Přejít na obsah


Fotka

Solution checker


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 12:57

Tak jeste jednou... tohle vsechno ale delate jen proto, ze si data upravujete Geogetem. Vite uvodni souradnice a vite i souradnice finalky. Mate dostatek informaci, a je vasim svobodnym rozhodnutim, ze jste si ta data vyexportovali s presunutou ikonkou. V tom zadny problem neni!

 

Problem je v tom, ze data Groundspeakem poskytovana jako GPX vsehcny potrebne informace nemaji, takze se uzivatel svobodne rozhodnout nemuze. Kdyz tato GPX das treba do toho Geogetu, tak uz si pak nemuzes zvolit, jeslti chces ci nechces presouvat, protoze uz presunute jsou... a ani nevis u ceho jsou presunute.


  • 3

#42 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 13:04

Gpx je také zdroj dat, dokonce tradiční, a umožňuje denně získat více kesi než přes api. ... Proč by to neměli lidi používat?

 

Krom toho, api je uzavřeno. Právo ho používat má jen hrstka aplikaci, ... Takže když chceš vyrobit jakoukoliv novou aplikaci, jsi odkázán jen na gpx. Z api nezíská nic.

 

Pokud jsi tímto reagoval na můj příspěvek, tak je tvoje reakce nějak mimoběžná, nebo ji nechápu. Nepsal jsem přece, že by lidi neměli PQ používat, nechystám se vyrobit žádnou novou aplikaci, tvoje argumentace míří někam úplně jinam (takže je klidně možné, že ani nereaguješ na můj příspěvek).

 

Troufám si tvrdit, že pro většinu kačerů (po celém světě) je současné řešení v pohodě postačující a dokonce jim to komfort přidává. Tito kačeři totiž v mých představách nahrávají mysterky do navigace až poté, co je vyluštili, takže skutečnost, že si je tam nahrají se souřadnicemi změněnými na finální, je pro ně rozhodně přidaná hodnota. Naopak informace o tom, že tyto souřadnice nejsou souřadnicemi startu, je pro ně zbytečná. Jedinou relevantní připomínku napsal Modrák, a sice že u některých mysterek jsou úvodní souřadnice zapotřebí i po vyluštění finálky. Ovšem kolik takových je? Zlomek, skoro by se dalo říci, že zanedbatelný zlomek. Takže závěr — současné řešení je pro většinu kačerů u drtivé většiny mysterek dostačující a přináší jim to užitek.

 

Komu to užitek nejspíš nepřinese, jsou ti „profesionálové“, kteří si z geocachingu udělali „vědní obor“. Já jsem třeba za celých osm let nepocítil potřebu mít kdekoliv (v navigaci, v telefonu, v Geogetu) stažené všechny keše v republice, dokonce ani všechny keše v Praze. A jsem přesvědčen, že tento názor sdílí většina kačerů. Nikomu však neberu, když to tak mít chce, má k tomu své důvody a nemusí mě o nich přesvědčovat. U těch lidí pak ale nechápu, proč brblají nad GPX a nepoužívají již existující programy s podporou API, kde je tohle řešitelné.

 

Ovšem s Modrákovým odstavcem, kde popisuje, co tomu ověřovátku chybí, plně souhlasím. Taky mi to přijde jako nedodělané a když si vezmeme, že 16 let od vzniku geocachingu přijdou s tímhle, tak to taky není zrovna nic moc k chlubení. Na druhou stranu — za cca 10% nákladů potřebných na komplexní řešení ověřovátka uspokojili cca 70 – 80% kačerů, to mi nezní zase tak špatně.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 13:17

Ptal jsi se, co ti unika. Napsal jsem ti to. Unika ti to stale.


  • 1

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 13:59

Řešení pro použití klikátka a vědomí, že budou ještě nutné výchozí souřadnice: Dát úvodní souřadnice jako waypoint. Ve výchozím stavu se schová pod otazníček, po vyluštění bude vidět, protože otazníček poskočí. Je to drbání nohou za uchem, ale proč ne? To ověřovátko se zapne jen tomu, kdo si ho zatrhne a ten musí vědět, jestli úvodky ještě budou třeba. Kdyby toto udělal GS rovnou, bylo by to systémové řešení. Někomu by se to nelíbilo, ale všecny informace by zůstaly. Jinak ale trvám na tom, že u většiny mysterek jsou úvodní souřadnice zbytečné a v navigaci dokonce matoucí. Jen ten, kdo si vyluští obrázkovou mysterkovou sérii, bude mít obrazec rozházený.


  • 0

#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 14:13

Je to od zacatku vec pohledu, ale melo by byt na uzivateli, ktery pohled preferuje. Nechapu, co by mohlo byt na vychozich souradnicich v navigaci matouciho. Mam tak vsechny kese a nikdy mi to problem neprineslo.

 

Docela dobre si umim predstavit, ze lustim dopredu nejakou vetsi skupinu kesi (serii?) a pak se necekane do dane oblasti vydam, tak si jeste stihnu vylustit par dalsich. Jako bezny "neprofesional", jak jste to tu nazvali, si stahnu si PQ oblasti, nahraju do GPS a ted mi vysvetlete, podle ceho odlisim ty vylustene kese, pro ktere si mihu jit od tech nevylustenych. PQ bude nepochybne obsahovat obe skupiny.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 14:30

Pokud jedu do nějaké oblasti cíleně, tak si vždycky dělám nějakou domácí přípravu. V mém případě to znamená, že vyhodím všechny keše, které se nechystám lovit, tj. nevyluštěné mysterky (které se neluští v terénu), keše s vysokým terénem, keše s hodně předchozími DNF, dlouhé multiny mířící "špatným" směrem, eventy, nerelevantní waypointy (parkoviště, rozcestníky apod.) Čili v GPS mám jen to, co opravdu chci lovit a podle toho optimalizuju v terénu postup. Jinak by to bylo hrozně nepřehledné.

 

Pokud chci lovit někde bez přípravy, tak tak činím ve 100% pomocí mobilu, kde mám aplikaci využívající API. A ta vyluštěné a nevyluštěné keše rozliší.


  • 0

#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 14:40

Nejak jsme se zacyklili. Chapu, ze si mne odporujici skupina lebedi, jak uzasna je to vlastnost, ale nechapu, proc nejsou ochotni pripustit, ze tato uzasna vlastnost je udelana nestastne a polovicate.

 

Podle meho ne nacase to tu uzavrit. Tezko padne nejaky novy objevny poznatek.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 14:51

Vzhledem k tomu, že jsem konečně pochopil o co se tu vlastně přeme tak můj závěr je:

Ano, je nedodělané a polovičaté řešení získávání dat přes PQ GPX, protože v něm některé informace chybí. Takže ti, kdo je získávají takto, tak určitě spokojeni nejsou.

Ale máme aplikace, které využívají API a tam už ta informace je. Takže tito uživatelé si budou s přepisováním souřadnic lebedit, protože pro ně je to přínosem.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 15:45

Ano, mame API. Otazka je, jak dlouho tu to API jeste bude. Vyvoj API je minimalni, spousta veci od zacatku chybi, nove veci tam nepribyvaji. A ani nove aplikace neprijimaji... Takze nejakych novych funkci, nedej boze i celych novych aplikaci se pravdepodobne nedockas.

 

Budete takhle jasat, az jednoho dne Groundspeak API zavre s tim, ze prece vsem staci jejich oficialni aplikace?

 

(Nerikam, ze se tak urcite stane, jen nejak vnimam postupne omezovani 'svobody'.)


  • 2

#50 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 16:08

Ano, mame API, ale ne kazdy jej chce nebo muze vyuzivat. Ze by pres API neco dostal do GPS je naprosta iluze. Zato GPX, ktere je k dispozici jako zaklad, do GPS dostane bez problemu, ale k cemu mu to zase je, ze? A o tom je tu rec.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#51 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 17:26

to je klasická ukázka přístupu "když já nevím, k čemu bych to využil, tak to nikdo nemůže potřebovat"


  • 2

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 17:35

A jeste:
"Drtivá většina to používá jako já, ti ostatní jsou pošuci." :)
  • 2

#53 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 17:57

A jeste:
"Drtivá většina to používá jako já, ti ostatní jsou pošuci." :)

 

Upřímně - pošuci jsme všichni. Honit se za plastovými nesmysly a řešit to jako ten nejzásadnější problém na světě  :lol:


  • 1

#54 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 21:27

J... Radši nic. Gratuluji vítězům.


  • 0

#55 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2017 - 2:23

Ehm... kdo vyhral?

 

Jo a prihreju si polivcicku - ten design je hnusny, zbytecne humpolacky a ta captcha nevypada zrovna mobile-friendly.


  • 0

#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2017 - 7:00

Ještě k tomu, proč považuju výchozí souřadnice mysterky za matoucí. To proto, že ukazují někam, kde nic není. Takový bod prostě mít v navigaci nepotřebuju. Nebo jen jako otazníček, abych se v terénu dostal na listing, ale s vědomím, že na otazníčky se nenaviguje. Je pravda, že jsou i mysterky na výchozích souřadnicích (třeba s kódovým zámkem, který je nutno vyluštit), ale to na věci nic nemění.

Jinak řečeno: Aktualizuju si v GG každý týden svůj kraj tak, že si nechám poslat PQ s novinkami, je jich vždycky tak 30 a to PQ si importuju (GG si ho stáhne sám, maily ignoruju). Pokud bych přesouval na webu, nadělám si v tom zmatek? Bylo by v tom případě lepší aktualizovat celý kraj přes API (je to asi 4500 keší)? A jsme tam kde jsme byli, kvůli nedodělávce je provoz serveru mnohonásobně vyšší.


  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2017 - 7:24

Prvni odstavec nechavam bez komentare, to uz neni vecna diskuse, ale pocity - tvoje stejne jako moje.

 

Druhy odstavec - importem kesi s presunutymi souradnicemi pres GPX PQ importujes kese tak, ze presunute maji misto vychozich souradnice souradnice finalove, ale neni to nijak poznat. Takze GG zadny FWP vytvorit nemuze a je na tobe abys je budto vytvoril rucne nebo si to nadosmrti pamatoval, ze je ta keska na finalovych souradnicich. Jestli to je nebo neni zmatek, to nechavam na tve uvaze.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2017 - 8:06

Ještě k tomu, proč považuju výchozí souřadnice mysterky za matoucí. To proto, že ukazují někam, kde nic není. Takový bod prostě mít v navigaci nepotřebuju. Nebo jen jako otazníček, abych se v terénu dostal na listing, ale s vědomím, že na otazníčky se nenaviguje. Je pravda, že jsou i mysterky na výchozích souřadnicích (třeba s kódovým zámkem, který je nutno vyluštit), ale to na věci nic nemění.

Kromě zmíněných problémů s mysterkama které úvodky potřebují k výpočtu nebo k odlovu jsou ještě takové, kde to owner umístil tak aby mohl napsat že je tam parkování. Vím, že je na to parkovací waypoint, ale to je to samé jako že pro finálku je finální waypoint.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#59 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2017 - 12:14

No tak prostě KDO BUDE CHTÍT V LISTINGU POUŽÍT integrované ověřovátko, musí dbát na to, aby dával správné waypointy. Na parkování, výhledy, umístění klíče, a všechno ostatní. Nemůže spoléhat na to, že je tam ten otazníček. Když to neudělá, říká si o špatné logy, př. upozornění NM aby to předělal. Kdo to nepoužije, je na tom stejně jako teď.


  • 0

#60 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2017 - 15:33

No tak prostě KDO BUDE CHTÍT V LISTINGU POUŽÍT integrované ověřovátko, musí dbát na to, aby dával správné waypointy. Na parkování, výhledy, umístění klíče, a všechno ostatní. Nemůže spoléhat na to, že je tam ten otazníček. Když to neudělá, říká si o špatné logy, př. upozornění NM aby to předělal. Kdo to nepoužije, je na tom stejně jako teď.

To ovšem předpokládá inteligenci těch ownerů. Museli by si někde zjistit o co jde. Je hodně ownerů co mají keše a vůbec netuší, že například Evince už asi rok neexistuje.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama