Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#121 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 6:35

Jak se tak dívám, tak krom té virtuálky v Královéhradeckém kraji jsou všechna ostatní v místech, která jsem začátkem července navštívil. Taky si tu akci nemohl GS vymyslet o dva měsíce dříve... :P

Já byl letos poprvé v Plzni kdy se tam asi tak dostanu znova :-)

Ještě ta Olomouc a Praha jsou tak na výlet 1x ročně.

Zatím pro mě z Ostravy naprosto nevhodné,, ale věřím že to přijde ;-)


  • 0

#122 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 6:40

Pochybuji. Třeba wherigo keší ti stačí 60 a to jich je po ČR mnohem více.

Michale máš pravdu.


  • 0

#123 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 8:29

Jak se tak dívám, tak krom té virtuálky v Královéhradeckém kraji jsou všechna ostatní v místech, která jsem začátkem července navštívil. Taky si tu akci nemohl GS vymyslet o dva měsíce dříve... :P

Mi povídej, celej minulej týden jsem byl v Krkonoších a byl jsem i u tohodle památníku.


  • 0

#124 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 8:30

Tak v 1000 mílovém okruhu je již 30 nových virtuálek. Z toho 3 PMO (proč, to moc nechápu, mimo té, kde musíš v nějaké vesničce v noci pomocí světla a stínu vykreslit svůj nick GC7B9N8).


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 26 srpen 2017 - 8:32

  • 0

#125 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 9:35

https://coord.info/GC4PTQA 

Dovolím si upozornit, že zvažuji archivaci nebo změnu podmínek (ale spíš to první) této challenge, kdyby se na ní někdo chystal...

Myslím že celkem unáhlené a zbytečné řešení, přijde mi to jen takovej výkřik na truc. Stejně tak jako u každé keše tučnej odstavec o bojkotu Message centra.


  • 3

#126 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 9:37

Michale máš pravdu.

Ono to vychází z amerických reálií. Na wheriga jsou amíci lenošní, ale virtuálek jim tam zbylo ještě dost.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#127 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 9:39

Kulíšku, když pominu i mnohé jiné důvody, tak například to může docela vadit těm, kde nemají foťák :D. A to ani v mobilu. Když tu povinnost zrušili u earthek, dost jsem si oddechla.

Vidíš, já si zase nedovedu představit, že bych zalogoval zeměkeš bez fotky.
  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#128 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 10:06

Vidíš, já si zase nedovedu představit, že bych zalogoval zeměkeš bez fotky.

Pokud mi tu fotku někdo udělá a pošle, ráda jí tam přidám, ostatně jako ke každé zajímavé keši.


  • 0

#129 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 10:09

https://coord.info/GC4PTQA 

Dovolím si upozornit, že zvažuji archivaci nebo změnu podmínek (ale spíš to první) této challenge, kdyby se na ní někdo chystal...

A víš co mě na tomhle pobavilo nejvíc? Tobě to přijde jako devalvace a zjednodušení podmínek, ale ty sám jako owner této keše sám nynější nastavené podmínky splněné nemáš.


  • 3

#130 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 10:38

Úvodem bych chtěl říct, že s návratem virtuálek to udělal GroundSpeak samozřejmě úplně špatně, jako ostatně se vším, na co šáhne.
A když o tom tak uvažuji, udělal to dobře. Lehké oživení, ale jen v omezeném počtu, což je velmi rozumné. Nebýt omezení, velmi reálně bych se obával zamoření virtuálkami. Předchozí zkušenosti ukazují jasně. Bum, a najednou u kdekteré keše podmínka (Vyfoťte se nahý v rybníce, Přiložte fotku sebe nebo své GPS při pojídání koblihu, Vyfoťte se, jak si cucáte palec u nohy, Vyfoťte sebe nebo svou GPS při vítání / odmítání uprclíků,...). Najednou kdekterou finálku na strom (Šifra je z oboru knihařství, finálka je na stromě asi dvanáct metrů vysoko, Tato multina vás provede obcí Lhota, finálka je kvůli mudlům za obcí, na stromě, asi dvanáct metrů vysoko,...). Pak samá výzva (Pro uznání logu je potřeba najít aspoň 5000 zaokapovek, Pro uznání logu je potřeba najít každý den zaokapovku, Pro uznání logu je potřeba najít aspoň po čtyřech keších s tématikou vítání / odmítání uprclíků ve čtyřech různých státech během jednoho dne, Pro uznání logu je potřeba poskládat matrix ze zaokapovek,...). A jako zelený had se tím vším táhnou powertraily.
Je ovšem fakt, že si sami zadělali na menší peklo (Jakto, že možnost založit virtuálku dostal ON1, ON2 i ON3 a JÁ ne??????!!!!!!), ale asi jsou připraveni jej unést.


  • 4

#131 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 12:45

A slováci už mají také svoji virtuálku GC7B930
 


  • 1

#132 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 26 srpen 2017 - 14:01

Hlasování o místech pro virtuálky v ČR

----------------------------------------------------

 

 

Když už byla přidělena možnost navrácení 4000 tisíc virtuálek, co takhle pomoci jejich ownerům a zapojit se do výběrů/nominace míst v jednotlivých krajích ČR?                         
                        
Myslím, že tomu byl ''Kvíčala'', který vypočítal 9,2142857143 keší na kraj a 1,6753246753 keší na okres                        
                        
Myslím, že by také bylo adekvátní, aby každý kraj měl aspoň tu jednu svou na nějakém tom zvláštním místě atd...                        
                        
Pokud chcete můžete nominovat daná místa, třeba si toho nějaký (z těch cca 129??) vyvolený všimne, a vytvoří jí na nějaký z návrhů :)


  • 9

#133 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 19:16

Nápad s návrhy míst pro virtuálky se mi líbí. :) Třeba to vážně někomu pomůže v rozhodování a myslím, že bychom všichni uvítali, pokud by měl každý kraj nějakou tu virtuálku.


  • 3

#134 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 26 srpen 2017 - 19:39

Nápad s návrhy míst pro virtuálky se mi líbí. :) Třeba to vážně někomu pomůže v rozhodování a myslím, že bychom všichni uvítali, pokud by měl každý kraj nějakou tu virtuálku.

 

Chtěl jsem to přímo v nějakém hlasovacím listu, ale bohužel jsem nenašel potřebný, kam by rovnou dotyčný mohl přidat jeho návrh :/ 

 

Samozřejmě vše bude na příslušných ownerech, ale myslím, že zatím ty místa co tam jsou by si hodně zasloužila příslušnou virtuálku, když už máme ty možnosti. A i fotka u ''rozcestníku'' s daným místem by myslím stačila, protože jich tolik se stejným nápisem a nadmořskou výškou nebude :D


  • 1

#135 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 21:10

Hlasování o místech pro virtuálky v ČR
----------------------------------------------------
 
 
Když už byla přidělena možnost navrácení 4000 tisíc virtuálek, co takhle pomoci jejich ownerům a zapojit se do výběrů/nominace míst v jednotlivých krajích ČR?                         
                        
Myslím, že tomu byl ''Kvíčala'', který vypočítal 9,2142857143 keší na kraj a 1,6753246753 keší na okres                        
                        
Myslím, že by také bylo adekvátní, aby každý kraj měl aspoň tu jednu svou na nějakém tom zvláštním místě atd...                        
                        
Pokud chcete můžete nominovat daná místa, třeba si toho nějaký (z těch cca 129??) vyvolený všimne, a vytvoří jí na nějaký z návrhů :)

Ať si to každý ,,vyvolený" dá kam uzná za vhodný. Dostala mě ale ta u sv. Víta. Owner z Královehradeckýho kraje jí prskne cca 100m od místa kde se fotíte u monolitu. Patriotismus asi prohrál nad touhou po počtu FI.
  • -5

#136 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 21:19

Nikdo neříká, aby byla virtuálka "tam a tam a musí to tak být". Seznam má jen upozornit na místa, která by si virtuálku mohla z nějakého důvodu zasloužit. Možná má někdo listing virtuálky na profilu, neví kam ji umístit a třeba se mu zrovna zalíbí nějaké místo z otevřeného seznamu. :)


  • 1

#137 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:04

A slováci už mají také svoji virtuálku GC7B930

Více se mi líbí ta Rikitanova v Bratislavě GC7B6H6 - ta je přímo luxusně provedená.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#138 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:05

Hlasování o místech pro virtuálky v ČR

----------------------------------------------------

 

                 

                        
Pokud chcete můžete nominovat daná místa, třeba si toho nějaký (z těch cca 129??) vyvolený všimne, a vytvoří jí na nějaký z návrhů :)

 

Konečně nějaký zajímavý a konstruktivní nápad... už jsem si po pročítání debaty začala otráveně říkat, jestli to máme vůbec zapotřebí, zakládat nějakou virtuálku, když je kolem toho takové pozdvižení... 


  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#139 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:06

Mně by se naopak líbilo, kdyby mne taková virtuálka dovedla na místo, kde žádná jiná keš není. Proč už tak dost zprofanované cíle - "turistické Václaváky" - ještě víc propagovat?


  • 11

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#140 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:20

Mně by se naopak líbilo, kdyby mne taková virtuálka dovedla na místo, kde žádná jiná keš není. Proč už tak dost zprofanované cíle - "turistické Václaváky" - ještě víc propagovat?


Moje rec. Popravde zatim me ani jedna virtualka nicim nenadchla. Snad krome te v Krkonosich je jina keska co by kamenem dohodil. Stale cekam ze nekdo da virtualku s napadem. Ale budiz, je-li tady zajem o rychle virtualni dikyzabodovky, nemam s tim problem. Jen je to dle meho skoda. S virtualnimi kesemi jdou delat divy, viz treba jiz tady zminovana virtualka ze Svycarska.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka