Přejít na obsah


Fotka

logování keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 21:23

Osobně používám logování keší trochu jako deník. Takže píšu, kolik jsem za keší uběhl/ušel, s kým jsem tam byl a tak.
  • 2

#22 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 8:56

Nelovím dlouho, možná i proto logy psát baví. Jak píše kačer přede mnou, i já píšu logy jak pro ownera - poděkování (za umístění, za provedení kešky apod.), tak i pro sebe - v jaké situaci jsem kešku lovila, co se třebas přihodilo - nelovím jich denně stovky, takže mě logování pořád baví. Nepoužívám ctrlv ctrlc, ale snažím se psát ke každé kešce nějakou zajímavost, která by mi ji pak časem třebas i připomněla - samozřejmě tak, aby to nebyl spoiler pro další kačery. Stejně tak si i logy předcházející čtu - a po pravdě, párkrát mi i dost pomohly.

Nejvíc mi pomohl log u kešky, kdy jsem poctivě vypsala, že jsem v okolí ztratila bankovku... a po čase se ozval poctivý kačer, že ji našel a peníze mi poslal. Takže - ono se to vyplatí, psát dobré logy!


  • 7

#23 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 16:53

Tohle mám zas chuť smazat. Napsal jsem mu, že nemůže očekávat v každé keši tužku a uvidím, jakým tónem mi odpoví. A pak se rozhodnu.

Nalezeno spolecne s (...). Akorat jsme nejak necekali, ze na miste neni tuzka, tak jsme pro dukaz navstevy alespon krabicku vyfotili :-)

 


  • 0

#24 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 16:58

Z prvních mých založených keší se tužka automaticky po pár návštěvách ztratila, tak poslední dobou je do keší nedávám. Drtivá většina kačerů si svou nosí (aktuálně tahám dvě propisky a jednu měkkou obyčejnou tužku). No a zbytek kačerů je "překvapen". :D


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#25 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 20:23

Já tužky do keší dávám a zatím nemizí (ani po 1,5 roce).
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 22:09

Já tužky do keší dávám a zatím nemizí (ani po 1,5 roce).

 

Tak to jsi šťastný, já doplňuji tužky do svých keší pravidelně. Před pár lety na jednom eventu přivezla jedna kačerka celou krabici tužek. Nafasoval jsem jich tenkrát snad stovku a od té doby jsem je všechny rozdal, i když jsem je mezitím doplňoval několikrát tužkami z Ikei atp. :-).


  • 0

#27 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 8:48

Já tužky do keší dávám a zatím nemizí (ani po 1,5 roce).

Ja to na dvou cache uz vzdal, do cache se mi asi nastehoval TUŽKOŽOUT a tim nejde bojovat, tak jsem tam dal varovani aby si kazdy tu svoji tuzku dobre chranil.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#28 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 9:11

Já nevím jak ostatní, ale už se mi párkrát stalo, že jsem zavřel a uložil cache a potom zjistil, že tužku z cache pořád ještě držím v ruce... Už se mi také stalo, že jsem ráno našel před nádražím propisku a asi o dvě hodiny později jsem ji nechal v jedné cachi, kde nebyla.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#29 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 9:17

Jó tenkrát, když se ještě do keší dával inkoust, piják a seříznutý brk... 

 

Já bych úplně zrušil z toho všeobecného povědomí či snad pravidel, že by v keši měla být tužka. Nemuselo by se pak do listingu upozorňovat, že tam není. Kdo to chce hrát, ať se na to patřičně vybaví. Kdo jde lovit, musí si vzít svou zbraň. Myslivce taky neupozorní jelen nápisem, že na posedu není puška.

 

A dnes je to navíc tak snadné. Mám dokonce automatickou - opakovací propisku. ;)


  • 14

#30 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 9:52

Já nevím jak ostatní, ale už se mi párkrát stalo, že jsem zavřel a uložil cache a potom zjistil, že tužku z cache pořád ještě držím v ruce... Už se mi také stalo, že jsem ráno našel před nádražím propisku a asi o dvě hodiny později jsem ji nechal v jedné cachi, kde nebyla.

Přesně jako u mě...

Stejně občas hřeším na to, že v keši tužka bude. Už se mi totiž podařilo cestou od jedné keše ke druhé ztratit vlastní propisku (obvykle přicvaknutou ke klíčům). Takže pokud na to myslím, chodím také "multi" vybavená - tahle propiska, kousky tužek schované v papírových kapesníčkách, pár dalších v kabelce pokud mám s sebou a podobně.


  • 0

#31 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 10:10

Už se mi několikrát osvědčila "tužka poslední záchrany" - krajón v prostřední kapsičce v peněžence, podél ohybu. :-)


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 11:17

Nemám rád tužky v PETkách. Na jejich držení je zapotřebí další (třetí) ruka, kterou většinou nemám. Užitná hodntota se přitom limitně blíží k nule.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 02 říjen 2017 - 11:17

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 12:21

Většinou můžeš víčko s PETkou někam odložit a normálně přece do logbooku zapsat. Pokud ne, tak to víčko na tu chvíli našroubuješ na PETku zpět a v jedné ruce budeš mít PETku + logbook v druhé tužku... Určitě jsem raději, když tam tužka je, když si třeba zapomenu razítko nebo tužku někde opodál v batohu a nemusím se vracet, nebo si je zapomenu úplně (taky se mi párkrát stalo a já se pak musel vracet).

 

Mimochodem, jak šetříte místo v logboocích? Často se objevuje prosba o nepoužívání razítek a 1 log = 1 řádek. Jenže osobně mám dlouhý nick, chodíme na kešky s manželkou, takže máme společné razítko. Proto raději dám přes 2 řádky razítko s 2 logy, než psát datum + 2 nicky (bylo by to ode mne i méně čitelné :-) ). Zvlášť, když chybí někde tužka...


  • 0

#34 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 12:22

Myslím 2x jsem logoval "tužkou poslední záchrany": stéblo-sliny-hlína a jednou nějakým úlomkem cihly. Dokážu si spíš představit i použití krve z prstu než se trapně doprošovat nějakým fotologem. Co vozím v brašně pod sedlem náhradní propisku, tak už ke ztrátám u mě nedochází.


  • 1
Vložený obrázek

#35 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 13:13

Většinou do keší dávám logbooky s předem vyhrazenými místy (datum, čas, nick). Ale časem zjistíš, že tyto logbooky místo spíše berou (spousta kačerů loguje na daleko menší místo, než je vyhrazená část). Tyto logbooky používám pouze tam, kde potřebuji podle internetového logbooku odhadnout zbývající místo. Docela je škoda, že se logbooky prodávají tak zbytečně malé (např. logbook do velké petky - v pohodě se do ní vejdou dva takovéto logbooky). Takže u keší náročnějších na údržbu slepuji dva logbooky. Nejlepší logbooky jsou ty sešítky s tvrdýma deskama a červenýma hranama
  • 0

#36 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 17:13

Většinou do keší dávám logbooky s předem vyhrazenými místy (datum, čas, nick). Ale časem zjistíš, že tyto logbooky místo spíše berou (spousta kačerů loguje na daleko menší místo, než je vyhrazená část). Tyto logbooky používám pouze tam, kde potřebuji podle internetového logbooku odhadnout zbývající místo. Docela je škoda, že se logbooky prodávají tak zbytečně malé (např. logbook do velké petky - v pohodě se do ní vejdou dva takovéto logbooky). Takže u keší náročnějších na údržbu slepuji dva logbooky. Nejlepší logbooky jsou ty sešítky s tvrdýma deskama a červenýma hranama

To byl přesně důvod, proč jsem začal vyrábět logbooky vlastní, mají prázdné listy, ale je jich 80!! I v hodně navštěvované krabce vydrží i rok.


  • 0

#37 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 18:44

Většinou můžeš víčko s PETkou někam odložit a normálně přece do logbooku zapsat. Pokud ne, tak to víčko na tu chvíli našroubuješ na PETku zpět a v jedné ruce budeš mít PETku + logbook v druhé tužku... Určitě jsem raději, když tam tužka je, když si třeba zapomenu razítko nebo tužku někde opodál v batohu a nemusím se vracet, nebo si je zapomenu úplně (taky se mi párkrát stalo a já se pak musel vracet).

 

Mimochodem, jak šetříte místo v logboocích? Často se objevuje prosba o nepoužívání razítek a 1 log = 1 řádek. Jenže osobně mám dlouhý nick, chodíme na kešky s manželkou, takže máme společné razítko. Proto raději dám přes 2 řádky razítko s 2 logy, než psát datum + 2 nicky (bylo by to ode mne i méně čitelné :-) ). Zvlášť, když chybí někde tužka...

to se mi nezdá podstatné, kolik je potřeba řádků na razítko, daleko horší jsou takoví, co přeskakují volné řádky, nebo se čmárají přes celou stránku. Zrovna dneska jsem v jednom LB objevila razítko někde uprostřed a pak další z opačné strany. nechápu to...


  • 1

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 19:00

Ja to chapu. Uz nekolikrat jsem videl takoveto razitko a kdyz jsem se pak dival, s jakym datem je to logovano na webu, tak to bylo o den nebo vice po mem logu. Takze se jedna o umele udrzovani neprerusene rady dnu s odlovem.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 19:38

Já nosím malou propisku jako přívěšek na klíčích. Už se mnohokrát hodila. A v pouzdře s navigací (pův. taštička na malý foťák) nosím náhradní baterky v tiktakovce a k nim se akorát vejde krátká tužka. A i přesto mi občas pisátko chybí.


  • 0

#40 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 18:51

Souhlasím víceméně s Mírou. Poslední dobou se rozmohlo to popisování Status Quo i s knoflíkama, spodarama, mejdlama nebo dalšíma fujtajblama. To mě na mé "1" keši taky hněte.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama