Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1121 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 12:40

I já vyjádřím trochu zklamání. V první sérii se přiznám, trochu mne zarazil výběr, pokud nějaký byl. Jako owner mnoha keší se spokojenými nálezci a hromadou obdržených Fp jsem tad trochu věřil, že by...Bohužel... Přišla druhá série, prý registrace a losovačka, a světe div se, zase bohužel... Mezitím samozřejmě přibyly založené keše, a snad i spokojení nálezci, a když se člověk pak rozhlédne... Někdy mi prijde, že si gc owneru zdá se moc neváží, a to proste zamrzí...

Takze kdyby nekdo chtel, rad se ujmu adopce :)


Tento příspěvek byl upraven od brundi: 06 červen 2019 - 13:49

  • 2

brundi
 


#1122 Koumacisko

Koumacisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 13:37

A ji má venku, Ralsko
 

 

A foto má být s cizím baťohem ?


  • 0

#1123 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 14:02

A foto má být s cizím baťohem ?

Ne musíš tracknout cizí batoh


  • 0

#1124 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 15:03

že úplně pominul tamější tradičku

Okolni keše ignoruje SPOUSTA ownerů virtuálek, v tom fakt není sám. A je to škoda, virtuálka má podle mě potenciál, ale přijde mi, že ho většina kačerů vůbec nevyužila (asi tak 90%+) - tady bych se podepsal pod to, co psal velkyBobik.

Jo a že si GS neváží ownerů? Ten pocit máš někdy? Možná jsem ublíženej, ale já ho mám teda skoro pořád.

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 06 červen 2019 - 15:10

  • 1

#1125 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 17:29

Okolni keše ignoruje SPOUSTA ownerů virtuálek, v tom fakt není sám. A je to škoda, virtuálka má podle mě potenciál, ale přijde mi, že ho většina kačerů vůbec nevyužila (asi tak 90%+) - tady bych se podepsal pod to, co psal velkyBobik.

Jo a že si GS neváží ownerů? Ten pocit máš někdy? Možná jsem ublíženej, ale já ho mám teda skoro pořá

 

 

 

S nevyužitým potenciálem nelze souhlasit. Myslím, že pro každého ownera je ten potenciál nastaven jinde. Každý měl svůj důvod a hlavně šanci ji umístit kam chtěl. To mi na tom přijde fajn. To je jako by jsi řekl, že 90% ownerů keší tradiček nevyužilo potenciál :)

 

Koukal jsem na tu virtuálku a musím přiznat, že se mi líbí. Jsem mile překvapen. Popravdě jsem čekal udělanou virtuálku na Karlínském náměstí. A tradička bude takovým zpestřením.


  • 1

#1126 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 17:46

Lindbergh: Mě by třeba nenapadlo chtít si zalogovat kešku v místě, které jsem sice někdy v minulosti navštívil, ale v té době tam keška nebyla. Třeba z Opavy mám fotku s koulí, nebo z Benátek fotku se zvonicí, ale ani jednu z těch virtuálek bych si nezalogoval, protože tam v době mé návštěvy ty keše nebyly. Holt mám jiný pohled na věc než ty, protože mě by takový "nález" rozhodně nepotěšil, a proto je to pro mne asi nepochopitelné.

Ale já s tebou v tomto naprosto souhlasím  ;) Nemáme jiný pohled na věc .... Jiný pohled na věc se rozchází ve chvíli, kdy dojde na fakt, že si někdo zaloguje něco, co není asi úplně košer na mojí keši. Mně by takový log konkrétně na virtuálce také nepotěšil, proto těch X fotek co mám z různých míst po světě také neloguju .... nojo, ale každý jsme jiný. A když se setkáš s konkrétním případem, který není úplně ani na 100% doleva, ani na 100% doprava .... tak co s tím? Smazat log? Žalovat RW? Nebo prostě napsat kečerovi, že v poho a log nechat být, když mu to udělá radost? Ano tady se možná rozcházíme, v tomto okamžiku se nehodlám zařadit mezi tu sortu, co si hned přihřeje polívčičku a pranýřuje kačera, čím víc, tím lépe  :D Zažil jsem to na různých Eventech odhadem tak 10x co lovím a všechno to byly lovci, co dělali mnohem větší geo - prasárny .... a přitom moralizujou Pokrytectví, že se chce člověku blejt  ;)


  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1127 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 19:57

Koukal jsem na tu virtuálku a musím přiznat, že se mi líbí. Jsem mile překvapen. Popravdě jsem čekal udělanou virtuálku na Karlínském náměstí. A tradička bude takovým zpestřením.

 

Znam jej uz nejakou dobu osobne a vypada to, ze u dostal rozum a uz se chova primerene veku (ale s tim nic nenadaleme, sami jsem nebyli o moc jini). Osobne doufam, ze se nepletu a ze kauzy s nekonanym predvanocnim eventem v Karline a nepovedena kes Matylda byly posledni vetsi prusery. O te jeho kesi jsem trochu vedel o neco dopredu, nebot mi psal a chtel vedet jak listingy zobrazuje Locus, i to uz svedci o pozitivni zmene. Tak snad mu to vydrzi.

 

Zrovna na Karlinskym namesti si virtualku umim predstavit. Ten kostel je docela fotogenickej a misto je hodne frekventovane i kdyz fyzicke kese tam jsou nebo byly.

 

BTW: kdyz tak ctu pravidlo o navsteve max 2 mesice pred publikaci, tak bycho asi meli archivovat i nasi virtualku. Byli jsme tam 2 a pul mesice pred odeslanim k publikaci...


  • 1

#1128 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 20:51

Pavel TT: No snad mas pravdu


  • 1

#1129 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 22:20

Byl jsem u Břas na jeho earthce Bašta (GC7Z2DM). Je pěkná.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 06 červen 2019 - 22:20

  • 1

#1130 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 22:40

S nevyužitým potenciálem nelze souhlasit. Myslím, že pro každého ownera je ten potenciál nastaven jinde. Každý měl svůj důvod a hlavně šanci ji umístit kam chtěl. To mi na tom přijde fajn. To je jako by jsi řekl, že 90% ownerů keší tradiček nevyužilo potenciál :)

Jojo, to zase nechci rozporovat. Já zde jen uvádím svůj (byť možná trochu radikální) pohled na tuto problematiku, ale jde o to, že mě se prostě obecně tyhle akce s virtuálkami principielně vůbec nelíbí. Stejně tak si někdo může myslet, že já zabírám spoustu míst obyčejnými krabičkami (a jo, nemusí se to někomu líbit a když dá PÁDNÉ argumenty, tak to beru - na útoky, že se o keše nestarám atp., aniž by to mělo racionální základ, to jo, pak se vztekám a to dost).

 

Zastávám pravidlo, že novým virtuálkám nedávám FP. Ze zásady, protože se mi to prostě nelíbí. Udělal jsem zatím dvě výjimky: jedna byla v Žilině, kde mají synagogu, z níž non-stop hraje hudba, která má v textu lidi, kteří přispěli na obnovu synagogy. Mimo fotky je tvým úkolem pořídit zvukový záznam s deseti jmény. Jsi tak donucen si této zajímavosti všimnout - to normální keší neuděláš, nebo jen ztěžka. To je ten, podle mě, využitý potenciál. Druhá výjimka byla virtuálka ve Vestci, ale to je spíš mou naprosto neskutečnou ulítlostí na Cimrmana. Dopředu třeba vím, že FP dám virtuálce na Olšanských hřbitovech - to je totiž přesně ono! K hrobu někoho významného na hřbitov keš nedáš (OK, multinu nebo tak něco ano, ale přímo k hrobu ne), tak tam plácneš virtuálku! Bezva nápad, owner dostal virtuálku, tak ji dá někam, kam to s fyzickou krabkou nejde. Podobně třeba Památník obětem hor v Krkonoších - místo, kam se fyzická krabička umisťuje velmi špatně, protože jsi v NP a keš musíš dát prakticky na cestu. Bomba, řešíš virtuálkou. To je to, o čem mluvím. Nebo i to, co teď hned vyšlo v Polsku - něco zjistit. Virtuálka v Bratislavě, kde musíš prolézt radnici, ne se jen "trapně" vyfotit. A tak. To je ten potenciál, o kterém mluvím. Možná to souvisí s tím, že obecně až tolik nemusím tradičky a rád si dopřeju keše, pro které musím něco udělat (mystery, multi atp.) To je paralela pro ty "náročnější" virtuálky.

 

Naopak opačný extrém a TOTÁLNÍ zabití mi přijde např. virtuálka Čumil - opět v Bratislavě, kterému přímo je věnovaná tradička. Virtuálka na Václaváku "u koně" - vždyť Václavák jako takový má zase dvě tradičky. Vyšehrad - bazilika má svou keš, v areálu je jich tolik, že se tam další nevejde. Letiště Václava Havla - mělo přímo letiště keš od vavrose, teď ode mě, za chvíli zřejmě od někoho dalšího. Sloup v Olomouci, kterému se věnuje několik stagí jiných keší. Tak PROČ zase další duplicita, PROČ ne někam, kde žádná keš není??

 

Tak snad jsem to dostatečně vysvětlil :-)


  • 6

#1131 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 23:09

Pavel TT: No snad mas pravdu

 

No doufam v to. Nazor uz jsem jednou zmenil k lepsimu a klidne jej poupravim, ale velmi nerad bych jej opet radikalne menil...

 

 Podobně třeba Památník obětem hor v Krkonoších - místo, kam se fyzická krabička umisťuje velmi špatně, protože jsi v NP a keš musíš dát prakticky na cestu. Bomba, řešíš virtuálkou.

 

O nekterych mistech v NP jsme taky uvazovali, ale nakonec je zamitli. A kdyz vidim jake problemy mel a ma Alke s earth kesi v Ceskem raji, tak si rikam, ze jsme udelali dobre.


  • 0

#1132 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 6:00

Jojo, to zase nechci rozporovat. Já zde jen uvádím svůj (byť možná trochu radikální) pohled na tuto problematiku, ale jde o to, že mě se prostě obecně tyhle akce s virtuálkami principielně vůbec nelíbí. Stejně tak si někdo může myslet, že já zabírám spoustu míst obyčejnými krabičkami (a jo, nemusí se to někomu líbit a když dá PÁDNÉ argumenty, tak to beru - na útoky, že se o keše nestarám atp., aniž by to mělo racionální základ, to jo, pak se vztekám a to dost).

Zastávám pravidlo, že novým virtuálkám nedávám FP. Ze zásady, protože se mi to prostě nelíbí. Udělal jsem zatím dvě výjimky: jedna byla v Žilině, kde mají synagogu, z níž non-stop hraje hudba, která má v textu lidi, kteří přispěli na obnovu synagogy. Mimo fotky je tvým úkolem pořídit zvukový záznam s deseti jmény. Jsi tak donucen si této zajímavosti všimnout - to normální keší neuděláš, nebo jen ztěžka. To je ten, podle mě, využitý potenciál. Druhá výjimka byla virtuálka ve Vestci, ale to je spíš mou naprosto neskutečnou ulítlostí na Cimrmana. Dopředu třeba vím, že FP dám virtuálce na Olšanských hřbitovech - to je totiž přesně ono! K hrobu někoho významného na hřbitov keš nedáš (OK, multinu nebo tak něco ano, ale přímo k hrobu ne), tak tam plácneš virtuálku! Bezva nápad, owner dostal virtuálku, tak ji dá někam, kam to s fyzickou krabkou nejde. Podobně třeba Památník obětem hor v Krkonoších - místo, kam se fyzická krabička umisťuje velmi špatně, protože jsi v NP a keš musíš dát prakticky na cestu. Bomba, řešíš virtuálkou. To je to, o čem mluvím. Nebo i to, co teď hned vyšlo v Polsku - něco zjistit. Virtuálka v Bratislavě, kde musíš prolézt radnici, ne se jen "trapně" vyfotit. A tak. To je ten potenciál, o kterém mluvím. Možná to souvisí s tím, že obecně až tolik nemusím tradičky a rád si dopřeju keše, pro které musím něco udělat (mystery, multi atp.) To je paralela pro ty "náročnější" virtuálky.

Naopak opačný extrém a TOTÁLNÍ zabití mi přijde např. virtuálka Čumil - opět v Bratislavě, kterému přímo je věnovaná tradička. Virtuálka na Václaváku "u koně" - vždyť Václavák jako takový má zase dvě tradičky. Vyšehrad - bazilika má svou keš, v areálu je jich tolik, že se tam další nevejde. Letiště Václava Havla - mělo přímo letiště keš od vavrose, teď ode mě, za chvíli zřejmě od někoho dalšího. Sloup v Olomouci, kterému se věnuje několik stagí jiných keší. Tak PROČ zase další duplicita, PROČ ne někam, kde žádná keš není??

Tak snad jsem to dostatečně vysvětlil :-)



Ahoj Mirku, plne chapu to co pises. Ale ty priklady "zabiti" nejsou nevyuziti potencialu owneru nybrz Zememluvu. Tak jak jsou nastavena pravidla od nich, to pri jejich dodrzeni ani jinak nejde. A to jestli ma nekdo z revieweru trochu benevolentnejsi vnimani? To je dobre, ale staci jeden jouda a budes mit depku na par let ze ti to pro bod zabil. U nas to Rico rovnou omezil na fotku z mista.Takze jako owner ani nic vymejslet nemuzes. Casem zjistuju, ze je to tak dobre. Kdyz vidim co dokazou lidi poslat za stiznosti pro bod, jsem rad ze mame oba klid.
Takze ne owneri, ne revieweri, ale GS. Skoda ze lide v Americe nemaji koreny v Ceskoslovensku :)


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 07 červen 2019 - 8:37

  • 1

#1133 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 14:35

U nas to Rico rovnou omezil na fotku z mista.Takze jako owner ani nic vymejslet nemuzes. 

Dobře, tak to já zase nevím, já ownerování virtuálky zaplaťpánbůh řešit nemusím. Ale i ta fotka se dá umístit na nějaké zajímavé místo, kde to neduplikuje něco jiného a má to tam svůj význam. Jako výše zmíněné hory nebo hřbitov.


  • 0

#1134 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2019 - 17:37

Zatím jsem takový neobjevil, takže jsem vytvořil bookmark obsahující pouze virtuálky 2.0 z Česka. Třeba to bude někomu také užitečné, přikládám odkaz.  :)  :)  :)  

https://www.geocachi...bc-dc7e1f928430

(@KulisekW Tvůj bookmark je super, ale chtěl jsem dát zvlášť ještě ty nové, tak jsem si dovolil taky jeden vytvořit... ;) )


  • 1

#1135 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2019 - 19:00

K dnešnímu poledni bylo publikováno 223 nových virtuálek.

Z toho jedna T4* (na Slovensku), pět T4.5* - jedno z toho je ferata na Slovensku a dvě T5 - jedno z toho je Grossglockner.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1136 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2019 - 19:21

Mikelord ji umístil na Rhodos.


  • 1

#1137 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 9:51

... U nas to Rico rovnou omezil na fotku z mista.Takze jako owner ani nic vymejslet nemuzes....

 

To je mylný výklad toho co požaduji. Já to rozhodně neomezil jen na fotku z místa, na to nemám právo. Ale v souladu s pravidly jsem ownery upozorňoval, že fotka může sloužit pouze jako důkaz přítomnosti na místě, ne k tomu, aby na nich musel lovec nějak pózovat nebo mít nějakou další proprietu. To by totiž byla ALR a ty byly někdy v roce 2009 zakázány.

 

Klidně může být přítomnost na místě dokazována jinak, např. odpověď na otázku zprávou ownerovi. Ale když bude jako úkol fotka, tak má sloužit jen jako důkaz, že tam lovec byl, nic víc, nic míň.


  • 3

#1138 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 12:28

Vim, ze mysterkoidni ukoly jsou povoleny. Ale pokud budes chtit po lidech aby u mostu pres Labe  logovali s fotkou jak delaji most by neproslo. Nebo ano? 


  • 0

#1139 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 12:44

Viděl jsem úkoly třeba z kostiček s písmeny sestavit svůj nick, napsat lochnesce vzkaz ve skotské gaelštině, dát drakovi oheň, apod. To jsou úkoly, které by dnes prošly? Bezproblémová je asi Arnošt z Pardubic, kde je opravdu nutná jen fotka na souřadnicích, ale ty jsou uprostřed řeky. Nemusí mě to zajímat, já jsem virtuálku nedostal.


  • 0

#1140 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 13:21

Řekl bych, že jsem to napsal jasně. Fotka slouží k prokázání přítomnosti na místě. Ano, fotka tvorby mostu nebo nápis to dokazuje také, ale stejně tak i obyčejná fotka z místa, takže klidně, ať je tam dobrovolná výzva na nějaké zvláštní focení, ale v momentě, kdy někdo doloží "jen" obyčejnou fotku, tak má také splněno.

 

Citace pravidel: The purpose of the required logging task is to show that the geocacher was at the location. Anything other than that should be optional.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama