Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#341 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2017 - 19:46

Už máme jihočeskou. Na místě, které dobře znám, je pěkné, tradička se tam dát nedá, ale celkově nic moc, tam se fotí všichni.


  • 1

#342 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2017 - 20:10

No máme...bez listingu.Takové parádní místo se spoustou luxusních barokních soch....Je tam krásná stará multina od v@f původně. Těšil jsem se, že si ji udělal Ty.

No když kouknu zběžně na autorovy založené, zdá se mi ten algoritmus výběru čím dál zvláštnější...

A listing by si místo teda zasloužilo určitě, kdyby aspoň 5 vět třeba, ale takhle...


  • 0

#343 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2017 - 20:12

A kdo by podle tebe celosvětově doporučoval, když rev. tvrdí že oni o tom moc dopředu nevěděli ? Jediné možné doporučení jsou fav. body.


Samozřejmě jsem myslel na revírníky.
  • 0

#344 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 0:35

Inu uz jsem se po par rozhovorech v Plumlove smiril...Ti co to podle mne meli dostat dostali, (no dobra, ja ne) a jak co publikuji se uvidi. Nicmene jsme dostali dalsi skvely napad, ze by jako GS mel pristi rok dat jako letos duchy webkamery... tech je malo... :)


  • 0

#345 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 6:24

No máme...bez listingu.Takové parádní místo se spoustou luxusních barokních soch....Je tam krásná stará multina od v@f původně. Těšil jsem se, že si ji udělal Ty.

 

Ale nee, ja si ji setrim, az budu mit opravdu neco kde bych ji chtel. Zatim mam jen jeden napad a na tom jeste pracuju. Az opadne prvotni povyk okolo virtualek, tak ji pustim. Ale jestli to bude jeste tenhle rok, to asi ne. :D


  • 2

#346 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 7:15

Tak jsem mluvil s Oblacem a řekl mi že anglicky neumí a tudíž maily od GS maže :D . Tak jsem ho ukecal, ať se mrkne do koše a prý tam nic s virtuálkama nemá...


  • 0

#347 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 7:54

No máme...bez listingu.Takové parádní místo se spoustou luxusních barokních soch....Je tam krásná stará multina od v@f původně. Těšil jsem se, že si ji udělal Ty.

 

Mně se naopak líbí, na ty sochy ukazuje vtipným způsobem, tj. vyfotit se u té, která odpovídá aktuálnímu měsíci. To by jinak, než virtuálkou nešlo.

 

Z mého pohledu naopak tímto provedením vybočuje z většiny těch nových, protože upozorňovat keší (jakéhokoliv typu) na notoricky známé pamětihodnosti je to poslední, co mě na gc zajímá...


  • 4

#348 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 8:25

Tak jsem mluvil s Oblacem a řekl mi že anglicky neumí a tudíž maily od GS maže :D . Tak jsem ho ukecal, ať se mrkne do koše a prý tam nic s virtuálkama nemá...

Poznáš to i bez mailu, v profilu se na to objeví nově založenej listing. Ovšem jestli Mistr má těch listingů připravenejch dalších 20, což bych od něj celkem čekala, tak si nemusel všimnout :D. Ovšem takovou (minimálně) celodenní multimysteryvirtuálku bych si dala líbit :D!


  • 1

#349 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 8:44

Mně se naopak líbí, na ty sochy ukazuje vtipným způsobem, tj. vyfotit se u té, která odpovídá aktuálnímu měsíci. To by jinak, než virtuálkou nešlo.

Z mého pohledu naopak tímto provedením vybočuje z většiny těch nových, protože upozorňovat keší (jakéhokoliv typu) na notoricky známé pamětihodnosti je to poslední, co mě na gc zajímá...

Nápad pěkný, jistě jej lidi ocení - i mě se líbí. :) Listing ale je vizitkou autora, já bych to takto nikdy nepustil. Nedotažená keš, takto publikuje začátečník :/....P.s. Zdali je něco pro Tebe notoricky známé - nemusí být pro ostatní, hra má široké spektrum hráčů.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 06 září 2017 - 8:48

  • 5

#350 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 9:04

P.s. Zdali je něco pro Tebe notoricky známé - nemusí být pro ostatní, hra má široké spektrum hráčů.

 

To jistě, ale když někdo plánuje výlet do Prahy, tak si asi všimne, že tam existuje Sv. Vít, nebo Vyšehrad i bez keše (a pokud ne, tak ho asi takové památky nezajímají a ta keška u nich je stejně jen bod do statistiky). Podobně Krumlov, Olomouc.. (z těch nových virtuálek).

 

A však jsem taky napsal a podtrhnul, že je to z mého pohledu. Pak je poněkud nadbytečné mi předhazovat, že jiní to mají jinak...

 

PS: navíc jsem nenapsal, že mě keše u "karlštejnů" nezajímají, ale že mě zajímají (pouze na posledním místě).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 06 září 2017 - 9:06

  • 0

#351 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 9:34

Také píšu ze svého pohledu jako každej...
  • 1

#352 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 12:32

 Listing ale je vizitkou autora, já bych to takto nikdy nepustil. Nedotažená keš, takto publikuje začátečník :/...

 

Tak to napiš autorům těch dvou původních virtruálních keší. Ostatně ani tam není žádný listing, jen co se má dělat a nějaké nepodstatné věci okolo. Nikdy jsem si nevšiml, že by tu někdo o tomto remcal. Jestli tam listing je nebo není, není podle mne známkou toho, zda je někdo začátečník nebo ne. Ostatně takový by ani podle algoritmu GS asi virtuálku nedostal, že?  :D  Chtě nechtě, většina virtuálek (myslím celosvětově) měla/má listing jen velmi stručný, tj. úkol a pár vět o místě.

 

Souhlasím se zmijovkářem, že u virtuálek je podstatné místo a úkol. Jakmile je u virtuálky úkol se jen vyfotit před konkrétním místem, tak si tipnu, že 99 % kačerů listing ani nečte. Tím nechci říct, že by se virtuálky s listingem neměli dělat, ale je-li tam to samé, co lze najít běžně na netu (běžný je copy-paste z wikipedie), pak moc velký přínos listing nemá, zejména u takových virtuálek jako je chrám sv. Víta. V takovém případě bych čekal, že si owner dá tu práci a sdělí nám něco méně známého, třeba nějakou legendu či příběh, který se k danému místu vztahuje, nebo ukáže historické fotografie místa atd. 

Na druhou stranu pěkný listing, ať je tam cokoli, udělá dobrý dojem a může více motivovat k návštěvě. 


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 06 září 2017 - 12:33

  • 0

#353 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 12:55

Je rok 2017 a geocaching prošel jistým vývojem od svých počátků ;) 99,9% kačerů nečte listing :D to tu dloho nebylo, díky! Škoda času....
  • 1

#354 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 13:29

Je rok 2017 a geocaching prošel jistým vývojem od svých počátků ;) 99,9% kačerů nečte listing :D to tu dloho nebylo, díky! Škoda času....

 

Ač jsem chtěl napsat 90% a trochu jsem se překlikl, tak tato korekce je nepodstatná. Ostatně nebylo mým účelem dělat studii, zda je to 90, 99 nebo 85 %, ale jen konstatovat fakta. A ta jsou, že pro odlov nepodstatný listing většina prostě nečte. Jestli máš opačný pohled, tak tu tvou naivní představu rušit nebudu. Souvisí to i s tím vývojem, kešuje se více a více online. 

 

Máš pravdu v jednom. ... Škoda času....


  • 0

#355 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 13:41

To, že spousta lidí listing nečte, však nemění nic na tom, že kvalita kešky je dána i kvalitou listingu...


  • 6

#356 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 13:50

Chci-li cokoliv tvrdit za velkou skupinu lidí jako fakt, měl bych to mít podloženo více než vlastním názorem. Prohlášení apriori, že ostatní nečtou (nic je nezajímá)není fakt, ale jen pouhá spekulace.

Každopádně vytvářím keše pro ty, co čtou a často mě těší odezva těchto lidí. Pokud třebas jen 20% všech lidí potěší, že se něco dozvěděli, mělo pro mne smysl to dělat...
  • 4

#357 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 14:28

To, že spousta lidí listing nečte, však nemění nic na tom, že kvalita kešky je dána i kvalitou listingu...

 

Kvalita kešky je čistě subjektivní pohled každého kačera. Informacemi přeplácaný listing pro mě není známkou kvality obzvlášť, když na konci je ušmudlaná filmovka. Naopak FP ode mne dostaly i kešky, které měly listingy do 5 řádků, protože místo listingu si owner pohrál s keškou. Nebo za co myslíš, že dostala tolik FP nejstarší keška u nás či virtuálka na Karlově mostě. Za listing? Za lokalitu? Za provedení? Kvalita kešky rozhodně není dána kvalitou listingu. Ale souhlasím, že sejdou-li se kvalitní listing s kvalitním provedením keše, tak je to pak velké plus i mnoho FP pro ownera.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 06 září 2017 - 14:30

  • 1

#358 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 14:58

Tak virtuálka dostala FP hlavně díky tomu, že kdysi byla jedna ze dvou (původně tří) virtuálek v ČR. Nyní už nebude tak vzácná.

A nejstarší keš ji má za to,že byla první - z nostalgie. Určitě ne za její provedení. Znám spoustu dalších keší, které jsou provedeny stejně, jako současná Tex-Czech a mají daleko menší % FP a jsou i dokonce na hezčích místech.

 

Jak říkáš, kvalita je čistě objektivní... Ale u virtuálky nemůžeš posuzovat jedno z hledisek - vzhled keše, proto si myslím, že listing trochu nabývá důležitosti - alespoň pro ty, co nejsou honibody... 


  • 3

#359 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 15:18

... Ale u virtuálky nemůžeš posuzovat jedno z hledisek - vzhled keše, proto si myslím, že listing trochu nabývá důležitosti - alespoň pro ty, co nejsou honibody... 

 

To nikde nerozporuji. Ja nebojuji proti listingům. Jen jsem se zastal té virtuálky, kterou tu von Bronin zkritizoval. Stejně jako u tradiček, kdy skvělá finální krabička je nad jakýkoli i mizerný listing, tak u virtuálek (aspoň dle mého, tento názor nikomu opravdu nevnucuji) je chytře vymyšlený úkol taktéž nad listing. Ono je docela obtížné něco chytrého vymyslet, aby z toho nebyly zase podmínkové keše ala "vyfoť se před něčím, jak stojíš na hlavě." Ostatně u té zmiňované virtuálky je chytře vložen odkaz na informace o daném místě. Je tedy opravdu nutné vše nebo nějaký výcuc kopírovat do listingu, když je možnost si to přečist po jednom kliknutí myší? Vyšel prostě vsříc jak honibodům, kterým usnadnil nalezení úkolu v listingu, tak i těm, co si rádi o místě něco přečtou. Rozhodně to není, jak si tu někdo myslí, projev začátečníka.


  • 2

#360 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 16:01

Já napsal:"Nápad pěkný, jistě jej lidi ocení - i mě se líbí."
Kdybych jeho virtuálku chtěl "sepsout", opravdu bych volil jiná slova....
  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama