Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Inverzní CWG

cwg


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
7 odpovědí na toto téma

#1 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2017 - 23:02

Doufám, že to tu ještě nebylo. Už jsem několikrát potkal "inverzní" CWG (tedy svetlou kresbu na tmavém podkladu) a chtěl jsem si sadu pořídit jako eventová CWG na noční event (stylové, ne?). Jenže můj obvyklý dodavatel CWG zklamal - tento typ CWG nevyrábí. No a já se teď nemůžu dogooglit shopu, který by měl inverzní CWG v nabídce. Mohla by mi nějaká dobrá duše poradit?

 

Díky!


  • 0

#2 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 5:54   Nejlepší odpověď

Sice je to reklama, ale např. https://cwg-geo.cz/cs/6-cwg?p=2 , http://www.geovera.cz/ , https://cz.geocoin-land.com/ , http://swg-shop.sk/index.html


Tento příspěvek byl upraven od Ruvit: 18 říjen 2017 - 6:15

  • 1

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 14:10

Navíc pozor, ne každý obrázek jde inverzně vypálit.

 

Měla jsem představu, že na srpnový event Půlnoční Perseidy nechám pro účastníky vypálit dvě verze stejného obrázku inverzně - jedno CWG dávám vždycky jako bonus těm, kteří splní dobrovolný úkol pro daný event. Jenže výrobce, který si hodně hlídá kvalitu a jeho CWG při výměnách vzbuzují dotaz kdo je pálil , protože jsou opravdu pěkná, mi napsal, že není reálné ani na bukovém suku takový obrázek inverzně vypálit. Proto si promysli motiv, ne každý je pro inverzní vypalování vhodný. 

CWG jsem v posledních letech nechávala vypalovat na Slovensku, pouze na bukový suk - nevím, co by šlo na prkno nebo smrk. Ale co mám zkušenost, tak solidní výrobce ti poradí.


  • 1

#4 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 8:03

     Klíčovým problémem inverzního CWG je kvalita laseru a způsob pálení. Laser (CO2) může mít trubici kovovou RF( Amerika) a nebo levnou skleněnou (Čína). RF trubice umí perfektně zaostřit paprsek a tedy i kvalitně gravírují. Jejich cena je bohužel docela vysoká 0,5M a výše. Levné sklo z Číny má ten paprsek šišatej, hůř se zaostřuje a jeho půměr i po zaostření je větší, tedy zvládne menší detaily. Cena je příznivější 100 - 200T, ale po cca dvou letech se musí měnit trubice cca 10 - 20T. Je jasné, že při těchto pořizovacích cenách se vám CWGéčkama stroj za půl mega v nějaké smysluplné době určitě nezaplatí. Primární náplň práce musí být jiná a ty CWG jenom jako doplněk.

     A teď k tomu pálení. Zjednodušeně - na spálení kousku dřeva musí laser (paprsek laseru) dodat nějaké množství energie. Čím se paprsek pohybuje rychleji, tím musí být jeho výkon vyšší, aby energie zůstala stejná. A to samozřejmě někde končí. Jak na výkonu paprsku, tak na rychlosti pohybu hlavy. Tady právě je ten Americkej laser lepší. V každém případě, když se blížíme k hranicím možností toho kterého zařízení, kvalita se horší. Na inverzním CWG se všechny problémy projeví v celé své nahotě. :-) A v téhle oblasti, už na hranici kompromisů se většina výrobců pohybuje, protože mocná ruka trhu srazila cenu CWG až na cca 5 korun za kousek. Více bude časem na mém webu v "dílničce" .


  • 6

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 9:49

Nevím, laserem jsem nikdy nepálil, ale předpokládám, že dřevo není zcela homogenní materiál, a tedy se stejnou energií za stejný čas propálí do různé hloubky. Takže povrch zcela spáleného dřeva musí být hrbatý. A malý detail pálený do hloubky se může zvětšit, ale pálený inverzně zcela zmizí. Proto být výrobcem tak bych se celoplošnému pálení bránil, nebo jen na zvláštní objednávku a potvrzení, že zákazník nebude reklamovat. A možná ani to ne, protože bych si nechtěl zkazit jméno.


  • 0

#6 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 13:48

Nevím, laserem jsem nikdy nepálil, ale předpokládám, že dřevo není zcela homogenní materiál, a tedy se stejnou energií za stejný čas propálí do různé hloubky. Takže povrch zcela spáleného dřeva musí být hrbatý. A malý detail pálený do hloubky se může zvětšit, ale pálený inverzně zcela zmizí. Proto být výrobcem tak bych se celoplošnému pálení bránil, nebo jen na zvláštní objednávku a potvrzení, že zákazník nebude reklamovat. A možná ani to ne, protože bych si nechtěl zkazit jméno.

V zásadě máš pravdu. Gravírované dřevo je opravdu hrbolaté, na větších plochách je to krásně vidět. Dotáhnu tvou myšlenku do konce, je mnohem lepší takovou poptávku odmítnout, než se s tím patlat a s nejistým výsledkem. Jediná výjimka je CWG od samého začátku koncipované jako inverzní a ještě lépe texty normálně a obrázek v inverzi.


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 14:15

Viděl jsem reklamní placku Českých lesů, velká jako pivní tácek, z překližky. Laserem vypálený nápis a obrázek veverky. Ta veverka nebyla skoro poznat. Chce to taky trochu soudnosti, grafické představivosti a nesmysly odmítnout, nebo předělat a nabídnout lepší verzi. A to je práce navíc a výsledek nejistý. Nedivím se, že to většinou dělat nechtějí. Stačí některá CWG s jemnou kresbou, pokud možno vypálená na smrk. Taky občas není poznat, co to je. V tomto případě platí, že v jednoduchosti je krása.


  • 0

#8 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 16:54

OK, diky vsem za rady a tipy. Jak to tak sleduju, asi zustanu u normalnich CWG, uz jen proto, ze se termin eventu kvapem blizi.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:cwg

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama