Přejít na obsah


Fotka

Oprava dětského autíčka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2017 - 18:16

Nevíte někdo, kde by se dalo nechat v Praze opravit dětské elektrické autíčko? Něco se stalo s elektromotorkem, chvilku jede, ale pak jen bzučí... Nebo neví někdo, jak to opravit?


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 17:11

Všimnul jsem si, že autíčko normálně funguje až do chvíle, kdy se zatíží. Pak přestane elektromotorek pohánět kola a začne bzučet. Když pustím plyn a zase ho zmáčknu, tak normálně naskočí a jede, ale prázdné.


  • 0

#3 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 18:30

Ahoj, nevím co přesně je to za přibližovátko, ale počítám, že když elektrické, tak jezdí na baterii. Jak je stará? Podle toho co popisuješ bych takhle z dálky tipnul její nedostatečnou kapacitu, kdy se v zátěži rychle vybije. Pokud se dostaneš na kontakty a máš voltmetr, tak ho připoj a šlápni na plyn. Jestli napětí rychle spadne, tak je po baterce.


  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 18:42

Tak to ja bych tipnul na praskle ozubene kolecko v prevodu. Jakmile se auticko zatizi, tak v nekterem z ozubenych kolecek zacne prokluzavat hridel.

 

Jen porad nevim, jak to auticko vypada, a jak je vlastne velike?


  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 19:18

Takové co se v nich vozí malé děti, pod sedačkou je baterie, u každého zadního kola malý elektromotor.

 

https://www.google.c...503512275791234

 

Něco takového.


  • 0

#6 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 19:22

Chtělo by se říci SPOJKA. :)

Ale vážně. Takovéhle autíčka mohou mít namísto ozubených převodů, jen nějaký třecí převod, který může být již obroušený (možná je jen mastný), nebo možná řemenici a řemen je vytahaný, nebo něco podobného, takže s tou spojkou by to nemuselo být až tak moc od pravdy. 


  • 0

Jsem to stále já.


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 19:33

Aha, tak to je trochu vetsi, nez jsem si predstavoval. Ale Pupek bude mit pravdu!


  • 0

#8 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 21:39

Upřímně, neznám nikoho, komu by podobná autíčka fungovala déle než tak na "dvě použití". Ať se jedná o levnější nebo extra drahé typy. Synovec měl něco drahého a přestaly tomu fungovat brzdy...což je problém, když člověk bydlí na kopci.  :)


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 6:22

Motory jsou u obou kol? A dělají oba totéž? Jen bzučí? A opravdu se netočí, nebo to netočení je vidět až dál, někde za převody? Pokud se opravdu netočí už motory, doporučoval bych někoho s osciloskopem, ať se podívá na regulátor, bude asi pulsně šířkový a některý tranzistor by to už mohl mít za sebou. Ale pravděpodobnější bude nějaká mechanická závada, jak psal někdo už dříve. A kontrola voltmetrem přímo na baterii, v klidu i při zátěži, by bylo to první, co bych udělal, případně si někde půjčit novou baterii (jestli je to 12V, tak z auta). Jen doufám, že je to nějak slušně jištěný, zkrat z olověné baterky dokáže přepálit i dost silné dráty.


  • 0

#10 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 10:57

Mame neco podobneho, ve vnitr asi stejneho. jen to vypada jako Brouk, pokud vim, tak tam jsou dve sestivoltove baterie...

Kazde kolo ma svuj motor a sve prevody, vse zadelano v jednom kusu plastoveho ramene.

Pokud by se promerenim zdala baterie ok, tak bych zkusil kontaktovat prodejce, maji zajisten pro reklamace nejaky svuj servis, tak se pripadne obratit na ten.


  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 13:02

Každé kolo má svůj motorek. Možná to bude opravdu tou baterkou. Před časem terorista Franišiška vylomil kolíky na nabíječce, tak jsem šel do Datartu a chtěl koupit novou. Podle té staré mi prodavač nějakou našel, zkontroloval, jestli to má stejný konec a já ji koupil. A od té doby to nefunguje. Takže je možné, že se baterie nabije jen tak tak, aby se autíčko rozsvítilo...


  • 0

#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 13:32

A pročpak jsi tuhle "nepodstatnou" informaci zatajil...?!? :rolleyes:


  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 13:43

Protože by mě nenapadlo, že mi prodavač v elektroobchodě prodá za sedm stovek nabíječku, která to nenabije.


  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 13:53

Tak to opravdu chce voltmetr, nebo alespoň žárovku připojit přímo na baterii a šlápnout na pedál. Pokud napětí spadne/žárovka pohasne, je to jasné. A pak zkusit změřit, kolik proudu dá nabíječka do baterek. Pokud je to olovo, tak by měla dát tak 0,1 - 0,2 ampér na 1Ah, tj. u baterky 10Ah tak 1 - 2 ampéry. Olovo snese dost, v autě se startuje stovkami ampér a při nabíjení se taky nedá moc dobře regulovat proud, hlídá se pořádně jen napětí.

A máš ještě tu starou nabíječku? Což ty vylomené kolíky nějak provizorně spravit a zkusit to nabít s ní?

A správný prodavač elektro nemusí poznat televizi od pračky, ale musí k pračce prodat anténu na všechny programy.


  • 3

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 14:17

Starou nabíječku už nemám, manželka vyhodí všechno, co se momentálně nepotřebuje. Říká tomu čistota prostoru. :-) Prodavač říkal, že to chce 1 ampér a že to ta nabíječka dá.... Evidentně nedá. S tou žárovkou to zkusím.


  • 0

#16 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 15:07

Pokud chces, doma se ti podivam na hodnoty te nasi nabijecky, muzes porovnat, jestli to co ti prodal odpovida...

Pokud mas zajem, pisni pls pres profil na geocaching.com, at se mi to rozsviti v mobilu. Kdybych se sem nedostal. Zitra odjizdi rodina i s priblizovatkem do pryc a do konce weekendu uz se nepodivam.


Tento příspěvek byl upraven od Lukas&Verca: 23 srpen 2017 - 15:09

  • 0

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 18:17

Prodavač říkal, že to chce 1 ampér a že to ta nabíječka dá.... Evidentně nedá.


S prodavači v tomto a jim podobných obchodech mám naprosto šílené zkušenosti. Občas se mi zdá, že záměrně říkají pravý opak... ;)

Problém nabíječky pravděpodobně nebude, jestli dá půl nebo jeden a půl ampéry. Problémem bude nadproudová ochrana. Ta totiž často proud nad limitní hodnotu z nabíječky utne a tím nedochází k dobíjení vůbec. To jsou ta chytrá zařízení. Kdyby byla blbá, prostě by jen nabíjení trvalo delší dobu.
  • 0

#18 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 19:36

Dneska každá moderní nabíječka je tak chytrá až je skoro úplně blbá. K nabíjení potřebuje napěťovou odezvu od dobíjené baterie. A pokud se baterie - obzvlášť gelová, která tam pravděpodobně bude vybije pod určité napětí, tak nabíječka ji prostě "neuvidí" a tím pádem (podle názoru jejího procesoru) není co nabíjet. Občas to řeším tak, že vezmu jinou baterku a tu "špatnou" k ní natvrdo připojím na několik málo vteřin. Napětí se zvedne nad minimální hranici a pak se už nabíječka  chytne sama. Je to sice styl "řemeslo braň se", ale funguje to. To, ale předpokládá mít doma alespoň voltmetr a pro jistotu se dívat stranou.

Ale taková baterka ani neškytne a pokud tobě autíčko chvíli jede, tak spíš ta neorigo nabíječka prostě výkonově nestačí. Možná se zahřeje a vypne ji tepelná ochrana...nevím. Těžko dělat závěry neznaje typ baterie a nabíječky a to ani té původní... ;).


  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 20:43

Nebo má ta nabíječka moc malé napětí (typicky 6voltová kdyby se připojila k 12V baterii) a ten proud do ní prostě nedá, diody na výstupu ho tam prostě nepustí.

Řešil jsem podobný problém. Kamarád chtěl napájet motorek sušičky ovoce stálým napětím (spirálu chtěl regulovat triakem), tak ho připojil na zdroj pro halogenky. A nic, motorek se netočil. Přitom žárovka na ten zdroj svítila. Když k ní připojil ten motorek, zhasla. A to měl motorek přes usměrňovač, kdyby byl ten zdroj střídavý. Neměl jsem to v ruce, radil jsem jen přes maily, ale nechápu to. Zdroj tak chytrý, že než aby krmil nějakou podezřelou zátěž, radši se vypne.

 

Tady bych asi poradil nějakou co nejlevnější (tj. nejjednodušší) autonabíječku a připojit ji přes nějakou vhodně zvolenou žárovku, aby ten nabíjecí proud nebyl tak velký. A možná že se potom chytí i ta nová nabíječka.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka