Přejít na obsah


Fotka

Jak má vypadat sigitem a co znamená zkratka CWG?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 14:35

Zdar. Hodně se setkávám v logboocích na internetu s tím, že někdo vložil CWG nebo si vzal CWG. Co je to za zkratku? Jedná se o sigitem (dřevěné kolečko s obrázkem a usernamem)? Nebo se jedná o geocoin? Díky :)

 

A teď to hlavní: Jak na návrh vlastního sigitemu? Už jsem si udělal malý návrh sigitemu (stejný design jsem si připravil i pro geocoin, jen je tam ještě šablona pro trackovací číslo - tento design měnit nebudu, pro trackovací minci je to design myslím si dost vhodný)

 

hellboy_geocoin_front_cwg.png  hellboy_geocoin_back_cwg.png

Vlevo je líc sigitemu, kde je vyobrazen Hellboy, vpravo je pak rub sigitemu s logem Úřadu pro výzkum paranormálních jevů, kde Hellboy pracuje. Hellboy, protože je to má oblíbená komixová postava, a je v mém profilovém obrázku :)


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#2 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 14:53

http://wiki.geocachi...ch_Wood_Geocoin

 

Návrh pošli výrobci a dál se s ním určitě dohodneš.


  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 14:53

Czech Wood Geocoin, dřevěné kolečko s obrázkem a nickem kačera.
  • 1

#4 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 15:22

Tedy díky za informace :) Výrobci je třeba zaslat kompletní design, nebo jen obrázek a název CWG? Kolik vás to stálo?


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 15:47

Asi bys měl začít přečtením celé geowiki http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana

Ušetří ti to spoustu otázek.

A taky zkus použít google http://lmgtfy.com/?q...cwg výroba cena


  • 3

#6 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 19:13

Tak díky. Dle zde nabytých informací jsem tedy přetvořil design CWG tak, aby odpovídal formátu, tedy teď to vypadá nějak takto :)

hellboy_cwg_design.png

 

Design zatím tedy bude dřímat v mém „šuplíku“ (rozuměj na disku počítače), do výroby to asi pošlu až po pár letech, kdy na to bude dost finančních prostředků. Už jsem si našel vhodné téma pro první kešku k založení, ale zatím není moc finančních prostředků a dost volného času, abych se o ní staral, takže nápad zatím leží bezpečně v mé hlavě (a napsaný na papíře) :)


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 6:25

Přesně tak, žádný spěch. Taky jsem měl celkem rychle námět k první keši, ale počkal jsem aspoň na první stovku odlovů, abych získal představu, jak to chodí, jaké se používají v praxi typy krabek, jak se ukrývají atd. A uvažuješ správně, že je potřeba počítat s tím, že cosi bude stát starání se o keš (čas, peníze).


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 11:25

Tak díky. Dle zde nabytých informací jsem tedy přetvořil design CWG tak, aby odpovídal formátu, tedy teď to vypadá nějak takto :)

attachicon.gifhellboy_cwg_design.png

 

Design zatím tedy bude dřímat v mém „šuplíku“ (rozuměj na disku počítače), do výroby to asi pošlu až po pár letech, kdy na to bude dost finančních prostředků. Už jsem si našel vhodné téma pro první kešku k založení, ale zatím není moc finančních prostředků a dost volného času, abych se o ní staral, takže nápad zatím leží bezpečně v mé hlavě (a napsaný na papíře) :)

 

Jenom pro informaci, vlastnictví CWG není podmíněno založením keše. Prostě máš svůj vlastní sigitem, který měníš v keších osobně či či jinak, nebo jen pro radost ostatním umisťuješ do keší, které se ti líbily. Finančně nákladné to nějak extra není, malá série 50 ks vyjde na cca 240,- Kč. Jinak pro návrh je nejlepší použít oficiální šablonu zakladatelů CWG: http://www.cwg-sigitem.cz/, kde najdeš i výrobce a pod.


  • 0

#9 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 20:42

Jenom pro informaci, vlastnictví CWG není podmíněno založením keše. Prostě máš svůj vlastní sigitem, který měníš v keších osobně či či jinak, nebo jen pro radost ostatním umisťuješ do keší, které se ti líbily. Finančně nákladné to nějak extra není, malá série 50 ks vyjde na cca 240,- Kč. Jinak pro návrh je nejlepší použít oficiální šablonu zakladatelů CWG: http://www.cwg-sigitem.cz/, kde najdeš i výrobce a pod.

Problém je, že nemám CorelDraw a nechce se mi kvůli tomu kupovat plná licence. Importoval jsem tedy obrázek se specifikací, a vytvořil SVG verzi pomocí Inkscape (mimochodem, má úplně stejné funkce, takže je to jedno). To SVG jsem stejně jen vytvořil, abych si udělal představu, jak to asi bude vypadat.

 

Těch 50 ks by možná pro začátek mohlo stačit, nicméně nějaký ten čas ještě počkám :) Dokud nevydělávám za svý pravidelně, nemá cenu se do toho pouštět. Sice mám smlouvu na brigádu, ale jedná se jen o občasnou výpomoc při práci, je to placené hodinově. To by chtělo se domluvit na brigošce během studia, aby to šlo dobře zkorigovat s přednáškama a cvikama, což nebude snadné, když dobré termíny už jsou dávno rozebrané :( Tedy vydělat si nějaké ty svý peníze bokem, nastřádat, a za ty to pak koupit...


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#10 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 4:57

Tak Corel Draw mít nemusíš - stačí vyrobci CWG poslat svůj návrh a on ho už zpracuje do potřebné formy a podoby sám... Pak už jen vybereš, která z jeho úprav se ti líbí - a je to...
  • 0

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 6:46

Přesně tak, to své SVG pak pošleš vybranému výrobci a on si to do šablony zaimplementuje sám. Dělám to stejně tak - Inkscape a SVG. Zatím tedy jen razítko, ale CWG bude následovat.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 13:01

Tak razítko je v podstatě CWG na papíře :D Teď jsi mi nasadil brouka do hlavy :) Nechat si udělat razítko (typu kancelářský bude asi lepší - inkoust je už přímo v pouzdře, není nutné tahat zvlášť inkoust) ve stejném designu, jako CWG :) Koukal jsem na galerii vyrobených CWG, a jsou tam kromě dětských obrázků také celkem slušné normální - vyobrazení dravce, apod. - sice jsem nezkoumal všechny stránky (ono jich je hodně), ale Hellboye jsem tam zatím neviděl :)


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)


#13 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 13:22

Spíš máš na mysli typ terénní (mobilní) - v kanceláři je dost místa a klidně tam můžou být stará razítka se separé inkoustovým polštářkem. Jeden z nejpopulárnějších typů u kačerů je Trodat Mobile Printy - jednou rukou otevřeš i zavřeš.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#14 Polda18

Polda18

    Polda18

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2017 - 13:26

Spíš máš na mysli typ terénní (mobilní) - v kanceláři je dost místa a klidně tam můžou být stará razítka se separé inkoustovým polštářkem. Jeden z nejpopulárnějších typů u kačerů je Trodat Mobile Printy - jednou rukou otevřeš i zavřeš.

No já měl na mysli takový to cvakátko (víš, jak zatlačíš a ono to cvakne a orazítkuje), ale tohle je geniální, vejde se v pohodě do kapsy :)


  • 0

Usmívej se. Zítra bude hůř ;)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama