Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1141 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2019 - 13:31

Jasny. Jak jsem psal vyše. Nakonec jsem štastnej, že k tomu nakonec nemusím nic řešit a dobrovolný úkol lidi taky plněj. Takže za mojí maličkost Ricovi díky :)


  • 0

#1142 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 12:45

Aktuálně se na HQ řeší, že by mohlo být v pořádku i pořadovat foto lovce s kouskem papíru a na něm jeho nick. Aby se zabránilo logům virtuálek s fotkama z doby, kdy tam byl člověk dávno v minulosti jako turista. To mi zní rozumně, i na mé virtuálce je FTF log od někoho, kdo se fotil před tím než existovala a ani po mnoha debatách nechápe (spíš nechce pochopit), že je to podvod.


  • 1

#1143 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 16:42

Jo koukal jsem na tu tvoji virtualku. Kdyz bych vyhrabal jeste starsi fotku nez ma on, byl bych na miste driv, tak bych mu asi mel vzit to FTF :-D Koneckoncu se tam mohu vyfotit i ted a cas logu nastavit pred nim ne :-D Evidentne u nej cas nehraje roli. To by asi cumel. No alespon bych mu to opravil na predpublikacni FTF. Kdyby to slo. Ze loguje starou fotkou, jeho boj, ale ze si hodi jeste FTF :-(
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1144 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 19:51

No nevím jestli má vůbec cenu počítat FTF na virtuálce, ono i na takové Earthce je to takové divné.
  • 7

#1145 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 22:04

Aktuálně se na HQ řeší, že by mohlo být v pořádku i pořadovat foto lovce s kouskem papíru a na něm jeho nick. Aby se zabránilo logům virtuálek s fotkama z doby, kdy tam byl člověk dávno v minulosti jako turista. To mi zní rozumně, i na mé virtuálce je FTF log od někoho, kdo se fotil před tím než existovala a ani po mnoha debatách nechápe (spíš nechce pochopit), že je to podvod.

 

Pokud bude v listingu napsáno, že fotky musí být až po publikaci keše, nebude to ALR? Protože to je situace, která už nastala a určitě ještě nastane. Jak to mají owneři rešit?


  • 0

#1146 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 6:10

A jinak. Pokud budu na virtuálce a nebudu o ní vědět (třeba po letech), vyfotím se tam a můžu ji třeba po roce zalogovat? S waymarky jsem to několikrát udělal. Ty nikdo neloguje, ale když jsem procházel seznam waymarků, našel jsem místa kde jsem byl a vyfotil si to tehdy, dávno po publikování. Nikdo s tím problémy neměl. A za opravdu historickou fotku bych byl rád, ať je na virtuálce nebo na keši (např. kaple před opravou, místo před zastavěním, továrna před zbouráním, atd.). U těch zmiňovaných logů vidím, že místňák dal fotku se západem slunce a po upozornění dal ještě jednu aktuální. Podle mě o nic nejde, jedině snad o FTF, které na virtuálce nemá moc cenu. A tuším že geospy (dávno zdechlé) historické fotky povolovalo. Jde o nastavená pravidla, u virtuálek je to řečeno jasně. ALR to není, protože ta podmínka je už v pravidlech. I když nevím. The purpose of the required logging task is to show that the geocacher was at the location. Opravdu musí dokazovat že tam byl AŽ PO PUBLIKACI? V pravidlech vidím jen you must visit the coordinates before you can post your log. Ale abychom si nehráli na slovíčkaření, toho je už dost v politice.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 12 červen 2019 - 6:19

  • 3

#1147 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 6:28

Aktuálně se na HQ řeší, že by mohlo být v pořádku i pořadovat foto lovce s kouskem papíru a na něm jeho nick. Aby se zabránilo logům virtuálek s fotkama z doby, kdy tam byl člověk dávno v minulosti jako turista. To mi zní rozumně, i na mé virtuálce je FTF log od někoho, kdo se fotil před tím než existovala a ani po mnoha debatách nechápe (spíš nechce pochopit), že je to podvod.

Proč je podvodem vkládat starší fotku? Nemohu přijít na jediný logický důvod, proč by se nemohla k potvrzení přítomnosti na místě použít starší fotka. Nebo je to prostě psáno někde v pravidlech?


  • 0

#1148 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 7:44

Teda to je situací, co lidi vymyslí. Přitom je to jednoduché. Přijdu tam, vyfotím se a zaloguju. Ale taky mě napadlo, co když někdo vymyslí stroj času? Můžu se vyfotit na Karlštejně s pravými husity? A bude to FTF šest set let staré platné?


  • 2

#1149 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 7:50

Proč je podvodem vkládat starší fotku? Nemohu přijít na jediný logický důvod, proč by se nemohla k potvrzení přítomnosti na místě použít starší fotka. Nebo je to prostě psáno někde v pravidlech?


Ale o pravidla přece vůbec nejde. Jde jen o selský rozum. Asi nebudu logovat tradičku na místě, kde jsem byl, ale tehdy tam keška nebyla, ale teď tam je. V mých očích je to naprosto stejné s virtuálkou.
To samé jak píše mpik. Po letech zjistím, že jsem byl na nějakém místě kde je virtuálka. Proč bych ji měl po letech logovat??? Loguju přece kešky, které jsem lovil a odlovil. A tuhle jsem zjevně vůbec nelovil, když jsem o ní nevěděl.
Ale evidentně to máme každý nastavené jinak. A evidentně je tato diskuze pořád do kola.
  • 13

#1150 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 8:36

Ano, jsou lidé, kteří potřebují podrobný popis toho, co znamená zalogovat, co znamená foto a co znamená nick atd.

Toto lze složitě popsat mnoha souvětími.

A pak lze opět rozebírat každé slovo v těchto sopuvětích atp.

Spirála z které není cesty ven.

 

"Mám doma kolo."

- co přesně znamená mám?

- kde všude je doma?

- co zahrnuje slovo kolo?

..

 

Kvůli těmto lidem, kteří potřebují přesný popis zahrnující všechny miožnosti jsou zákony a všechny smlouvy velmi nabubřelé a vlastně nepřehledné. 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 12 červen 2019 - 8:36

  • 2

#1151 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 8:43

Já to tak dělám a budu dělat. Ale třeba na vyhlídce v Krumlově se fotí každý a kačer pak není v davu Japonců ani vidět. Určitě jsem měl i starší fotku ze stejného místa. Ale když jsem tam byl, dal jsem aktuální.

 Spíš jde o to, jestli owner může mazat logy. Protože jediné co jsem našel, že je nutno doložit svou přítomnost na souřadnicích. U ostatních keší je to jasné. Před publikací krabička neexistovala. Místo virtuálky existovalo i před tím a mohl jsem být na souřadnicích. A selským rozumem bych neargumentoval. Dost často je správný, ale dost často taky ne. A v tomto případě má jediné slovo Groundspeak, protože ten dělá pravidla. Logické by bylo obojí.

A zákony bych taky neargumentoval. Tři právníci budou mít tři různé názory i tam, kde je věc každému jasná.


  • 1

#1152 Koumacisko

Koumacisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 8:54

U papírového LB se loguji, jen tam, kde se zapíši, u vitruálky jen tam, kde předložím požadované foto. A osobně mi vůbec nevadí předpublikační zápisy do LB a obdobně nevidím důvod, proč bych to u virtuálek měl mít nastavené jinak.
Nicméně rozhodně si nebudu logovat něco, kde jen budu a nebudu splňovat "dobrovolné" podmínky dle ownera, jak píše Rico o stránku dozadu, tohle se mi fakt ekluje.


  • 1

#1153 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 9:49

Teda to je situací, co lidi vymyslí. Přitom je to jednoduché. Přijdu tam, vyfotím se a zaloguju. Ale taky mě napadlo, co když někdo vymyslí stroj času? Můžu se vyfotit na Karlštejně s pravými husity? A bude to FTF šest set let staré platné?


Pro tyto případy tady přece máme od 1.5.2250 TM (Time Machine) kešky. U všech ostatních typů kešek byly logy při cestování časem zakázány pravidly už v roce 2240. ;) :D

Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 12 červen 2019 - 9:49

  • 6

#1154 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 17:10

U papírového LB se loguji, jen tam, kde se zapíši, u vitruálky jen tam, kde předložím požadované foto. A osobně mi vůbec nevadí předpublikační zápisy do LB a obdobně nevidím důvod, proč bych to u virtuálek měl mít nastavené jinak.
 

 

Log na herním webu je pouze zápisem toho, jak jsem hrál hru geocaching na místě, určeném souřadnicemi keše. Ta hra na místě mívá různé výsledky a okolnosti a na to pamatuje několik typů logů.

 

Když najdu fyzickou krabičku před publikací, tak jsem na místě tím okamžikem začal hrát hru geocaching už normálním způsobem: otevřu schránku, zapíšu se do logbooku, můžu měnit věci, můžu manipulovat s TB... Hrál jsem hru a můžu výsledek této hry pak zapsat na herní web.

 

Když použiji fotku z místa, kde až později vznikla virtuálka, tak jsem tenkrát na místě žádnou hru geocaching nehrál. Nemůžu si přece na herním webu zapisovat výsledek nehraní hry (alespoň ne pozitivní, leda tak poznámku, jaké se objevují: "Jé, tam jsem nedávno byl", apod.).

 

Předpublikační nález fyzické keše a použití staré fotky na virtuálce jsou principiálně dvě naprosto odlišné situace...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 12 červen 2019 - 17:11

  • 16

#1155 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2019 - 7:25

@zmijovkar: Velmi přesné...!


  • 0

#1156 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2019 - 7:45

Log na herním webu je pouze zápisem toho, jak jsem hrál hru geocaching na místě, určeném souřadnicemi keše. Ta hra na místě mívá různé výsledky a okolnosti a na to pamatuje několik typů logů.

 

Když najdu fyzickou krabičku před publikací, tak jsem na místě tím okamžikem začal hrát hru geocaching už normálním způsobem: otevřu schránku, zapíšu se do logbooku, můžu měnit věci, můžu manipulovat s TB... Hrál jsem hru a můžu výsledek této hry pak zapsat na herní web.

 

Když použiji fotku z místa, kde až později vznikla virtuálka, tak jsem tenkrát na místě žádnou hru geocaching nehrál. Nemůžu si přece na herním webu zapisovat výsledek nehraní hry (alespoň ne pozitivní, leda tak poznámku, jaké se objevují: "Jé, tam jsem nedávno byl", apod.).

 

Předpublikační nález fyzické keše a použití staré fotky na virtuálce jsou principiálně dvě naprosto odlišné situace...

Krásně a dle mého naprosto JASNĚ vysvětleno a pod toto se i já podepisuji.

 

Ono je to i o tom, kdo má jak nastavena "vlastní osobní pravidla" a kdo jak co "chápe".

 

Já osobně jsem byla na Ralsku v sobotu, kešule vyšla ve středu. Foto z místa mám, ale nenapadlo by mě si toho Bubáka zalogovat FI (napsala jsem si tam WN jen tak "pro sebe"). No a je to proto, že to chápu tak, jak píše výše zmijovkář. 

Pokud to ale někdo chápe a "má" jinak, těžko se mu to vysvětluje a bude to nekonečné dohadování a nekonečná debata ...

L.


  • 3

#1157 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2019 - 10:25

Hlavně debata naprosto k ničemu, protože stejně nejde spolehlivě prokázat, kdy byla fotka pořízena. Takže nechápu, proč se to pořád dokola rozmazává. Když někdo předpublikační návštěvu místa nepřizná, většinou se to nepozná. Kdo to přizná, tak si prostě pravidla vyložil tak, že je to OK. Což je sice menšinový názor, ale podvodníka to z něj nedělá.


  • 0

#1158 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2019 - 15:39

Teda to je situací, co lidi vymyslí. Přitom je to jednoduché. Přijdu tam, vyfotím se a zaloguju. Ale taky mě napadlo, co když někdo vymyslí stroj času? Můžu se vyfotit na Karlštejně s pravými husity? A bude to FTF šest set let staré platné?

Trochu se obavam ze by to neproslo, protoze husiti na Karlstejne nebyli. Takze by prasklo, ze to byla jen nejaka timemontaz. Pokud to ovsem ownerovi nebude jedno, nekdo ty logy ani nekontroluje ;).


  • 1

#1159 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2019 - 23:05

Když se tu už debatuje o všem, je to spíš otázka pro revirníka, jak dopadla tahle SUPER losovačka?

Kolik virtuálek na který stát? Nějaká malá statistika by byla? Dík  B)


  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#1160 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2019 - 13:00

Novinka z Plzně: https://coord.info/GC8911T


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama