Přejít na obsah


Fotka

Školení

geoget event

Nejlepší odpověď taxoft , 19 září 2017 - 8:38

Vážení a milí,

 

právě bylo publikováno avizované školení. Zájemci se mohou přihlašovat zde: https://coord.info/GC7CABY

 

Největší část bude věnována začátečníkům, ale na své si přijdou i velmi pokročilí. Více se dočtete v listingu.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 19:07

Poučeni z přednášky na gigaeventu to zkusíme tentokráte lépe!

 

https://coord.info/GC7C1W1

 

https://coord.info/GC7C1W3


  • 2

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 21:52

K cemu tam doslo?? 


  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2017 - 22:00

Bylo prilis malo casu.


  • 0

#4 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 3:55

Škoda, že je to pro mě na druhé straně republiky ale je fajn, že něco takového je a doufám, že se po "školeních" uvolní nějaké nové studijní materiály pro samouky ;-)


  • 0

#5 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 8:26

Myslim, ze moc noveho skoliciho materialu nebude, spis se jen upravi a doplni ten stavajici. A nakonec, skoleni se da udelat prakticky kdekoliv, klidne na druhe strane republiky :)


  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 8:35

Jen musi nekdo zaridit prostory apod.


  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 9:30

Staci zajistit prostory, cele to zorganizovat, nalakat skolitele na domaci buchty a pecene kachny, a je to! ;)


  • 4

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 9:38

Zrovna takovéto školení má omezený význam. Dostane se tam jen velmi málo lidí, na to jak velká je komunita, co GG používá a chtěli by se něco nového dovědět. Navíc se to používá zřejmě i v cizině a cizinci na česky vykládaný event asi nepřijedou. A navíc každého v daný čas zajímá něco jiného. Mě ze začátku zajímaly importy nalezených, statistiky, pak importy ostatních, exporty do navigace, pak až po delší době Stator, držel jsem se dlouho Autostatu. A výkad o něčem, co zrovna teď nepotřebuju, je jedním uchem tam, druhým ven.

Na co narážím? Absolvoval jsem několik školení na ArcGIS a proto vím, že školení dá základy naprostému začátečníkovi, ale důležitější je dobrá dokumentace. Vím, že programátoři romány nepíšou, o GG už toho bylo napsáno poměrně dost a kdo hledá, najde to. Ale pokud by bylo možno např. uveřejnit materiály ze školení...

A ještě je jeden způsob výuky, nejúčinnější. Vlastní zkušenost. Prostě se s tím naučit. Pak ale někdo po dlouhé době přijde na to, že netušil o nějaké funkci, která by umožnila snadno udělat to, o co se snaží složitě. Takže nejlepší je kombinace všeho.


  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 10:00

mpiku, pokud se chce nekdo necemu priucit, tak musi pocitat s tim, ze mu holt rekneme i to, co uz vi. Jinak bysme meli tolik urovni, ze by se to proste nedalo ukocirovat. Materialy ze skoleni zverejneny byly a jsou, dokumentace je sakra rozsahla. A nekomu holt neni z hury dano, aby se to naucil sam, proto delame ty skoleni. Takze nejak nerozumim tvymu prispevku.


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 10:25

Jak jsem napsal, všechny cesty jsou dobré, školení taky. A přijdou tam začátečníci, zkušení i takoví, co jsou jen zvědaví a dál to používat nebudou. Já teď nenarážím na Geoget, ale narazil jsem třeba na Adrake od jiných autorů a tam se nějak k informacím nemohu dostat, takže to asi taky nepoužívám optimálně. Chtěl jsem jen napsat, že pro pochopení nějakého programu je klíčová dokumentace. Narážím na to i u profesionálních velkých programů se systémem nápovědy, která mi ale pokaždé nabídne podrobné vysvětlení něčeho úplně jiného, než sháním. Já jsem se skoro všechno musel naučit sám, včetně základů programování, pro mě je hledání informací přirozená metoda jak nějaký program zvládnout. A proto vím, že přehledná dokumentace je důležitá. A pokud nikdo z autorů (nikdo jiný všechny vlastnosti nezná) není spisovatel, tak alespoň vše dostupné nějak zpřístupnit. Třeba jedním dobrým pramenem je tady v této diskusi vlákno o gg a Statoru, jen se v tom těžko hledá, zvlášť když člověk neví přesně, jak to bylo nazvané.


  • 0

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 11:53

Jak kdyby web GG neexistoval...


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 16:46

Pochopitrelně existuje, ale aktuální informace se hodí vždycky. Chtěl jsem jen napsat, že pokud materiály ze školení budou někde k dispozici, rád se na ně podívám.


  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 17:08

Materialy aktualizujeme kontinualne (dokumentaci na webu i to, co pouzivame jako podklady pri skolenich, kterych se aktivne ucastnime). Dokonce nekdy i pred vydanim nove verze GG.

 

Dokumentace na webu GG by tedy mela byt aktualni vzdy. Pokud tomu tak neni, budto to opravte nebo dejte vedet.

 

Materialy ze skoleni jsou verejnosti zatim k dispozici ty z posledniho skoleni, z roku 2014. Ale to jsou v podstate vzdy jen osnovy toho, co chceme v danem tematu rict a ukazat, aby to bylo jednak logicky razene, ucelene a pritom jsme nepreskakovali z tematu na tema (i kdyz zrovna tohle ne vzdy jde). Jsou to tedy spis takove podklady pro nas. Neni asi problem k jednotlivym bodum najit na webu prislusne informace. My to v realu doplnujeme jeste o ukazky, zkusenosti a pripadne triky a odpovedi na otazky z publika.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 20:27

Materiály o GG asi aktuální jsou. Ale třeba jsem nerozchodil nějaký plugin a pak se dověděl, že je beznadějně zastaralý a v podstatě dnes už zbytečný. Pluginy dělají jiní lidé, to vím taky.

A to s osnovou, která se rozvádí až naživo, taky dobře chápu.

Mě se líbil třeba tady na blogu návod na mapy do Adrake, to bych metodou pokus-omyl nikdy nezprovoznil. Nebo ty offline ortofotomapy, to by mě taky nenapadlo, že je to ve formátu, který se dá rovnou použít. Takže asi tak, nejzajímavější bývají ty tipy a triky, jak se tomu říká.


  • 0

#15 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 20:29

tak ono třeba já to beru spíš tak, že je dobré ukázat co program umí, že se toho dá docílit několika způsoby, a na zbytek ať si příjdou lidi sami. protože je pořád dost lidí, co mají GASP na statistiky a netuší, že GG umí i něco jinýho. (tento stav se naštěstí mění k lepšímu, řekl bych)


  • 1

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 20:55

... a proto ten blog taky pisu, ne?


  • 1

#17 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 9:56

K cemu tam doslo?? 

 

 

Bylo prilis malo casu.

 

 

Myslím, že toto není problém. Nebo jako je, ono bylo jasný, že vše se za tu 1,5h nestihne. Jenže tam sedělo spoustu lidí různé pokročilosti (a opravdu jsem byla zvědavá, jak se s tím podaří vypořádat). Od těch, co si tam udělají pár věcí - statistiky, připraví nějaké keše, až po ty, co tam dělají nejrůznější exporty, nejlépe ještě nějak upravené. Taky každý má jinou znalost práce s počítačem (běžní užvatelé vs programátoři).

GeoGet toho umí mnoho a ještě to jde dělat mnoha způsoby.

 

Mi spíš vadilo, že se to zvrhlo v hádku přednášejícího s mudlodcerou, která měla nutné potřeby ukázat, že ona ví vše nejlíp, nakonec tak nějak prohrála :D 

 

Ono to není o tom naučit se všechno za ten omezený čas, ale spíš zjistit co to umí. Stejně pokud tam člověk nemá notebook, tak si to nezkusí a dost možná se mu to nepodaří v čase na danou věc určeném. Navíc, každý má trošku jiné požadavky, zařízení, styl lovu, PM/BM, apod.

 

 

Zrovna takovéto školení má omezený význam. Dostane se tam jen velmi málo lidí, na to jak velká je komunita, co GG používá a chtěli by se něco nového dovědět. (...)

Nevím, jak školení GG, ale ostatní přednášky se na Great Moravia nahrávaly. Netuším, zda jsou záznamy někde k dispozici či nikoliv, ale pokud bude záznam zveřejněný a dostatečně kvalitní (vidět co se promítá, slyšet co se říká, nejlépe vč. dotazů z publika), tak je možné, aby si ho pustil kdokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Akorát s tím, že se člověk nezeptá. 


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 10:43

Podle mých zkušeností s lidma je nejdůležitější jim předvést
- co to je a co se s tím dělá.
- jak upravit své požadavky na to jak GG pracuje (někteří si bohužel myslí, že to jde naopak)
- proč je blbost mít na běžná data deset databází
- jak před sebe dostanu to co mne zajímá a co s tím dál udělám
- proč je blbost schizofrenně brát část dat z GG a druhou část z PQ
- jak je jednodušší data nasosat přímo než komplikovaně zadávat PQ
a možná ještě něco dalšího
Tohle vše se podle mne lépe vysvětluje osobně než v návodech.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 11 září 2017 - 11:03

  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#19 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 10:54

První dva Arneho body zapsat tučně a podtrhnout. A zvýraznit. A bod 2 neustále připomínat.

Platí zcela obecně (nejen pro GeoGet).


Tento příspěvek byl upraven od Sven Gumby: 11 září 2017 - 10:55

  • 1

#20 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 14:01

Já bych teda byla vděčná za školení ve Východních Čechách hrozně moc.
 

Dokumentaci od GeoGetu jsem měla otevřenou (a četla) mnohokrát, ale bez předvedení naživo to je pro mě prostě nepochopitelný.

 

Že má školení jen omezenej dosah je na jednu stranu pravda, ale jeden kačer to naučí dalšího, ten to zase pošle dál...

​Z mejch známých neumí geoGet nikdo. Všichni si ho nainstalovali, ale vzdali to, protože v něm neuměli to, co potřebujou.
​Takže nevim, kde bych se to naučila.

Možná bych to zvládla podle videonávodu, ale podle dokumentace prostě ne.


Navíc na školení se člověk naučí, jak požadované udělat správně a efektivně a ne nějakejma oklikama...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, event

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama