Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#461 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 18:59

No, mně by nevadilo, že mám vyfotit autobus. Byla by to větší zábava.
  • 6

#462 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 19:45

... když vám ty pravidla vadí, tak přece tu keš nemusíte přece lovit ...

 

Která pravidla myslíš? Samovolně vymyšlená ownerem v rozporu s oficiálními? Tak když ti vadí platná pravidla hry, tak ji taky nemusíš hrát. Jako owner jsi zcela dobrovolně potvrdil dodržování pravidel, tak bys je pak měl také dodržovat. Když se ti už nechce, tak je na čase keš poslat do archívu.


  • 11

#463 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 19:54

Třeba to výše zmíněné vyfocení autobusu. Neřekl bych, že to vyloženě odporuje pravidlům. Je to asi jako zákon a jemu podřízená vyhláška města. Máte zákon (GS) a město, to město má svou radu (ownera) a obyvatel města se musí řídit pravidly daného města, pokud v nějakém městě nesmíte chlastat na ulici, tak je to rozhodnutí města, kterém tím cílí na určitou skupinu obyvatel (kačerů, kteří mají rádi nevšední keše). Můžete navštívit jiné město a tam si spokojeně nasávat na lavičce. Však těch měst (keší) máme v téhle zemi hojný počet :)


  • 1

#464 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 20:56

Ten autobus se mi líbí, pokud bych tam tedy nebyl ve dvě v noci a nemusel čekat na první ranní spoj. Ale naprosto přirozené se mi zdá udělat na fotce něco, podle čeho se pozná, že je to fotka ke keši. Třeba zvednout ruku, držet navigaci, mapu, nebo něco podobného. Některé virtuálky jsou založeny na tom vyfotit se na vyhlídce (Krumlov) a v tom davu turistů se jeden kačer úplně ztratí. To by se vyžadovat klidně mohlo, pokud by to nebyla vyložená ptákovina typu stoj na hlavě. Ale chápu, že pravidla jsou nastavena nějak a někdo má problém i s uveřejněním vlastní fotky. Vždycky se to dá nějak obejít, já třeba několikrát logoval earthcache fotkou svého CWG a nikdo neprotestoval. Ono když jsem tam sám, nemám stativ ani telefon na selfie, tak se sám vyfotím dost blbě.


  • 3

#465 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 21:33

Třeba to výše zmíněné vyfocení autobusu. Neřekl bych, že to vyloženě odporuje pravidlům. Je to asi jako zákon a jemu podřízená vyhláška města. Máte zákon (GS) a město, to město má svou radu (ownera) a obyvatel města se musí řídit pravidly daného města, pokud v nějakém městě nesmíte chlastat na ulici, tak je to rozhodnutí města, kterém tím cílí na určitou skupinu obyvatel (kačerů, kteří mají rádi nevšední keše). Můžete navštívit jiné město a tam si spokojeně nasávat na lavičce. Však těch měst (keší) máme v téhle zemi hojný počet :)

 

Zajímavé přirovnání, ale kdo rozhodl o tom, že owner je rada města a ne obyvatel? Osobně mi přijde, že HQ vydalo "zákon" platný pro obyvatele ownery a pro obyvatele hledače, ale zákon o zřízení městské rady nevydalo. ;)


  • 4

#466 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 22:32

Vycházím z toho, že HQ je stát, který vybírá daně (dobrovolně jako PM, nedobrovolně jako reklama) a zřizuje infrastrukturu (web), ten umožňuje jednomu obyvateli státu jít a založit město či města (keš), tím se stane radou (ownerem) který rozhoduje o vzhledu městského mobiliáře (schránky), stát (HQ) umožňuje každé osobě aby si na jeho území založila vlastní město (keš) a k městu mu přivede silnici, aby ostatní obyvatelé státu věděli kudy k němu, občas přidá i neonový poutač na dálnici (notifikace). Ovšem pokud si město (owner) sežene sponzora (svůj čas, peníze, knowhow) a postaví dětské hřiště, ale u vstupu bude cedulka "vstup pouze pod dohledem rodičů, zákaz kouření a zvířat", tak vše bude v pořádku, protože maminky s dětmi budou mít čisté místo, kde si mohou hrát, nebojí se, že jím dítě pokouše pes, většina obyvatel je spokojená, osoby venčí psa v jiném místě/městě, feťáci si píchají také jinde, ovšem přijde obyvatel Karel Prudérní, vytáhne obecný zákon, kde bude stát, že tato plocha je určena pro komunitní využití - bez dodatečných pravidel, přivede psa, vytvoří všude hromádky (logy od stolu, finálkáři) a děti bez dohledu, tam rozloží plot na prvočinitele (vyznavač práv přidá NA).

 

Já chápu, že jako RW musíš ctít doslovná pravidla, ale opravdu je takový problém, že určité keše jsou dělané tak, aby byli pro radost určitým lidem (luštitelé, specificky podmínkové) a nejsou to prostě díkyzabodovky? 

 

Musíme mít vše šedé, unifikované, bez nápadu? Osobně nesouhlasím s fotkami osob, ale vyfotit určitou věc nebo místo, v tom nevidím nejmenší problém a pokud to jde, plním to i u mysterek, fakt nechápu to rozčilování nad takovými pravidly.


  • 3

#467 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 22:57

... fakt nechápu to rozčilování nad takovými pravidly.

Správně! Lovci musí dodržovat každé pravidlo, co si který owner vymyslí, ale owner se nesmí nechat svazovat žádnými obecnými pravidly!


  • 12

#468 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 23:00

Musíme mít vše šedé, unifikované, bez nápadu?

 

On někdo zakazuje dobrovolné plnění dodatečných podmínek?


  • 9

#469 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 23:11

Já se snad rozčiluji nad pravidly? Přidat pravidlo navíc, není rozčilování se nad pravidly. Ale chápu, že tady doktorovi pak prdne cévka, číst listing je při sběru bodů náročné.

 

Vláčku, tím, že něco uděláš dobrovolné devalvuješ obecnou hodnotu keše. Je rozdíl mít "TU" náročnou keš, kde musíš hodinu čekat až pojede autobus, chytit TU tramvaj a vyfotit se v ní, nebo mít tu keš, kdy přijdeš a vyfotíš silnici a za 1 min táhneš k dalším rychlým bodům. Jsou keše, do kterých jsem se pustil jen proto, že je mělo málo lidí a celkem mě mrzelo, že se z toho pak stal průchoďák.

 

Z politiky rovných žaludků mi je zle, se pak divím že 40% lidí volilo Vůdce s Demagogem, mějte se hezky, jdu radši monetizovat svůj čas.


  • -4

#470 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 23:29

...

 

Z politiky rovných žaludků mi je zle, se pak divím že 40% lidí volilo Vůdce s Demagogem, mějte se hezky, jdu radši monetizovat svůj čas.

Díky.

Demagogii tady předvádíš akorát nejvíc ty sám  :D


  • 1

#471 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 8:56

Přiznám se, že se někdy taky čílím, co to za děsnou blbost owner vymyslel, a jak je to proti pravidlům.

No a pak si řeknu že " ten náš městský úřad (viz. výše)" reviewer to viděl, posoudil a schválil.... Takže je to v "mezích vyhlášky",  vychladnu a splním...  :-)
A tak bych tu diskuzi tady viděl... Co je venku, je schválené, a asi fakt nemá cenu o tom planě diskutovat.

 

P.S. Neberu v potaz případy pokud owner podvede reviewera a po schválení předělá podmínky...


  • 3

#472 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 22:29

První mrtvá "nová" virtuálka: https://coord.info/GC7B9RE


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#473 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 22:45

První mrtvá "nová" virtuálka: https://coord.info/GC7B9RE

proboha, co je to za blba ?
  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#474 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 22:49

Myslíš ty podvodníky, kteří mu to znechutili? Takové najdeš i u nás - logují, aniž by někde byli a pak se s tím ještě chlubí...

:-\


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#475 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 22:53

První mrtvá "nová" virtuálka: https://coord.info/GC7B9RE

Nemáš původní listing? Teď je tam už prázdno.


  • 0

#476 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2017 - 23:11

Mám.

Přiložený soubor (y)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#477 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2017 - 0:12

Koukám kde všude jsou - a jediný kraj kde ještě žádná nepípla je Zlínský.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#478 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2017 - 10:03

První mrtvá "nová" virtuálka: https://coord.info/GC7B9RE

Škoda, že už smazal i fotky a patrně i některé poznámky a logy. Podle mě byla docela slušně vypracovaná. Zřejmě se někomu nelíbilo, že to není jen přijít, vyfotit si jednou GPS a hotovo. 


  • 0

#479 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2017 - 23:06

Tak z dosud publikovaných 920 kousků jsou archivované další dvě:

https://coord.info/GC7B71K

https://coord.info/GC7B7HA

 

Důvody jsou tentokrát jiné.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#480 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 15:03

Na svých stránkách jsem pomocí GeoGetu a Statoru [a Combine :-)] vytvořil seznam virtuálek v ČR i s přehlednou mapou (Keškomapa) => https://georabbits.c....php?page_id=32

Nová virtuálka GC7B8F9
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama