Přejít na obsah


Fotka

tři nejběžnější ukrýty keší


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
33 odpovědí na toto téma

#1 A12

A12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 16:49

.


Tento příspěvek byl upraven od A12: 25 únor 2019 - 12:47

  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 16:57

Strom (dutina, kořeny), trubka (a v ní zavěšená keš) a zbytek asi viz tvůj seznam.


  • 1

#3 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 17:09

Přidal bych plechový parapet. Jinak tak jak bylo napsáno. Možná bych doplnil, že "pod kamenem" zásadně v suťovém poli a "pařez" na pasece... :).


  • 1

#4 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 20:16

Podle me jsou nejobvyklejsi parez nebo koreny, pod sutrem a nejak visici PETka nebo maly sacek s krabickou ve vetvich stromku. Okapovky, trubky a magnety nepotkavame tak casto, ale to je spise tim, ze lovime v prirode a ne ve mestech.

 

V prirode ja pak hodne oblibeny ukryt nejaka variace na ptaci budku. Kdyz je nize jak 2 m, tak neni ptaci ale kaceri :)

 

Nejmene oblibene jsou odflaknute kese at uz listingem nebo ulozenim. PETka pohozena pod sutrem, nezajimave misto, bordel v okoli a listing s jednou vetou a blbym hintem. Jakmile keska ma neco z toho dobre, tak je to hned lepsi a nad ostatnim se da prihmourit oko. I kdyz bordel se obcas objevi az po zalozeni kese, nam se takto asi po mesici u kese ubytoval bezdomovec a to si jeste musel dat praci a vyklucit krovi.

 

Problematicka schranka je tiktakovka. To je material, ktery dlouho nevydrzi a nejpozdeji v zime popraska.

 

Presne takove ulozeni maji ruzne traily, ty jsou dobre jen kvuli bodum a na zisk FP, ktere se pak daji pridelovat peknym kesim.

 

 

Přidal bych plechový parapet. Jinak tak jak bylo napsáno. Možná bych doplnil, že "pod kamenem" zásadně v suťovém poli a "pařez" na pasece... :).

 

Ano s tim souhlasim. Ale nekdy v takovem pripade zalezi jak je hint napsan a pochopen. Jednou byl hint "za kameny" a pred nami kamene pole. Nicmene v miste kam ukazovala GPS byla za tim polem takova prirodni kamena zidka a v ni jeden sutr ocividne nepasoval. Takze hint byl vlastne presny, jen v prvni okamzik nepochopen.


  • 0

#5 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 20:29

1) cnerm
2) zntarg
Dále už je to různé.
  • 2

#6 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 21:58

Přidala bych hint...smrk, borovice, tři břïzy...
Nevadí mi ani tak blbý úkryt, jako blbá krabička. Pokud je hrdlo užší než tělo (lékovky), tak téměř vždy je uvnitř zmuchlaný svazek papírků.
Nejblbější úkryt je pro mě ve městě, magnetická krabička ve výšce 0-1 m nad zemí. Tam je téměř jisté, že bude poch...očůraná.
  • 3

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2017 - 22:52

Nad zemí, na zemi, pod zemí.


  • 0

#8 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 7:27

Nazdar lidi,  již nějakou dobu dělám průzkum mezi kamarády pro své osobní potřeby. Téma zní: jaké jsou nejběžnější, nejméně oblíbené a nejprofláklejší úkryty keší. Tímto nechci nikoho napadat, ani se nikomu vysmívat. Zajimá mě hlavně názor druhých. Prosím zdržte se nejapných poznámek o čemkoliv a jenom odpovězte v podobě:

 

1. pařez

2.pod kamenem

3. okap

Tak vypadá moje odpověď/názor.

 

Předem velice děkuji za odpovědi a respektování tématu.

Lovení kešulí zdar:-)

Hodne zalezi na tom, kde lovis.

Kdyz jsi ve meste, tak nejcastejsi bude:

 

Magnet, Okap, Zespodu, Vevnitr.

 

Kdyz budes chodit do prirody, tak to bude:

Parez, Pod kamenem, Nahore


  • 2

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 11:19

S nejběžnějšími a nejproflánutějšími souhlas.

 

Nejméně oblíbené jsou keše zanedbané - plesnivé logbooky, bordel...

 

Druhá nejméně oblíbená skupina jsou pro mě osobně keše uprostřed malé vesnice, kde polovina obyvatel jsou důchodci sledující každého "vetřelce". Jednu takovou sérii na Klatovsku jsem po pár zkušenostech začala i bez ignore listu ignorovat.


  • 2

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 15:22

1) PETka v plastovém držáku přišroubovaném u paty stromu

2) PETka v plastovém držáku přišroubovaném u paty stromu

3) PETka v plastovém držáku přišroubovaném u paty stromu

 

  • 5

#11 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 19:31

Přijde mi, že docela profláklé jsou i ptačí budky. Ale rozhodně tím nechci říct, že je to špatný úkryt. Já mám z nalezení takové keše vždy radost. Akorát si moc nezahledám, přijdu, šáhnu a mám.

 

 

 

K těm, co se mi nelíbí, patří hlavně okap a parapet. Pak moc nemusím ani taková místa, jako je třeba stará budova, kde jsou díry do podlahy někam do špíny a keš je vedle toho.

 

A jak psal dr. vota, takové keše mi až zas tak nevadí, i když u mě platí pravidlo "čím větší, tím lepší":)


  • 0

#12 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 19:31

Doktor reaguje aktuálně na svoji včerejší aktivitu.
  • 1

#13 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2017 - 21:13

Nejneoblíbenější jsou u nás keše v odpadkovišti a jakémkoli hovništi.

V létě jsem byla lovit keš, byla ve vesnici všem na očích (za autobusovou prosklenou zastávkou, naproti okýnku se zmrzlinou) a už ve vzdálenosti několika metrů mě vítal smrad jak v kadibudce a všude okolo "miny." Tak to jsem prostě nedala, na takovej terén nemam:) Nejvíc mě rozsekalo, když jsem na netu zjistila, že autor DEN před mou návštěvou byl měnit logbook!! – to si toho všeho okolo nevšimnul? Nechápu...

 

A pak ještě nemusim keše v nápodobách elektrickejch skříní a zařízení, protože chodim většinou lovit a dětma a přijde mi debilní jim říkat, že na takový místa nemaj sahat, ale tady zrovna já tu skříň budu otvírat, protože je v ní asi keška.


  • 2

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 7:07

Ještě bych si dovolila dodat častou schovávačku ve sloupku svodididla u silnice a jako svou neoblíbenou tictacovku na dopravní značce na frekventované ulici, která je označena jako T1,5, ale relativně vysoká holka (175cm) musí k obveselení všech kolemjdoucích skákat jak blecha, aby jí dostala dolů. Zajímavý, kolik takovejch je.Někteří pánové si zřetelně neuvědomují, že rozdíl 5cm ve výšce postavy může udělat třeba čtvrt metru rozdíl v tom, kam člověk dosáhne :D !


  • 4

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 8:44

tictacovku na dopravní značce na frekventované ulici, která je označena jako T1,5, ale relativně vysoká holka (175cm) musí k obveselení všech kolemjdoucích skákat jak blecha, aby jí dostala dolů.


V Ústí nad Labem byla kdysi jedna taková označena jako T1, protože ta značka byla přece na chodníku. Bez toho, abych vysadil dceru na ramena, jsem neměl šanci.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 9:39

V Ústí nad Labem byla kdysi jedna taková označena jako T1, protože ta značka byla přece na chodníku. Bez toho, abych vysadil dceru na ramena, jsem neměl šanci.

Pokaždý to ale nemusí být chyba ownera. Občas se na místě vyskytne nějaký slonbidlo, který ke svý potěše na pohodu šoupne škatuli do třímetrový výšky  ;)


  • 3

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#17 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 9:50

(...) u mě platí pravidlo "čím větší, tím lepší":)

 

Jasně, větší krabky máme asi rádi všichni. Ale! Napíši tady takový krásně demotivující případ, ani ne moc starý. Šel jsem přes město a napadlo mne zastavit se na kontrole jedné své kešky (malá krabka, původně obsahující ne zrovna levný notýsek, několik CWG a pár dalších věcí na výměnu). Kouknu do úkrytu a málem mne to porazí. Víčko chybělo úplně, zbytek krabky byl rozšláplý, z původního obsahu nezbylo nic. Uvnitř se nacházel náhradní logbook (velikost "do PETky") s několika zápisy, který už byl napůl sežrán nějkým živočichem. Nikdo nenapsal NM, nikdo se nezmínil, že keška je zničená, nikdo neurgoval její stav. A pak si zakládejte keše o větších velikostech, když je někdo vykrade, rozšlape a nikoho to evidentně nezajímá... Někde v přírodě mimo město bych si mikro nedovolil (přijde mi to jako prasárna jen tak "pohodit" v lese PETku a vydávat to za kvalitní kešku), ale v čímkoli větším v městském prostředí jsem skončil. Tohle byla taková poslední kapka.

 

 

 

Jinak, zpátky k diskusi, také souhlasím s příspěvkem od Samaella. Zaleží na prostředí, kde se člověk pohybuje.

 

Hodne zalezi na tom, kde lovis.

Kdyz jsi ve meste, tak nejcastejsi bude:

 

Magnet, Okap, Zespodu, Vevnitr.

 

Kdyz budes chodit do prirody, tak to bude:

Parez, Pod kamenem, Nahore


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 01 říjen 2017 - 9:51

  • 1

#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 10:20

Přesně, petky v lese patří k neoblíbeným - a že se jich na Šumavě u Prachatic urodilo! Rodiny s dětmi samozřejmě takové keše nebaví, děti se těší, co v keši najdou na výměnu. A nebaví ani dospěláky, na eventech se rozkřikne, že ten a ten owner, aby měl co nejvíc založených, přešel na "pohazování petek kolem kopce" a tak klesá návštěvnost. Jsem dost mezi kačery různého věku a slyším od nich v podstatě stejné komentáře.....Nejvtipnější je, že se tohohle nešvaru chytil jeden ze známých kačerů a stvořil sérii PPP = Přesekou pohozená petka. :D Jen se tedy zrovna u jedné dopustil toho, že ji dal pro menší osoby ( 164 cm ) dost vysoko a tak jsem mu v logu lehce vynadala, že to není POHOZENÁ, ale nahoru vyhozená petka. :P

 

Ale vážně, k neoblíbeným patří jak PETky v lese, tak keše s terénem 1,5 tak vysoko, že není možná pro polovinu kačerstva šance na ně dosáhnout bez kanystru pod nohama nebo smyce jako schůdku. Pár takových jsem sice zvládla, ale někde to nešlo jinak než na druhý pokus s pomocí s vyššího kolegy. Ano, šlo o keš, která byla původně níž, ale nějaký čahoun ji zrovna před mou návštěvou přendal do výšky.....a nepřemýšlel, že ne každý má dva metry. :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 01 říjen 2017 - 10:24

  • 0

#19 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 14:33

Nyní k tématu, já osobně mám hodně small , mám i regular, ale i maxi lerge. Co se týká petek v lese, není  PETka jako PETka. Zajímavé je, že mám dost "PETEK" vysoce hodnoceny FP.  zajímavé je, že dle logů se ony PETky v lese líbí i dětem. Čím to je ? 

Je to tím, že nepohazuji po lese PETky jen tak, ale vybírám si opravdu hezké místa a PETky samotné něčím vylepším. Tedy používám onu PETku jako pouzdro pro logbook, které je například v krokoušovi, žábě, krteřkovi a mnoho jiných provedeních, či ji hezky zamaskuji nebo celkové provedení keše je zajímavé. 

takže jak jsem psal není PETka jako Petka. 

Na druhou stranu mé letterboxi mají nejmenší velikost regular, mám i několik large, to samé mysterky či multi. Tam vždy je min. small . 

Ono né vždy jde pouze o keš, ale také o místo kde se nachází a o tom svědčí i logy, že . 

 

Za mne teda nejběžnější small, pak PETky a regular. Large se dělají zřídka. 

 

A nyní otázka: Jaký je tedy rozdíl, když naleznete prázdnou, obyčejnou small, regular  a když naleznete hezkou PETku s kterou si ovner vyhrál... 


  • 10

#20 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 18:17

Druhá nejméně oblíbená skupina jsou pro mě osobně keše uprostřed malé vesnice, kde polovina obyvatel jsou důchodci sledující každého "vetřelce".

 

S tím musím souhlasit,vždycky mám na paměti pravidlo o nenápadnosti,ale na takových místech si připadám jako hodně špatnej ochotník.

V tomto směru zatím  "vede" keška,na kterou jsem se těšila,protože osobnost,jíž byla věnovaná,mě zajímá..

 

Bohužel,keška mě svým provedením a hlavně umístěním moc rozesmutnila... :(

 

GLNQ19B1

takové kapličky a keše u nich jsou tady docela běžně. Zatímco Pája dělá, že ke mně nepatří, já jsem ta drzounka, co osahává křížky, okénka, okapy a leze do tůjí vedle. A přitom mám pocit, že mi sleduje celá náves a myslí si, že si tady zloději ohmatávají terén. Nejhorší je, když se dá nějaký bodrý soused do hovoru a zeptá se čím může být nápomocen. Tak se rovnou zeptám, kde tady máte keš? A buď poradí, nebo vyjeveně zírá. Co se dá dělat, když už tady člověk je... přece neodjede s prázdnou. ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama