Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#41 schvabM

schvabM

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 7:05

www.geocaching.com/geocache/GC7B7HH_sloup-nejsvtjsi-trojice-holy-trinity-column
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#42 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 7:07

 No jeste ze je na to rok.

Zrovna Stepanovi za ty jeho kese to prideleni virtualky chapu a jsem rad, ze se mu dostalo tohoto hodnoceni primo od vrchnosti. Tady se GS trefil primo do cerneho. 

BTW Stepane, co znamena vyse uvedena citace? Ze tyhle nove virtualky po roce GS archivuje??


  • 1

#43 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 7:20

BTW Stepane, co znamena vyse uvedena citace? Ze tyhle nove virtualky po roce GS archivuje??

Do roka musí být virtuálka publikovaná


  • 1

#44 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 7:46

To je samozrejme blbost. 

 

Příště se trochu kroť ve vyjadřování. :angry:

 

Já mám za to, že na takovou keš, o které píšeš ty, můžeš použít jiný druh keše. Dle mého by se měli virtuálky opravdu přednostně použít tam, kde není možno (z různých důvodů)  umístit fyzickou krabičku.


  • 3

#45 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 7:57

www.geocaching.com/geocache/GC7B7HH_sloup-nejsvtjsi-trojice-holy-trinity-column

Aspoň budou mít ti, co budou na gigáči lovit počet typů keší v jeden den, blízko virtuálku.


  • 0

#46 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 7:59

Příště se trochu kroť ve vyjadřování. :angry:
 
Já mám za to, že na takovou keš, o které píšeš ty, můžeš použít jiný druh keše. Dle mého by se měli virtuálky opravdu přednostně použít tam, kde není možno (z různých důvodů)  umístit fyzickou krabičku.


Kolik si tech virtualek nasel? Pro me tvrzeni se opiram o fakt, kde jsem nalezl vetsinu mych nalezenych virtualek. A v centrech mest, kde neni misto pro tradicku to mockrat nebylo (viz treba i ceska jiz archivovana virtualka). Navic i v rusnych centrech mest muze byt fyzicka krabicka. Klidne i tradicka nebo stage multiny. Ano ty virtualky o jakych jsem tu psal mohou byt udelany jako jiny typ kese ale stejnak tak mohou byt jako virtualky. Nicmene chapu ze ma-li nekdo odloveny jen nase 2 virtualky, tak nemuze mit dobry prehled o tom, jake rozmanite virtualky byt muzou.
  • 0

#47 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:09

Já jich zas tolik nalezeno nemám (11), ale ty co jsem navštívil by se daly označit za "dovolenkové keše". Na turisticky atraktivních místech, založené cizinci kteří by se o tradičku nemohli postarat. Obvykle jen požadavek na vyfocení se na místě.


  • 1

#48 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:17

Jestli toužíš vědět jaké jsem odlovil virtuálky, tak stačí tři kliknutí, ne?

 

Nesouhlasím s tvým tvrzením, že se dá vždy použít fyzická krabička. A právě pro tyto případy by se měli používat přednostně virtuálky. Pro mě je ideální taková virtuálka, která jde odlovit rychle, když se člověk ocitne na chvilku v nějakém cizím městě a nemá možnost hledat kdoví kde daleko a dlouho. A má na rozdíl od tradičky jistotu, že bude fungovat. 


  • 0

#49 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:20

Kolik si tech virtualek nasel? Pro me tvrzeni se opiram o fakt, kde jsem nalezl vetsinu mych nalezenych virtualek. A v centrech mest, kde neni misto pro tradicku to mockrat nebylo (viz treba i ceska jiz archivovana virtualka). Navic i v rusnych centrech mest muze byt fyzicka krabicka. Klidne i tradicka nebo stage multiny. Ano ty virtualky o jakych jsem tu psal mohou byt udelany jako jiny typ kese ale stejnak tak mohou byt jako virtualky. Nicmene chapu ze ma-li nekdo odloveny jen nase 2 virtualky, tak nemuze mit dobry prehled o tom, jake rozmanite virtualky byt muzou.

 

Taky si nemyslím, že by se měla Virtuálka dávat tam, kde může být s klidem fyzická keška, proto bych uvítal nějaký příklad toho co popisuješ.


  • 0

#50 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:23

Doufám, že tato akce není prvním krokem k plnému návratu virtuálních keší. Přitom je mám rád a při cestách do "cizích krajů" je vyhledávám, ale... Představa bílých (já vím, že ikony virtuálek už nejsou bílé), prakticky nesmrtelných hadů, lemujících všechny silnice světa, ve mně žádné nadšení nevyvolává.

No nevím, udělat úkoly pro virtuálky a pak to kontrolovat mi přijde složitější než někam pohodit PETku.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#51 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:26

Doted nebyly virtualky publikovatelne a koukni se jak jsou keskama poseta centra mest. Tradicky v centrech, multiny ci mysterky vedouci pres rusna mista. Dale wheriga a letterboxy. Proste to slo doted, tak by to slo i dale. Ostatne kesky jsou ci byly i na takovych mistech jako staromak ci vaclavak nebo Karluv most v Praze. Na dvou z tech mist jsou i virtualky. A kdyby tam nebyly tak by se nic nestalo. Rychlovek pobliz je plno.
  • 1

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:38

A v Olomouci už je první - jednoduchá, fotografická.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:41

Zajímavá spekulace na webu project-gc kolik nových virtuálek se v jednotlivých zemí objeví:

 

United States 1358
Germany 760
Canada 249
United Kingdom 239
France 167
Czech Republic 129
Sweden 106
Australia 87
Spain 87
Austria 83
Netherlands 82
Finland 77
Norway 60
Switzerland 58
Portugal 52
Belgium 52
Poland 40
Denmark 36
Italy 35
New Zealand 26

A kde je Slovensko?

Už jsem se chvíli radovala, že konečně budu mít šanci na jednu challenge, kde potřebuji skoro všechny typy krabiček v jiné zemi a Slovensko je jediné, kde mám všechny ostatní kromě virtuálky, která tam žádná není.

Jinde nemám šanci to odlovit.


  • 1

#54 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:45

Taky si nemyslím, že by se měla Virtuálka dávat tam, kde může být s klidem fyzická keška, proto bych uvítal nějaký příklad toho co popisuješ.


Kazda virtualka muze byt nahrazena fyzickou kesi(vyjma nar. parku v usa nebo jinde kde je nechcou). Kdyz ne rovnou tradicka tak jiny typ ktery te k tomu mistu privede. Namatkou co me napada je treba 6 kralu v Bruselu nebo Antverpske detaily v Antverpach. Jsou ale i lepsi. Omlouvam se z mobilu se mi blbe davaji odkazy.
  • 0

#55 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 8:51

Já si nemyslím, že by na virtuálkách bylo něco špatného. Rozmanitost ke hře patří a pokud bude nová virtuálka lepší, než promočená zaokapovka či pohozená PETka, tak budu rád. :)

A k tomu Slovensku, výše uvedený přehled je jen odhadem první dvacítky zemí. PGC nikde netvrdil, že tohle je konečný počet, ani že se jedná o oficiální počty (těch zemí je celkem přes šedesát, takže se jistě dostane i na Slovensko).

 

Koukl jsem na PGC a aktuálně je publikováno cca 20 nových virtuálek:

USA 6

Kanada 4

Německo 4

Nizozemsko 2

Česká republika 1

Francie 1

Dánsko 1

Uganda 1


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 25 srpen 2017 - 8:55

  • 2

#56 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 9:22

Jen dotaz, co když mám místo kde bude nová Virtuálka s podmínkou fotky, vyfocenou už v minulosti.

Mohu si jí teď zalogovat?


  • 0

#57 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 9:25

A postřeh, že jsem fakt geocachingová velmoc. 

Když se podíváte na tu tabulku kolik kde bude publikováno Virtuálek, tak 6. místo při naší velikosti je neskutečné.


  • 1

#58 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 9:40

Jen dotaz, co když mám místo kde bude nová Virtuálka s podmínkou fotky, vyfocenou už v minulosti.
Mohu si jí teď zalogovat?


Nemel bys ale neni sila ktera by ti to mohla zakazat.
  • 2

#59 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 9:46

Nemel bys ale neni sila ktera by ti to mohla zakazat

Jen se ptám, nikde jsem to v pravidlech nenašel.


  • 0

#60 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2017 - 9:55

"Ke svému logu přidej fotografii sebe (nebo své GPS) se Sloupem Nejsvětější Trojice. Podmínku musí splnit každý, logy bez fotografie budou smazány."
 

No jo, ale co když se nechcu světu vystavovat na obdiv a kešky lovím pouze za použití mobilního telefonu. 


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama