Přejít na obsah


Fotka

FP na eventech

event groundspeak pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 23 září 2017 - 17:57

Ahoj, zajímalo by mě jaký máte názor na možnost bodového / procentuálního hodnocení u eventů / CITO? (u Giga, Mega asi spíše ne ponechat tak jak je?)

 

Když někdo zakládá vyloženě jen eventy, dělá je pro radost a mají nějakou úroveň / tématiku, nebo i opakované akce. Ne tipu (''Flash mob eventy'' / bodové eventy).


  • 2

#2 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 18:06

Ja jsem pro udelovani. Je spousta krasnych eventu ktere si FP zaslouzi vic nez lecktera kes.
  • 4

#3 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 18:11

Hodnotit eventy obdobně jako keše, tzn. přidělením FB, je nesmysl. Event je jednorázová akce a nejpozději do měsíc se i listing ocitne v archivu.

 

Aby to mělo váhu muselo by se jednat o zcela jiné hodnocení (pro všechny účastníky takové akce) a také by již jednou přidělené ohodnocení muselo u daného eventu, jednou pro vždy, zůstat - u keše můžeš FB zpětně odebrat (ale i přidat).

 

Za současného stavu by klidně mohla nastat situace, že by se naprosto skvělé akce zúčastnili pouze BM hráči a stejně by pak takový event nikdo ohodnotit nemohl.

 

A je toho víc proč je dobře, že jsou eventy mimo současný systém hodnocení. . . 


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 23 září 2017 - 18:14

  • 2

#4 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 18:24

Přesně tak, je to pitomost. Smysl FP je ohodnocení keše, které má dalším kačerům sloužit jako kritérium kvality keše. Aby si mohli vybrat, kam se vydají. U eventu to postrádá smysl, je jednorázový. I když byly hezké eventy, které by stálo za to takto ohodnotit. Ale hezký log přece potěší naprosto stejně, ne?

Nebo snad zakládáte keše primárně pro to, abyste získali FP? Někteří jistě ano, ale když FP ještě nebyly, existovaly bookmarky. Účel splnily také.

Že někdo dělá pěkné a zajímavé eventy se dost brzo rozkecá, není potřeba hodnocení.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 23 září 2017 - 18:27

  • 9

#5 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 20:39

FP asi zrovna ne (mel bych jich pak nedostatek :D ne, o tom to není), ale nějaké hodnocení by dle mého názoru fajn bylo.
  • 2

#6 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 21:32

Já bych taky byla pro nějaké hodnocení.
​Buď procentuální ohodnocení nebo třeba speciální "event-body", které by se nasbíraly za absolvování určitého počtu eventů (pěti, deseti) a šly by zase přidělovat pouze eventům.

​Protože jsem zažila jak eventy naprosto peckové, kdy jsme se cítili jak v říši zázraků, tak naopak i eventy, kde autor neměl žádnej program a ještě přišel pozdě...


  • 1

#7 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 22:20

Mimochodem všimli jste si, že získáte volné FP při prvním zalogování keše, neboli tzv. FTF? Teď jsem to zjistil a zajímalo by mne, zda je to novinka nebo jsem zase objevil Ameriku  :D .


  • 0

#8 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 7:38

A co byste vlastně na eventech chtěli hodnotit, když v současném pojetí GS je event pouze setkání kačerů a jakýkoliv další program je nepovinný a nelze jeho absolvování vynutit (skoro mám pocit, že GS svými pravidly hází tvůrcům programu klacky pod nohy)?

A na okraj: Takové GcVote určitě půjde použít i na eventy, protože je spojeno s GC kódem. Podle mě nelze od GS očekávat, že bude na svých stránkách zavádět speciální druh hodnocení pro eventy, když se je snaží co nejvíc unifikovat (viz např. vnucené automatické D1).
  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#9 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 21:41

Co hodnotit? Misto atmosferu, logbook. Proste stejne jako hezka kes i hezky event by mel mit napad. Vzdyt preci, kdyz vidis, ze si owner dal tu praci a event zaridil na nejakem neobvyklem miste, kam se jen tak nedostanes, rad mu event pochvalis. A FP je jen takova lehka odmena, ze se mi to libilo. Naopak, pokud nekdo udela event a prijde na nej pizde a jeste misto logbooku ma vytrzenej list ze sesitu, tak tady to ne ni moc fajn. Napises to do logu, ale podle FP u evetu bysi u ownera poznal jake dela eventy.
  • 5

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 12:34

Já jsem event dělal jen jednou, dal jsem si s tím strašně moc práce a nakonec dorazilo žalostně málo lidí. Největší radost mi pak udělalo poděkování účastníků osobně i v lozích a pak writte note těch, co nepřišli, jak jim je to líto.


  • 3

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 19:30

Mám názor stejný jako bejcci. Sama jsem pořádala čtyři eventy ( plus na jednom s dalším kolegou zastupovala ownera po operaci ) a bohatě mi stačí vlídné a přívětivé logy návštěvníků. :wub:

I když jak mi do logu napsal zrovna phrkt, snažím se počet účastníků omezit metodou "hospoda na mýtince" - ono mi totiž na první event přišlo i přes stop stav něco mezi 70 - 80 lidmi a to už bylo dost. Pro typ mých eventů bych považovala za ideální cca třicet návštěvníků.  Jo, přiznám se, že vymýšlím blbosti a testuji odolnost kačerů. ;)  :D  A oni se snad i těší, jaký domácí úkol je čeká a překvapivě chodí dál. :) 

 

Ano, občas když se mi některý event, kam jdu jako host hodně líbí, používám formulaci, že bych eventu ráda poslala favoriťáka na zdůraznění, že byl event nad průměrem. U mě je to spíš vyjádření spokojenosti a pár ownerů formulace potěšila. 

 

PS: Kecám, že mi stačí přívětivé logy, nejvíc mě potěšil luxusníní dort ve tvaru sovy - až mi bylo líto takovou parádu rozkrájet. Jenže on byl nejen krásný, ale i vynikající. Takže se přiznávám, že takovému ocenění eventu se nebráním. :wub:


  • 1

#12 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 17:14

Mně by se líbilo, kdyby se dalo dávat FP eventům. Jak již bylo řečeno, někdy je Event lepší, než leckterá keš. Už jenom za tu práci, kterou si lidé dají s přípravou.


Tento příspěvek byl upraven od geotrain: 26 září 2017 - 17:16

  • 3

#13 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 20:47

Ač jsem pár eventů už zorganizoval a podle logů se některé i docela líbily, jsem proti FP na eventech. Skončilo by to hyperinflací. O keš se přece jen zakladatel musí starat dlouhodobě, respektive měl by.


  • 7

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#14 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 21:44

Naprostý souhlas s Taxoftem.


  • 1
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 9:07

Já bych proti nějakému hodnocení eventů nebyl. Spíš to vypovídá o ownerovi, co dovede připravit. Ale i to je zavádějící. Na event většinou přijdou ti, které dané téma zajímá, nebo sběrači bodů, nebo místní, co to mají za rohem. Málokdo napíše, že to nestálo za nic.

A co se týče šetření FP, vím jak jich získat hromadu na rozdávání. Stačí být 6 let BM a pak si koupit PM. Body naskáčou zpětně.


  • 3

#16 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 10:25

A co se týče šetření FP, vím jak jich získat hromadu na rozdávání. Stačí být 6 let BM a pak si koupit PM. Body naskáčou zpětně.

Já je taky zpětně rozdal...


  • 3

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 20:44

Já je taky zpětně rozdal...

 

Poté co zavedli FP jsem taky pár dostal. Taky jsem je rozdal zpětně. Jen dodnes si říkám, jak vlastně jsou počítané %FP. Z čeho to berou? Z toho, počet FP / počtu PM členů, kteří zalogovali? Co pak ti, kteří zalogovali zpětně? Podle počtu FP / počet aktuálních PM členů, který se neustále mění? To taky neodpovídá. Jen tak ze zvědavosti...

 

Stejně si myslím, že FP by měli moct udělovat i BM.


  • 0

#18 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2017 - 10:51

Vrátím to zpět k tématu - na jednu stranu si myslím, že je škoda, že u proběhlých eventů není vidět nějaké souhrnné hodnocení, jak se event líbil a jako vyjádření poděkování ownerovi - přece jen ne každý "účastník zajezdu" chce nebo umi napsat pěkný dlouhý pochvalný log.
Ale na rozdíl od keší jde až na výjimky u eventu už z listingu poznat, jestli si s tím owner dal práci a co se dá od eventu očekávat.

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 28 září 2017 - 10:52

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#19 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2017 - 15:21

Poté co zavedli FP jsem taky pár dostal. Taky jsem je rozdal zpětně. Jen dodnes si říkám, jak vlastně jsou počítané %FP. Z čeho to berou? Z toho, počet FP / počtu PM členů, kteří zalogovali? Co pak ti, kteří zalogovali zpětně? Podle počtu FP / počet aktuálních PM členů, který se neustále mění? To taky neodpovídá. Jen tak ze zvědavosti...

 

Stejně si myslím, že FP by měli moct udělovat i BM.

Počet FP / počet aktuálních PM členů neodpovídá? To bych si dovolil nesouhlasit, podle mě je to počítané takto.


  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2017 - 22:04

Počet FP / počet aktuálních PM členů neodpovídá? To bych si dovolil nesouhlasit, podle mě je to počítané takto.

 

Tohle určitě nesouhlasí...

Alespoň třeba u jedné mé kešky tento způsob dává min. o 10% větší % FP. I když zajímavé, u dvou dalších - novějších to odpovídá... Pak jsem zkusil to spočítat opět u jedné starší a opět rozdíl o 10% větší % FP, než udává číslo GS. Takže určitě to nepočítají takto.

 

Proto si myslím, že by měli mít právo hodnotit i BM.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:event, groundspeak, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama