Přejít na obsah


Fotka

Školení

geoget event

Nejlepší odpověď taxoft , 19 září 2017 - 8:38

Vážení a milí,

 

právě bylo publikováno avizované školení. Zájemci se mohou přihlašovat zde: https://coord.info/GC7CABY

 

Největší část bude věnována začátečníkům, ale na své si přijdou i velmi pokročilí. Více se dočtete v listingu.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#101 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2017 - 17:06

Jojo, moc diky! A zase nekdy prijedte. ;)


  • 0

#102 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2017 - 19:02

Zmatené jsme rozhodně nebyly, protože jste se při výkladu bezvadně doplňovali - za mě naprostá spokojenost, před chvílí jsem dopsala log.

Sladké byla zásluha Katky z týmu Mar-si-ci, houbičky od obou. Bylo to jen symbolické poděkování za váš čas a snahu nám rozšířit obzory.


  • 0

#103 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2017 - 20:04

No, za me - nejak se nam to vymklo z rukou, vlstne z pusy, Takze jsme odprednaseli asitak 3/4 toho, co bych rad. Takze tohle byly fakt jen ty nejzacatkovatejsi zacatky. Ja bych to videl tak, ze by to chtelo jeste pridat prinejmensim nejake dalsi informace pro vlastni praci, popsat a vysvetlit polozky v menu a toolbarech, upravu dat v databazi a urcite praci s mapou, kterou povazuju za docela silnou stranku GG. Pak by se to dalo chapat jako uzavrene pro uplne zacatecniky. Ale neskodilo by pridat neco k pluginum, tagum, podrobne se zminit o filtrovani, ... No, bylo by to jeste fakt na dlouho. Takze asi tak.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#104 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 7:17

Tak máme za sebou i školení v Bruntále. Jak jsem psal v logu k eventu. Nízká účast je důkazem toho, že Bruntálci GeoGet znají. :)
Když jsem tento event plánoval, neuvědomil jsem si, že budou zrovna volby. Možná i to mělo vliv. Každopádně šmejdění některých účastníků po obrazovkách mobilů svědčilo o tom, že volby byly pro někoho zajímavější než náplň samotného eventu.
Dále jsem zjistil, že za jeden, byť čtyř hodinový event, se toho až tak moc probrat nedá. Sice jsme prošli vše, co jsem si naplánoval, ale pro někoho to možná šlo moc rychle a během pár chvil byl zahlcen spoustou informací. Zkusil jsem včera vytvořit krátké video věnující se importu PQ do GeoGetu.  Takovou formu "vyuky" asi přivítá většina těch nezúčastněných. Mám v plánu ještě několik podobných videí připravit. https://youtu.be/4IgVJIrTdDU
K pořádání dalšího podobného, výukového, eventu v Bruntále jsem však spíše skeptický.


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 23 říjen 2017 - 7:17

  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#105 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 7:38

Byl jsem včera na školení Lukáše a Gorda a bylo to fajn. Večer jsem se tím prokousával s větším či menším úspěchem. Takže sumárně bych rád poděkoval oboum přednášejícím za čas, který nám věnovali a pak ještě za rychlou reakci na mé dotazy v poradně tohoto fóra. Pánové děkuji Vám.


  • 0

#106 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 7:59

Georabbits: prima pocin. Ale chybi mi tam podstatna informace o tom, ze aby toto fungovalo, je nutne spravne nastavit stahovani dat take v Geogetu - menu Nastroje - Nastaveni, zalozka Ziskavani dat.

 

A mel bych dotaz. Take z Halumou uvazujeme o vytvareni ukazkovych videii. Cos pouzil za aplikaci pro toto video?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#107 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 8:19

Ano toto info tam chybí. Bylo to děláno na rychlo a má to být spíše určeno již těm více znalým. Každopádně toto můžu přidat alespoň k poznámce pod video na YT. Respektive tam dát odkaz na tuto stránku: https://www.geoget.c...y_pomoci_gclive

Pro zpracování videa používám Sony Vegas a pro nahrávání obrazovky toto (je to free a bez omezení - desktop apl. je již hrazená) https://www.apowerso...screen-recorder


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 23 říjen 2017 - 8:20

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#108 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 8:28

Diky. Na Apowersoft jsem uz driv koukal, ale nelezlo z toho to, co bych si predstavoval. Mozna najit neco vhodneho na dalsi upravu, jako ty pouzivas Sony Vegas bude ta vhodna cesta.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#109 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 9:02

Jen přidám k nahrávání z obrazovky: když potřebuju občas poslat technické podpoře něčeho video programu, co mi zlobí, používám CamStudio. Ať máš, Gorde, alternativu na testování. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#110 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 9:15

Jo, to jsem taky zkousel a pripadalo mi to tak akorat na tu technickou podporu. Ale mozna jsem jen nebyl schopny to obsluhovat. Mozna bych potreboval nejaky ten skolici event :-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 říjen 2017 - 9:15

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#111 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 9:17

CamStudio je takove trochu neduveryhodne, protoze existuje verze s a bez malware.


  • 1

#112 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 10:08

Hezky udělané záznamy mají na https://wug.cz/zaznamy . Bohužel netuším, co na to používají.


  • 0

#113 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 12:50

Moje prezoška ze včerejška hýr


  • 3

#114 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 19:53

Tak máme za sebou i školení v Bruntále. Jak jsem psal v logu k eventu. Nízká účast je důkazem toho, že Bruntálci GeoGet znají. :)
Když jsem tento event plánoval, neuvědomil jsem si, že budou zrovna volby. Možná i to mělo vliv. Každopádně šmejdění některých účastníků po obrazovkách mobilů svědčilo o tom, že volby byly pro někoho zajímavější než náplň samotného eventu.
Dále jsem zjistil, že za jeden, byť čtyř hodinový event, se toho až tak moc probrat nedá. Sice jsme prošli vše, co jsem si naplánoval, ale pro někoho to možná šlo moc rychle a během pár chvil byl zahlcen spoustou informací. Zkusil jsem včera vytvořit krátké video věnující se importu PQ do GeoGetu.  Takovou formu "vyuky" asi přivítá většina těch nezúčastněných. Mám v plánu ještě několik podobných videí připravit. https://youtu.be/4IgVJIrTdDU
K pořádání dalšího podobného, výukového, eventu v Bruntále jsem však spíše skeptický.

s dovolením jsem hodil na FB a G+ GeoGetu ;)

 

Georabbits: prima pocin. Ale chybi mi tam podstatna informace o tom, ze aby toto fungovalo, je nutne spravne nastavit stahovani dat take v Geogetu - menu Nastroje - Nastaveni, zalozka Ziskavani dat.

 

A mel bych dotaz. Take z Halumou uvazujeme o vytvareni ukazkovych videii. Cos pouzil za aplikaci pro toto video?

zrovna před pár dny vyšlo: https://www.zive.cz/...ult.aspx#part=1

 

Moje prezoška ze včerejška hýr

super! koukal jsem na to, a rád bych si na Tvou přednášku zašel :)


  • 0

#115 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 20:02

Moje prezentace ze včerejšího eventu:
 
Pokud vás zajíma pojednání o importu dat, tak se na to určitě podívejte.

  • 1

#116 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2017 - 17:37

MOC děkuju za video od georabbits.cz, pochopila jsem z něj hned několik triků, který jsem neznala!!!
​Budu ráda za další výukový videa.

 


  • 0

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 10:22

Chtel bych verejne podekovat Gordovi, Mikromovi, ale i Mudlodcere a DrakMrakovi, ze jste ten dvoudenni skolici maraton v Brne dobre zvladli!


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, event

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama