Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

CWG či ne


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 soda37

soda37

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:15

mám dotaz nato jestli má cenu si udělat si CWG. Mám strach že budu mít doma 50 stejných CWG a nebudu je mít kde vyměnit (v keškách moc nejsou), nebo je nějakým způsobem využít. 

Za všechny rady děkuji.


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:18

A chodíš na eventy?
  • 0

#3 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:52

Mně těch 50 vydrží cca rok (při cca 400 krabičkách), a to si ještě vybírám CWG s motivy, které mě zaujaly. Aspoň se mi to doma přehnaně nehromadí.


  • 4

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 18:43

Já dělal 120 a stačilo to asi na rok. Dával jsem je i bez výměny když se mi keš líbila. Teď mi došly a nemůžu se dostat k tomu objednat další.
  • 2

#5 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 20:17

Není tomu tak, že v keších CWG nejsou. Je jich tam poměrně dost, ostatně já mám téměž všechna CWG vyměněna v keších, z eventů je jich minimum. Ale je nutné chodit na přírodní keše, které jsou dál od civilizace a pak třeba na mysterky a multiny. Tam bývají.


  • 5
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 20:47

Někdy není třeba ani chodit moc daleko. :)

Příklad z neděle, kdy jsem byla na dvou v podstatě stejně provedených keších stejných ownerů - první keš téměř drive- in, ani CWG ani jiné věci na výměnu a druhá snad necelých 200 m od stejné silnice, ale v lese u pohodové asfaltky obsahovala hned 2 CWG a několik moc pěkných hraček.

Owneři podle mě nemají moc šanci obsah keší ovlivnit, to by u nich museli bivakovat a kontrolovat výměny...Řadu z nich otráví, když po týdnu je doplněný obsah pryč a za další týden totéž. Sama keš sice nemám založenou, ale o jednu se občas starám - vím, co jsem do ní vložila a za jak dlouho obsah bez náhrady postupně zmizel. Známí kačeři postupně popisovali, co v ní momentálně už není a ani nic výměnou.....Smutné, ale je to tak. 


  • 3

#7 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 21:12

Někdy není třeba ani chodit moc daleko. :)
Příklad z neděle, kdy jsem byla na dvou v podstatě stejně provedených keších stejných ownerů - první keš téměř drive- in, ani CWG ani jiné věci na výměnu a druhá snad necelých 200 m od stejné silnice, ale v lese u pohodové asfaltky obsahovala hned 2 CWG a několik moc pěkných hraček.
Owneři podle mě nemají moc šanci obsah keší ovlivnit, to by u nich museli bivakovat a kontrolovat výměny...Řadu z nich otráví, když po týdnu je doplněný obsah pryč a za další týden totéž. Sama keš sice nemám založenou, ale o jednu se občas starám - vím, co jsem do ní vložila a za jak dlouho obsah bez náhrady postupně zmizel. Známí kačeři postupně popisovali, co v ní momentálně už není a ani nic výměnou.....Smutné, ale je to tak.

Jj, dám do své keše 3 svoje cwg a za chvíli jsou pryč.
  • 2

#8 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 0:52

Me zase kaceri bez nahrady luxuji keskova CWG z finalky - zrejme si mysli, ze to je pro ne odmena za to, ze jsem jim naprogramoval wherigo kesku. Casem tam budu muset dat nejaky fair-trade udelator. Ale to je spis tema na Geodepresivni koutek.


  • 0

#9 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 8:28

Bohužel je to smutné odražení masovosti geocachingu a také odraz povahy části kačerů: "vezmu si to vždyť mě nikdo nevidí a nikdo mi to nedokáže." Bohužel CWG mám taky a kolikrát jsme s přítelkyní dávali do směnáren svoje CWG aby se obnovila podstata směnárny, když tam žádná CWG nejsou a zmizela do týdne a někdy i s krabkou.


  • 1

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 18:13

Já sbírám CWG hlavně po keškách a nacházím jich opravdu dost. Je hodně kačerů, kteří nechávají CWGčka pro radost ostatním i bez výměny.


  • 1

#11 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 19:00

Já sbírám CWG hlavně po keškách a nacházím jich opravdu dost. Je hodně kačerů, kteří nechávají CWGčka pro radost ostatním i bez výměny.

Ty bys měl sbírat jenom smrková CWG :D .


  • 4

#12 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 7:57

Přiznávám,že na samým začátku mýho geochození jsem několikrát neodolala....a CWG jsem si vzala...bez výměny za svoje,a snažila jsem se to nahradit alespoň množstevně věcičkama vloženýma... :(
Tajně doufám,že už je to promlčený... :huh:

Neboj, CWG je věc na výměnu jako každá jiná v ceně asi 10 Kč, takže pokud místo něj dáš třeba přívěsek ke klíčům, je to v pořádku, přestože někteří sběratelé CWG tvrdí opak.


  • 4

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#13 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 4:04

Neboj, CWG je věc na výměnu jako každá jiná v ceně asi 10 Kč, takže pokud místo něj dáš třeba přívěsek ke klíčům, je to v pořádku, přestože někteří sběratelé CWG tvrdí opak.

To máš sice pravdu ale CWG by se měla popřípadě mohla měnit kus za kus. Protože tímto co si teď řekl se řídí zlomek kačerů a bohužel pak to tak vypadá CWG směnárny jsou plné bordelu a kinder šrotu a CWG nikde. Ale není to zákon a stejně by byl porušován jak to známe z praxe.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama