Přejít na obsah


Fotka

TB zdarma od GS - jak jste použili?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 12:14

Dnes v noci mnoho z nás dostalo od GS zdarma trackovací kód Mary Hyde. 

Pojďte se podělit s ostatními, jak ho využijete?

 

Začnu já: na samolepku jsem si vytisknul logo Mary Hyde s lebkou a růží, nahoru připsal že jde o trackable a kde logovat, dolů pak trackovací kód. No a tu samolepku odpoledne nalepím do jedné své keše. TB mám v kolekci, takže nepůjde omylem grabnout. A nikdo mi ho neukradne :P  
Sice se neobjeví v inventáři keše, ale nálezci keše si budou moci kromě bodu za kešku zalogovat i ten virtuální TB.

 

Tolik tedy já. Co další?

 

Edit: pro inspiraci moje provedení. Mám jak na průhledné, tak na bílé samolepce, uvidím, která bude lepší pro použití.

 

[attachment=9614:mary-hyde.jpg]


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 24 srpen 2017 - 14:03

  • 2

#2 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 12:50

To není vůbec špatný nápad.

Já uvažoval o Ttiku nebo něčem, co budu nosit u sebe na kešky a eventy.


  • 1

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 12:55

Díky za informaci ohledně "negrabnutelnosti" TB, které je v kolekci. Včera jsem si ho aktivoval a nevěděl jsem právě, co znamená "is collectible".


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 12:56

Sice jsem Mary Hyde nehrál (takže nic nemám), ale nápad mám. Šlo by třeba každému nálezci co nalezne tvojí keš za odměnu poslat mailem track. kód (mohl by si TB zalogovat).
  • 0

#5 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 13:18

Třeba by to mohli dělat Sven&Vanilka... ;-)

 

Zahlcení serverů GS zaručeno, vytvoření nejméně jednoho pracovního místa na plný úvazek též. :-)


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 13:33

SicŠlo by třeba každému nálezci co nalezne tvojí keš za odměnu poslat mailem track. kód (mohl by si TB zalogovat).

A abych si to ulehčil a nemusel každému posílat, tak to do keše to nalepím. A kdo není slepej a ví co to je, ten si zaloguje. A kdo neví co je to TB či GC, ten si nezaloguje.

Nehledě na to, že mnoho a mnoho kačerů vůbec nereaguje na maily, takže bych to posílal zbytečně.


  • 2

#7 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 13:39

Díky za informaci ohledně "negrabnutelnosti" TB, které je v kolekci. 

Ale to jde jen u TB nebo GC, které nechceš nechat cestovat a sbírat kilometry. Jde u nich jen zalogovat "Viděl". Ty sám ho nemáš mezi těmi, kterým můžeš zalogovat návštěvu keše. Ale v mém případě je to jedno.

Stejně tak mám v kolekci GC, které jsem si koupil či mi byly darovány a nebudu je pouštět ven. Prostě v inventáři mám jen to, co chci aby cestovalo - ať už jen se mnou (trika, ještěrka na autě atd), nebo vypuštěné do světa a ostatní je v kolekci.


  • 3

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 14:18

Díky za osvětu kolem GC a TB v kolekci :) . Osobně jsem TB do kolekce nezařadila, protože uvažuji o dvou variantách využití.

Velmi pravděpodobně bude cestovat se mnou, auto už TB kód má a tady šlo o hru s pokladem, takže zatím jako nejlepší nápad mám kód s vytištěným a zalaminovaným symbolem nalepit na "můj  geocachingový poklad" = kufřík nebo menší krabičku s CWG a dvěma osobními GC a jedním TB. Druhá varianta je připevnit zalaminované TB na kabelu, kterou vozím, čili by se stěhovalo s řetízkem vždycky na aktuální tašku s mými "poklady" jako je GPSka, baterka, atd. Mno a ještě je vlastně třetí nápad: mám triko s vyšitou ještěrkou a nickem nebo triko se sovou, takže by TB šlo použít na ně, jenže....ani jedno nějak nenosím, ale viděla jsem, že měl kačer pásku s TB přenosnou z oblečení na oblečení......Potom bych byla v podstatě trackovatelná já a TB by se dalo vložit do kolekce, ale mě nikdo už snad krást nebude ( nebo by mě možná rád ještě i s doplatkem vrátil  :D  ), takže nejspíš TB by i tak zůstalo mimo kolekci.

 

 

Pokud by někdo vymyslel jiné a třeba hromadné  vtipné využití ve hře získaných TB, klidně se zapojím a TB vyšlu do keší, přestože s jiným TB mám velmi špatnou zkušenost.


  • 0

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 14:24

Mirku, omlouvám se, chtěla jsem dát palec nahoru a skočil mi opačný - zároveň prosím přítomné, aby moji chybku vynulovali zeleným palcem.  Předem díky.


  • 0

#10 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 15:01

Škoda že nejsem strojvedoucí. Trackovatelnou lokomotivu nevím jestli už někdo má  :D Aspoň já jich hodně vidím pojmenovaných, ale s broukem nebo ještěrkou jsem ještě neviděl. A to se na kolejích pohybuju denně pracovně a na vlaky jsem povinen se dívat


  • 0

#11 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 15:12

Ale to jde jen u TB nebo GC, které nechceš nechat cestovat a sbírat kilometry. Jde u nich jen zalogovat "Viděl". Ty sám ho nemáš mezi těmi, kterým můžeš zalogovat návštěvu keše. Ale v mém případě je to jedno.
Stejně tak mám v kolekci GC, které jsem si koupil či mi byly darovány a nebudu je pouštět ven. Prostě v inventáři mám jen to, co chci aby cestovalo - ať už jen se mnou (trika, ještěrka na autě atd), nebo vypuštěné do světa a ostatní je v kolekci.

I TB a GC v kolekci mohou navstevovat kese. Mame takhle kod na aute. Sebrat nejde, ale kesi protahnout (took it) jde.
  • 0

#12 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 15:29

A ty vidíš TB a GC z kolekce v seznamu při logování keše? Já ne. Takže je asi nemáš v kolekci ale v inventáři.

Je to totiž tak, že pokud si aktivuješ TB či GC, zaškrtneš sice "Přidat do kolekce", u toho předmětu se ti v jeho listingu objeví nápis že je v kolekci, ale v kolekci ve skutečnosti není. Musíš vpravo v rozbalovacím okně znovu vybrat "Přidat do kolekce" a uložit.

Předměty z kolekce jdou jen "Discovered It" a "poznámka". Že jsou v kolekci poznáš právě při logování keše - ty co jsou v Kolekci tam nemáš.


  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 18:00

Uvažuji o tetování, ale do kolekce se nedám. Budu chtít aby mě každý grabnul a odnesl do keše. :P


  • 1

#14 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 18:29

A ty vidíš TB a GC z kolekce v seznamu při logování keše? Já ne. Takže je asi nemáš v kolekci ale v inventáři.
Je to totiž tak, že pokud si aktivuješ TB či GC, zaškrtneš sice "Přidat do kolekce", u toho předmětu se ti v jeho listingu objeví nápis že je v kolekci, ale v kolekci ve skutečnosti není. Musíš vpravo v rozbalovacím okně znovu vybrat "Přidat do kolekce" a uložit.
Předměty z kolekce jdou jen "Discovered It" a "poznámka". Že jsou v kolekci poznáš právě při logování keše - ty co jsou v Kolekci tam nemáš.

A jo, mas pravdu. Jen jsme zaskrtli, ze je v kolekci, ale uz jsme ho tam neposunuli. Takze s nim muzeme navstevovat kesky, ale pro ty, co jej uvidi, jde jen "uvidet" nebo napsat poznamku. Je to takova nechtenym logum odolna varianta "uprostred" mezi kolekci a obycejnym vlozenim do inventare.
  • 1

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:56

Pojďte se podělit s ostatními, jak ho využijete?

 

Pošlu ho do světa, od toho je. (Pokud mi přijde. Zatím mi nic nepřišlo.)

Nacpat ho napevno do krabičky mi nedává smysl. K čemu je to dobré? Aby nálezce krabičky místo jednoho "bodu" dostal dva?


  • 0

#16 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 4:57

Divil by jsi se.Pokud je to pekna krabka a TB ma tematicky spojeny obsah, opravdu to dela radost. V nekterych krabicich mam jen lamino verzi.V nekterych prinytovany GC. Ale i pridelany je nekdo schopen ukrast.
  • 0

#17 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:30

A jo, mas pravdu. Jen jsme zaskrtli, ze je v kolekci, ale uz jsme ho tam neposunuli. Takze s nim muzeme navstevovat kesky, ale pro ty, co jej uvidi, jde jen "uvidet" nebo napsat poznamku. Je to takova nechtenym logum odolna varianta "uprostred" mezi kolekci a obycejnym vlozenim do inventare.

To není pravda. Naopak, kdokoli, kdo má TN, ti ho může grabnout a strčit si ho do své kolekce.

Už bylo několik případů, kdy takhle TB cestovalo po keškách a někdo ho vyzvednul a omylem přídal do kolekce, a pak se divil, že ho nemůže vložit do kešky.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 25 srpen 2017 - 8:37

  • 0

#18 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 9:51

Takze s nim muzeme navstevovat kesky, ale pro ty, co jej uvidi, jde jen "uvidet" nebo napsat poznamku. Je to takova nechtenym logum odolna varianta "uprostred" mezi kolekci a obycejnym vlozenim do inventare.

Nedá se nic dělat, musím dodat důkazy. Předpokládám, že jsem našel cestovatele, o kterém píšeš.

Je to tak, jak jsem popisoval. Máš ho sice "jako" v kolekci, ale ve skutečnosti ho v ní nemáš. Na prvním obrázku je napsáno, že je v kolekci.

Ale na druhém obrázku vidíme, že v kolekci být nemůže, protože jde i grabnout.

 

[attachment=9615:kunikovi1.jpg]  [attachment=9618:kunikovi2.jpg]

 

Platí tedy to, co jsem už jednou napsal:

 

pokud si aktivuješ TB či GC, zaškrtneš sice "Přidat do kolekce", u toho předmětu se ti v jeho listingu objeví nápis že je v kolekci, ale v kolekci ve skutečnosti není. Musíš vpravo v rozbalovacím okně znovu vybrat "Přidat do kolekce" a uložit.
Předměty z kolekce jdou jen "Discovered It" a "poznámka". Že jsou v kolekci poznáš právě při logování keše - ty co jsou v Kolekci tam nemáš.

 

Edit: Omylem jsem vložil obrázek s nerozbaleným menu. Opraveno


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 25 srpen 2017 - 9:56

  • 0

#19 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 10:20

Někdo si ten trackovací kód dává do razítko, kterým loguje. Někde jsem to tak v logbooku viděl...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#20 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 10:31

mirek454, Nemo02: Diky za info. Spokojene jsme si zili, ze nam nikdo vozitko negrabne, kdyz jsme zaskrtli collectible ... No, clovek se furt uci. Tak ho jeste posunem do kolekce, vozitko keskama neprotahujeme.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama