Přejít na obsah


Fotka

logování keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 22:12

znáte to, založíte keš a těšíte se na logy? Já moc... čekám, kdo napíše alespoň co viděl, nebo jak keš našel, jestli je dobře ukrytá, jestli se mu na místě líbilo nebo se mu něco nelíbilo... no a pak čtu "díky za keš" nebo jen nějaké písmeno... Kdybych měla možnost dělat pravidla, musela by být u logu aspoň jedna fotka, na důkaz, že jsem tam vůbec byl. Protože, když je keš náročná na terén, těžko se hledá, je daleko a čtu si "dík" pokaždé mi jímá podezření, že tam dotyčný nebyl, nebo je to nějaký suchar bez kousku fantazie a zásoby slov.. Škoda, zas jeden log, co pro ownera nemá žádnou cenu a nepřinese ani kapku potěšení. Naštěstí se najdou i tací, co se trochu umí rozepsat, dokonce poutavě popsat svoje hledací peripetie a to pak ownerovo srdce jásá. Udělat keš mělo význam. Bohužel, ty první převažují :-( 

 

Nechci se tady s nikým dohadovat, jestli psát logy či ne... rozhodně jsem nemyslela psát ty týdenní pobyty souhrnně pro všechny keše přes kopírák. Ale když není zpětná vazba s cachery, tak zakládání keší přestane bavit. Nedělám to jen pro vlastní potěšení,ale i jejich.

Svoje keše kontroluji, které jsou blízko, víc než často. A někteří ví, že logy bez zápisu v logbooku dokážu mazat.

Ale ne všechno je čitelné. To je vše. Děkuji za váš čas.

 

P.S. Jak to mám já? Po pěkném a zajímavém kešovacím dnu si doma sednu nad geomapu, abych si přesně vybavila keše a znovu si je v duchu procházím a píšu logy ... co a jak kde zaujalo. Přijedeme sice unavení a logujeme třebas do půlnoci, ale co je to proti tomu, co musí udělat owner, než vznikne keš a pak se o ní stará..(když vidím, že nestará, dám mu vědět červeným montážním klíčem, který jsem v nové podobě dlouho hledala,ale našla pod write it. Stejně to má i Pája, který loguje za sebe na svém profilu. Pak usínáme ve vzpomínkách, co jsme kde krásného viděli a máme dobrý pocit.


Tento příspěvek byl upraven od turist: 25 září 2017 - 8:00

  • 12

#2 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 12:58

Ta hra, ve ktere sis tu kes zalozila, ma jasna pravidla a nastesti dostupna pro vsechny. Dukazem o navsteve je zapis v logbooku. Pokud jako owner neveris logu v pc, co Ti brani se tam po kazdem logu jit podivat? Misto toho by si chtela vyzadovat fotku? Na co pak byl logbook? Vlastni lenost ma nahradit prace ostatnich? Lide bez fotoaparatu lovit kese nemohou?

Nerikam, ze se mi libi logy typu TFTC, ale lepsi nez cist jake bylo pocasi, rosny bod a ktere vsechny kese dnes logujici ulovil...

Na druhou stranu (pro me) je tato hra o tom byt venku a taky netravim cas dlouhymi logy, to uz opravdu musi byt...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 13:06

Není každý spisovatelem, a naštěstí ani být nemusí. A i spisovatel mívá svoje (h)různá období, nejen dny...

BTW ten odkaz na tvůj profil nefunguje, použij návod v geowiki.


  • 3

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 7:13

Kdysi mi ty krátké logy taky vadily, ale už jsem se posunul - radši "TFTC", "Dík za keš" nebo jen "." místo těch stupidních "souhrnných týdenních pobytů", jak jsi to hezky nazvala. Nedávno jsem na jeden narazil - tři dlouhé odstavce o pobytu v Českém Krumlově a na konci se krčila větička ke konkrétní keši tuším na Vysočině. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 25 září 2017 - 7:14

  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 7:25

Pro mě jsou dlouhatánský výlevy o ničem stejně hodnotné jako TFTC apod. Že bych měl "Dík za keš" radši, než dlouhatánskej log o dovolené, počasí, směru a délce jízdy, to nějak ne. Z obou logů se dozvím o své keši kulový. 

Co ale miluju nejvíc ze všeho, že o plných logboocích se dozvídám téměř zásadně až v chvíli, kdy už není kam psát. Že by někdo napsal, že logbook dochází, je tam posledních pár míst, to už musí být něco, aby se to stalo!


  • 5

#6 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 7:45

Mě taky TFTC a další podobné logy nevadí, ty různé slátaniny o cestách taky ne, ale docela mi vadí, když dotyčnej kačer nepoděkuje. Já to beru jako elementární slušnost.


  • 6

#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 8:39

Po nějakých třinácti tisících nálezech na mých keších už TFTC nebo něco podobného neřeším. Člověk si zvykne. Jo, u kraby nad kterou člověk strávil dost času to sice pořád zamrzí, ale co nadělám. Jak však píše lubbez, je špatné, pokud někdo nepoděkuje. I u sebehorší keše jsem vždy připsal díky, protože i já to beru jako elementární slušnost.


  • 1

#8 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 8:45

ale docela mi vadí, když dotyčnej kačer nepoděkuje. Já to beru jako elementární slušnost.

 

Pokud si pamatujete, tak sem kdysi dost psal jeden (než dostal ban), který tvrdil, že on za keše zásadně neděkuje, protože většinou není za co. Do logů psal akorát datum a čas nálezu (automaticky z programu) a nic víc. Podle něj si téměř žádná keš nezasloužila poděkování. Určitě si na něj vzpomenete. I takový názor o něčem svědčí (o jeho hlasateli)...


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#9 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 9:18

Že by někdo napsal, že logbook dochází, je tam posledních pár míst, to už musí být něco, aby se to stalo!

 

Co mrzí zase mě (a to žádné vlastní keše nemám), je že halda kačerů vůbec neloguje NM - a to ani teď po novu. Takže když se pročítají zpětně logy, zjistím, že všichni sice nadávají na stav krabičky, plný nebo mokrý logbook a já nevím co ještě, ale že by to majiteli kešky zdůraznili odpovídajícím logem, to ani náhodou. Osobně to píšu dost často, protože už nepředpokládám, že majitel keše na exponovaném místě čte všechny logy.

 

Osobně toho píšu spíš víc než míň a vcelku nechávám na majiteli, ať to případně ignoruje podle svého uvážení... Připadá mi lepší, pokud majitel usoudí, že si dělám zbytečně hlavu s drobným problémem, než aby to zjistil ve fázi, kdy už je třeba začít od základu znovu.

 

Navíc mi připadá, že doba, kdy u kačerů bývalo zvykem nosit třeba náhradní logbook (minimálně ve formě poskládané A4), případně pár propisek nebo kousek izolepy na zalepení keše či silnější náhradní sáček na zabalení logbooku je pryč. Neříkám, že to mám s sebou vždycky, ale pokud vyrážím specificky na keše - navíc třeba někde dál od cesty - bývá to součást mého vybavení, pokud tedy nezafunguje Alzheimer.


  • 2

#10 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 9:38

Co mrzí zase mě (a to žádné vlastní keše nemám), je že halda kačerů vůbec neloguje NM - a to ani teď po novu. Takže když se pročítají zpětně logy, zjistím, že všichni sice nadávají na stav krabičky, plný nebo mokrý logbook a já nevím co ještě, ale že by to majiteli kešky zdůraznili odpovídajícím logem, to ani náhodou. Osobně to píšu dost často, protože už nepředpokládám, že majitel keše na exponovaném místě čte všechny logy.

 

Osobně toho píšu spíš víc než míň a vcelku nechávám na majiteli, ať to případně ignoruje podle svého uvážení... Připadá mi lepší, pokud majitel usoudí, že si dělám zbytečně hlavu s drobným problémem, než aby to zjistil ve fázi, kdy už je třeba začít od základu znovu.

 

Navíc mi připadá, že doba, kdy u kačerů bývalo zvykem nosit třeba náhradní logbook (minimálně ve formě poskládané A4), případně pár propisek nebo kousek izolepy na zalepení keše či silnější náhradní sáček na zabalení logbooku je pryč. Neříkám, že to mám s sebou vždycky, ale pokud vyrážím specificky na keše - navíc třeba někde dál od cesty - bývá to součást mého vybavení, pokud tedy nezafunguje Alzheimer.

To je pravda, musím se kát, že jsem je taky dlouhou dobu nepsal.

Nicméně, mám zkušenost, že často owneři buď logy nečtou vůbec a na údržbu obecně dlabou (a když je tam 5 NM v řadě, tak už asi valná většina kačerů na šestej rezignuje) anebo jim stačí to napsat do FI logu (jako třeba mě, protože čtu logy všechny). Ale ano, je pravda, že NM by se psát měly.

Ale to už myslím, že se většinu píšou, pokud s krabkou něco fakt už je. Spíš moc kačerů nenapadne dát dopředu vědět, že logbook bude plný. Obecně to u většiny keší zas tak moc problém není, ale mám založenou tradičku na náměstí Míru v Praze. Poměrně exponované místo a tudíž navštěvovaná keš. ČERVENĚ jsem do toho logbooku asi dvacet míst před koncem napsal výraznou prosbu, aby mi kačeři dali vědět, že se plní logbook (a párkrát jsem to udělal i na jiných svých keších, ale ty zpravidla nehořejí tolik). Kolik myslíš, že jich napsalo? No žádný, že jo. A když tam člověk má filmovku, tak ve chvíli, kdy se ten logbook zaplní a já se tam dostanu třeba až za týden, tak je to dost maso. Co tedy mám ve zvyku, tak to je disablování keší, když mají ten LB plný.

Jinak tedy velký souhlas s tvým druhým odstavcem!! (ale teda obecně i s celým příspěvkem)


  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 10:25

Na krátké logy a hlavně zkratky si bohužel musí autor keší zvyknout. Stejně jako na dlouhé logy, které o samotné keši neřeknou nic. Jako autor mám samozřejmě nejraději ty, které řeknou opravdu něco o samotném odlovu keše, případně to, jak se keš líbila - včetně nějaké té zdravé kritiky. Lepší, když to kačer napíše, než aby napsal "Díky za super keš" a v duchu si říkal - tahle keš mě nebavila, proč musela mít tolik stage. 

Záleží i na keši. Chápu krátké logy, že se někomu nechce nic psát, ovšem napsat TFTC u náročnější keše, která určitě pokud ji kačer lovil poctivě přinesla výraznější zážitek? To svědčí o kačerovi, který to napíše... Pokud to je obyčejná keš, nedivím se, že krátkých logů bude více. Logy typu dlouhého balastu typu seznam vybavení, nesmyslná slova, grafické značky atp. - opět vizitka kačera, dle mého spíše mínus - nedokáže napsat dlouhý log a tak si to dohání podobným. A to, že někdo dává jeden dlouhatánský log třeba celý týden, kde popisuje v lozích u 100 odlovených keškách jak odlovil 5 kešek + ostatním děkuje za bod, případně jak jel na PWT, který si užije a děkuje v logu na kešce, která není součástí tohoto PWT (série) autorům PWT (série) za pěkný zážitek je úplně stejné. Taky si pomyslím něco o tom dotyčném, že si neváží autorů...

 

Jako kačer však píšu log i pro sebe - abych když se občas vracím na mapě, kde jsem byl, tak abych si rychle vybavil, kdy jsem tam byl atp., takže proto tam většinou přidám i tu "všeobecnou delší část", která asi některé autory keší moc nenadchne (že jsme jeli na dovolenou, jaké bylo počasí, kudy jsme šli), zároveň se v případě nějakých dobrých zkušeností s parkováním, hospodou či trasou snažím napsat i ty, aby se mohli ostatní kačeři z toho poučit. Každopádně se snažím, aby ta všeobecná část u většiny keší byla ta hromadná část kratší, než ta specifická. Nedaří se mi to jen u sérií... Ale u nich s tím autoři musí počítat tuplem.


  • 3

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 10:44

Co mrzí zase mě (a to žádné vlastní keše nemám), je že halda kačerů vůbec neloguje NM - a to ani teď po novu. Takže když se pročítají zpětně logy, zjistím, že všichni sice nadávají na stav krabičky, plný nebo mokrý logbook a já nevím co ještě, ale že by to majiteli kešky zdůraznili odpovídajícím logem, to ani náhodou. Osobně to píšu dost často, protože už nepředpokládám, že majitel keše na exponovaném místě čte všechny logy.

 

Osobně toho píšu spíš víc než míň a vcelku nechávám na majiteli, ať to případně ignoruje podle svého uvážení... Připadá mi lepší, pokud majitel usoudí, že si dělám zbytečně hlavu s drobným problémem, než aby to zjistil ve fázi, kdy už je třeba začít od základu znovu.

 

Navíc mi připadá, že doba, kdy u kačerů bývalo zvykem nosit třeba náhradní logbook (minimálně ve formě poskládané A4), případně pár propisek nebo kousek izolepy na zalepení keše či silnější náhradní sáček na zabalení logbooku je pryč. Neříkám, že to mám s sebou vždycky, ale pokud vyrážím specificky na keše - navíc třeba někde dál od cesty - bývá to součást mého vybavení, pokud tedy nezafunguje Alzheimer.

 

Nejen, že se neloguje NM, ale ani DNF. A tak si třeba majitel až po několika měsících všimne, že to je nějak divné, i když by to mohlo být zřejmé daleko dříve.

 

Nedávno jsem dal na dvou keších NM, protože jsme se na nich stavili jen cestou, a v dalších dvou lozích na obou keších je jen obecný log "díky za keš", jako by bylo vše v pořádku (i když je to pwt, tak se to dalo čekat).

 

To je pravda, musím se kát, že jsem je taky dlouhou dobu nepsal.

Nicméně, mám zkušenost, že často owneři buď logy nečtou vůbec a na údržbu obecně dlabou (a když je tam 5 NM v řadě, tak už asi valná většina kačerů na šestej rezignuje) anebo jim stačí to napsat do FI logu (jako třeba mě, protože čtu logy všechny). Ale ano, je pravda, že NM by se psát měly.

 

Taky čtu všechny logy, ale i tak mi občas nějaký ten log s podobným sdělením přehlédnu (nebo mi to vypadne). Takže to NM se určitě hodí.

Obecně si myslím, že to, že se zdá, že majitelé keší moc nečtou logy je možná dané i tím, že spousta jich přestala kešovat, takže už se ani o keše nestarají a takových keší je čím dál více, proto je tento jev čím dál více rozšířený. Je tu spousta náznaků, že módní vlna geokešingu již končí a tím pádem končí i spousta těch, kteří dříve zakládali a udržovali keše. Kde jsou ty doby, kdy archivovaných bylo do 10%.

 

A to kašlání na podobné logy - přece jen je to hra. I já osobně mám teď trochu jiné povinnosti, takže se snažím opravovat keše do měsíce, ale také to nestíhám hned. Takže pokud je prasklá keš, ale uvnitř je sucho, nebo je plný logbook u keše, kam chodí 2 lidi do měsíce, neviděl bych to tak zle, pokud se do měsíce či dvou udělá oprava, když má majitel kešky cestu okolo... I kvůli tomu, že to majitelé keší udržují keše pro radost ostatních, ale nic z toho nemají - jen náklady.


  • 2

#13 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 12:50

Co mrzí zase mě (a to žádné vlastní keše nemám), je že halda kačerů vůbec neloguje NM - a to ani teď po novu. Takže když se pročítají zpětně logy, zjistím, že všichni sice nadávají na stav krabičky, plný nebo mokrý logbook a já nevím co ještě, ale že by to majiteli kešky zdůraznili odpovídajícím logem, to ani náhodou. Osobně to píšu dost často, protože už nepředpokládám, že majitel keše na exponovaném místě čte všechny logy.

 

Ja NM pisu vzdy a halda owneru na ne dlabe, takze se ani nedivim ze na to kaslou i kaceri. V jednom pripade uz jsem letos kvuli odstavce musel i za reviewerem - owner neragoval na logy, na NM, na mail, na nic a pritom vesele lovil traily...


  • 2

#14 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 15:17

další nešvar, který mi vytáčí a jestli to dělají dospělí, tak dvojnásob! Přeskakování stránek v logbooku nebo počmárání některých, jak si zkouší propisku. To ať radši neslyší, co o nich říkám.


  • 1

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 16:51

.. no a kačeři kteří netuší, že papír má dvě stránky...


  • 5

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#16 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 17:24

Taky mě štve, když se někdo loguje jen TFTC. Souhlasím, že když se někdo rozepíše, nebo ještě lépe keš pochválí, udělá to ownerovi radost. Pokud tě to štve opravdu hodně, zkus dát keš pouze PM only. Máš sice míň logů, ale lidi, co mají PM jsou někdy zkušenější a píšou i lepší logy. Není to samozřejmě pravidlo, najde se i dost vyjímek, ale trochu to funguje. A co se logbooku týče, kolikrát se mi stalo, že jsem šel na kontrolu a třeba byly dvě stránky vynechané. Naštve mě to celkem slušně, ale co se dá dělat. Holt lidská blbost.


  • -3

#17 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 21:56

Taky mě štve, když se někdo loguje jen TFTC. Souhlasím, že když se někdo rozepíše, nebo ještě lépe keš pochválí, udělá to ownerovi radost. Pokud tě to štve opravdu hodně, zkus dát keš pouze PM only. Máš sice míň logů, ale lidi, co mají PM jsou někdy zkušenější a píšou i lepší logy. Není to samozřejmě pravidlo, najde se i dost vyjímek, ale trochu to funguje. A co se logbooku týče, kolikrát se mi stalo, že jsem šel na kontrolu a třeba byly dvě stránky vynechané. Naštve mě to celkem slušně, ale co se dá dělat. Holt lidská blbost.

představ si, že my PM taky nemáme... a píšeme ke každé keši logy hodně dlouhé.A nikde nechybí fotky. A znám ty, co PM mají a napíšou jednu ubohou větu na všechny keše stejnou. Pořád nějak nechápu, proč si začínající kačeři myslí, že si musí geocaching platit, když je totéž zadarmo. Akorát nám nic nepípá ,když je nová keš, ani bych se za prvním místem honit nechtěla, užíváme si to podle času, nálady a tras. A pak výsledek ownerům dáme vědět :-) Jaja


  • 9

#18 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 22:02

Co mrzí zase mě (a to žádné vlastní keše nemám), je že halda kačerů vůbec neloguje NM - a to ani teď po novu. Takže když se pročítají zpětně logy, zjistím, že všichni sice nadávají na stav krabičky, plný nebo mokrý logbook a já nevím co ještě, ale že by to majiteli kešky zdůraznili odpovídajícím logem, to ani náhodou. Osobně to píšu dost často, protože už nepředpokládám, že majitel keše na exponovaném místě čte všechny logy.

 

Osobně toho píšu spíš víc než míň a vcelku nechávám na majiteli, ať to případně ignoruje podle svého uvážení... Připadá mi lepší, pokud majitel usoudí, že si dělám zbytečně hlavu s drobným problémem, než aby to zjistil ve fázi, kdy už je třeba začít od základu znovu.

 

Navíc mi připadá, že doba, kdy u kačerů bývalo zvykem nosit třeba náhradní logbook (minimálně ve formě poskládané A4), případně pár propisek nebo kousek izolepy na zalepení keše či silnější náhradní sáček na zabalení logbooku je pryč. Neříkám, že to mám s sebou vždycky, ale pokud vyrážím specificky na keše - navíc třeba někde dál od cesty - bývá to součást mého vybavení, pokud tedy nezafunguje Alzheimer.

 

my dáváme klíč údržby pokaždé, když je s keší něco v nepořádku, akorát je problém si to místo pamatovat. Když je za den keší víc, tak to pak ty krabičky splývají. Někdy si to napíšu, kde co a jak. Akorát už se nedozvím, jestli nastala náprava. Myslím, že to přichází i do mailu. Zatím nemám zkušenost. 


  • 0

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 22:24

my dáváme klíč údržby pokaždé, když je s keší něco v nepořádku, akorát je problém si to místo pamatovat. Když je za den keší víc, tak to pak ty krabičky splývají. Někdy si to napíšu, kde co a jak. Akorát už se nedozvím, jestli nastala náprava. Myslím, že to přichází i do mailu. Zatím nemám zkušenost. 

 

Pokud tě zajímá dění na nějaké keši, můžeš si ji dát do "watchlistu" (volba pod logovacím tlačítkem). Kdykoli ji pak můžeš odstranit z watchlistu. Každý log z keše ti pak přijde na mail.


  • 3

#20 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 6:23

představ si, že my PM taky nemáme... a píšeme ke každé keši logy hodně dlouhé.A nikde nechybí fotky. A znám ty, co PM mají a napíšou jednu ubohou větu na všechny keše stejnou. Pořád nějak nechápu, proč si začínající kačeři myslí, že si musí geocaching platit, když je totéž zadarmo. Akorát nám nic nepípá ,když je nová keš, ani bych se za prvním místem honit nechtěla, užíváme si to podle času, nálady a tras. A pak výsledek ownerům dáme vědět :-) Jaja

 

No ono to není jenom o notifikacích, PM má k dispozici spoustu dalších skvělých funkcí (mj. třeba možnost přidělovat FP). Osobně si myslím, že kdyby i BM členství bylo zpoplatněno nějakou symbolickou částkou (např. $1 /rok), odfiltrovalo by to spoustu škodičů a rádobykačerů, kteří si zakládají členství jen proto, aby mohli vyrabovat nějakou kešku.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama