Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1561 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 18:36

...jsem to psala narychlo v práci, jen bum první myšlenku na klávesnici a zas pryč... :-)


  • 0

#1562 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 20:02

Nerozumím reakci. Taky nemám nic proti keši na infotabuli. Naopak, dřív tam byla mizerně zaměřená "podkamenem zapařezem" v hlíně nad zídkou, už je archivovaná, tahle je pěkná a na to místo sedí parádně.

Jen jsem to uvedla jako příklad, že lidi zas tak moc neřeší "plýtvání" virtuálkami na místech, kde jde dát fyzická krabička. Prostě se jim nějaké místo líbí, je fotogenické, dostali virtuálku, tak ji tam udělají. Tečka. A jiní lidi se tam pro ten bodík rádi vyfotí.

 

Ono taky ne každý je z velkého města a stanovit podmínku, že virtuálka může být jen tam, kam nejde dát jiná keš, by znamenalo spoustě lidí možnost umístění virtuálky v podstatě sebrat.

Navíc když může být fyzická keš i přímo na rušné ulici ve značce na Václaváku... :-)

Neřekl bych že "může být  jen tam, kam nejde dát jiná keš", ale že tam to má největší smysl. Hodně cestuju a strašně mne štve že se často ocitnu na nádherných a zajímavých místech kde široko daleko není žádná keš. A je to dál jak 200 km od Brna. Zeměkeš má v současné době docela krutá pravidla, takže by virtuálka byla ideální řešení.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1563 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 21:58

Jenže o těch místech víš ty. Ne ten konkrétní obdržitel oprávnění k virtuálce. Ten ji udělá tam, kde to zná on.

Leda kdybys založil nějaký seznam krásných a neokešovaných míst jako námět pro nerozhodné virtuálkáře. Kteří znají jen samá krásná místa už obsazená jinými kešemi či labkami a váhají, které z těch málo vhodných míst je málo vhodné nejmíň.


  • 0

#1564 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 7:18

Někdy mě umístění virtuálky též zamrzí vzhledem k lokalitě, kde by naprosto v pohodě šla umístit klasická keš. Nicméně naproti tomu stojí skutečnost, že kolikrát dané místo zařadím do plánu a navštívím vlastně jen kvůli té virtuálce (když si ji tedy neuložíte blbě a pak na ni nezapomenete, jak se mi stalo minulou neděli v Bologni). Na cestách jsou pro mě virtuálky obecně vítaným typem, jelikož se často jedná o snadno dostupné keše.

Zeměkeš má v současné době docela krutá pravidla, takže by virtuálka byla ideální řešení.


No, jak se to vezme. Earthky mi nepřijdou jako keše, které by byly téměř nezaložitelné kvůli pravidlům. Sám mám zatím sice jen jednu publikovanou, ale to spíše z důvodu lenosti napsat geologický listing (protože lokalit mám v záloze několik, i včetně zaměření a předvymyšlených úkolů). Nicméně to mluvím jen o ČR. Co se zahraničí týče, zcela vážně jsem uvažoval nad nalezením místa pro earthku, když jsem plánoval cestu do Mordoru, kterou jsme odložili na rok 2020, že to bude lepší. No, nebylo... A teď to vypadá, že v návaznosti na vývoj dění se tam ještě docela dlouhou dobu jen tak nepodívám. Jinak mam téměř při každé cestě do zahraničí tendenci prohlížet místa, kterými procházím, zdali nenatrefím na něco geologicky zajímavého, co bych poznal na první pohled i já. Aktuálně jsem pro svou příští cestu našel celkem zajímavé téma, které svou earthku nemá a mohlo by projít, když si nad ním chvíli sednu. Jen napsat listing ve třech jazycích (když už bude keš od Čecha, tak třetí jazyk bude čeština, ať mají cestovatelé radost :D ) pro mě bude krapet oříšek, protože i jen listing k tradičce tady u nás mi mnohdy trvá dooost dlouho. Kromě toho času mi earhka ale nepřijde jako extrémně náročný typ na založení.
  • 0

#1565 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 8:35

Já s posledním pokusem earthky narazil na problém úkolů. úkol nyní musí obsahovat nejaké vlastní měření či pozorování, přičemž změřit n.m. výšku není dostatečné. Další rozumné parametry objektu byly na infotabuli. Alke mi navrhnul, abych tam dal měření pH v protékající vodě :-(


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1566 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 8:43

Sice už jsme trochu OT, ale nechce se mi přecházet do jiného vlákna kvůli jedné reakci. Co se úkolů týče, tak taková základní věc jako nějaké vlastní pozorování (něco změřit, něco popsat, něco určit, něco rozhodnout nebo něco odečíst z místa) beru jako automaticky nutné, s čímž počítám už od začátku úvah. Třeba já zaměření nadmořské výšky za úkol snad ani nepovažuji.

EDIT: Pro doplnění: aktuálně mám kompletně rozvrženou jednu earthku jak po stránce úkolů, tak i včetně zaměření stagí. Ale kdy napíšu listing... Další dvě místa mám pro earthky vyhlédlé (třetí už mi někdo obsadil). Jen dávám přednost klasickým keším, ty mě baví zakládat o něco více. :)

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 04 březen 2022 - 8:47

  • 0

#1567 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2022 - 22:30

Aktuální stav publikací aktuální přidělené sady virtuálek: celosvětově publikováno 482, v ČR 18.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1568 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2022 - 22:18

Aktuální stav k 27. 3. 2022 publikací aktuální přidělené sady virtuálek: celosvětově publikováno 759, v ČR 28.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1569 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2022 - 8:41

Aktuální stav k 27. 3. 2022 publikací aktuální přidělené sady virtuálek: celosvětově publikováno 759, v ČR 28.

 

Jednou denně se aktualizuje přehled tu:

https://puzzle.g10.cz/virtual/

 

Dá se tam filtrovat, včetně sledování zájmu (přípravy listingů).


  • 1

#1570 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2022 - 22:18

Sice je tu spíše problém najít někoho, kdo může virtuálku založit, ale kdyby tu byl náhodou někdo kdo ji má, ale neví co s ní a nechce dělat virtuli k nějakému křížku ve vesnici jen, aby ji prezentoval, tak nahodím dva nápady...

 

https://ct24.ceskate...betlemske-kapli

Fotka samozřejmě jen pokud jde vidět nápis. :-)

 

https://www.dolnimor.../sky-bridge-721

Fotka z mostu by byla fajn, ale není to zadarmo no... Ale zase někdo jiný nevyleze na Rysy že :-)


Tento příspěvek byl upraven od koc256: 10 červenec 2022 - 22:19

  • 1

#1571 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 11:56

Virtuálku nemám a určitě bych věděl, co s ní, ale podporovat tu hnusnou komerční opičárnu? To teda určitě... 


  • 8

#1572 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2023 - 10:44

Na KsichtoKnize někdo rozvířil žádosti o adopci nepoužitelné virtuálky, prej je dost kačerů kteří neví co s tím. Tak kdyby se někdo našel, je lepší ji věnovat než nechat propadnout.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1573 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2023 - 17:44

Na KsichtoKnize někdo rozvířil žádosti o adopci nepoužitelné virtuálky, prej je dost kačerů kteří neví co s tím. Tak kdyby se někdo našel, je lepší ji věnovat než nechat propadnout.

To nejsi sám kdo by věděl co s ní. Jenže s CCE to začalo být aktuální až těsně před limitem... A to pak bylo na zbláznění. Ps. také bych jí uživil.


  • 0

#1574 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2023 - 18:06

Nejste sami, kdo by měl z fleku využití pro virtuálku, neb mám také téma a místo/místa rozvržené. Jen tedy nemyslím, že to bude jak s CCE, jelikož těch bylo přiděleno mnohem více než kolik bylo dohromady přiděleno virtuálek za všechny tři ročníky dohromady... Nicméně, kdyby náhodou někdo nevěděl co s virtuálkou, znovu okapuji, že bych neváhal postarat se o ni. :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 16 únor 2023 - 18:06

  • 0

#1575 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2023 - 22:24

To jsem myslel, že virtuálky nejdou adoptovat :-)

Kdo by virtuálku nechtěl :-)


  • 0

#1576 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2023 - 8:44

Dost jsem se snažil virtuálku sehnat a taky bohužel nic. :-(


  • 0

#1577 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2023 - 14:09

Dost jsem se snažil virtuálku sehnat a taky bohužel nic. :-(

Třeba bude další vlna..?

 

No - nebo radši ne :)

 

I když jsem taky nešťastný z toho, že na mě nezbyla...


  • 1
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#1578 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2023 - 17:34

Ja myslel, že byl deadline do konce roku 2022 jako u CCE nebo je to jinak? :)
  • 0

#1579 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2023 - 17:44

Virtual Rewards 3.0 - 2022-2023

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between March 1, 2022 and March 1, 2023. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 3.0 on the Geocaching Blog.


  • 1

#1580 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2023 - 18:39

Virtual Rewards 3.0 - 2022-2023

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between March 1, 2022 and March 1, 2023. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 3.0 on the Geocaching Blog.

 

Díky, tak to jsem měl špatné info... :D


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama