Přejít na obsah


Fotka

Nová pravidla zakládání - oprátka se opět trochu utahuje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 7:26

https://www.geocachi.../09/guidelines/

 

Upravená pravidla opět utahují oprátku:

- Events cannot be held in or near transportation centers, such as airports, cruise ship ports, and train stations.
We have included more specific guidance for logbooks and containers in the new guideline text. The container must hold the logbook. The logbook must be physical, replaceable, easy to sign, and enclosed within a container.

 

a tak dále....


  • 0

#2 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 7:57

 

Upravená pravidla opět utahují oprátku:

- Events cannot be held in or near transportation centers, such as airports, cruise ship ports, and train stations.

 

Spíš to jen odráží naší dobu... Srocovat se např. v Calais u trajektu není opravdu dobrý nápad ;-)


  • 0

#3 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 8:01

Je to skoda. Vzdycky kdyz jsme nekam prileteli, udelali jsme event na letisti a hned jsme meli informace, kde a co lovit, jak se pohybovat. :(


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 8:20

No, dělat třeba šotoušský event jinde než na nádraží asi nejde. Nebo loďařský jinde než v přístavu. Ale jinak, prostě návštěvníci odjinud si budou muset popojít, místo na hlavním nádraží v Praze se sejdou třeba pod vocasem.

Ale co s těmi logbooky? To nebude možnost dávat magnetické cedule s nalepeným loglistem vzadu? I když jsem viděl už plakát na plakátovací ploše a podepisovalo se přímo na něj.


  • 4

#5 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 8:28

Hlavně, že se semkneme a svůj způsob života si nedáme vzít. :-(


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 9:07

Hlavně, že se semkneme a svůj způsob života si nedáme vzít. :-(

 

Ale nesmíme se semknout kdekoliv nás napadne ;-)


  • 1

#7 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 9:14

Jestli chápu dobře- logbook vždy v krabičce...Konec řady hezkých keší, na které se pamatuji.
  • 1

#8 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 9:15

V newsletteru to uvodili slovy:
 

With input from community volunteer reviewers, we have made them easier to read and understand. We’ve improved the layout, changed and clarified some guidelines, and reduced the number of words by 15 percent!


Takže pokud má angličtina a Google translator stačí, tak to údajně bylo vytvořeno na základě vstupů od reviewerů. Podle GS udělali pravidla jednodušší a srozumitelnější. Nejvíc mě pobavilo, že zredukovali počet slov o 15 % — no nekupte to!

 

Za touto úpravou pravidel, podle mě, je nutné hledat různé žabomyší války, kdy se někteří kačeři v honbě za bodem neštítili do krve hádat s ownerem a následně s reviewery, jestli ten papírek, který ležel poblíž v křoví a do kterého se zapsali, byl či nebyl logbook a jestli na ten log mají či nemají právo. A podobné jiné situace. GS to vyřešil tak, jak za tu dobu, co dělám gc, skoro vždycky — přesně definoval, že logbook musí být fyzický, vyměnitelný, musí se na něj dát jednoduše podepsat a musí být uzavřen v kontejneru. Chce se mi říct: „Blbcovi, co jeho jest.“ Jestliže takové množství kačerů nedokázalo oželet bod a uznat, že se podepsali na „bezcenný“ cár papíru, že to GS stálo za to upravit znění pravidel tímto způsobem, pak nezbývá, než každému takovému jednotlivě poděkovat.

 

Na druhou stranu si osobně myslím, že to konec 2D keší neznamená. Ale neznám notičky RW, u GS se totiž lze nadát čehokoliv.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#9 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 10:36

Takže konec logbooků v igelitových pytlících za okapem či v rouře či pod kamenem


  • 2

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 10:49

Takže konec logbooků v igelitových pytlících za okapem či v rouře či pod kamenem

Myslíš, že pytlík nelze chápat jako "container" ?
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#11 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 10:49

To je dost naivni predstava :)
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 10:49

Hmm, těch změn a novinek je opravdu mnoho...

Např. u povinností autorů kešek.

Opravování problémů včas to plně chápu (i když doufám, že nebudou trvat na opravě třeba do 1 měsíce, protože je to přece jen hra a keše kontroluji, když mám cestu okolo), ale dostala mě větička,  o konci archeokešingu, že kešky musí být odstraněny do 60 dnů po archivaci.

A hlavně výhružka, že pokud se člověk nebude starat o své keše + nebude odnášet archeokešky, může mu být zakázána publikace nových keší :-(((


  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:02

 o konci archeokešingu, že kešky musí být odstraněny do 60 dnů po archivaci.
A hlavně výhružka, že pokud se člověk nebude starat o své keše + nebude odnášet archeokešky, může mu být zakázána publikace nových keší :-(((

Archeokešky jsou většinou od autorů, kteří už jsou mimo.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#14 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:07

A hlavně výhružka, že pokud se člověk nebude starat o své keše + nebude odnášet archeokešky, může mu být zakázána publikace nových keší :-(((

 

Já to tedy zatím celé nečetl, ale proč u tohoto píšeš zamračeného smajlíka? Neustále tady lidi naříkají na keše, o které se jejich autoři nestarají. Osobně si myslím, že trest v podobě zákazu publikace nových keší je u těch, kteří se nechtějí o své existující keše starat, na místě.

 

A archivovaná keš přece již není keší a měla by být odstraněna. Na tom taky nevidím nic špatného. Ono se to totiž už začalo příliš zneužívat. Keš byla archivována, např. z důvodu nevhodného umístění apod., owner tam tu keš nechal a lidi si ji vesele logovali, využívajíce toho, že to systém umožňuje. Dokonce jsem tady narazil i na takové borce, kteří autora nově založené keše osočovali z „kolize s archivovanou keší“.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:24

Nelíbí se mi ty výhrůžky, které mohou být zneužitelné... Máš měsíc disablovanou keš? Máš zákaz... Je mi jasné, nemusí to být použité (ale může!).

 

A už jsem odlovil i spoustu archeokeší od autorů, kteří je archivovali a přitom jsou dál činní. Nedá se říct, že všechny archivované keše jsou jen od těch, kteří už nejsou aktivní... Např. mi v terénu GPSka našla archivovanou kešku T4 a já se divil, že je pod stromem... Doma jsem pak zjistil, že jsem našel její nástupkyni, i když archivovaná keš je tam ještě stále - na stromě... Ale byla archivovaná právě kvůli tomu, že autor si řekl, že příliš mnoho kačerů škodilo stromu... Jen jsem tenkrát našel jen tu jednu novější kešku:-). Chápu argumenty, že to dělá zmatky atp., ale je to takové koření pro ty zkušenější, kteří ví co a kde hledat...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 06 září 2017 - 11:25

  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:26

A taky byli takoví, kdy parta kamarádů dala na místo dávno archivované a odnesené keše tictakovku, všichni se do ní podepsali a měli archeobod. Náhodou jsem na to přišel, ale po zjištění, o co jde, jsem to na webu nelogoval.

 

Jsou ale takové keše, které autor archivoval, protože se už nepohybuje v daných místech, ale na odlehlém konci světa i archiválie vydrží roky. Nedavno jsem jednu našel a byla lepší než spousta aktivních.

A logbook v kontejneru může být i filmovka nacpaná papírky, jak to bývá ve městech. Nesplňuje jen podmínku, že se tam dá snadno podepsat, občas je nutno hodně hledat volné místečko, nebo přidat další papírek.

V podstatě si myslím, že se vlastně v pravidlech skoro nic nemění. Jak GS zjistí, že autor archiválii neodnesl? Tím, že mu ji další hráči logují?  A to půjde GS kontrolovat, jestli opravdu je jejich podpis v logbooku? Nebo bude kontrolovat, co se v tom logu píše, když bude třeba arabsky nebo korejsky?


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 06 září 2017 - 11:27

  • 0

#17 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:29

Tohle je zajímavé- a jak se bude prokazovat, že archeokeš je právě od ownera?? :D Tolik jich pokračuje po archivu s petkou nebo igelitovým pytlíkem...Ownere sorry, měl si tam chodit hlídat! ;)
  • 6

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:36

Tohle skončí buď tím, že se na to bude zvysoka kašlat, nebo budou aktivní owneři logy po archivaci mazat, nebo že GS prostě nepovolí další logy po archivačním. Osobně si myslím, že bude ta první možnost. Vždyť povinnost keš po archivaci odnést (pokud tam ještě je) byla vždycky.


  • 0

#19 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:37

Tak co jsem četl, když je potřeba aby na keš nechodili kačeři kvůli nějakému problému, tak nejen že se archivuje, ale také se zakáže možnost logování. U keší, které jsou archivované, se logovat smí, ale je lepší si samozřejmě předtím přečíst důvod archivace. Tady je pěkný článek, někteří se tomu přímo věnují. http://www.geocacher...2014/09/archeo/


  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 11:41

Jenomže zakázat logování může jen reviewer. Občas to dělá kvůli nebezpečí, občas ale jen kvůli tomu, že mu připadá moc logů falešných, nebo z jiných důvodů. Owner sám zakázat logování nemůže, nebo o tom alespoň nevím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama