opět třeba KachníPáskou, kobercovkou nebo jen potřeným pruhem třeba bavlněné látky - fungovalo na starém plátěném Ačku, ale i na novějsím stanu

 

Nebo zkus Galanterii a chtěj pásku na podlepení švů. Dělá se metráž, aplikace samozřejmě strojově, ale lze i s žehličkou přes papír.


  • 0

#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 13:00

Stříbrná textilní páska (klasický DuckTape),

Ta mě taky napadla, 3Mková drží i v exterieru jak přibitá, ale bojím se té velké šířky.... a nikde jsem neviděl užší než 5cm


  • 0

#4 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 21:28

Tak tohle prave resim taky. Jenze my ten stan mame uz 25 let. Jinak OK, ale ty pasky se oloupaly a svy ted uz asi uplne netesnej. Jasne ze za 25 let by se uz dal vyhodit, ale proc, kdyz mu jinak vubec nic neni.


  • 0

#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2017 - 1:36

Problém je, že páska z výroby není nalepena, ale vysokoteplotně navařena pod tlakem na speciálním přístroji. A to prostě v domácích podmínkách asi nikdo nezvládne. Nicméně lze použít třeba tohle.

https://www.hanibal....entni#181417773


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2017 - 5:38

Pokud vím, prodává se polyuretanové lepidlo Freesole. Já použil to nejtvrdší, na podrážky, ale dělá se i řidší na neopreny nebo nejřidší právě na švy. Je ale hodně drahé a po otevření za poměrně krátkou dobu ztuhne v tubě samo. Je to jednorázovka.

Jinak, něco podobného jsem řešil loni, stan po 15 letech občasného používání začal propouštět při prudkém dešti. Tak dlouho jsem hledal někoho, kdo by naimpregnoval plachtu, až jsme ho dali známým pro děti na hraní a koupili jsme nový.


  • 0

#7 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2017 - 7:18

to tarmara - šířka 5cm - neboj se a lep, mám tam to samý, pokud chceš 1000% a víc  jistoty, dej pod to ten ředěný chemopren, jak jsem psal, ale nezbytně nutné to není, tu pásku (nejstarší) má na švu možná víc jak těch 7 let a drží, neprotéká.

 

 

to tommy22 - lepší než ta záplata od SJ je fakt páska z galanterie, v metráži kolem 5 korun za metr, dá se navařit žehličkou přes pečící papír, nedělal jsem s ní, ale viděl u kamaráda po aplikaci. Vypadalo to slušně, vlastní a dlouhodobou zkušenost nemám, jo a pro úplnost, viděl jsem to cca před 5 roky, takže cena s rezervou.


  • 0

#8 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 20:29

Před 25 lety mi ke stanu Gemma dali lahvičku s disperzí na natření švů. Loni jsem nátěr obnovil ředěným Herkulesem. Švy to utěsní dobře.


  • 0

#9 Cef

Cef

    Newbie

  • Banned
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationRussian

Publikováno 16 září 2018 - 6:59

BAN
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama