Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#801 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2018 - 17:00

Asi kdybych tam byla rovnou napsala, že logy nesplňující tuhle jednoduchou podmínku budu mazat, tak bych nad tím tolik nepřemýšlela.
Asi mám nějak moc vžité v podvědomí to, jak se tu často řešilo vyžadování podmínky - splnění úkolu, fotka že se vyžadovat nesmí, protože někdo nevlastní foťák apod. Mám v tom od těch dob v hlavě chaos.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#802 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2018 - 18:12

Tak jsem zase po nějaké době juknul na gc.cz co dělají nové virtuálky a hned ho zase zavírám.  :D Pro pánajána ..... vy ty keše fakt děláte pro sebe a pocit že někoho "vychováváte - dusíte, nebo pro to udělat druhému radost...?" No a co, tak si to někdo logne od PC ... šidí akorát sám sebe, o zážitek, o místo .... Já to dělám obráceně, zapisuju do logbooku lidi, co tam nenajdu  :lol:  :P A popravdě, moc jich fakt není  ;) A taková SZ typu "dopisuju tě do logbooku, tvoje radost = moje radost" už pár lovců donutilo smazat si log samo a dojít si na tu keš opravdu. Tak zase třeba za pár měsíců pápá. Mějte se všichni fajn. 


  • -1
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#803 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2018 - 19:19

A vždycky se v diskuzi najde někdo, kdo se cítí být nejspravedlivější ze všech spravedlivých.
  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#804 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2018 - 20:21

Asi kdybych tam byla rovnou napsala, že logy nesplňující tuhle jednoduchou podmínku budu mazat, tak bych nad tím tolik nepřemýšlela.
Asi mám nějak moc vžité v podvědomí to, jak se tu často řešilo vyžadování podmínky - splnění úkolu, fotka že se vyžadovat nesmí, protože někdo nevlastní foťák apod. Mám v tom od těch dob v hlavě chaos.

Je spousta virtuálek (dokonce i multin), kde se primárně nefotí, ale sbírají se indicie. 


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#805 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2018 - 21:10

Tak jsem zase po nějaké době juknul na gc.cz co dělají nové virtuálky a hned ho zase zavírám.  :D Pro pánajána ..... vy ty keše fakt děláte pro sebe a pocit že někoho "vychováváte - dusíte, nebo pro to udělat druhému radost...?" No a co, tak si to někdo logne od PC ... šidí akorát sám sebe, o zážitek, o místo .... Já to dělám obráceně, zapisuju do logbooku lidi, co tam nenajdu  :lol:  :P A popravdě, moc jich fakt není  ;) A taková SZ typu "dopisuju tě do logbooku, tvoje radost = moje radost" už pár lovců donutilo smazat si log samo a dojít si na tu keš opravdu. Tak zase třeba za pár měsíců pápá. Mějte se všichni fajn.

 

Děkujeme za názor a posíláme klíčenku. :)


  • 6

#806 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2018 - 8:47

Tak jsem zase po nějaké době juknul na gc.cz co dělají nové virtuálky a hned ho zase zavírám.  :D Pro pánajána ..... vy ty keše fakt děláte pro sebe a pocit že někoho "vychováváte - dusíte, nebo pro to udělat druhému radost...?" No a co, tak si to někdo logne od PC ... šidí akorát sám sebe, o zážitek, o místo .... Já to dělám obráceně, zapisuju do logbooku lidi, co tam nenajdu  :lol:  :P A popravdě, moc jich fakt není  ;) A taková SZ typu "dopisuju tě do logbooku, tvoje radost = moje radost" už pár lovců donutilo smazat si log samo a dojít si na tu keš opravdu. Tak zase třeba za pár měsíců pápá. Mějte se všichni fajn. 

 

I tobě vadí, když s tebou někdo někde vydrbe. "Tvoje radost = moje radost" je evidentně myšleno ironicky. A hold to řešíš svým způsobem. Ale řešíš! Kontroluješ logbook, píšeš SZ. Takže úplně jedno ti to není.

 

Když se tu někdo s úšklebkem obdobně vyjádří nad tím, jak se tu dereme za dodržování pravidel, tak si vždycky vybavím seriál Okresní přebor a i ty naše čutálisty na vsi - místní přebor. Ty si občas dají i po hubě, když někdo nehraje fér. Proč? Vždyť tam taky přece o nic nejde.


  • 1

#807 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2018 - 20:21

Tomas T.: 

Milý Tome,

chápu, že v dnešním světě vládne TV Nova, zášť a nenávist, konzumní společnost atd. Naštěstí jsou mezi námi i normální lidé (a věř, že jich je opravdu dost), kterým dělá radost druhých upřímnou radost jim samotným. Tedy né jak se domníváš, opravdu to nebylo myšleno ironicky. Takže:

1 - Ne neřeším logbook, ale reaguji na maily, které naštěstí dostávám velmi zřídka, na GC už moc času nemám a to z rodinných důvodů. Maily typu "Ten a ten není v logbooku, podvodník jeden" Pak mám upřímnou radost, když takového závistivého mantáka co žaluje, že někdo není v logbooku usadím tím, že dotyčného do logbooku dopíšu, protože jde  o kolegu, kterého znám velmi dobře, zrovna nedávno logoval na trailu x lidí a oni zase jeho a najednou mu to vadí :D  :D  :D . A většinou jsou to právě tito "moralisti" co se chovají naprosto stejně, ale pššššt , nesmí je nikdo při tom chytit, protože by si už na Dušíny hrát nemohli.  :D No není to dětinské? Pokrytecké? Stejně když se nad tím zamyslíš, jde o prd. Není to sport, nemáme z toho výplatu jako v práci, nezávodíme, alespoň někteří nee. 

2 - Pokud jsi moji zprávu pochopil jako úšklebek, tak se hluboce omlouvám. A nemyslím to ironicky, ale opět naprosto upřímně. Pokud někomu dělá radost dusit ostatní, tak proč ne, je to jeho boj a svědomí. Pokud jsou mezi námi opravdoví Dušínové (a z tvého příspěvku chápu že se mezi ně chceš řadit) tak klobouk dolů, moc vás není. Kdysi jsem si to v mém okolí myslel o všech, během krátké doby o polovině a dnes bych dal ruku do ohně za 2. Od té doby to už neberu, že se mnou "někdo vydrbe", ale máš pravdu, že do té doby jsem to tak bral. Ostatní si na to hrajou a ty kolem zase hrajou, jak jim to baští. Fakt prča.  :)

 

Opět vzpomínka na Poníkovo slova co by ještě Revírníka o tom, jak končí s GC právě z důvodu mezilidských vztahů. Tenkrát jsem mu nevěřil, nedávno jsem se mu za tu nedůvěru omluvil. 

Měj se fajn a přeji co nejvíce radosti v GC ať už budeš jen brát, nebo i dávat. ;)

L7


  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#808 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2018 - 20:31

No dobře. Četl jsem, chce se mi blejt.
  • 0

#809 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2018 - 20:43

Pánove, co se zase věnovat původnímu záměru vlákna, tedy virtuálkám?


  • 4

#810 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 9:13

Za sebe musím říct, že mi 95 % nových virtuálek přijde o ničem - někde se vyfoťte a nazdar. Ideálně na normálně přístupném místě, které už většinou navíc svou keš má.

Předevčírem jsem byl v Žilině a potkal jednu z mála virtuálek s nápadem https://www.geocachi...rteni-immortals. Tohle se mi opravdu líbilo  :)


  • 2

#811 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 08 srpen 2018 - 11:36

Za sebe musím říct, že mi 95 % nových virtuálek přijde o ničem - někde se vyfoťte a nazdar. Ideálně na normálně přístupném místě, které už většinou navíc svou keš má.

Předevčírem jsem byl v Žilině a potkal jednu z mála virtuálek s nápadem https://www.geocachi...rteni-immortals. Tohle se mi opravdu líbilo  :)

 

100 lidí, 100 chutí.


  • 7

#812 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 17:53

Za sebe musím říct, že mi 95 % nových virtuálek přijde o ničem - někde se vyfoťte a nazdar. Ideálně na normálně přístupném místě, které už většinou navíc svou keš má.

Předevčírem jsem byl v Žilině a potkal jednu z mála virtuálek s nápadem https://www.geocachi...rteni-immortals. Tohle se mi opravdu líbilo  :)

 

Ve své podstatě máš pravdu. Ale každá mince má dvě strany.

Nějakým řízením osudu (nebo chybou v algoritmu GS) mě také přistála jedna virtuálka na kontě. Nejdřív jsem byl mile překvapen a poctěn. Ale pak začala spousta otázek jak s tímto unikátem naložím, něco pěkného vymyslet. Bylo to totálně odlišné od většiny mých keší, které jsou nějak technicky nebo řemeslně pojaté. A najednou něco virtuálního.

Nechtěl jsem to uspěchat, rok je dlouhá doba (není). Ale čím více jsem to oddaloval, začaly se pomalu publikovat virtuálky, kde se owneři snažili o něco neotřelého ve snaze využít potenciál virtuálky. Vzápětí byla většina snah shozena věčnými rejpaly, který se nezdály úkoly a přes stížnosti se tak většina degradovala na pouhou fotku, aby vůbec prošla přes revírníka.

 

Takže ano, jsou to většinou jen pouhé fotky na místě, ale proč?

Další věc je, že spousta lidí (včetně mě) najednou neměla správný nápad jak to honem uchopit a jiní, v tomto směru kreativnější, zase nedostali možnost virtuálku založit.


  • 4

#813 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 18:15

Ve své podstatě máš pravdu. Ale každá mince má dvě strany.

Nějakým řízením osudu (nebo chybou v algoritmu GS) mě také přistála jedna virtuálka na kontě. Nejdřív jsem byl mile překvapen a poctěn. Ale pak začala spousta otázek jak s tímto unikátem naložím, něco pěkného vymyslet. Bylo to totálně odlišné od většiny mých keší, které jsou nějak technicky nebo řemeslně pojaté. A najednou něco virtuálního.

Nechtěl jsem to uspěchat, rok je dlouhá doba (není). Ale čím více jsem to oddaloval, začaly se pomalu publikovat virtuálky, kde se owneři snažili o něco neotřelého ve snaze využít potenciál virtuálky. Vzápětí byla většina snah shozena věčnými rejpaly, který se nezdály úkoly a přes stížnosti se tak většina degradovala na pouhou fotku, aby vůbec prošla přes revírníka.

 

Takže ano, jsou to většinou jen pouhé fotky na místě, ale proč?

Další věc je, že spousta lidí (včetně mě) najednou neměla správný nápad jak to honem uchopit a jiní, v tomto směru kreativnější, zase nedostali možnost virtuálku založit.

Ano, asi je fakt, že hromadu věcí RW třeba nepustí - nevím. Stejně tak jsem nad tím tak jako ty nebo ostatní owneři virtuálek nepřemýšlel, protože jsem ani nemusel, žádnou jsem nedostal. Já chtěl především upozornit na (podle mě) moc pěkný nápad. To postěžování mělo být spíš až sekundární, mě prostě fotící virtuálka na Václaváku / Plzeňského pivovaru / Sázavského kláštera atd. přijde kapku o ničem. Záměrně uvádím příklady, kde se duplikuje jiná existující keš / keše. Ale určitě jsem to už sem psal, tak nemá cenu zde začínat omílat již omleté.

BTW během toho roku jsem dospěl k názoru, že jsem rád, že jsem tu virtuálku nedostal. 


  • -1

#814 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 20:02

Dlouho jsem přemýšlel jak tu moji šuplíkovou udělat nějak zajímavě. Nakonec jsem nevymyslel nic rozumného, tak zřejmě propadne.


  • 0

#815 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 20:13

Parkisi, co se ujmout mého nápadu? Uděláš tím jistě radost spoustě fandů sci-fi!

Star Wars jsou fajn, ale co takový Anubis u Stavovského divadla? No?
anubis.jpg


  • 0

#816 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 20:17

Verim, ze u nas by uz neprosel ani ten pozadavek nahrat zvukovy zaznam. Pouze jako nepovinny dodatecny ukol.
  • 0

#817 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 20:29

Presne tak, hodne zalezi na pristupu RW. To se pak clovek dostane do stavu, kdy premyslis jestli udelat virtualku tam kde zijes, ale bude to jen fotka s nepovinnym ukolem, nebo nekde jinde kde by mohlo projit neco vic. Neni to jednoducha volba.
Nakonec zjistis, ze drtiva vetsina lidi ani necte listing a nepovinny ukol ignoruji. :(
  • 2

#818 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 20:31

A kdyz ji udelas "zajimavejsi", muzes se akorat modlit, aby neprisel nejakej blbec co se chce hadat, ze staci jen jedna fotka. Nakonec bude mit pravdu, protoze je to v pravidlech a ty ji budes muset uravit nebo zavrit.
  • 0

#819 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2018 - 5:58

Parkisi, co se ujmout mého nápadu? Uděláš tím jistě radost spoustě fandů sci-fi!


Pod tohle se podepisuju. Vyfotit se v kápi a je to. Můžeš si půjčit listing původně mojí mysterky https://coord.info/GC5PZGP
  • 0

#820 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2018 - 6:42

Dlouho jsem přemýšlel jak tu moji šuplíkovou udělat nějak zajímavě. Nakonec jsem nevymyslel nic rozumného, tak zřejmě propadne.

Udělej Domažlice nebo Horšovský Týn, oběma městům by slušela.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama