Přejít na obsah


Fotka

tři nejběžnější ukrýty keší


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
33 odpovědí na toto téma

#21 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 18:34

Nazdar lidi,  již nějakou dobu dělám průzkum mezi kamarády pro své osobní potřeby. Téma zní: jaké jsou nejběžnější, nejméně oblíbené a nejprofláklejší úkryty keší. Tímto nechci nikoho napadat, ani se nikomu vysmívat. Zajimá mě hlavně názor druhých. Prosím zdržte se nejapných poznámek o čemkoliv a jenom odpovězte v podobě:

 

1. pařez

2.pod kamenem

3. okap

Tak vypadá moje odpověď/názor.

 

Předem velice děkuji za odpovědi a respektování tématu.

Lovení kešulí zdar:-)

podle mě je nejběžnější pod kamenem, hůř pod klacíky a nebo cihlou. Nejhorší pro mě malou cacherku jsou budky ve výšce vyšší než kam můžu dosáhnout.Ale na to mám vysokého Páju. Ne každý má to štěstí, nebo se dají koupit skládací štafle do batohu? :-)
Hinty bývají výstižné, pod něčím, na něčem nebo u něčeho. Některé jsou záludnější a nutí člověka přemýšlet. A o tom to má být. Rychlíci to pak mají těžší. Nejsnáze ulovitelné jsou ty multiny, jejichž finálky  si cacheři poradí na eventech. :-)


  • 0

#22 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 20:35

takové kapličky a keše u nich jsou tady docela běžně. Zatímco Pája dělá, že ke mně nepatří, já jsem ta drzounka, co osahává křížky, okénka, okapy a leze do tůjí vedle. A přitom mám pocit, že mi sleduje celá náves a myslí si, že si tady zloději ohmatávají terén. Nejhorší je, když se dá nějaký bodrý soused do hovoru a zeptá se čím může být nápomocen. Tak se rovnou zeptám, kde tady máte keš? A buď poradí, nebo vyjeveně zírá. Co se dá dělat, když už tady člověk je... přece neodjede s prázdnou. ;)



Tak nevím, pokud není čistý vzduch, raději ani nehledám a odcházím, sice nerada, ale prozradit keš se mi zdá vůči ownerovi i ostatním kačerům nefér. Několikrát se mi stalo, že jsem keš viděla, ale nenápadně odlovit nešla a tak jsem odešla s prázdnou. Pokud je to blízko, odlovím jindy, pokud daleko tak možná nikdy, nemusím mít vše, za každou cenu.
  • 5
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#23 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 21:34

Lovím hlavně v přírodě, takže nejčastější úkryty jsou pařez, mezi kořeny stromu, pod kamenem, skalní dutina (máme kolem Boleslavi hned několik pískovcových oblastí), dutina stromu, falešná ptačí budka.

 

Naopak nemám rád PET a podobná micra v přírodě, škatule by měla být co největší, co jde na místě ukrýt. Jak jsem napsal do depresivního vlákna, například na Gardě jsou PETky v podstatě standard a u některých jsem dost nadával. Albertomr, jeden z místních ownerů, založil přes 700 cachí (!!!) rozesetých po okolních kopcích, takže si můžete představit, jak vypadají logbooky.

 

I když to pořád nemá na jedno micro v pískovcových skalách u Oybinu, které jsem se třemi Němci hledal asi půl hodiny bez výsledku...


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 22:12

.....Nejvtipnější je, že se tohohle nešvaru chytil jeden ze známých kačerů a stvořil sérii PPP = Přesekou pohozená petka. :D :rolleyes:

Taky už jsem měl tu čest pár takových najít a protože příklady táhnou... ...mám nashromážděnou plnou igelitku těch větších krabiček od TicTacu a přemýšlím co s nimi :D .


  • 0

#25 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2017 - 23:21

Tak nevím, pokud není čistý vzduch, raději ani nehledám a odcházím, sice nerada, ale prozradit keš se mi zdá vůči ownerovi i ostatním kačerům nefér. Několikrát se mi stalo, že jsem keš viděla, ale nenápadně odlovit nešla a tak jsem odešla s prázdnou. Pokud je to blízko, odlovím jindy, pokud daleko tak možná nikdy, nemusím mít vše, za každou cenu.

V některých případech je lepší jít "na drzo". To jsem zjistila, že je méně nápadné než "nenápadně" přešlapovat kolem. 

Zcela jsem nepochopila umístění GC609GB. Teď už je očividně přemístěná, ale v době mého odlovu byla nahoře na dopravní značce, která byla před oknem kavárny. V kavárně byly stoly a židle otočené směrem do ulice přímo na tu značku. Pokud člověk neměl přes 185 cm, musel u značky pěkně poskakovat.

Krabičky u rušných silnic také nejdou moc dobře nenápadně odlovit, pokud člověk nejde v noci.


  • 1

#26 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 4:39

I když to pořád nemá na jedno micro v pískovcových skalách u Oybinu, které jsem se třemi Němci hledal asi půl hodiny bez výsledku...

 

Myslim, ze vim o ktere kesi mluvis (jsou tam nacervenale zvetrale skalky). Tam jsem byl 2x a ani jednou uspech. Ono, kdyz tam lita GPS +-20m a skaly jsou sama dutinka, tak najdi (myslim, ze v te dobe nemela ani hint)


  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 5:47

Já proti Petkám celkem nic nemám, tedy když je v nich příslušný logbook. Jednou jsem viděl sérii s logbooky ze stočeného papíru, už týden po publikaci byly roztrhané.

Petky jsou odolné, vodotěsné a kindršrot už dávno nesbírám, CWG už měním jen výjimečně (poté, co nějak nestíhám objednat si další vlastní).

A zrovna série PPP se mi nezdá tak špatná, v listingu je pokaždé něco o daném místě, není to jednotný nicneříkající listing a místa mají svou logiku. I když je to třeba "jen" památný strom, nebo místo, kde po svatbě bydlí známí kačeři.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 02 říjen 2017 - 7:53

  • 3

#28 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 8:30

Jenom pár postřehů :-)

- PETky používám na většině svých keší. Proč? Je pevná, žádné hovádko ji nerozbije kamenem, je vodotěsná a hlavně nevejde se do ní žádnej bordel!! Kromě malé PET jsou i větší, kam se vejde CWG i třeba menší coin. LOCK krabičky mám (přesněji měl jsem) u šesti keší, teď už jenom u dvou. Kačeři je rozbili, ulámali uši a stejně byly po měsíci vykradené a plné bordelu. Opravdu není nic lepšího než z logbooku dolovat rozteklý bombón, vyhazovat použité lístky, klacíky ... Jen pro informaci i tady v Praze mám PETku s cca 150 FP.

- Při odlovu jedné keše u nás na severu (byla to 3 stage uprostřed lesa) mě zaujalo pár postřehů našich něžných poloviček - " bylo to hrozné, roztrhla jsem si punčochy a boty jsem čistila ještě dva dny", "byla to paráda, dala jsem to i s kočárem" :-), tedy co žena, to jiný názor.

- Musím obdivovat ownery, kteří dělají keše pro ostatní, plní je pravidelně CWGčkama a kinderšrotem. V tomhle směru jsem nebetyčný sobec, protože kešky dělám pro sebe. Jistě, vedlejším produktem je jejich existence na GC.COM nebo WHERIGO.COM, ale motivace je čistě osobní. Pro mě je důležité, aby byl v krabičce pořádný čistý logbook a né smotek papíru, aby byl listing smysluplný a aby se keška líbila.


  • 1

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 9:21

Chodím na kešky s dětmi (3 a půl roku, 1 a půl roku) a chodit k petkám znamená, že je to za hodinu přestane bavit. Cíleně tak vybírám větší velikosti a i když je tam bordel, tak mají radost z každé rozbité blbosti, co tam najdou a vymění. A bez dětí mě zase manželka na celý den nepustí.


  • 3

#30 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 9:41

 

A pak ještě nemusim keše v nápodobách elektrickejch skříní a zařízení, protože chodim většinou lovit a dětma a přijde mi debilní jim říkat, že na takový místa nemaj sahat, ale tady zrovna já tu skříň budu otvírat, protože je v ní asi keška.

U takovýchhle keší mám vždycky hodně blbej pocit. Taky chodím s káčaty, a hodně jsem se rozmýšlela, jestli je vzít na jednu hodně vymazlenou hasičskou kešku v okolí.

 

Jinak - moje nejneoblíbenější bez ohledu na provedení jsou "dětské" keše, které buďto majitel nechal komplet sejít, okolí se změnilo na skládku nebo jsou sice vcelku v pořádku, ale přístup je jednoznačně nevhodný pro děti - a tím nemyslím skutečnou obtížnost terénu (kde se člověk může předem rozhodnout zda jít či nejít lovit), ale třeba zákazy na cestě apod. Občas by to chtělo se trochu zamyslet nad tím, jestli atributy keše pořád ještě odpovídají...

Pěkné keše pro děti se totiž hledají hodně obtížně, i když několik mimořádně pěkných taky znám.

 

Chodím na kešky s dětmi (3 a půl roku, 1 a půl roku) a chodit k petkám znamená, že je to za hodinu přestane bavit. Cíleně tak vybírám větší velikosti a i když je tam bordel, tak mají radost z každé rozbité blbosti, co tam najdou a vymění. A bez dětí mě zase manželka na celý den nepustí.

Tak pro nejmladší kačerku nakonec naše výprava schovávala jednorázovou keš kousek od domova... Čím dál víc ubývá i toho kindršrotu (i v přírodě), takže nakonec pro tu nejmenší snad budu nosit věci po kapsách sama a nějak pašovat do kešky. Ty větší (8 a 12 let) už jsou spokojené i se samotnou krabičkou - naposledy byly nadšené z mikro ve šroubu,  té menší (4 roky) je třeba něco předhodit.


  • 0

#31 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 10:05

Naštěstí malého baví i jen hledat, takže si z keší žádné suvenýry "zatím" nebere... A to mu jsou 2,5 roku :-). Ten druhý na to ještě naštěstí nemá rozum. Jen doufám, že jim to ještě chvíli vydrží ;-)


  • 0

#32 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 11:39

Tak nevím, pokud není čistý vzduch, raději ani nehledám a odcházím, sice nerada, ale prozradit keš se mi zdá vůči ownerovi i ostatním kačerům nefér. Několikrát se mi stalo, že jsem keš viděla, ale nenápadně odlovit nešla a tak jsem odešla s prázdnou. Pokud je to blízko, odlovím jindy, pokud daleko tak možná nikdy, nemusím mít vše, za každou cenu.

ty kapličkové uprostřed návsi musí každý místní znát, protože nikdy nevíš, kdo stojí u okna za záconou. Každopádně na vesnici je každý cizí člověk poflakující se okolo podezřelý. Já si nenápadně:-) okukuji místní zajímavosti :-) a fotím


  • 0

#33 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 12:35

Taky mám rád větší krabice a za obyčejnou PET uprostřed pařezu bych někdy střílel, ale ono to často jinak než micro (obzvláště ve městě) prostě nejde. A jak tu někdo psal, je to jedna z nejodolnejsich forem kese
  • 0

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 6:04

Uprostřed vesnic prostě předpokládám, že místní o ní ví. Nesnažím se být moc nenápadný, ono je i to dost nápadné. Horší se mi zdají keše pod okny paneláků, tam všichni určitě o keši neví a nějaký aktivní důchodce pak zavolá policii, že se tam schovávají drogy. Osobně tyto dva úkryty navštěvuju jen když je mám po cestě. Ale většinou i tam je to nakonec na nějakém trochu nenápadném místě. On je i rozdíl u keší T4 na stromech - v létě bez problémů, v zimě bez listí je člověk vidět na stovky metrů a je divné, proč v zimě na strom leze. Elektroskříně - tam je to jasné, tam to nemá co dělat. Většinou je to sice elektrikářská krabička zvenku na magnetu, ale ztratí se a někdo poleze dovnitř.

K tématu: Nevadí mi určité velmi časté typy úkrytů typu Pařez nebo V kořenech, ale často mi vadí místo, kam se nakonec při hledání dostanu, ne vždy se to dá odhadnout z listingu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama