Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1401 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2020 - 18:45

V Praze je Mořský svět za 300Kč, tj. 10+E a taky to prošlo.. :( A je to komerční jak prase... Taky tu máme Štefánikovu hvězdárnu, s tou jsem se smířil... asi jinej kraj, no.

Jestli je to o tom “jiný kraj” tak to mě fakt štve.
Rozhodně nemusím s nemám vše odloveno ;-)
  • 1

#1402 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 10:20

Se stačí vyfotit přes plot ne? Přeci nemůže být podmínkou návštěva za poplatek, to by bylo komerční nebo ne? 

I když i některé erdky vyžadují návštěvu např. muzea. Ale když mě to nezajímá, tak to ignoruju.

 

Nechci nikoho navadet (na prohlidce jsme tam byli loni), ale pozemek byl pred vystavbou soucasti pozemku vily Low Beer, kam je do zahrady vstup zdarma (je tam dokonce i tradicka), tj. mozna se da dojit az k plotu a vyfotit.

 

Osobne se mi vila a prohlidka libila. Ac mam radeji prirodu, tady me technicke vychytavky zaujaly a muzu rad doporucit. Ale presne jak pises - ignore list existuje a da se vyuzit.


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 06 březen 2020 - 10:20

  • 0

#1403 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 12:01

Viete ako sa hovorí - Ludia su si rovní, ale niektorí sú rovnejší :-) A najlepšie je pravidlo, že čo prejde jednému, nieje precedensom, takže tebe to prejsť nemusí. Akurát revieweri by mali pristupovať rovnako ako sudcovia ku všetkým rovnako Vieme však, že svet nieje ružový, ani červený, ale blíži sa to k čiernej :-)


  • 3

#1404 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 13:15

V Praze je Mořský svět za 300Kč, tj. 10+E a taky to prošlo.. :( A je to komerční jak prase... Taky tu máme Štefánikovu hvězdárnu, s tou jsem se smířil... asi jinej kraj, no.

Byl jsem tam před měsícem a earthky jsem si nevšimnul. Ale nijak mě to nemrzí.


  • 0

#1405 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 13:19

Viete ako sa hovorí - Ludia su si rovní, ale niektorí sú rovnejší :-) A najlepšie je pravidlo, že čo prejde jednému, nieje precedensom, takže tebe to prejsť nemusí. Akurát revieweri by mali pristupovať rovnako ako sudcovia ku všetkým rovnako Vieme však, že svet nieje ružový, ani červený, ale blíži sa to k čiernej :-)

 

 Naopak, nesvazovat reviewery nejakým tohle smíš a tohle ne. Nastavit mantinely dost široké a rozhodnuti nechat na jejich uváženi.  Nechci byt omezován jen proto, protože někdo není schopen víc než pohodit petku u stromu.  Pokud je to ku prospěchu hry tak bych naopak pro přimhouřeni očí byl.  Se vstupným je to ošemetné, ale opět musím konstatovat. Kdo chce zaplatí a kdo ne, nemusí. Vyjímka může existovat, ale je na zvážení reviewera.  


  • 3

#1406 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 14:17

 Naopak, nesvazovat reviewery nejakým tohle smíš a tohle ne. Nastavit mantinely dost široké ...

 

Dobrá teorie.

Ve skutečnosti pak 50% těch, co by tohle nyní přivítalo následně začne křičet .. proč tomu tohle prošlo ale mně ne a že to není nikde PŘESNĚ dáno a musí se to přesně stanovit ... a výsledkem je , jako ve všech oborech, pravidlo na 134 stran A4.


  • 1

#1407 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 14:51

No prave. kdyz je clovek rozumnej tak mu dojde, ze je sam proti sobe. 

Kdyz jsem delal prvni kes a tenkrat Skupec napsal ze to tak byt nemuze protoze...... argumentoval jsem taky. ze jinde to proslo. A on mi napsal ze reviewer je on a ze on posoudi, kde to muze projit a kde ne a ze vyjimky jsou pripustne. Doporucil mi jak to upravit aby byly obe strany spokojene a ja sklapnul podpatky a hubu a byl klid. Nerusily se  ani nepredelavaly zadne kese. a ja se naucil, ze nemam stourat do veci pokud nechci spis veci pritizit. :)


  • 1

#1408 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2020 - 15:19

V pravidlech je zcela jasně uvedeno, že precedenty pro ukládání keší nejsou. Z toho jasně vyplývá, že co bylo jednomu někde publikováno, druhému být jinde nemusí. Jasně, tenhle rozdíl by teoreticky být neměl, ale díky občasným výjimkám je hra alespoň rozmanitější.
Že je někde vstupné? Buďto tam chci jít, ať už tam keš je nebo není, pak je to jedno, anebo tam nechci jít a keš prostě mít nebudu. Nikde přeci není řečeno, že musím mít všechny keše, nebo ne? :)
  • 3

#1409 Raigo

Raigo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2020 - 9:36

Zase budu určitě za hlupáka a že jsem si špatně vyložil pravidla ale podle mě je umístění jakékoliv kešky  ( virtuání,tradiční,multi a pod ) nebo umístění indícií k odlovu v placeném objektu docela za hranou. viz. http://wiki.geocachi..._Geocaching.com

 

4.2. Komerční cache nejsou povoleny. Obecně platí, že reviweři nebudou publikovat cache, které se jeví jako komerční. Komerční cache vykazuje jednu nebo více následujících vlastností:

  • Vyžaduje, aby hledající osoba vešla do komerčního objektu (obchodu, hospody, agroturistického objektu, ...) a/nebo jednala se zaměstnanci a/nebo byla nucena zakoupit výrobek nebo služby.
  • Má v podtextu inzerci, marketing nebo reklamu.
  • Obsahuje odkazy na obchodní činnost, komerční inzerci, charitu, politickou či sociální agendu.
  • Obsahuje logo obchodní společnosti nebo organizace, včetně neziskových organizací.
  • Na stránce cache je jméno obchodní společnosti nebo komerčního výrobku.
  • Ve velmi vzácných případech Groundspeak učiní výjimku pro komerční cache. Před umístěním cache se učiní přípravná opatření. Pokud je tvá cache jakýmkoliv způsobem komerční, kontaktuj Groudspeak kvůli vyjasnění, jak je možné vyhovět pravidlům pro listingy keší.

  • 1

#1410 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2020 - 9:56

Chudak Sidkorp, to by prisel o vymluvu chodit do hospody kvuli eventum :D
  • 0

#1411 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2020 - 11:06

<p>

Zase budu určitě za hlupáka a že jsem si špatně vyložil pravidla ale podle mě je umístění jakékoliv kešky ( virtuání,tradiční,multi a pod ) nebo umístění indícií k odlovu v placeném objektu docela za hranou. viz. http://wiki.geocachi..._Geocaching.com

4.2. Komerční cache nejsou povoleny. Obecně platí, že reviweři nebudou publikovat cache, které se jeví jako komerční. Komerční cache vykazuje jednu nebo více následujících vlastností:

  • Vyžaduje, aby hledající osoba vešla do komerčního objektu (obchodu, hospody, agroturistického objektu, ...) a/nebo jednala se zaměstnanci a/nebo byla nucena zakoupit výrobek nebo služby.
  • Má v podtextu inzerci, marketing nebo reklamu.
  • Obsahuje odkazy na obchodní činnost, komerční inzerci, charitu, politickou či sociální agendu.
  • Obsahuje logo obchodní společnosti nebo organizace, včetně neziskových organizací.
  • Na stránce cache je jméno obchodní společnosti nebo komerčního výrobku.
  • Ve velmi vzácných případech Groundspeak učiní výjimku pro komerční cache. Před umístěním cache se učiní přípravná opatření. Pokud je tvá cache jakýmkoliv způsobem komerční, kontaktuj Groudspeak kvůli vyjasnění, jak je možné vyhovět pravidlům pro listingy keší.
Já vidím mezeru v tom posledním bodě “ve velmi vzácných případech”!
Což moje Miniuni rozhodně nebylo. Ale není to ani výše zmíněný Mořský svět (dle mého soudu).
  • 0

#1412 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2020 - 17:47

Já vím, že běžně se povolují pokladny v muzeu. Tam je keš v bezpečí, ale taky se mi moc nelíbí komunikovat s lidmi v pokladně a pak tam nejít.


  • 0

#1413 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2020 - 20:07

Já vím, že běžně se povolují pokladny v muzeu. Tam je keš v bezpečí, ale taky se mi moc nelíbí komunikovat s lidmi v pokladně a pak tam nejít.

Me obecne vadi "loudit" kes od kohokoliv.....Asi jsem plachy :-)


  • 7

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1414 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 19:00

GC88ZB8 Rodny dum Klementa Gottwalda


  • 0

#1415 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 20:57

GC890K3 Usi tatarskych


  • 0

#1416 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 14:35

Keškám, o které si musím někomu říct, ve většině případů ignoruju. Nikdo mě nenutí je lovit. Co se týká těch komerčních keší, tak někdy je těžké stanovit hranici. Zažil jsem, že nebyla puštěná keška věnující se pivovaru, protože prý tomu pivovaru dělá reklamu. Na vstupném mi nejvíc vadí to, že často až s velkým časovým odstupem po návštěvě místa zjistím, že uvnitř byla keš.


  • 0

#1417 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 17:12

To já vyhledávám, neb sleduji tu reakci na druhé straně.

 

Když jsem mladé slečně za pultem IC na otázku "Co pořebujete?" suše odpověděl "Keš!", tak bylo asi 3 sekundy ticho :o než jí to docvaklo "Jóóó vy chcete tu krabičku? " "Ano" :rolleyes: . Je to takové drobné koření života, proto mne taky geocaching baví.

 

V Mostu jsem u paní archivářky kdysi nakonec zkejsnul asi hodinu a dozvěděl jsem se hodně zajímavych věcí a kupodivu tato cache i po mnoha letech stale funguje :) .


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1418 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 17:29

 Na vstupném mi nejvíc vadí to, že často až s velkým časovým odstupem po návštěvě místa zjistím, že uvnitř byla keš.

Zase na druhou stranu, nepamatuji si na kesku, kde by me zaplacene vstupne vylozene nastvalo. Snad jednou v Madarsku kvuli odlovu virtule v nejakym arboretu, kdyz byly virtule jeste vzacnosti.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1419 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2020 - 18:04

Zase na druhou stranu, nepamatuji si na kesku, kde by me zaplacene vstupne vylozene nastvalo. Snad jednou v Madarsku kvuli odlovu virtule v nejakym arboretu, kdyz byly virtule jeste vzacnosti.....

Mě naštvalo, když jsem v Itálii musela platit 2 eura za 10 minut parkování jen proto, že jsem si potřebovala skočit pro keš v parku Miramare. Ale vzhledem k tomu, že jsem cestou od moře lovila challenge 4x4, tak jsem to zkousla, zrovna v té Itálii to bylo o prsa, některé z připravených jsme nenašli a nakonec jsme dali jen ty 4.


  • 0

#1420 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 20:49

V Praze je Mořský svět za 300Kč, tj. 10+E a taky to prošlo.. :( A je to komerční jak prase... Taky tu máme Štefánikovu hvězdárnu, s tou jsem se smířil... asi jinej kraj, no.

A ve finále tu máme seedcorpa, krále finálkářů, který upozorňuje na možné porušení pravidel - the Grand Bizzare  :lol:


  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama