Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#641 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 13:39

... o ní nemáš ponětí a opravdu jsi ji odlovil...

 

"Lovit" je v naší komunitě ekvivalent k "hledat". Je to aktivní činnost s nějakým cílem. Jak může hledat něco, o čem nemá ponětí? A "opravdu" ji odlovit, když o ní neví?

 

Geocaching je hra v terénu a na webu se pouze zapisují výsledky HRANÍ této hry v terénu.

Bylo tu např. srovnání se zcela náhodným nálezem fyzické krabičky. Jenže v okamžiku nálezu začal hráč tuhle hru v terénu hrát - postupoval dál podle pravidel, logoval na papír, zpět uschoval.

Bylo i srovnání s předpublikačním nálezem. Ale aby se uskutečnil, musí ta keš existovat. Typy s krabicí, musí mít krabici. Typy bez krabice jsou prostě jen bez krabice, ale těžko je "lovit" když neexistují.

 

Pro mě osobně platí obdobně pravidla pro všechny keše. Nehrál jsem hru v terénu, nemám co zapisovat na webu...


  • 7

#642 galrin

galrin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 18:02

Pokud si přečtu onen bod 3.6. pravidel Groundspeaku, tak se tam říká přesně toto:

 

Read the cache page to learn the logging requirements for any EarthCache or Virtual Cache = Přečti si stránku kešky (listing) a zjisti, jaké jsou podmínky pro logování jakékoliv Earth nebo Virtuální kešky.

In most cases you must answer questions to claim the find = Ve většině případů musíš zodpovědět otázky k nároku na odlov.

 

Nevidím jediné slovo o tom, že jsem povinen se dostavit na místo odlovu až poté, kdy bude keš publikována. Nechci polemizovat nijak s tím, že se musím na místo fyzicky dostavit, jinak asi opravdu nejsem schopen zjistit potřebné informace (a zejména fotku v případě virtuálky), jde mi čistě o časové zařazení návštěvy onoho místa.

 

Resp. zeptám se ještě jinak - pokud jsem na místě fyzicky byl, a disponuji veškerými potřebnými informacemi o tom, co se po mně požaduje v listingu kešky, ale byl jsem tam předtím, než byla keška založena, jsem povinen se na místo dostavit znovu, abych úspěšně logoval found? Toto bych chtěl přesně vidět, že je v těch pravidlech jakkoliv uvedeno, nebo to alespoň vyplývá z jejich smyslu.

 

Co přesně budu na místě dělat, když už mám všechno k dispozici? A hlavně, jaký je potom rozdíl mezi fyzickými a nefyzickými keškami, který odůvodňuje odlišný odstavec o logování? Pokud by GS měl v úmyslu požadovat návštěvu místa až po publikaci, tak by to napsal alespoň k fyzickým keškám - ale ani tam nic takového není, tento závěr opět vyplývá jenom z toho, že nemohu logovat něco, co na místě fyzicky není; ovšem pokud už keška na místě je, a není publikována, tak logovat takovou kešku už pravidla splňuje - logování na netu nastává až potom, co jsem fyzicky podepsal logbook.

 

Podotýkám, že jsem nikdy tuto možnost nevyužil, a to dokonce v případě, že jsem chtěl založit vlastní EC, měl jsem místo prozkoumané ze všech stran, měl jsem fotky, ale někdo jiný tu EC založil na stejném místě rychleji a jednodušším způsobem ... mohl jsem minutu po publikaci logovat found, ale neudělal jsem to, právě ze zakořeněné představy o tom, že je možné logovat až po publikaci. Ovšem je potřeba odlišit představy o pravidlech a jejich přesné znění.

 

Mimochodem současná pravidla umožňují logovat EC bez přiložení fotky, dokonce výslovně zakazují požadovat fotku - jakým způsobem tedy může někdo prokázat, že na místě EC vůbec kačer byl a kdy tam přesně byl, tedy jestli tam byl až po publikaci???

 

Je zřejmé, že každý si tady stojí za svým názorem a jedna strana druhou nepřesvědčí, protože se druhá strana přesvědčit nechce nechat, a pochybuji, že jeden příspěvek na tom něco změní; ale mlčet už jsem nemohl.


  • 2

#643 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 18:44

Myslím, že je to převážně teoretická debata. Pokud bych někdy měl všechno předem a chtěl logovat, napíšu to do logu a je na ownerovi, jestli mi to nesmaže. Kdybych všechny odpovědi neznal a místo bylo zajímavé, budu klidně logovat WN, bez bodu. Ale spíš mě virtuálky bez přítomnosti nelákají, spíš když už jsem na místě, tak si ji zaloguju, ale jen kvůli ní bych asi cestu nepodnikal.


  • 0

#644 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 20:47

... Typy s krabicí, musí mít krabici. Typy bez krabice jsou prostě jen bez krabice, ale těžko je "lovit" když neexistují. ...

 

Hmmm....  Myslíš jako kdyby někdo logoval earthcache nebo virtuálku věnovanou např. SOOSu, přesto, že na místě byl před tím, než SOOS začal existovat?

Myslím, že to by asi byl cennější log, než všechny ostatní na všech keších dohromady.  ;)  :D


  • 0

#645 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 21:13

Jestli chcete definici (pravidlo, zákon..) který bude vše definovat do úplné dokonalosti s pamatováním na všechny možné situace a výjimky, tak jste mimo. Buď lidé budou chápat věci normálně, nebo všem z nesmyslů jebne a důsledkem je např. smlouva na pojištění domácnosti s 22 stránkami podmínek a výjimek písma menšího než 8.

Nakonec skončíš u toho, že budeš definovat každé slovo z každé věty, kterou v pravidle použiješ.

Takže tam chybí definice toho, co to je log, co znamená visit the cache, co je to cache, co se myslí slovy sign in, co je to logbook....

- z uvedené věty bych mohl přísnou logikou vydedukovat, že tam není nikde napsáno, že se musím zapsat do logbooku keše, kterou jsem našel, neb je tam sice zmíněn logbook, ale nikoliv explicitně logbook té právě nalezené keše.
Takže z toho vyplývá, že mám nalézt keš a následně se zapsat do logbooku, tedy například sešitu, který tahám s sebou a má velký nápis LOGBOOK.

To je prave to ceho se chci dopatrat.
Zatim jsem nasel v pravidlech na strankach GS jen toto: https://www.geocachi...id=107&pgid=688

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pro normalni typy plati:
Found It
Use a “Found It” log after you visit the cache and sign the logbook. You can also add a photo or a Favorite point to your online log.

Please take time to write at least a few sentences when you log your find — this is how you say “thank you” to the cache owner for creating and placing the geocache.

EarthCaches and Virtual Caches have different logging requirements.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takze nikde neni uvedeno , ze musis byt na miste, nebo kdy tam musis byt. To musi byt podminka uvedena u te kese. Po splneni podminek ownera je mozne kes zalogovat. Tolik pravidla.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 07 březen 2018 - 23:22

  • 10

#646 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 12:09

Nová GC7B81D
  • 0

#647 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 9:19

Tak dotazy poslany na Zememluv :)


  • 0

#648 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2018 - 9:50

Nová GC7B81D

Při prvním pohledu jsem si říkal, že je to pěkná blbost mít dvě virtuálky na Zelňáku, a ono to je v UH :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#649 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2018 - 11:49

Odpověd ze zeměmluvu :

 

 

Hello PanzerStepan-

Thank you for contacting Geocaching HQ.

Our stance is, if you have visited the area after a geocache has been placed you may log the geocache (and followed all logging requirements). 

It is true that some Cache owners allow people to log Virtuals even if the person was there before there was an official geocache. We defer to the owner's discretion. Though if they do not allow it, we stand by it. 

Best regards,

 

Andrew

 

Bohuzel k bodu ohledne Earthek se vubec nevyjadrili, ale počítám že to bude ve stejném duchu.  :(


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 21 březen 2018 - 11:50

  • 0

#650 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2018 - 9:48

Nová, tohle mi přijde jako šikovné využití virtuálky, dát ji na místo, kam keš jinak dát nelze.


  • 8

#651 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 15:22

Nová GC7B92M
  • 0

#652 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 19:55

Proslo by udelat virtualku jako wherigo, ktere by cloveka zavedlo na misto kde se musi vyfotit?
  • 0

#653 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2018 - 19:58

Prošlo by to leda trubkou do kanálu či do koše. Obávám se, že nikolivěk (můj názor).


  • 0

#654 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 9:16

To je ovsem skoda :)


  • 0

#655 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 9:44

neplejtvej technologiema na věc, která se dá udělat zajímavě a jednoduše......a raději udělej dvě keše (VI i WG)


  • 3

#656 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 9:57

Proslo by udelat virtualku jako wherigo, ktere by cloveka zavedlo na misto kde se musi vyfotit?

Se zeptej RW. To by náhodou bylo naprosto bombový!


  • 0

#657 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2018 - 15:20

Weherigo má svou vlastní kategorii, toť můj názor.

 

A jinak jsem provedl aktualizaci bookmarku. :-)


  • 1

#658 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2018 - 11:18

Nová GC7B7BE TUNEL kontra OBCHVAT


  • 0

#659 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 7:23

Novinka dnešního rána GC7BA49


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#660 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 14:15

Nová GC7B7NW
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama