Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1101 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 16:24

Hezká fotka z dřívějška mi přijde zajímavější než nějaká rychlá dokumentačka, kterou by možná zvládl z okna svého bytu. Ale jak vidno, inkvizice nespí.

 

Hm, negativní postoj reviewera je tedy asi taky inkvizice. Lidi prasej hru, ale komu se to nelíbí, tak je inkvizitor... Postoj jak od našeho premiéra.


  • 12

#1102 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 16:45

Hezká fotka z dřívějška mi přijde zajímavější než nějaká rychlá dokumentačka, kterou by možná zvládl z okna svého bytu. Ale jak vidno, inkvizice nespí.


Označit poukázání na fotku se západem slunce, když byla keš publikována dnes, za inkvizici se mi nezdá vhodné. Mimochodem, já si třeba na daném snímku nevšiml ani kačera, ani GPS navigace, ani ničeho jiného, co by prokazovalo návštěvu místa. Jsem proto inkvizitor? :)
  • 6

#1103 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 17:10

Hezká fotka z dřívějška mi přijde zajímavější než nějaká rychlá dokumentačka, kterou by možná zvládl z okna svého bytu. Ale jak vidno, inkvizice nespí.

 

tahle hra ale není o sdílení hezkých fotek, to seš tu špatně :-) .... když ji tam tak mermomocí chce dát, at dá požadovanou a přidá hezkou....


  • 14
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#1104 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 18:14

Hezká fotka z dřívějška mi přijde zajímavější než nějaká rychlá dokumentačka, kterou by možná zvládl z okna svého bytu. Ale jak vidno, inkvizice nespí.

Naprostý souhlas, ale psát to sem, to seš teda odvážnej.  :D To je jak psát Babišovi na jeho stránky, že je pan Babiš zloděj.  ;)  Na druhou stranu je dobře, že má každý jiný názor, si představ, že se všem chlapům budou líbit kozatý hubený blondýny....se vyvraždíme, páč jich je málo.  :)  Uvědom si, že tady moc lidí, kteří dělají GC pro radost druhým nebude. Ty sem většinou nepíší. Pohoníme ego, zahrajem si na Dušína kritikou jak my jsme poctiví a všichni podvádí .... to vede  ;) No prostě jsi odvážnej  :D


  • -3
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1105 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 19:38

Já také!

Tak to už jde Gs fakt do prdele. Jako né že tě nemám rád, ale já jsem v gfeocachingu podstatně déle a mám toho zasebou násobně více a prt... (Sprostá sekce: NASRAT GROUNDSPEAKU NA SERVERY  )


  • -10

#1106 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 19:42

Tak dobrá, začneme odboj.... mně už tohle chování GS fakt sere. To je něco jako Babiš, oligarchopolizace bez možnosti odvolání. Ale stejně, jako jsou protesty na náměstích k ničemu, pokud se to neprojeví ve volbách, je moje nasranost kl ničemu, protože mně nikdo nevyslyší... No nic, jdu si dát pivko. Dneska už 8+... Uff. To jsem se zase nasral, že čtu žumpu.


  • -7

#1107 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 19:47

Hezká fotka z dřívějška mi přijde zajímavější než nějaká rychlá dokumentačka, kterou by možná zvládl z okna svého bytu. Ale jak vidno, inkvizice nespí.

 

To sice ano, my dokonce k prilozeni zajimvavych a klidne i historickych fotek primo vybizime, ale kacer musi dolozit svou aktualni pritomnost i aktualni fotkou.

 

Tak to už jde Gs fakt do prdele. Jako né že tě nemám rád, ale já jsem v gfeocachingu podstatně déle a mám toho zasebou násobně více a prt... (Sprostá sekce: NASRAT GROUNDSPEAKU NA SERVERY  )

 

Jen takova technicka. Zaregistroval jsi se, ze ji chces? Pokud ano, tak jsi mel jen smulu pri losu a pak chapu Tve rozhorceni. Ale na rozdil od minuleho kola to GS tentokrat na ferovku rekl, ze finalni vyber bude nahodny. Mimochodem podminky splnilo 50.000 kaceru, zajem potvrdilo jen cca 18.000 a sance stesti pri losu tedy byla vice jak 20%. Pokud jsi akci nezaregistroval a byl by jsi mezi temi 32.000 co meli moznost prihlasit se do finalniho kola, tak si nestezuj.


  • 3

#1108 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 19:59

Politiku jistě všichni sledujeme (ať už aktivně nebo pasivně), ale do GC ji, prosím, netahejte ani formou přirovnání. Nemyslím si, že by bylo to bylo vhodné. Děkuji. :)
 

Uvědom si, že tady moc lidí, kteří dělají GC pro radost druhým nebude.


Na základě čeho tak usuzuješ? Že si někdo dovolil na něco poukázat? Nicméně, chtě nechtě ti musím dát, minimálně z části, za pravdu. Ano, GC dělám v prvé řadě proto, že mě baví, tedy pro svou radost. Což kromě lovení keší zahrnuje i jejich vytváření pro druhé, následnou údržbu, občas nějaký ten event atp. Nebavit mě to, tak to přeci nedělám. Ty se snad GC věnuješ jen a pouze pro radost druhých?
Abych nezapomněl, respektuji názory druhých, i když s nimi třeba nemusím souhlasit a můj pohled na věc je odlišný. No nic, hele, nechme to být. Doufám, že si předešlý text nevyložíš nějak konfrontačně, prostě jen reakce v diskusi. Tohle vlákno se má týkat předně virtuálek, tak se k nim pojďme vrátit. :)

 

Tak to už jde Gs fakt do prdele. Jako né že tě nemám rád, ale já jsem v gfeocachingu podstatně déle a mám toho zasebou násobně více a prt... (Sprostá sekce: NASRAT GROUNDSPEAKU NA SERVERY  )

Tak dobrá, začneme odboj.... mně už tohle chování GS fakt sere. To je něco jako Babiš, oligarchopolizace bez možnosti odvolání. Ale stejně, jako jsou protesty na náměstích k ničemu, pokud se to neprojeví ve volbách, je moje nasranost kl ničemu, protože mně nikdo nevyslyší... No nic, jdu si dát pivko. Dneska už 8+... Uff. To jsem se zase nasral, že čtu žumpu.


Seedcorpe, bez těch sprostých slov by to nešlo? A bez těch náznaků politiky by to bylo také fajn. A ne, tady tě vážně nikdo nevyslyší se stížností "já nedostal virtuálku, ale on jo a já s tím nesouhlasím". Můžeš se obrátit přímo na GS, třeba s žádostí o vysvětlení. Nicméně, vzhledem k tomu, že postup při výběru z přihlášených byl předem deklarován (náhodné losování), asi tuším, v jakém duchu se ponese odpověď. :) Hele, já virtuálku také nedostal, ale nevztekám se. Budu se dál věnovat svým keším a možná konečně dodělám i nějaké dlouho rozpracované projekty. Neříkám, že bych třeba rád neviděl virtuálku jako odměnu u nějakých jiných kačerů, ale abych se kvůli tomu rozčiloval...


  • 7

#1109 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 20:08

Jsem se samože registroval, splňuji a tak dále. Gs jsem zatím až doteď vyplňoval všechy dotazníky co mi přišly, ale nikdy mi nepřišla žádná adresná odpověď, jen shrnutí,, že tolik a tolik je pro a tolik a tolikj e proti a stejně se nic nezmění. Pořád to budou sunout od aplikace, pořád budou přebarvovat ikonky a stabilita a rychlost systému je nezajímá. Každou neděli lagy jak prase...

 

Osobně mně to sere. Když si projedu statistiku, kolik kešerů, co začalo stejně/dříve než já, je ještě aktivních a loví a zakládá a kolika lidem jako minimální ocenění jejich entusiasmu tohle dali... nasratr. GS očividně nejde o stabilitu, ale o běžnou nárazovost nováčků, co nasšeně nakoupí spostu merche, PM, kódy, trika a pak se na to klidně můžou vy... zase usnout.

 

Politické okénko: Vlastně to je to samé, je třeba vhodit hlas tomu, kdo se líbí momentálně, né tomu, kdo dlozhodobě pracuje a zlepšuje svou stranu/systém...


  • 0

#1110 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 21:34

KulisekW: Pohoda, no stress  ;)


  • 1
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1111 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 22:00

Tak patřím taky k těm čtyřem z pěti (podle PavlaTT) a ano, je mi to trochu líto a dost rád bych věděl, jestli ta náhoda byla opravdu náhodná, padni komu padni nebo jestli tam figurovala ještě další kritéria. no nic..

 

A ještě jedna poznámka: s Lindbergem těžko lze úplně souhlasit, pravidla se mají dodržovat, ale na druhé straně - kdyby ten dotyčný kačer nebyl až tak nedočkavý, počkal dva dny nebo třeba týden a nevytruboval, že dává historickou fotku, nemohl owner, revírník, ani nikdo jiný říct ani popel...


  • 2

#1112 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 4:35

Tak patřím taky k těm čtyřem z pěti (podle PavlaTT) a ano, je mi to trochu líto a dost rád bych věděl, jestli ta náhoda byla opravdu náhodná, padni komu padni nebo jestli tam figurovala ještě další kritéria. no nic..

 

A ještě jedna poznámka: s Lindbergem těžko lze úplně souhlasit, pravidla se mají dodržovat, ale na druhé straně - kdyby ten dotyčný kačer nebyl až tak nedočkavý, počkal dva dny nebo třeba týden a nevytruboval, že dává historickou fotku, nemohl owner, revírník, ani nikdo jiný říct ani popel...

Tak nějak chlape... Bral to na pohodáře, moc to neřešil a dostal za to lepáka. Kdyby byl "mazanej kostelník" a lhal až se prášilo, bylo by to v pořádku. No potěš koště, kam jsme to dopracovali  :D Asi je to jeden z důvodů, proč lidi jako třeba Poník a jemu podobní již GC nedělají, nebo jen velmi okrajově jako třeba já.  ;) Vem si třeba bývalé pořadatele ARH ... kolik jich dělá GC? Je mi z toho smutno ... Na mojí virtuálku posílají běžně kačeři fotku mně na profil, hromada jich tam tedy chybí. Někdo i napíše, že tam byl před X lety a už se tam nedostane, může li si jí lognout a pošle mně starou fotku ... Mně to teda fakt nevadí, ba naopak z té věty například "Díky za připomenutí místa naší krásné cesty, zde jsem požádal moji Idu o ruku" mám upřímnou radost a logem FI udělám radost druhému. No jo, ale není to v ČR  :D Kde se asi ta "zášť a nenávist vydávaná za poctivost" v ČR bere? Nojono, i tak jsem přesvědčený, že těchto lidí je minimum.  :)


  • 1
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#1113 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 5:46

Tak to už jde Gs fakt do prdele. Jako né že tě nemám rád, ale já jsem v gfeocachingu podstatně déle a mám toho zasebou násobně více a prt... (Sprostá sekce: NASRAT GROUNDSPEAKU NA SERVERY  )

 

No jo, když to máš těžký, jak tu bylo psáno, virtuálku dostal zhruba každý pátý žadatel, takže když vezmu klasické rozdělení mezi všemi sortami kačerů, tak ji tobě a dalším třem podvodníkům sebral kotmel. Co naděláš.

 

A propos, kotmel a jeho virtuálka, je skoro škoda, že když už na Ralsku v předchozích dvou měsících osobně byl, jak to ostatně vyžadují pravidla pro Virtual Reward 2, že úplně pominul tamější tradičku. Vůbec, že ještě nemá nic odloveno v okrese Česká Lípa. Nemluvě o Libereckém kraji. Skoro jako by to vypadalo, že tam vlastně vůbec nebyl. Ale co mne to napadá, však to by přeci bylo porušení pravidel, to na něj nesedí...


  • 5
Berda

#1114 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 8:12

A ji má venku, Ralsko

No potes koste


  • 2

#1115 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 8:56

Lindbergh: Mě by třeba nenapadlo chtít si zalogovat kešku v místě, které jsem sice někdy v minulosti navštívil, ale v té době tam keška nebyla. Třeba z Opavy mám fotku s koulí, nebo z Benátek fotku se zvonicí, ale ani jednu z těch virtuálek bych si nezalogoval, protože tam v době mé návštěvy ty keše nebyly. Holt mám jiný pohled na věc než ty, protože mě by takový "nález" rozhodně nepotěšil, a proto je to pro mne asi nepochopitelné.


  • 14

#1116 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:02

Jo, takže se zase vyrojí spousta míst, kde jsem letos/vloni už byla... Co se dá dělat. ALE Myslím, že jednou to stačilo. Přijde mi to jako degradace tohodle typu. Předtím to byla hodně vzácná ikonka. Po minulé vlně ještě jakž takž taky. Brala jsem ji jako poděkování některým ownerům a reviewrům za práci. Potud OK. I když ten algoritmus musel být hodně zajímavý, ale budiž. Ale to letošní je už trochu moc. Nebudu pokrytec, taky jsem se přihlásila, ale nevím. Jak mě to vloni bavilo - cíleně jsem si naplánovala dovolenou po vlastech českých, abych měla nové "duchy", tak letos z toho mám rozpolcené pocity...


  • 6

#1117 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:13

Hm, negativní postoj reviewera je tedy asi taky inkvizice. Lidi prasej hru, ale komu se to nelíbí, tak je inkvizitor... Postoj jak od našeho premiéra.

 

Tenhle typ kešek k tomu bohužel dost navádí. Tady to zrovna jde poznat, ale jindy to může být víceméně nemožné prokázat podvádění. Stejně tak Earth keše, hodně z nich jde odlovit od počítače.


  • 0

#1118 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 10:34

U bezkrabičkových typů někdy owneři sklouzávají k domněnce, že jsou narozdíl od fyzických bez práce. Je to nejspíš hodně daleko od pravdy. Je tam potřeba kontrolovat plnění podmínek včetně případného přiložení relevantní fotky, komunikovat s kačerem, který nemá vše splněno a popř. mu i smazat log. Mnohdy se ownerovi za to dostane hodně nepřívětivé reakce a zdaleka ne každý si dopředu uvědomí, že na něco takového nemá žaludek. Někteří owneři následně na vymáhání podmínek rezignují. Už jsem si párkrát u některých EC všiml, že podmínky dodržuje každý třetí a zbytek to ignoruje a owner nic. Teď s dalšíma virtuálkama tohoto zanedbávání povinnosti ze strany ownerů asi ještě přibude.


  • 6

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1119 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 12:19

Tenhle typ kešek k tomu bohužel dost navádí. Tady to zrovna jde poznat, ale jindy to může být víceméně nemožné prokázat podvádění. Stejně tak Earth keše, hodně z nich jde odlovit od počítače.

 

Já jsem to sem dal mj. kvůli té poznámce přímo od Rica, protože takové upozornění přímo od revírníků se nevídá asi moc často. Navíc tak krátce po publikaci. Zrovna tento uživatel je asi takový podvodník jako já invizitor, jak se tu někdo pokoušel podsouvat. Je evidentně místní, tak asi nemá problém zalogovat regulérně celkem kdykoli. Nicméně taky mám kolem baráku pár keší, o kterých přesně vím, kde jsou a mohl bych si je zalogovat jenom na netu s tím, že fyzicky se zapíšu někdy později. Jsem přeci místní a na místě už jsem mnohokrát byl, tak proč bych tam tedy musel znovu kvůli dokumentačnímu podpisu, stačí hezký log na internetu... 

 

Jak tu kdosi tvrdil, že málokdo tady chce dělat radost druhým, tak to tvrzení mi přijde dost nešťastné. Troufám si říct, že drtivá většina z těch, co se zapojili do diskuse, má minimálně jednu keš a/nebo vypustili nějaká TBčka. To mi teda přijde pro druhé přínosnější, než práskání archivních fotek k virtuálkám. Nehledě na to že po fotce za týden neštěkne pes, ale pěkná keš je pro komunitu přínosná dlouhodobě.

 

A k těm novým virtuálkám si dovolím přidat svůj názor, že by měly být zakládány v místech, kam nejde dát fyzickou keš, tj. turisticky frekventovaná místa ve městech, nebo NPR, národní parky a podobně. Líbila se mi ta tuším z Krušných hor, kde mi to přišlo vhodnější, než nechat kešery rozebírat to kamenné moře.


  • 5

#1120 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2019 - 12:28

U bezkrabičkových typů někdy owneři sklouzávají k domněnce, že jsou narozdíl od fyzických bez práce. Je to nejspíš hodně daleko od pravdy. Je tam potřeba kontrolovat plnění podmínek včetně případného přiložení relevantní fotky, komunikovat s kačerem, který nemá vše splněno a popř. mu i smazat log. Mnohdy se ownerovi za to dostane hodně nepřívětivé reakce a zdaleka ne každý si dopředu uvědomí, že na něco takového nemá žaludek. Někteří owneři následně na vymáhání podmínek rezignují. Už jsem si párkrát u některých EC všiml, že podmínky dodržuje každý třetí a zbytek to ignoruje a owner nic. Teď s dalšíma virtuálkama tohoto zanedbávání povinnosti ze strany ownerů asi ještě přibude.

 

Je to daleko od pravdy, není to bez práce. Ale kdo kontroluje logy teď, udělá to i s novou virtuálkou. Ono těch lidí, co logy kontroluje a pak i ty neoprávněné logy maže, je málo. Bylo by jich potřeba víc, aby z toho někteří nedělali stolní hru. Ale i těchto stolních hráčů je málo. Jinak překapivě většina podvodníků na smazané logy nereaguje, protože ví, že většina ostatních podvodných logů jim projde. Dělá to pouze pár arogantních. Ale ti jsou pak občas ochotní i psát na GS, protože na log je přece nárok vždy, ne? Ale to už je do jiného vlákna.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama