Přejít na obsah


Fotka

Hromadné logování - GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2017 - 20:34

Zdravím, opět se potýkám s hromadným logiváním, kdy např. při odlovení trailu je nejekonomičtější využít nějaký SW či skript pro zalogivání hromadného logu...

 

Používal jsem GClogger, bohužel autor již delší dobu nereaguje na změny GC.com a nefunguje.

 

Jako další jsem nyní koukal na nějaké tutoriály v GSAK, bohužel standardně ukázky pouze s garminem.

 

Tudíž moje otázka je jednoduchá a prozaická?

 

Je možno použít standardní FieldNotes pro hromadné zalogování načtených keší? Hází mi to při importu chybu...

 

manuál hovoří takto:

 

From Gpsr - Select this option if you have "Geocaching friendly" GPSr connected (For example, Colorado, Oregon, Dakota, eXplorist GC)  that has a standard format Geocache_Visits.txt file. Note: Garmin doesn't provide any means to delete a found entry, so, if you log a cache by mistake (which is easily done), you have to add the 'Unattempted' log afterward to cancel it. When fetching logs, if you entered a found log then a later unattended, the found log will be removed.

From Filter - The grid will be populated with caches from your current filter of caches.

From File - Select this option to populate the grid from a standard format  Geocache_Visits.txt file. Unlike the "From GPSr" option, you do not have to have a GPSr connected. As long as you can specify the location of the file and the format is valid, then you can load it.

From current cache - use this option to add just the currently selected cache to the grid.

 

 

Zajímá mě varianta "from File" kde je ale zmíněn formát geocache_visits.txt, což by ale měla být právě varianta Fieldnotes

http://wiki.geocachi...iki/Field_Notes

 

Díky

 

Šindy

 

PS:popřípadě klidněnějakej jinej funkční postup (uživatelsky přívětivej), nikoliv varianta - napiš si na to nějakej megaskript atd.., to nedám....


  • 1

#2 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2017 - 22:01

Mě to geocache_visits.txt z Garmina načte bez problémů.

Takže - co ti to píše při importu za chybu? Věšteckou kouli opravdu nemám. Z toho co píšeš bych odhadoval že Garmina nemáš, takže je možná nějaká chyba ve formátu tvého souboru geocache_visits.txt?


  • 0

#3 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 11:39

Souhlas, jak přímo z garmina (moc nepoužívám), tak z libovolného texťáku (v drtivé většině případů) načítám FN do logovátka v GSAKu bez problémů už léta. Takže asi by to chtělo příklad toho FN souboru a chybu, co to "vyhazuje", bez toho se asi moc posunout nedá...


  • 0
Berda

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 12:04

Souhlas, jak přímo z garmina (moc nepoužívám), tak z libovolného texťáku (v drtivé většině případů) načítám FN do logovátka v GSAKu bez problémů už léta. Takže asi by to chtělo příklad toho FN souboru a chybu, co to "vyhazuje", bez toho se asi moc posunout nedá...

Je tam povinné to jméno souboru ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 16:29

Není, název souboru může být libovolný, jen formát věty/řádku musí odpovídat formátu FN.
  • 0
Berda

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 8:38

Dneska jsem se projel na kole kolem Labe, svítilo sluníčko, teplota byla kolem dvaceti stupňů. Štípli mě tři komáři a potkal jsem dvacet sedm lidí. Děkuju všem ownerům všech zalogovaných keší. Jo a jel jsem proti proudu.

 

Z takových logů mi je špatně a objevují se stále častěji.


  • 2

#7 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 9:44

Jo jo, vysázený trajlíček přilákal i klasiku - takže i keše mimi trajl mají logy typu:

S bandou ve složení ..... jsem vyrazil na Trajlíček a připletlo se nám do cesty i pár "normálních" záležitostí ;) Moc díky za smajlíka a jede se dál...


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 10 říjen 2017 - 10:17

  • 3

#8 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 10:04

to se ani ve trailech nedá vymyslet vlastní přiléhavá věta na keš? Ráda si čtu předchozí logy, varují nebo napoví, pochválí nebo pohaní...ale takové ty hromadné jsou o ničem pro všechny. Máte vůbec z procházky zážitek?


  • -1

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 10:59

to se ani ve trailech nedá vymyslet vlastní přiléhavá věta na keš?...

:D  a co by sis tam asi tak u každé keše s kopírovaným listingem u stromu v příkopu představovala?

"Cestou ke keši jsem šlápla na broučka a ohnula kopretinu"

"Musela jsem si přešlápnout z levé nohy na pravou, abych dosáhla na PETku v držáku"

"Tenhle příkop je ale šiiiroký"

"Jejda, tohle je hruška!"

...

 

 

P.S. sprav si odkaz na "Profil na geocaching.com" podle návodu ve wiki, tohle nefunguje.


  • 2

#10 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 11:04

Dneska jsem se projel na kole kolem Labe, svítilo sluníčko, teplota byla kolem dvaceti stupňů. Štípli mě tři komáři a potkal jsem dvacet sedm lidí. Děkuju všem ownerům všech zalogovaných keší. Jo a jel jsem proti proudu.

 

Z takových logů mi je špatně a objevují se stále častěji.

 

U trailů, kdy jsou všechny keše jednoho ownera a z jedné série hromadný log nevidím jako problém. Samozřejmě by ten log mohl být už obsáhlejší a pojmout celý zážitek z odlovu (zajímavosti, ne zavazování tkaniček) trailů.

I v takovém případě samozřejmě, v případě, že do trailu vstoupí keš nespadající do série, tak si zaslouží zcela samostatný log.


  • 2

misha_in.png


#11 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 11:46

Všechny automatický logovátka mě docela ser...ou. Když už někdo objede x keší, proč je taky v klidu večer nezaloguje. Nemám problém s CTR C a CTRL V, třeba na nějaké sérii je to vcelku logické, ale stále mám možnost k tomu textu dodat nějakou větičku, pochvalu .... Upřímě, pro roboty keše nedělám a to autologování je jeden z důvodů, kdy se zamyslím a smysluplností takové keše a raději ji pošlu do archivu. Přijde mi naprosto normální, že když najdu a zaloguju kešku, tak ownerovi tím logem poděkuji za jeho práci.


  • 8

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 12:35

Kromě GSAKu by měl FN brát i GAPP. Kdysi se mi to nepodařilo, ale teď jsem to zkoušel a tvářil se že FN soubor vzal a pokusil se to zalogovat. MOžná to znovu zkusím až budu mít pár skutečných nálezů.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 18:46

:D  a co by sis tam asi tak u každé keše s kopírovaným listingem u stromu v příkopu představovala?

"Cestou ke keši jsem šlápla na broučka a ohnula kopretinu"

"Musela jsem si přešlápnout z levé nohy na pravou, abych dosáhla na PETku v držáku"

"Tenhle příkop je ale šiiiroký"

"Jejda, tohle je hruška!"

...

 

 

P.S. sprav si odkaz na "Profil na geocaching.com" podle návodu ve wiki, tohle nefunguje.

popravdě, šli jsme jen 2  , taky jsem si myslela, že to odbudu nějakým hromadným sdělením,ale nakonec každá zastávka byla u něčeho zajímavého nebo hledání keše nebylo jen tak jednoduché a taky jsem to do logů psala a fotky dávala, narozdíl od ostatních. Tím pádem jsem se poučila, že tyhle traily jsou jen na honění bodů a klidně od počítače. Jestli našli nebo nenašli, je jim jedno. Prostě to logování déle trvá, aspoň si člověk znovu projde celou trasu v duchu ještě jednou. A to nás na tom nejvíc baví.

P.S. profil se otevře, co bys chtěl víc?


Tento příspěvek byl upraven od turist: 10 říjen 2017 - 18:51

  • 0

#14 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 18:50

Všechny automatický logovátka mě docela ser...ou. Když už někdo objede x keší, proč je taky v klidu večer nezaloguje. Nemám problém s CTR C a CTRL V, třeba na nějaké sérii je to vcelku logické, ale stále mám možnost k tomu textu dodat nějakou větičku, pochvalu .... Upřímě, pro roboty keše nedělám a to autologování je jeden z důvodů, kdy se zamyslím a smysluplností takové keše a raději ji pošlu do archivu. Přijde mi naprosto normální, že když najdu a zaloguju kešku, tak ownerovi tím logem poděkuji za jeho práci.

konečně někdo, kdo to má jako my :-) Užíváme si to nejen cestou,ale i při logování a doufáme, že mají owneři radost, my tedy máme :-)


  • 0

#15 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 19:05

 

P.S. profil se otevře, co bys chtěl víc?

 

Ten odkaz je vytvořen tak, že se každému otevře jeho vlastní profil. Tedy když na něj kliknu já, otevře se můj. Když dr.vota, otevře se jeho...

Mrkni se, jak je vytvořen třeba můj odkaz.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 19:54

popravdě, šli jsme jen 2  , taky jsem si myslela, že to odbudu nějakým hromadným sdělením,ale nakonec každá zastávka byla u něčeho zajímavého nebo hledání keše nebylo jen tak jednoduché a taky jsem to do logů psala a fotky dávala, narozdíl od ostatních. Tím pádem jsem se poučila, že tyhle traily jsou jen na honění bodů a klidně od počítače. Jestli našli nebo nenašli, je jim jedno. Prostě to logování déle trvá, aspoň si člověk znovu projde celou trasu v duchu ještě jednou. A to nás na tom nejvíc baví.

P.S. profil se otevře, co bys chtěl víc?

Patrně si pod pojmem (power)trail představujeme něco úplně jiného...  :D  viz např. http://coord.info/GC7A45J

A od počítače se rozhodně nález neloguje!

Tvůj profil viz jak píše taxoft...opravdu si přečti ten návod, tam to je taky.


  • 1

#17 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 22:17

Ve zdejších krajích se GSAK asi moc nepoužívá, takže trochu osvěty ohledně hromadného logování s jeho pomocí (když tu na něj všichni nadávají)  ;)

 

Ano, jde to a je to jednoduché (i zalogovat celý svět univerzálním logem).

Zároveň ale u každé keše existuje možnost zapsat si svoje poznámky a text logu (jedinečný pro každou keš) a to pak najednou zalogovat, což je velmi praktické.

 

Já tuto možnost začal používat po zavedení nové logovací stránky, protože čekání na točící se kolečko mě vážně nebaví (a nikdo neví, jak dlouho ještě půjde přepnout na původní logování). Vlastně od své první keše jsem zvyklý psát logy ve Wordu (kontrola pravopisu se hodí), což jsem vždycky ručně kopíroval při psaní logu na gc.com. Ta nová logovací stránka mi to ale poněkud komplikuje (načtení trvá věčnost, nepamatuje si datum a podobně) a zároveň jsem poněkud konzervativní a nerad měním svoje zvyky, takže jsem si napsal makro které mi to z toho Wordu přetáhne do GSAKu a ten to pak hromadně zaloguje. A já jsem spokojený, protože se můžu rozepsat u každé keše podle libosti (když je o čem) a nemusím pak trávit dlouhý čas vlastním odesíláním logů.

 

Takže ano, tuto funkci je možné zneužít, ale zároveň nic nebrání tomu, aby se s její pomocí odeslal ke každé keši ručně napsaný jedinečný log. Je to prostě na konkrétním uživateli...


  • 0

#18 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 19:11

No, já logovátko v GSAKu používám asi malinko déle než rsc_cz a taky si nemyslím, že to je jen 'automat na totožné logy'. Neříkám, že u PWT nemám logy jednotné, ale jinak loguju u každé jiné rozdílně. Výhodou této funkce, využívající api, je zkrátka relativně pohodlné logování bez nutnosti využívat web GC.com (uživatelé zde propagovaného Geogetu jen zkrátka netuší). Až mne skoro zaskočilo, jak se to tu zvrhlo po pěti příspěvcích do off-topicu. Škoda. Kde jsou ti slovutní moderátoři? Updatují Geoget?

Tento příspěvek byl upraven od berda: 11 říjen 2017 - 19:11

  • -2
Berda

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 20:15

Z tebe by se ta frustrace dala snad i destilovat.

 

Mohl bych s tebou dlouze polemizovat a vysvetlovat, jak moc se mylis, jenze tato diskuze o Geogetu vubec neni, o nem jsi zacal az ty. Stezujes si na offtopic, ale zamerne sam dalsi vyrabis.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama