Přejít na obsah


Fotka

Československý dopravák 2008/2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
11 odpovědí na toto téma

#1 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2017 - 13:34

Ahoj,
sháním článek Projekt sítě pražských trolejbusů v letech 1989-1993 z časopisu Československý dopravák, rok 2008, číslo 2, strana 25-27 (snad).
Neměl by jej někdo? :)

Kulíšek
  • 0

#2 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2017 - 20:05

Kulisku prinejhorsim mestska knihovna. Kdysi jsem tam hledal nejaky clanky z novin z toku 1967 a nasel...


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#3 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2017 - 21:37

Ten novy trolejbus uz v Praze jezdi?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#4 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2017 - 21:48

mr3ska: V MKP jsem ještě nebyl, jen v NTK a pak v té naší školní. Sháněl jsem ještě jednu knihu o dopravě, shodou okolností také právě z roku 1967 (znovuvydáno v roce 2004). V katalofu NTK jsem nepochodil, v knihovně katedry také ne a kam mne dnes neodkáže vedoucí katedry? Zpět do NTK. Kruh se uzavřel a já byl tam, kde na začátku. Avšak, zkusil jsem nahlédnout do katalogu MKP (divné, že mne na něj předtím neodkázal Google) a mají ji. Jen absolutně nemám tušení, jak to tam funguje, takže to bude ještě zajímavé. Rozhodně ale díky za tip. :)

 

DogVader: Ano, jestli myslíš ten nový dynamický elektrobus, tak ten už je v provozu. (promiň za to slovíčkaření, ale mě to nedalo :D )


  • 0

#5 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2017 - 22:20

Nuže, pane 3sko, MKP sice Československého dopraváka má, ale jen za poslední dva roky. Nevadí, našel jsem v dostupných vydáních asi dvacítku článků, které stojí za prostudování a budou mi k něčemu. Nicméně, odkazování na instituce pokračuje dále, z knihovny katedry, přes NTK mě v MKP odkázali na Národní knihovnu, odkud jsem se přes vyhledávání dostal k Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě (že mě to nenapadlo dříve...). Nicméně, daný ročník v katalogu zmíněn nění. Takže jdu psát email do Ostravy a mé pátrání zřejmě bude pokračovat dále. Co bych kvůli těm pár stránkám neudělal...


  • 1

#6 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2017 - 3:37

A co zkusit napsat přímo do redakce?
  • 3

#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2017 - 6:22

Někdy si říkám, proč mě takovéhle věci nenápadnou také? Možná nad něčím přemýšlím až moc složitě... :P
Děkuji za dobrý nápad!Jdu napsat email.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2017 - 7:26

Trochu mne prekvapuje ta Narodni Knihovna, kterou si preci stát plati od toho, ze ma archivní povinnost a od všeho ma dostávat zdarma povinné výtisky. Tak jak to, ze to tam nemají?


  • 0

#9 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2017 - 7:51

Online katalog Národní knihovny odkazuje právě na MSVK, nicméně osobně jsem tam ještě nebyl ani jim nepsal email, takže se v archivu dané číslo možná nalézá. Před hodinou při přišla odpověď z MSVK, že mají výtisky jen do roku 2014. Zatím jsem napsal tedy přímo do redakce a pokud neuspěji tam, zajdu na osobní návštěvu přímo do Národní knihovny v Praze (osobní návštěva bývá úspěšnější).


  • 0

#10 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2017 - 8:17

Predpokladam, ze UTKD jsi zkousel, jakozto zakladni knihovnu pro dopravaky. :P  :P  :D Pokud ne, tak vrele doporucuji. Ja tam nasel ruzne zajimavosti.  :ph34r:

 

http://odis.cd.cz/


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#11 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2017 - 8:57

Ha! O této knihovně jsem nevěděl, děkuji za tip! :) Jinak, šefredaktor časopisu se ozval prakticky obratem a prý se zkusí prohrabat skladem.

EDIT: Tak dle katalogu by tam dané číslo mít měli, ale na stránkách je uvedeno, že se zrovna knihovna stěhuje, tak uvidím, co odpoví z redakce.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 25 říjen 2017 - 8:59

  • 1

#12 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 19:11

Během dnešního dopoledne mi napsal šéfredaktor časopisu a v příloze emailu zaslal kýžený článek. Pátrání tedy nakonec dopadlo úspěšně. :)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama