Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou byste dali obtížnost a terén?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#1 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 14:52

Ahoj všem

založil jsem si keš - GC7BDY4 a nevím, zda mám dobře obtížnost a terén. Lidi píšou, že by u terénu alespoň o hvězdičku přidali. Já sám moc nevím, na jednu stranu je v zimě třeba zamrzlá voda, ale nějak jsem nepředpokládal, že by ji v zimě někdo lovil. A stačí si stoupnout na beton, sáhnout a pak zas vrátit. U betonu je z jedné strany keš (cca půl metru pod vodou), a z druhé strany asi metr a půl. Je to taková kaskáda. Proto prosím o radu, o kolik mám obtížnost a terén zvýšit.


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 14:58

Z toho, co píšeš, se o uložení keše vůbec nic nepozná, jen to, že je někde ve vodě. .Z druhé strany metr a půl čeho? Vody? Trávníku? Cesty? Jak to máš napsaný, tak by se klidně mohlo ke keši jet na invalidním vozejku a sáhnout pro ní do nádržky vodotrysku a nebo plavat přes přehradu.


  • 1

#3 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 15:29

Vypadá to na kompletní kopii GC2YXBV.


  • 0

#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 16:00

já beru terén tak, že každá hvězdička označuje počet končetin, které musí běžný negymnasticky zaměřený kačer použít, aby se ke keši a od keše dostal. K T1 doskáčeš bez problémů po jedné noze. Půl hvězdičky nad celou je např jen opření (ale ne chycení) rukou. 4,5 a 5 už vyžaduje vybavení (4,5 pro "srábky", 5 pro 99,9% kačerů)


  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 16:02

Z tvého popisu není vůbec jasné o co jde.
Ale ujasni si pár věcí:
- máš správně atributy ? Když myslíš, že v zimně to není to pravé, tak se to dí vyjádřit sněhovou vločkou, ... jiné možnosti také - prostuduj si to !
- odlovíš to bez nějakých akrobatických výkonů typu stoj na jedné noze a rukou šplhání kamsi ? Musíš opustit lesní nebo jinak přírodní cestičku (T 1.5) a drápat se kamsi jinam ? Kolik rukou a nohou na to potřebuješ ?

U obtížnosti obdobně. Ty sice víš kde je a zdá se ti to naprosto jasné. Opravdu to někdo jiný bude vidět také tak ? Nezapomeň, že se napřed bude dívat na obvyklé úkryty - (pařezy, zábradlí, kameny, dopravní značky a jiné cedule) a až pak prozkoumávat jiná místa.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 16:58

Původní keš měla terén čtyři, ale asi byla trošku dál. Tu jsem nelovil. Prober to s někým, kdo tam byl, myslím na té Tvojí. Záleží to na roční době a počasí, ale mně se to jako dvojka nezdálo.
Edit: aha, obtížnost 4, terén 2

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 03 říjen 2017 - 0:14

  • 0

#7 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 17:31

terén 1 - asfaltová cesta, chodník, pro vozíčkáře

terén 1,5 - štěrková cesta, rovný trávník

terén 2 - pole, les, louka

terén 2,5 - les s větším terénem, velký kopec

terén 3 - balvany nebo drobnější skaliska v lese, stále kluzký povrch (šišky, suť, jehličí), velký svah

terén 3,5 - stejné jako terén 3 + potřeba se něčeho přidržovat

terén 4 - velmi obtížné lezení (převážně po čtyřech)

terén 4,5 - velmi náročné lezení, šplhání po skalách, při dobrých podmínkách není nutno speciální vybavení

terén 5 - nutnost slaňování, potápění...


  • 5

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 17:52

Z toho, co píšeš, se o uložení keše vůbec nic nepozná, jen to, že je někde ve vodě. .Z druhé strany metr a půl čeho? Vody? Trávníku? Cesty? Jak to máš napsaný, tak by se klidně mohlo ke keši jet na invalidním vozejku a sáhnout pro ní do nádržky vodotrysku a nebo plavat přes přehradu.

Stojíš na betonu, ten je kolmo k cestě, z obou stran toho betonu je voda.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 02 říjen 2017 - 17:53

  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 18:45

Stojíš na betonu, ten je kolmo k cestě, z obou stran toho betonu je voda.

Tak pokud přijdu po cestě, odbočim na beton, tam si kleknu a sáhnu do vody, tak je to pro mě maximálně T2. To se dá  odlovit pomalu i z koloběžky :D


  • 0

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 18:51

Tak pokud přijdu po cestě, odbočim na beton, tam si kleknu a sáhnu do vody, tak je to pro mě maximálně T2. To se dá  odlovit pomalu i z koloběžky :D

To bys musela vidět. Přes ten beton může týct voda.
  • 0

#11 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 19:14

To bys musela vidět. Přes ten beton může týct voda.

 

Vidět to může snadno ve fotohintu. Obtížnost terénu se vyjadřuje pro optimální podmínky, takže námitka, že přes to někdy může téct voda, není relevantní (může se ale do listingu napsat upozornění, že obtížnost může být dosti proměnlivá).

 

Nejde to odlovit ze stoje, nutno kleknout a asi se přitom bude člověk o jednu ruku opírat (už jen pro udržení rovnováhy) a druhou lovit. Hrozí pád do vody, dal bych tomu trojku. Ale přít se o plusmínus jeden půlstupeň cenu nemá...


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 20:23

Obtížnost terénu se vyjadřuje pro optimální podmínky,...

 

Opravdu? Ja bych rekl, ze pro prevladajici (bezne) podminky. Kdyby to bylo pro optimalni, tak napr. zminovana krabicka ve 3 metrech na znacce je teren 1.5, protoze kdyz napadne metr snehu, hrave tam dosahne i clovek mensiho vzrustu.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 21:34

Opravdu? Ja bych rekl, ze pro prevladajici (bezne) podminky. Kdyby to bylo pro optimalni, tak napr. zminovana krabicka ve 3 metrech na znacce je teren 1.5, protoze kdyz napadne metr snehu, hrave tam dosahne i clovek mensiho vzrustu.

 

GeoWiki: "Obtížnost terénu se uvádí za ideálních podmínek".

 

Tak ať to tam někdo opraví, jestli je to jinak...


  • 0

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 22:50

Vidět to může snadno ve fotohintu. Obtížnost terénu se vyjadřuje pro optimální podmínky, takže námitka, že přes to někdy může téct voda, není relevantní (může se ale do listingu napsat upozornění, že obtížnost může být dosti proměnlivá).

Nejde to odlovit ze stoje, nutno kleknout a asi se přitom bude člověk o jednu ruku opírat (už jen pro udržení rovnováhy) a druhou lovit. Hrozí pád do vody, dal bych tomu trojku. Ale přít se o plusmínus jeden půlstupeň cenu nema...

Takže podle fotohintu myslíš, že trojka terén bude stačit. Mně spíš vadilo to, že owner okopíroval listing i s chybou. Zádušní rybník je trošku jinde.
Edit: Odpověděl, že neví, jak to se Zádušním rybníkem je. Okopíroval listing a způsob ukrytí, ale o místě nic neví.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 02 říjen 2017 - 23:48

  • 0

#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 0:05

Stoupnout na beton a sahnout pul metru hluboko do vody? To tam mas ruku az po rameno? To by sis na ten beton musel lehnout. Mozna to spatne chapu, ale jestli je to tak jak si predstavuju tak to teda dvojka neni ani nahodou. Zhruba jednu hvezdu bych pridal. Ale lip to zkonzultovat s tema co maji odloveno. A tim ze to CzechTir mel za dve hvezdy se vubec nezalamuj. Jednak to mohl mit trochu jinak, ale hlavne ten mel vsude tereny o hvezdu podhodnoceny. U nej se na T4 chodilo s lanem :-)


  • 2

#16 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 0:09

CzechTir to měl za čtyři hvězdy.

Edit: jo, obtížnost měl za čtyři. Terén za dvě.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 03 říjen 2017 - 0:11

  • 0

#17 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 8:03

Podle fotohintu bych osobně volila klidně 3,5. Riziko namočení se mi zdá velké.  :)


  • 2

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 8:58

Zvlášť, když se podíváš na jeden ze stavů, který lze považovat za "normální" a je vidět v listingu :-). A vyskytuje se, když není sucho, jako teď...


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 11:40

GeoWiki: "Obtížnost terénu se uvádí za ideálních podmínek".

 

Tak ať to tam někdo opraví, jestli je to jinak...

 

Ja na geowiki vidim

 

... Obtížnost terénu se uvádí za běžných podmínek – tj. za sucha a v denní dobu, a pro průměrného člověka, nikoliv pro železného muže o výšce 218 cm. Pokud hrozí výrazná změna obtížnosti terénu v závislosti na počasí (po delším dešti, při sněhové pokrývce), je vhodné na tuto skutečnost upozornit v listingu nebo atributem keše. (Jedná se zejména o strmější svahy či skalky, které mohou být po dešti značně kluzké.)

Hodnota (počet hvězdiček) terénu by měla vyjadřovat vždycky maximální překážku, tedy nejobtížnější část, na cestě až na dosah k samotné krabici. I kdyby metr od souřadnic keše se dalo dojet po dálnici, nebude terén 1, pokud pak bude nutné vyšplhat třeba na sloup nebo strom, protože na ni nedostanu ze země (pak to bude nejméně 3,5 hvězdiček, spíš 4).:...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 14:27

Trochu jsem si četl příspěvky, takže pár poznámek:

Keš jsem umisťoval za sucha v pěkném počasí, takže mě ani nenapadlo, že to může být obtížnější (moje chyba). Dal jsem do atributů přeškrtnutou vločku, aby bylo jasné, že v zimě je prakticky nelovitelná (nepředpokládám, že v mínus pěti stupních někdo bude rozbíjet led a pak se hrabat rukou v půl metru ledové vody). Taky mě napadla ta možnost odlovu, že si někdo prostě svlékne boty a půjde do vody. Ale i tak je to max. půl metru, takže terén 4 mi přijde moc. Možná tak 3, nebo 3,5, to by šlo.

 

A ještě takové upřesnění, z nějakých příspěvků vyšlo najevo, že jsem bezhlavě zkopíroval listing a umístění keše. Takže tak to rozhodně není. Vím, že je zde několik rybníků, na kterých je kaskáda, je to nějaký systém na Cihlářském potoce (teď přesně nevím k čemu). Že je toto Pfaffendorfský rybník taky vím. Spíš jsem línej tu chybu opravit :angry:. Jinak listing jsem zkopíroval, protože se mi líbil. Stejně jako umístění. A lidem to taky špatný nepřijde. Jen psali ohledně toho terénu, tak se radši ptám.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama