Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#481 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 15:27

Jo, už je zpátky. Podmínka vyfotit autobus změněna na dobrovolnou.
  • 0

#482 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2017 - 17:48

Nová virtuálka GC7B8F9

Díky za info. Je tam.


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#483 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2017 - 15:09

Nová virtuálka GC7B8XE
  • 0

#484 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2017 - 18:58

A ta alternativni moznost logu je dle pravidel v poradku? Dovolit za podminky se ani nedostavit na misto a logovat klidne z druhe strany zemekoule?
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#485 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2017 - 20:27

A ta alternativni moznost logu je dle pravidel v poradku? Dovolit za podminky se ani nedostavit na misto a logovat klidne z druhe strany zemekoule?


To te to tak trapi? Neber to nejak osobne,asi jen nechapu, co chces timhle dotazem sdelit. Ale vzdy si vzpomenu na tu hlasku Kelisovy. Ne ze bych udavala, ale hlasit se to musi. :)
  • -5

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#486 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2017 - 21:33

ano trápí, ta hra má být o tom nesedět doma a jít někam mimo pc. A ne že si doma vyrobím video a pak budu někde honit bod, na sranda / poučná videa tu máme you-tube....

 

Můžu taky použít otřepanou frázi o pravidlech a jejich dodržování ...

 

Díky Voyagere...

 

---

kdybych to chtěl hlásit, tak to napíšu do listingu, ptal jsem se tady, protože mě překvapilo, že je tato podmínka u nově puštěné keše...


Tento příspěvek byl upraven od PaTTrick: 27 listopad 2017 - 21:34

  • 6
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#487 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2017 - 21:39

Tak je samozrejme absurdni, ze bych to v teto podobe schvalil. Owner si to po publikaci zmenil :-( Des bes...


  • 7

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#488 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2017 - 8:02

To abysme za chvili meli jeste revirniho kterej hlida, jestli zustavaj cerstve publikovany listingy ve stavu ve kterym byly schvaleny a vypusteny
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#489 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2017 - 8:39

Mr3sko, požadavek, aby listing zůstal přesně ve stavu, v jakém byl v okamžiku publikace, je podle mě nesmysl. V listingu potřebuješ v průběhu života keše měnit spoustu věcí, např. přestane fungovat použité ověřovátko, musíš ho nahradit, máš fotky uložené někde v cloudu, ten změní způsob přístupu a musíš změnit odkazy, u wherigo keše aktualizuješ cartridge a máš listingu datum a čas poslední aktualizace, tak to musíš změnit, něco se změní v místní situaci a potřebuješ to do listingu přidat...

 

Tohle všechno jsou změny, které potřebuješ mít možnost dělat. Problém je v tom, že ta popisovaná změna spadá do kategorie „podvod na reviewera“. Tzn. protože vím, že by mi něco neschválil, tak to do listingu nenapíšu, nebo tam uvedu něco jiného, a po schválení změním listing tak, jak jsem původně chtěl. Jenže to je celkem krátkozraké chování, protože ono se na to většinou přijde. Někdy dříve, někdy později, ale on se vždycky najde někdo, kdo se nad tím pozastaví a zeptá se podle vzoru „Je to Fučík, není to Fučík?“ Anebo se reviewer na tu keš po čase sám vypraví ji odlovit a nestačí se divit, co údajně v listingu schválil.

Někdy to ale není úmyslný podvod, owner tam něco doplní v dobré víře, kdy chce kačerům usnadnit práci, ale je to už v rozporu s pravidly, což ho třeba ani nenapadne (ona některá ta pravidla jsou trošku v rozporu se zdravým rozumem).

 

Takže proboha hlavně ať to neskončí tím, že bude proti pravidlům jakákoliv změna v listingu po publikaci. To by totiž byla totální békovina.


  • 11
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#490 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2017 - 9:28

No když jsem se díval na ty archivované, tak se ani moc nedivím. FTF - na špatném místě, druhý log toho samého na správném místě a vzápětí archivace kvůli bezpečnosti. To si owner neuvědomil, že ta skála je vysoká?

A ta druhá, nedivím se, že personálu začalo vadit, že jim pořád někdo courá po hotelu, i když to zřejmě bylo všechno na veřejně přístupných místech.

 

A změny po publikaci? Pochopitelně. I místo uložení a hint. Přendaval jsem jednu krabici mockrát, vždy o několik metrů. Když už to nepomohlo, tak o desítky metrů, ale přístup o kilometry jinde a je klid. Bohužel i od logování. Nechávám ji na živu kvůli listingu a ona se situace brzy změní. Na delší přesuny jsem si místo nechal ověřit od RW. To se ale taky často obchází několikanásobným přesunem. Jeden to takto udělal neúmyslně, prostě hledal v městském parku vhodné místo a po několika přesunech se dostal do strašné kolize s něčím, co nemohl vidět.


  • 1

#491 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2017 - 18:22

Mh.mail: ja samozrejme vim, ze za zivota kese je treba tuto prizpusobovat aktualni situaci. Neco malo mam zalozeno. Ale jak vidno, mnozi se lide co si nechaji neco schvalit a hned po zverejneni to meni. A pak revirnik cte dotazy ve stylu "jakto ze tohle nekomu proslo k publikaci a mne tamhleto ne?". Je mi uplne jasny ze neni mozny sledovat vsechny listingy porad. To by revirniku i padesat bylo malo. Ale taky verim ze revirnici si "problemove" ownery hlidaji.

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 28 listopad 2017 - 18:25

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#492 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2017 - 15:09

Nová virtuálka GC7B7RJ
  • 2

#493 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2017 - 15:40

Nová virtuálka GC7B7RJ

Moc pekna


  • 0

#494 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2017 - 22:05

Tak jsem zase aktualizoval bookmark a Zlínský kraj je zatím stále bez své virtuálky...


  • 0

#495 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2017 - 11:09

Kreten8 - Nová virtuálka GC7B7RJ - opravu moc pěkně vymyšlená......jooo je vidět, že když se přemýšlí tak vznikne něco, kam si rád dojdu (spíš jaro-léto 2018, neb to mám z KV trochu z ruky, ale určitě si jí nenechám ujít).Zatím za ní díky....i za tip na výlet.

Tento příspěvek byl upraven od Viktor36005: 01 prosinec 2017 - 11:10

  • 1

#496 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2017 - 12:38

Nová virtuálka GC7B7RJ

Škoda, v sobotu jsem se pohyboval na Šumpersku a v úterý pípne tato virtuálka. No neva alespoň je zase důvod na návštěvu příbuzenstva :D


  • 0

#497 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2017 - 13:56

No jo. Tzv. Braunovky jsou v našem kraji Pojmem. Několik jich mám odlovených a vždy to stálo za to. Např. GC5F66K


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#498 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2017 - 12:55

Podle toho, co právě schválil Tafari, tak to vypadá že někdo koketuje s Location-less geokešemi. Jestli se mýlím, tak mne prosím opravte...

GC7B876
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#499 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 10:08

Je to klasický příklad toho, že ani reviewer nezná všechna pravidla, obzvlášť když v Rakousku žádnou takovou virtuálku neměli. Virtuálky ala keše bez polohy byly Groundspeakem nedávno hromadně archivovány, protože je už nechce ani tolerovat. Tuhle čeká velmi pravděpodobně stejný osud, even. jen změna podmínek. Někdo by se ale musel ozvat.


  • 1

#500 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 11:14

Já spíš zírám na ten obrovský les vlevo, naprosto bez kešky. U nás už by tam někdo sypal petky.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama