Přejít na obsah


Fotka

Budějovické hledání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 biocitron

biocitron

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2017 - 17:28

Ahoj, hledám někoho z okolí Českých Budějovic kdo tu ještě nemá odloveno vše. Mám i dost vyluštěno. Ale samotnou mě už moc nebaví pro finálky jezdit, ale můžeme jezdit vlastně kamkoliv, mám vlastní auto a v okolí vlastně skoro nic sebráno. 


  • 0

#2 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 5:56

Zeptej se zde http://www.geojih.cz/news.php


  • 0

#3 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 19:05

Zkus se stavit tady: https://coord.info/GC7C0YD

tam je dost velká šance, že někoho potkáš. Já tam chodím vyzvídat jak luštit :-)


  • 0

#4 biocitron

biocitron

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 20:12

Díky, ale tyhle trapné eventy moc ráda nemám. Všichni jsou tu kamarádi a na nově příchozího koukají divně. Nepotřebuji si tu fotit travel bugy a hodinu stát a koukat.
  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 20:43

Taky jsem býval nově příchozí, nikoho neznal, nikdo neznal mě, po pár eventech se to zlomilo. A to jsem založením introvert a nemám paměť na obličeje.
  • 1

#6 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 20:58

A taky je dobře vybírat si eventy podle toho, co tě zajímá, pak tam asi budou lidi tveho ražení. Hodně se pozná i podle logů u keší, dá se odhadnout, s kým si budeš rozumět.
  • 2

#7 biocitron

biocitron

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 21:45

Byla jsem na nekolika eventech a nikde to nebylo tak tragicky jak tady. Treba kamarad se dokaze bavit s kazdym a vsichni se chteji bavit s nim, ale po par minutach jsme radeji vzdy otravene odesli. Vsichni zaujati vyfocenim co nejvice kodu k trackovatelnym predmetum.
A kdybych se mela divat na logy ostatnich, tak si nevyberu. Pisu veci tak jak jsou, kdyz se mi kes nelibi, napisu to. Nebo to resim jen Dik... Mam kesi nekolik, adoptovanych. Byly v dost strasnem stavu, nedalo se logovat, zadna bonus cisla, nekdy ani k nalezeni nebyly a vsichni psali: Diky za moc krasnou kes. Pekne umisteni i krabka. Jen jeden clovek mi napsal kritiku a takovy log jako jediny potesil. V dobe adopce nebylo za co dekovat.
Stejne je tomu i tady. Kdyz se tu cas od casu objevi nova krabicka, neni to nic uchvatneho, videla jsem dost promakanych kesi a takova tu neni ani jedna. Nejcasteji se objevuji logy: Nova a uzasna kes. Skvela krabicka, dokonaly listing a podobne blaboly, tak se natesene vydate do terenu, po precteni stroheho listingu s chybami a najdete stejne odflaknutou kes. A kdyz nahodou napisete kritiku, tak se hned budejovicky gang vydava na pomoc kamaradickovi vlastnikovi, protoze je dulezite, aby zde mel kazdy svou vlastni kes a dale pak dulezite, aby dalsi parta mela svuj bodik na konte.
Jo, sorry, tohle nikoho nezajima, jdu si sem jen pobrecet.
  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 23:42

Klidně si pobreč.  B) Ale podle toho, jak podobně brečíš i na svém profilu na gc.com, možná bys  mohla pouvažovat, jestli není chyba na tvé straně spíš než v keších a lidech kolem tebe. Jak píše phrkt, i introvert při troše snahy si na eventech najde lidi svému založení blízké. Také nejsem v ČB místní, na eventy tam jezdím ráda a nepamatuji, že by tam eventy vypadaly, jak popisuješ. Naposledy jsem byla teď v úterý a zábava taková, že se mi ani nechtělo odjíždět. Obvykle jezdím sama, jen  výjimečně s dcerou a co vidím, tak budějičáci a spol. ( jezdí lidi i z dost daleka ) nemají problém se bavit s kýmkoliv - pokud je vidět snaha i z jeho strany. ;)  Mám osobní zkušenost, že se ke mě na mém prvním navštíveném eventu, kam jsem přišla před pěti lety pro získání informací, moc pěkně chovali a jako začátečníkovi poskytli plno užitečných rad. Stačilo přijít, představit se ownerovi....a už se mi hned ochotně věnovali hned dva první kačeři, mladá slečna a starší pán. Dál  už jsem se snažila kolovat a prohodit nějakou větu s kdekým, abych poznala komunitu - bylo to příjemné a společnost na výpravy se našla sama. Nejsem žádná juniorka a tak mě mile překvapilo, že různých nabídek na výlety nebo eventy se objevilo tolik, že je spíš musím dodnes odmítat než že bych někdy musela hledat společnost přes vlákno. Jezdím ráda sama společnost beru občas. Jen jednou jsem si tady povzdechla, že na vzdálený GeoWest snad budu muset začít hledat společnost tady, protože jak čtu, všichni známí už tam byli a hned začaly chodit maily a SZ i od naprosto neznámých lidí, že by jeli......Podle mě je většina kačerů přátelská a na eventech dvojnásobně, proto mi tvé "pobrečení" tak trochu připomnělo jednoho cca čtyřicátníka, který byl výjimka, bavit se neuměl a nějak nemohl zkousnout, že ostatní se na eventech baví a on ne.  

Dobrou zkušenost mám i z řady eventů jinde, kde jsem dřív naprosto nikoho neznala a bez problémů se s místními seznámila a bavila - dnes mám právě díky eventům řadu fajn známých na různých místech, někteří jsou až tak pozorní, že pošlou pozvánku na svůj event, který je mimo dosah mých notifikací. Zkušenost naprosto opačná než tvoje.....

Netuším, z kterých eventů v ČB máš popisovanou zkušenost a totéž se týká keší, ale obojího je tolik, že jak ti napsal už phrkt, můžeš si vybrat podle svého založení a vkusu. Naopak co mám různé vzdálené známé ať už ze sousedního kraje nebo Prahy, tak na eventy na jih jezdí rádi, i když to mají daleko, právě pro atmosféru a zábavu. Proto mě tvé pobrečení překvapilo - ale klidně můžeš stejný event vidět jinak než většina, to ti nikdo nebere. Jen bych na tvém místě asi pouvažovala, jestli není chyba u mě. ;) Nedávno jeden kačer nejdřív k lezecímu eventu ( o cca 50 km jinde )  napsal naprosto odlišný log než ostatní, ale za pár dní došel k závěru, že chyba byla z jeho strany a že příště změní svůj přístup

Budu držet palce, aby sis příště líp vybrala. :) Nebo aby ses bavila jako tebou zmíněný  kolega - třeba od něj zjistíš, v čem je u tebe problém.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 07 září 2017 - 23:49

  • 0

#9 biocitron

biocitron

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 5:30

Ja vim, ze nemam moc potrebu se bavit s cizimi lidmi, ale tak kdyz nekam jdu, tak predpokladam, ze to bude treba. Myslim, ze delam spatne to, ze nekam prijdu a pozdravim. A po to co zakladatel eventu rekne jen: Vitam vas tu, kupte si drivka, pak se bude neco dit vetsinou odchazim. Nekdy se mi povedlo prijit do poloviny eventu, owner si vesele obsluhoval za barem a kdyz jsem za nim sla rict mu alespon ahoj, tak se dal venoval svym hostum. Nerikam, ze jsou vsichni spatni. Ale kdyz clovek napise svuj nazor, tak to vetsinou nikdo nerespektuje. Nepotrebuju si tu stezovat. K cemu mi to bude? K nicemu. Mam na to svuj nazor, nazor vetsiny je jiny. Jen jsem chtela najit nekoho jako doprovod. Nic vic
  • 0

#10 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 6:35

S eventem a nově příchozími máš nejspíš pravdu.

Ke kvalitě keší: osobně jsem po 10 zničených nebo ukradených přešel na mikrovky a zůstanu u nich. A někdy před pár lety mi došlo, že to není o kvalitě keše, ale místa. Jinak klidně si pobreč a do logů nadávej. Nejsi sama, je jich asi 10 v kraji co píšou tvrdou pravdu. Ale i tak si myslím, že i za hnusnou kešku je slušné poděkovat i když ji zdrbnu :-)

A co zkusit založit se si seznamovací event? Ne ve městě, ale někde dál na kopci ať omezíš počet lidí. A uvidíš jak to dopadne.... Já si ho dělal na Slovensku při týdenní dovolené a místní byli rádi, že poznali novou tvář a byl jsem středem pozornosti :-)

 

PS: pokud najdeš v listingu chybu napiš do logu jakou. Nesnáším logy "máš tam chybu" ale mám rád logy kde přesně napíšou kde je chyba. To pak opravím celkem rychle :-)


Tento příspěvek byl upraven od KKcko: 08 září 2017 - 6:38

  • 0

#11 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 8:09

Klidně si pobreč.  B) Ale podle toho, jak podobně brečíš i na svém profilu na gc.com, možná bys  mohla pouvažovat, jestli není chyba na tvé straně spíš než v keších a lidech kolem tebe. Jak píše phrkt, i introvert při troše snahy si na eventech najde lidi svému založení blízké.

....

Nedávno jeden kačer nejdřív k lezecímu eventu ( o cca 50 km jinde )  napsal naprosto odlišný log než ostatní, ale za pár dní došel k závěru, že chyba byla z jeho strany a že příště změní svůj přístup

Budu držet palce, aby sis příště líp vybrala. :) Nebo aby ses bavila jako tebou zmíněný  kolega - třeba od něj zjistíš, v čem je u tebe problém.

Vybavila se mi Pražská pětka (film), povídka Na brigádě: "Proč jste takový... jiný? Proč s námi nestojíte v jedné řadě?"

Pardon.


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 10:55

Ne každému vyhovuje společnost na eventech, já byl letos jen na jednom, a to ještě v lese u buřtů. Nemám nic proti společnosti, ale v hospdě si s nikým nepokecám. Radši event jako přednášku na pro mě zajímavé téma, návštěvu zajímavého místa, nebo něco takového. A radši si naplánuju sám výlet, než cíleně objíždět kešky. Dokonce většinou když jedu autem, nechám kešky po cestě být, než hledat někde místo na parkování, nebo stát někde blbě. Je ale pravda, že trasu pěšího výletu plánuju tak, abych na nějaké škatule narazil, ale ani to není pravidlem. V okolí chci mít vyloveno (ale ne za cenu lezení po špagátech) a co je kousek dál, mě nechává v klidu, najdu to když mám cestu tím směrem.


  • 2

#13 biocitron

biocitron

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 11:24

S eventem a nově příchozími máš nejspíš pravdu.

Ke kvalitě keší: osobně jsem po 10 zničených nebo ukradených přešel na mikrovky a zůstanu u nich. A někdy před pár lety mi došlo, že to není o kvalitě keše, ale místa. Jinak klidně si pobreč a do logů nadávej. Nejsi sama, je jich asi 10 v kraji co píšou tvrdou pravdu. Ale i tak si myslím, že i za hnusnou kešku je slušné poděkovat i když ji zdrbnu :-)

A co zkusit založit se si seznamovací event? Ne ve městě, ale někde dál na kopci ať omezíš počet lidí. A uvidíš jak to dopadne.... Já si ho dělal na Slovensku při týdenní dovolené a místní byli rádi, že poznali novou tvář a byl jsem středem pozornosti :-)

 

PS: pokud najdeš v listingu chybu napiš do logu jakou. Nesnáším logy "máš tam chybu" ale mám rád logy kde přesně napíšou kde je chyba. To pak opravím celkem rychle :-)

Za keš vždy děkuji, už to nepíšu ani tak drsně, vždy napíšu, že by to šlo vylepšit apod. Jasně, že jde u keše o místo, takové poslední dobou vyhledávám nejčastěji. Díky keším jsem poznala spoustu zajímavých míst, ale někdy je krabka uprostřed ničeho a ještě stojí za nic. Na chyby taktéž upozorňuji, ale někdy owner není schopen přijmout ani tuhle kritiku.

S tím eventem už mě to napadlo taky, ale nechci být autorem něčeho, kde se lidi bavit nebudou, ok, bude to můj event, můžu to trochu řídit, ale i tak. 


  • 0

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 15:15

Vybavila se mi Pražská pětka (film), povídka Na brigádě: "Proč jste takový... jiný? Proč s námi nestojíte v jedné řadě?"

Pardon.

Špatně jsi to pochopil - šlo o to, že dotyčný přišel na lezecí event a nedošlo mu, že měl zájem o lezení projevit sám. Ochotných a zkušených lezců, kteří by se mu věnovali tam bylo plno stejně jako stromů s lany, jen když dotyčný s nikým nekomunikoval, nemohli tušit, že chce lézt - byla tam totiž i dost velká skupina, která přišla pozdravit známé, popovídat, něco si domluvit.....ne každý přišel lézt, někdo to i napsal rovnou do logu. Takže tu byl jeden nespokojený kačer, ale třeba moje zkušenost ze stejné akce byla naprosto opačná. Sotva jsem přišla a pozdravila se s pár známými, tak kdekoliv jsem se zastavila u nějakého hloučku u stromu, hned mi někdo nabízel svou výbavu a pomoc, i když jsem dopředu napsala, že vzhledem stavu lokte nelezu - přišla jsem okouknout smycování a sotva jsem to řekla, tak jsem měla hned dvě ukázky s výkladem. Další mi nabízeli výbavu, abych si vylezla k logbooku....nelezla jsem, takže event jsem nelogovala, ale bavila jsem se i tak, chtěla jsem se potkat s pár lidmi a jestli mi přibyde jeden navštívený event nebo ne pro mě není podstatné.

Čili na eventu jde o to alespoň minimálně komunikovat a ne stát stranou a čekat, kdy mě někdo bude prosit, abych se přidala k čemukoliv.  .-) Zmíněnému kačerovi to zpětně došlo, potkali jsme se za týden jinde a popovídali. Už sám věděl, kde byla chyba a došel k závěru, že příště bude postupovat jinak + já se nabídla, že pokud by s partnerkou chtěli, ráda jim představím ty, které budu na eventu znát a maličko je mezi ně uvedu. 


  • 0

#15 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 15:36

PS: pokud najdeš v listingu chybu napiš do logu jakou. Nesnáším logy "máš tam chybu" ale mám rád logy kde přesně napíšou kde je chyba. To pak opravím celkem rychle :-)

Já jsem si při přípravě třídenní trasy všiml u jedné kešky hrubice jak prase a napsal jsem to do WN. Owner reagoval dlouhým mailem, kde mě silně sjel, co si to dovoluju. A hrubku tam stejně nechal, další chybu taky. 

Holt kritiku každý neumí přijmout. 


  • 1

#16 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 15:41

Za keš vždy děkuji, už to nepíšu ani tak drsně, vždy napíšu, že by to šlo vylepšit apod. Jasně, že jde u keše o místo, takové poslední dobou vyhledávám nejčastěji. Díky keším jsem poznala spoustu zajímavých míst, ale někdy je krabka uprostřed ničeho a ještě stojí za nic. Na chyby taktéž upozorňuji, ale někdy owner není schopen přijmout ani tuhle kritiku.

S tím eventem už mě to napadlo taky, ale nechci být autorem něčeho, kde se lidi bavit nebudou, ok, bude to můj event, můžu to trochu řídit, ale i tak. 

Event klidně uspořádej podle toho, co tě baví a co máš ráda, ale pokud nemáš potřebu komunikovat s lidmi, tak je trochu zvláštní se pouštět do pořádání eventu. Owner by měl event alespoň trochu organizovat, podle typu akce alespoň kolovat mezi lidmi a třeba i seznamovat ty, kteří podobně jako ty mají trochu problém se sami začít bavit s neznámými lidmi. Navíc je rozdíl zvládnout event, kam přijde deset lidí a kde jich máš i víc než 60 - 70. U nás to řešíme tak, že se jako owneři různě střídáme a když vzhledem k programu u některého eventu očekáváme vyšší návštěvnost, navzájem si při eventu domluvíme předem pomoc. 

Pokud se rozhodneš venkovní event pořádat, dobře si promysli varianty pro nepříznivé počasí - všechno se dá zvládnout, jen je třeba trochu předvídat možnosti, které mohou nastat. Takový ptakopysk skvěle zvládl i situaci, kdy loni pořádal event zaměřený na pozorování částečného zatmění Měsíce. Jak naschvál se po týdnu jasné oblohy zatáhlo a poprchalo, ale on situaci bezvadně ustál. Jednak umí improvizovat a jednak nemá problém mluvit o různých zážitcích nebo plánech do budoucna tak, že nám původní program ani nechyběl a bavili jsme se dvakrát delší dobu než byla původně plánovaná. Tenhle dar nemá každý, pokud nemáš potřebu moc se s lidmi bavit, promysli si, jestli bys podobnou situaci zvládla.  .-)
Další věc je místo - v dnešní době je u některých dobré mít souhlas vlastníka. Teď v létě jsem jeden event pořádala a když jsem se dopředu dojela domluvit, dokonce mi byli ochotní před eventem louku posekat a podle potřeby z části udělat parkoviště, kdyby běžné nestačilo. Když správce pozemků o akci věděl, byli maximálně vstřícní - kdyby jim na stejné místo jen tak vtrhla v noci tlupa neznámých lidí, možná by byl problém. Takže komunikace a opět komunikace, i při pořádání eventů. ;)


  • 0

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 15:49

Já jsem si při přípravě třídenní trasy všiml u jedné kešky hrubice jak prase a napsal jsem to do WN. Owner reagoval dlouhým mailem, kde mě silně sjel, co si to dovoluju. A hrubku tam stejně nechal, další chybu taky. 

Holt kritiku každý neumí přijmout. 

Jak kdybys psal o jednom ze čtyř "expertů", kteří nejen že mají hrubic víc než žáček třetí třídy, ale ani nejsou schopni u listingů použít automatickou kontrolu textu. Je to docela síla, když místo aby se zastyděli a zamysleli, tak reagují přesně, jak jsi popsal. Můj názor je, že pokud chci něco publikovat, měla bych zvládnout základy pravopisu nebo požádat někoho dalšího o kontrolu textu. Nějakou chybu uděláme asi každý, ale pokud jsou tři hrubice v jedné větě nebo u stejného podmětu jednou ve slovese ypsilon a podruhé měkké i, něco to o autorovi řekne.

 

 Posílám SZ, schválně jestli uhádnu, o koho šlo. 


  • 0

#18 biocitron

biocitron

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 16:07

Na event se necítím, nejde o to, že nechci komunikovat, ale chtěla bych vymyslet něco originálního co by fakt zaujalo. Mně se třeba event nelíbil ani jeden, většinou už to pak ani neloguju, na co. Mnohem víc lidí jsem poznala v terénu. Nejenom u keší. 

A občas jsou v listingu i faktické chyby. Nedávno jsem na takovou narazila. Autora jsem kontaktovala a poslala mu i odpovídající literaturu, bylo mi taky docela dost sprostě vynadáno  :D takže teď už nic neřeším, spíš mě díky takovým lidem přestává GC bavit. Asi právě proto, že v okrese kde jsem začínala je spoustu fajn keší na významných místech a jsou tu i fajn lidi, potkala jsem několik ownerů, několikrát i přímo u jejich keší a hned se se mnou dali do řeči. Taky se mi dost často stává, že projíždím okolo keše a říkám si, ok je tu, ale není tu nic a nepotřebuju se zapisovat na plesnivý obsah čehosi. 


  • 0

#19 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 16:10

Ne každému vyhovuje společnost na eventech, já byl letos jen na jednom, a to ještě v lese u buřtů. Nemám nic proti společnosti, ale v hospdě si s nikým nepokecám. Radši event jako přednášku na pro mě zajímavé téma, návštěvu zajímavého místa, nebo něco takového. A radši si naplánuju sám výlet, než cíleně objíždět kešky. Dokonce většinou když jedu autem, nechám kešky po cestě být, než hledat někde místo na parkování, nebo stát někde blbě. Je ale pravda, že trasu pěšího výletu plánuju tak, abych na nějaké škatule narazil, ale ani to není pravidlem. V okolí chci mít vyloveno (ale ne za cenu lezení po špagátech) a co je kousek dál, mě nechává v klidu, najdu to když mám cestu tím směrem.


Souhlasím. Nejde o to za každou cenu najít keš. Podle mě by se keše měli brát jako takový „doplněk” výletu, nebo cíl procházky. Na základním lezecím výcviku jsem sice byl (abych měl představu, jak to vypadá), ale cíleně lézt na stromy a skály pro keše nebudu.
  • 0

#20 versla

versla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2017 - 16:11

Ahoj, hledám někoho z okolí Českých Budějovic kdo tu ještě nemá odloveno vše. Mám i dost vyluštěno. Ale samotnou mě už moc nebaví pro finálky jezdit, ale můžeme jezdit vlastně kamkoliv, mám vlastní auto a v okolí vlastně skoro nic sebráno. 

 

Abych se vrátila k původnímu tématu...  já se v podstatě chtěla nabídnout, neb se mi tu keše hromadí exponenciální řadou :-) Krom toho, že chodíme na skoro všechny eventy (takže asi budu ten nesnesitelný typ, co se baví s kdekým) mám nějaké specifické kešovací nároky (hlavně časové), takže většině kačerů jako společník beztak nevyhovuji... No ale co kdyby ;-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama