Přejít na obsah


Fotka

Je možné vytvořit geocoin vlastního designu? Just to know :)

cwg geocoin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 18:58

Zdravím. Jelikož jsem začátečník, hned jen tak asi nějaký travelbug či geocoin zakládat nehodlám, ale jen tak pro zajímavost: je možné vytvořit geocoin se svým vlastním designem a pak jen objednat samotný kód a aktivovat jej? Nebo je nutné koupit hotový produkt? Případně udělat zakázku k vytvoření, a na kolik by to asi vyšlo? Podmínkou je, aby trackovací číslo bylo jedinečné (tedy je třeba zjistit dostupná čísla, nějaké vybrat a zabukovat, aby nevznikl duplikát). Je to možné?

 

Samozřejmě, že si jen můžu vybrat, co se mi líbí, a pak jen aktivovat, vložit do kešky, ale tak kdyby něco, tak abych věděl, jestli existuje i alternativa, a to vlastní design :)


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 19:35

Ahoj,

samostatný kód je možné koupit (nevím, které e-shopy jej mají aktuálně v nabídce). Sám mám jeden kód zakoupený, stál mne asi padesátikorunu (cca, už nevím). Jinak je samozřejmě možná i výroba vlastního GC (nevím, za kolik) a též je možné si i přímo u GS zařídit i vlastní ikonku, ale připrav si poměrně dost $$ (jednou jsem na částky narazil, nepamatuji si však, kolik to bylo).


  • 0

#3 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 20:10

Tak ikonka mě netrápí (pokud je to teda to, co si myslím, tedy ikonka na webu), to bohatě stačí default :)

Jestli teda je možné mít vlastní design, přičemž kód je možné samostatný objednat, pak teda možná zapojím fantasii (a Adobe Illustrator) :) Ten kód je samolepka, nebo je to na papíře pro přeražení/přepis na GC? Samolepka se totiž časem může sloupnout, což není pro trackovatelný předmět dobré. Přepsaný kód přímo na předmět je trvalý...

Díky moc :)

Tento příspěvek byl upraven od Polda18: 15 srpen 2017 - 20:11

  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 20:20

kod je jen kod, nehmotný


  • 1

#5 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 20:21

Zakoupíš si kód, jež ti následně přijde e-mailem. Jak s ním naložíš je už jenom na tobě (můžeš ho křídou napsat na zem, nechat si ho vytetovat na čelo, dát jej na fasádu,...kreativitě se meze nekladou). A ano, ikonkou jsem měl na mysli tu na webu GC.com.

V rychlosti jsem koukl do historie mé e-mailové schránky a kupoval jsem ho zde.


  • 2

#6 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 23:06

Díky za tip :) Při aktivaci pak zadáváš, zda je to TB či GC? Nebo to není moc rozlišený? Díky :)
  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2017 - 23:11

Aktivace není nijak rozlišená, je jedno, jestli je to GC nebo TB.


  • 0

#8 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 5:41

Já jsem si na svůj web dal obrázkový odkaz s ještěrkou a textem "Klikni pro získání trackovacího kódu" a po kliknutí odkaz vede na zaheslovanou stránku. Po zadání hesla se načte celá stránka a na ní je poděkování a trackovací kód virtuálního GC. Na tom obrázkovém odkazu je i jasně napsán Hint, který je heslem pro tu stránku.

Takto jsem to udělal ze dvou důvodů:

1. kdybych tu stránku nezahesloval, najdou ji vyhledávače a za pár dnů bude googlem viditelná na celém světě

2. protože je kód využitelný jen a pouze pro geocaching, má to potenciální zájemce o kód maličko ztížené tím, že musí podle hintu zadat to heslo pro přístup. Takže je to vlastně i mysterka D1

 

A přesto, že je to velice jednoduché, už jsem dostal pár mailů s výtkou, kde má vzít to heslo. Moje odpověď vždy byla "použij hint".

 

Mám web s tématikou železnice, tedy pro dost úzký okruh čtenářů a zajímalo mě, kolik kačerů má podobné zájmy. Napadlo mě to zjistit právě tímto způsobem, a zatím zjišťuju, že těch pár, co už se objevilo, nedokáže vyluštit D1.

 

No a pokud se kód někde veřejně objeví, prostě ho archivuju a ta sranda mě stála pouhých 60 českých. A hlavně se dá celkem lehce odvodit, kdo ten kód pustil do světa a dá se předpokládat, že i přispívá na i využívá služeb finálkových webů.

 

 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 17 srpen 2017 - 6:01

  • 1

#9 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 9:06

Já jsem si na svůj web dal obrázkový odkaz s ještěrkou a textem "Klikni pro získání trackovacího kódu" a po kliknutí odkaz vede na zaheslovanou stránku. Po zadání hesla se načte celá stránka a na ní je poděkování a trackovací kód virtuálního GC. Na tom obrázkovém odkazu je i jasně napsán Hint, který je heslem pro tu stránku.

Takto jsem to udělal ze dvou důvodů:

1. kdybych tu stránku nezahesloval, najdou ji vyhledávače a za pár dnů bude googlem viditelná na celém světě

2. protože je kód využitelný jen a pouze pro geocaching, má to potenciální zájemce o kód maličko ztížené tím, že musí podle hintu zadat to heslo pro přístup. Takže je to vlastně i mysterka D1

 

A přesto, že je to velice jednoduché, už jsem dostal pár mailů s výtkou, kde má vzít to heslo. Moje odpověď vždy byla "použij hint".

 

Mám web s tématikou železnice, tedy pro dost úzký okruh čtenářů a zajímalo mě, kolik kačerů má podobné zájmy. Napadlo mě to zjistit právě tímto způsobem, a zatím zjišťuju, že těch pár, co už se objevilo, nedokáže vyluštit D1.

 

No a pokud se kód někde veřejně objeví, prostě ho archivuju a ta sranda mě stála pouhých 60 českých. A hlavně se dá celkem lehce odvodit, kdo ten kód pustil do světa a dá se předpokládat, že i přispívá na i využívá služeb finálkových webů.

Mazaný :) Železnice mě nijak zvlášť netáhne, takže příliš neprahnu po všech trackovatelných předmětech (TB, GC), ale jestli tuhle "mysterku" nedokážou rozluštit, tak moc rozumu asi nepobrali :D :D


Tento příspěvek byl upraven od Polda18: 17 srpen 2017 - 9:06

  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#10 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 9:09

ale jestli tuhle "mysterku" nedokážou rozluštit, tak moc rozumu asi nepobrali :D :D

 

V této chvíli mám 17 rozhořčenejch majlů že to nefunguje 


  • 1

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 9:21

V této chvíli mám 17 rozhořčenejch majlů že to nefunguje 

Mně to funguje, víc mě zdrželo hledání onoho webu


  • 0

#12 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 10:10

V této chvíli mám 17 rozhořčenejch majlů že to nefunguje 

Tak to je docela pohodička :D


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#13 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 10:58

Hledání webu byla hračka, vždyť to má Mirek na profilu ;)


  • 0

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 21:03

:D To je heslo? Tak jednoduché? :D

Ovšem profil jsem prošmejdila a odkaz na web nevidím - pravá bloncka. Nebo že by byl problém, že mi dneska skončilo PM a ještě jsem neobnovila?


  • 0

#15 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 21:40

Taky ho tam nevidím. Weby se ukazují jen prémiovým členům? Nebo jak?
  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#16 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 22:13

Btw, Mirku. Web jsem sice nenašel (ani na profilu na GC.com), zato jsem našel listing dost hezký mysterky :)

https://coord.info/GC606E8
Jednou si k tomu takhle sednu a možná ji i půjdu hledat :)
  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#17 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 7:31

Je to na profilu :-)


  • 1

#18 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 7:51

:D To je heslo? Tak jednoduché? :D

Ovšem profil jsem prošmejdila a odkaz na web nevidím - pravá bloncka. Nebo že by byl problém, že mi dneska skončilo PM a ještě jsem neobnovila?

 

Odhaduji tak D1.5 - hint: mailová adresa...


  • 0

#19 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 8:24

Btw, Mirku. Web jsem sice nenašel (ani na profilu na GC.com), zato jsem našel listing dost hezký mysterky :)

https://coord.info/GC606E8
Jednou si k tomu takhle sednu a možná ji i půjdu hledat :)

Zatímco sedím a čekám až kolegyně vyřeší pracovní mysterku ( kam ji zmizel jistý materiál a kolik ho teda mám objednat ), koukla jsem na tuto, vyluštěno ověřeno, tohle mám ráda, jen teda docela z ruky , ale třeba se to někdy bude hodit  :) .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#20 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 13:24

Zatímco sedím a čekám až kolegyně vyřeší pracovní mysterku ( kam ji zmizel jistý materiál a kolik ho teda mám objednat ), koukla jsem na tuto, vyluštěno ověřeno, tohle mám ráda, jen teda docela z ruky , ale třeba se to někdy bude hodit  :) .

 

Taky jsem si ji teď „vyluštil“ (ono stačí na této dávat pozor a všímat si číselek u písmen) :) Jen je škoda, že je to dost daleko od Prahy :( Já jsem Ústečák, ale do Prahy dojíždím kvůli studiu. Teď budu mít opravky, tak jsem si říkal, že bych se mohl podívat na kešky v okolí. Jenže to bych musel přímo v Praze nebo někde na okraji Prahy, kam jezdí příměstské linky. Takhle daleko to nepůjde :(


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:cwg, geocoin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama