Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#21 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:00

Podle guidelines tyhle virtuálky nepůjdou adoptovat.

 

Hm, tak zustane u virtualni adpoce, oficialni owner budeme my ale v listingu bude zminen duchovni otec (matka) kesky :)  A pripadne mu klidne necham posilat kopie mailu od kese.

 

Ale mezitim uz mam jeden napad, neco jak pise LudaL, misto kde by sice pobliz mohla byt kes, ale pro nas je to z ruky a udrzbu realne kese bychom nezvladali.

 

Proste uvidime, ted stejne musim zalozit jeste 2 kese, ktere jsem slibil nebo jsou k terminu a mam na ne u rewievera rezervovana mista. Co dal uvidime ale urcite bude cas premyslet co s touto hozenou rukavici.


Tento příspěvek byl upraven od Pavel TT: 24 srpen 2017 - 20:00

  • 0

#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:00

Zase z toho nedělejte kovbojku. Co jiného by virtuálka měla být než na náhrada za tradičku? Tam kde prostě nejde dát tradička z důvodu obrovského množství mudlů, nebo protože ji domorodci kradou a dávají ji k logováni za peníze, nebo protože si ji tam majitel nepřeje, se dá virtuálka. Co by jste chtěli na tom vymýšlet?

Já nevim, měla jsem dojem, že virtuálka může obsahovat i plnění nějakých úkolů, který musíš poslat ownerovi na mail podobně jako odpovědi u earthky, něco takovýho jsem kdysi lovila, ale už si to moc nepamatuju.


  • 0

#23 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:01

Zase z toho nedělejte kovbojku. Co jiného by virtuálka měla být než na náhrada za tradičku? Tam kde prostě nejde dát tradička z důvodu obrovského množství mudlů, nebo protože ji domorodci kradou a dávají ji k logováni za peníze, nebo protože si ji tam majitel nepřeje, se dá virtuálka. Co by jste chtěli na tom vymýšlet?



To je samozrejme blbost. Ano je to vhodne do mist kde je premudleno, ale neni to pravidlo. Tento argument je dobry pro toho kdo nechce vymyslet napad, chce jen novou ikonu ve sloupci zalozenych a nechce ztracet cas udrzbou fyzickych kesi. Jak jsem psal - jeden z hlavnich duvodu jejich zruseni. Nikomu nic nenutim. Kdo chce udelat rychlovku s tim ze se vyfoti u orloje nebo zasle ownerovi desate slovo nejake cedule, at si takovou publikuje. Ja jen rikam ze je to takova virtualni zaokapovka. Mel jsem moznost odlovit velmi zajimave virtualky jejichz odlov netrval deset sekund ale treba pul dne. Muj komentar byl o tom, ze vymyslet neco kvalitniho neni trivialni.
  • 1

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:10

No nazdar! :D Mi právě přistál na mailu blahopřejný telegram od HQ, že prej mám taky udělat virtuálku. Fakt netuším, co je k tomu vedlo, žádnej extra zakladatel nejsem. Tak mi, prosím,  poraďte, když to tu tak zdůrazňujete, v čem má spočívat zajímavost virtuálky. Kešuju jen pár let a virtuálky, který mam odlovený, se dají spočítat na prstech. Většinou bylo cílem se s něčím na místě vyfotit, třeba se sochou.

V Maďarsku a v USA je spousta virtuálek, kde se musí najít nějaké informace a ty poslat ownerovi - podobně jako u zeměkeší. Někde mají dokonce webové systémy pro automatickou kontrolu odpovědí. Někdy to dokonce jsou i virtuálkové multiny.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:15

A nejsou to spíš kačeři na doporučení reviewerů? Beru-li to podle zde již napsaných návrhů:
- Naše nejoblíbenější keš má 82% oblíbenosti, na našich 65ti keších se stářím 1,5 měsíce - 4,3 roku máme celkem 605 bodů oblíbenosti.

- Na oněch keších máme celkem 124 logů provedené údržby, většinu provedenou do týdne. Bohužel nám tam momentálně dva křížky svítí. A také, mnohdy, nebyl-li psaný NM, nepsal jsem ani OM.
- Naše karma je 6,45 (což považuji za číslo vysoké, ač kolega co má za pět let 180 nálezů má to číslo samozřejmě vyšší).

Ve výše uvedených bodech nevidím nic v čem bychom byli horší než KacikTT (krom těch dvou svítících NM, ale nepřišlo by moc fér brát to přesně podle aktuální situace), ale nic nám nepříšlo (a pochybuji ve zpoždění e-mailu).


  • 0

#26 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:17

Muze se vytvorit i takovy virtualni pribeh, kdy sbiranim dilcich virtualnich indicii se ziska vysledne heslo, ktere se zasle ownerovi. Pri tom se muze navstivit ledasjake misto, ktere nebude odporovat guidelinum. Proste napadu je mozne vytvorit plno. Jen chtit. Takovou kesku bych si zase jednou chtel dat. Ale navstivim i ty snadne.
  • 0

#27 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:40

A nejsou to spíš kačeři na doporučení reviewerů?

 

Ne, není to na naše doporučení. I když o tom již nějakou dobu víme, tak neznáme přesný způsob výběru vyvolených ownerů. Geocaching HQ to drží v tajnosti i před námi  :)

 

Jinak tedy co se kvality virtuálky týká, je to věc značně subjektivní  ;)


  • 0

#28 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 20:53

A nejsou to spíš kačeři na doporučení reviewerů? Beru-li to podle zde již napsaných návrhů:
- Naše nejoblíbenější keš má 82% oblíbenosti, na našich 65ti keších se stářím 1,5 měsíce - 4,3 roku máme celkem 605 bodů oblíbenosti.

- Na oněch keších máme celkem 124 logů provedené údržby, většinu provedenou do týdne. Bohužel nám tam momentálně dva křížky svítí. A také, mnohdy, nebyl-li psaný NM, nepsal jsem ani OM.
- Naše karma je 6,45 (což považuji za číslo vysoké, ač kolega co má za pět let 180 nálezů má to číslo samozřejmě vyšší).

Ve výše uvedených bodech nevidím nic v čem bychom byli horší než KacikTT (krom těch dvou svítících NM, ale nepřišlo by moc fér brát to přesně podle aktuální situace), ale nic nám nepříšlo (a pochybuji ve zpoždění e-mailu).

 

No prave proto me to prekvapilo, kdyz jsem zjistil ze to neni akce jako ted suvenyry, kdy je vsechny mohl snadno ziskat alespon trochu aktivni kacer, za kterou jsme to napred pokladal. Nepocitam-li nejake pokusy pred cca 10 lety (ale to bylo s prateli bez nicku a toto GS nevi), tak se geocachingu aktivne venujeme bez par dni 2 roky, mame neco pres 1000 kesi a zalozene jen 3, stare 3-2 mesice + par rozpracovanych nepublikovanych listingu. Celkem asi 200 FP a cca 600 nalezu, karma tedy cca 0.5. I D/T tabulka je plna spise v levem hornim rohu a kalendar je deravy jak reseto. Oblibenost u reviewera nam ted byla oficialne vyvracena, ale ani tak nevim cim bych si to u Rica vykoledoval, at uz jako pochvalu nebo jako pomstu :) Stejne tak nemame vlivne pratele ani v CR natoz v Seattle. Tam sice ma firma pro kterou pracuji velmi dobreho zakaznika ale pochybuji, ze by vitr val odtud :)  Mozna byl strojovy vyber, kde bylo mnoho owneru, kde jsme kriteriim vyhoveli jak my tak i KRON family a pak uz to byl jen los.

 

No konec spekulaci, treba se to dozvime jaky byl klic. Rukavice byla hozena, zaznely zde i zajimave nazory na provedeni i kvalitu a my mame o cem premyslet, jestli a jak tu rukavici zdvihnem.


Tento příspěvek byl upraven od Pavel TT: 24 srpen 2017 - 21:01

  • 1

#29 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 21:07

Nové virtuálky začínají kódem GC7B631. GC kódy se přiřazovaly postupně podle data registrace hráčů.

Trochu jsem to odkazem geocaching.com/play/geocache/gckód/log projel, pár nicků z česka jsem tam náhodně našel, ale procházet to vše a dělat z toho nějaké statistiky, na to čas není. Třeba se toho chytí někdo jiný,


  • 0

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 21:34

Tak nevím, připadá mi chování groundspeaku divné.

Nejdřív virtuálky zruší, pak udělá místo nich challenge, které také zruší, nyní po letech "obnoví" ale stylem, že je nechá založit jen někoho, který o to třeba ani nestojí a ještě k tomu podle bůh ví jakého klíče, když mezi vybranými jsou i relativně "nováčci".

 

Osobně mi přijde, že by bylo lepší, kdyby podobné experimenty GS nedělal.


  • 4

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 21:38

Takový návrat-nenávrat podle tajných pravidel ala Groundspeak...  :huh:


  • 0

#32 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 21:46

Tak nevím, připadá mi chování groundspeaku divné.
Nejdřív virtuálky zruší, pak udělá místo nich challenge, které také zruší, nyní po letech "obnoví" ale stylem, že je nechá založit jen někoho, který o to třeba ani nestojí a ještě k tomu podle bůh ví jakého klíče, když mezi vybranými jsou i relativně "nováčci".
 
Osobně mi přijde, že by bylo lepší, kdyby podobné experimenty GS nedělal.

Challenge už zase funguje, ne? Kdyby řekli kačerům že se může od této chvíle založit třeba 5000 virtuálních keší, tak by všichni rychle běželi zakládat a keše by nebyly hezké. Že to teď takhle omezili taky pochopím (kdyby to bylo bez omezení, tak by se jiné keše nezakládály). Když si vezmeš, že na virtuální keš neplatí kolize, tak si představ ty stovky keší o ničem.
  • 3

#33 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 23:11

Tak i nám přístála v profilu nepublikovaná virtuálka, velké překvapení, to tedy musím přiznat...  :rolleyes:  Teď máme trochu pauzu, změnili jsme bydliště, kešky šly trochu stranou, ale už se pomalu začínáme rozkoukávat po okolí a snad i brzy vyrazíme zase na lov... a k tomu budeme přemýšlet, kam umístit novou virtuálku...  :)


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#34 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2017 - 23:17

Nějak nevim, jestli se mi tenhle krok líbí, přijde mi to trochi jako devalvace aktuálních virtualek.
A asi jsem rád, ze jsem nebyl vybrán.
  • 3

#35 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 0:38

Doufám, že tato akce není prvním krokem k plnému návratu virtuálních keší. Přitom je mám rád a při cestách do "cizích krajů" je vyhledávám, ale... Představa bílých (já vím, že ikony virtuálek už nejsou bílé), prakticky nesmrtelných hadů, lemujících všechny silnice světa, ve mně žádné nadšení nevyvolává.


  • 0

#36 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 0:43

Zajimavy a velmi konzistentni krok GS... :) Nicmene zatim zadneho kacera co tu psal ze dostal virtualku neznam, takze klic taky netusim... ale byla by to opravdu zajimava vec zjistit podle coho si gs vybira sve oblibence...


  • 1

#37 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 4:48

Tak se mi zda, ze az se nekde proflakne klic podle nejz se vybiralo, to to tady teprve ozije. A Jirinka Bohdalova si bude mnout ruce.
  • 2

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 6:40

Obávám se, že si GS těžkou hlavu nedělal. Podle toho, kdo napsal, že je dostal, bych tipnul, že výběr byl min. 100 FP a pak losováním...

Protože mezi těmi, co je mají, jsou jak "nováček", mezi ownery s pár založenými s podle hodnocení kvalitními keškami, tak celkem letitý kačer s pár založenými, ale s vysokým poměrem % FP, tak člověk s velkým počtem keší co mají vždy pár bodů FP, ale malé % FP. Prostě různé spektrum, jediné co mají společné je min. cca 150 FP na založených keškách... Údržba, % FP, délka provozu keší atp. to určitě není.


  • 2

#39 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 6:47

Já mam podezření, že je v tom kombinace stáří založenejch keší a %FP.  Na něktejch keších mám totiž sice vyšší %, ale jsou to většinou klasický hospody Na mýtince s pár nálezama. Takže to nejspíš dělá ta adoptovaná z roku 2006, která má nálezů dost. Momentálně mám v provozu pouhé 4 keše a v archívu 1 + 2 eventy, takže počtem to na 100% není. Leda že by Zeměplk najel na schéma: zakládáš hodně = zaručeně to nebude kvlitní :D!


  • 0

#40 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 6:52

No to je zajímavý počin. Jen mi řekněte, jak to víte, kdo Virtuálku obdržel?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama