Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1021 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 6:33

Byla a asi ještě je multina na Schwarzenberském kanále. Víceméně projít ho většinu a pak najít krabičku. Takže hřebenovka  je jen náročnější terén. Já sám bych to viděl prostě na větší výlet, zpestřený krabičkou na konci. Dost často si indicie po takovéto cestě shledávám a pak se na finálku třeba vůbec nedostanu. On problém multiny proti virtuálce je ten, že se musí jít daným směrem, i když by třeba člověku vyhovoval opačný, třeba v návaznosti na dopravu. A nebo jít dvakrát. Něco jsem měl vypočítáno a třeba rok jsem se na finálku nedostal a to to nebylo daleko, ani náročné, jen třeba v sousedním městě.


  • 1

#1022 ufemezumik

ufemezumik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 10:53

Tak to je tedy dost zavádějící a manipulativní názor. Jak už tady bylo napsáno, na Islandu ti reviewer publikoval podmínku jen s fotkou. Je otázka, zda by ti ty přemrštěné požadavky, které ti zámitl český reviewer, prošly u islandského. Ale to by tak nevyznělo, že? Tak raději napíšu, že český reviewer je zlý, protože mi to neschválil, zatímco na Islandu to proběhlo bez problémů. A ještě to rýpnutí do našinců, že se ti tam dostalo spoustu pozitivních reakcí. Kdybys nevymýšlela přemrštěné požadavky a reviewer by ti to u nás schválil, pozitivní ohlasy bys měla i tady.

Jak tak koukám na reakci, asi to vyznělo navenek jinak, než bylo zamýšleno. :) Nic o tom, že by byl český reviewer zlý, jsem nepsala. České kačery jsem také nekomentovala.

Psala jsem jen mé pocity při zakládání virtuálky. Message měla být taková, že jsem si primárně chtěla udělat virtuálku v ČR, dala jsem si na ní záležet, ale úkoly neprošly. Z toho jsem byla zklamaná. Zvolila jsem tedy cestu založit virtuálku v jiné zemi, kde to mám ráda, a kde v té době keška tohoto typu nebyla. Tam jsem vzhledem k místu zvolila nejjednodušší variantu, tedy vyfotit se na místě a přidat fotku k logu. A měla jsem radost, že se kačerům líbí. Českých reviewerů si vážím a i když ne vždy prošlo vše, co jsem si vymyslela, vždy se s nimi dalo rozumně bavit a snažili se vyjít vstříc. 


  • 1

#1023 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 12:50

Na jakém typu úkolů to u nás havarovalo?


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1024 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 16:05

Pokud to bylo ve Stredoceskem, tak vlastne asi na jakemkoliv :)

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 07 listopad 2018 - 16:05

  • 0

#1025 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 16:24

Ten zlej Rico, no fuj.

 

The purpose of the required logging task is to show that the geocacher was at the location. Anything other than that should be optional.

 

zdroj: https://www.geocachi...id=127&pgid=899


  • 0

#1026 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 19:24

Ten zlej Rico, no fuj.
 
 
Má pravdu předsedo ten marram :-) .


  • 0

#1027 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 21:41

Tak dovedu si představit třeba virtuálku, kde by se hledal skrytý kout a zde by se musel člověk vyfotit a cesta by mohla být popsaná z výchozích souřadnic podobně jako v letterboxu. A proti pravidlům to předpokládám není. Museli by doložit fotku z místa, které by museli najít (podle popisu či BF v lokalitě). Docela by mě zajímalo, jestli by to prošlo... Zajímalo by mne, jestli to někdo zkusil.

 

Ale to dnes už je spíše debata co by kdyby...


  • 0

#1028 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 6:52

Tak to by asi nemělo smysl, po několika fotkách by každý poznal, kde to je foceno. Jako i nenápadné fotky finálek často pomůžou k BF odlovu, třeba jen podle druhu listí na zemi.


  • 0

#1029 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 6:54

Presne tak, pokud chces muzes si s cestou na misto delat skoro co chces. Jen log by mel byt fotka bez podminek.
  • 0

#1030 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 7:17

Presne tak, pokud chces muzes si s cestou na misto delat skoro co chces. Jen log by mel byt fotka bez podminek.

 

Nemusela to nutně být fotka, na tom místě by mohl být schovaný nějaký kód co se musí poslat mailem. Pak je ovšem otázka, jak bude zajištěno, že dotyčný dorazí na výchozí souřadnice a jak prokáže, že tam byl. No a hlavně, takové heslo se předává snadněji než nějaké fotky, takže by to byl ráj finálkařů, ani by nemuseli na místo.


  • 1

#1031 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 7:54

Nemusela to nutně být fotka, na tom místě by mohl být schovaný nějaký kód co se musí poslat mailem. Pak je ovšem otázka, jak bude zajištěno, že dotyčný dorazí na výchozí souřadnice a jak prokáže, že tam byl. No a hlavně, takové heslo se předává snadněji než nějaké fotky, takže by to byl ráj finálkařů, ani by nemuseli na místo.

 

Aha, to jsem nevedel. A sla by fotka a jeste kod?? Neboj nic menit nechci :D jen me to zajima.

 

 

Nakonec jsem rád, že jsi  vyžadoval jen fotku a ostatní jako nepovinné. Nikdo neotravuje, že to není podle pravidel a když zalogují tři kačeři s jednou fotkou, proste to smažu a napíšu jim ať  si vyberou kdo z nich na ní je. A je klid.

 

Takže DÍKY


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 listopad 2018 - 7:57

  • 0

#1032 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 8:15

Jedna fotka by nevadila, pokud by na ní byli všichni, ne? Ale asi mluvíš o případu, kdy je na fotkách jeden stejný člověk.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1033 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 8:37

Ten zlej Rico, no fuj.
Pořád slyším, že ten tučňák je pes. [;)]
 

 
zdroj: https://www.geocachi...id=127&pgid=899


  • 0

#1034 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 8:58

U jednoho wheriga jsem viděl na startu nalepaný štítek s kódem, který se musel zadat, aby se hra spustila. Jako obrana před hraním na simulátoru. To číslo bylo trackovací, bohužel jsem si ho nezapsal a tedy nelogoval. Něco podobného by šlo i u virtuálky. Třeba zalogovat TB, umístěné někde na souřadnicích.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 08 listopad 2018 - 9:14

  • 0

#1035 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 9:19

Jedna fotka by nevadila, pokud by na ní byli všichni, ne? Ale asi mluvíš o případu, kdy je na fotkách jeden stejný člověk.

 

jasny, tri lidi, uplne stejna fotka s jenim clovekem. Takze vymaz :D


  • 1

#1036 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 10:44

Aha, to jsem nevedel. A sla by fotka a jeste kod?? Neboj nic menit nechci :D jen me to zajima.

 

Záleží na konkrétním řešení. Jde o to dokázat, že jsi byl na udaných (výchozích) souřadnicích. Což jde buď pomocí fotky a nebo zasláním nějaké odpovědi zjištěné na tom místě. Klidně můžeš chtít obojí. Problematické to vidím u toho, kdy by se fotka pořídila na výchozích a kód zjišťoval někde úplně mimo, to už podle mě není doložení přítomnosti na místě, ale klasická ALR.


  • 0

#1037 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 10:50


Aha, to jsem nevedel. A sla by fotka a jeste kod?? Neboj nic menit nechci :D jen me to zajima.
 
 
Mám dojem, že takhle fungují starší virtuálky v Maďarsku. Problémem u nich je, že už u některých nefungují jejich owneři.
  • 0

#1038 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 15:00

Ano v madarsku take su vela. Problem dalsi je aj ten, ze napríklad pri jednej co som bol tak dany objekt, z ktorého sa opisoval kod,  uz na mieste ani nebol :-)


  • 0

#1039 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 14 květen 2019 - 18:18

Představujeme Virtuální kešky 2.0!


  • 0

#1040 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 18:28

Zrovna mi to dorazilo do emailu.
Plné znění na oficiálním blogu: Introducing Virtual Rewards 2.0!

EDIT: Podmínky splňuji s velikou rezervou, tak schválně jestli budu vybrán. :D

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 14 květen 2019 - 18:31

  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama