Přejít na obsah


Fotka

Solution checker


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#81 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2017 - 1:02

Teď jsem si s tím chvíli hrál v Geogetu i v a:drake a je to tak, jak píšou nalano a HaLuMa: Není problém na gc.com přepsané souřadnice vrátit na původní. Po této změně se keš přes gc.live stahuje správně v původní verzi.

A ano, pokud nejdřív stáhnu přes gc.live, vytvoří se mi final waypoint, který se přidalším stahování již nevymaže. Já osobně ale tohle považuji spíš za výhodu (ten final waypoint tam chci mít a tímto postupem mám jistotu, že nemůžu udělat chybu při jeho přepisování). Pokud toto někomu vadí, musí si dát pozor, aby souřadnice na gc.com vrátil hned po ověření.


  • 0

#82 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2019 - 20:01

Než začnu překopávat svůj vousatý combine na ládování GPSky, zeptám se v tomhle starším vláknu, kde se to naposledy řešilo, jestli jsem to pochopil správně:

Některé mysterky (už poměrně dost) si luštím na tabletu a v těhle případech si finálky rovnou na GC.com dávám do korigovaných souřadnic, abych si je někde nezaložil (sorry jako :P). Tahle uložené vyluštěné mysterky se mi ale následně v GPSce nezobrazí jako zavřené truhličky (jako ty vyluštěné v GG), ale jako otazník na finálních souřadnicích. Jak jsem pochopil proto, že data do GG stáhnu přes PQ, kde není poznat, že se jedná o finální souřadnice.

Pokud stažené kešky ještě před exportem do GGZ/POI zaktualizuju přes GC.Live, mělo by to fungovat a zobrazí se v GPS  stejně jako ty vyluštěné v GG, je to tak?

Díky


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 duben 2019 - 20:02

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#83 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 5:58

Ano, je. Ale co se stane, az tu kesku znovu stahnes v nejakem PQ? To si stale budes pamatovat vsechny takove kese a po kazdem stazenem PQ je budes znovu aktualizovat pres GC.API? Trochu neprakticke, ne?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 7:00

A co Nepřepisovat při importu? Jen asi v tomto případě pak bude Final a Start waypoint na sobě. (nebo Final a původní otazníček).


  • 0

#85 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 7:31

Nepraktické to asi je, ale nové keše v rámci polygonu do GG nedostanu, takže v combine budu muset mít po sobě napřed getPQ a po něm GC.live. Akorát mi není jasné - coordinate override WPT u té keše staženy přes gclive se následným importem té samé keše přes PQ vymaže?


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 03 duben 2019 - 19:31

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#86 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 7:51

Chápu, že pro lidi, kteří do toho vidí tohle všechno může být problém. Ale pro mě, obyčejného usera a ještě k tomu chaotika mají tyhle úpravy veliký přínos. Geoget právě proto, že jsem chaotik nemůžu používat, neb data by byla chronicky neaktuální. Byť jsem už léta PM, PQ si stahuji minimálně. Co je pro mě důležité, že přepsané souřadnice jsou vidět na mapě a mají jinou ikonu a umím si je stáhnout pomocí PQ. Každý výlet  si plánuju podle mapy a stahuju si kešky po jedné a automaticky vím, že mysterka vede na vypočtené souřadnice a pokud posléze přidám FI log. vrátí se v podobě žlutého smajlíka zpět.


  • 0

#87 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 7:58

None, tohle už si psal před dvěma lety ;-) Já Ti to neberu, ale já to dělám jinak a proto potrebuju poradit....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 03 duben 2019 - 7:59

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#88 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 8:35

Chápu, že stažení podél trasy nebo polygonu přes API by se občas hodilo. Dost by to zmenšilo zátěž serverů. Nebo pomocí nějakého příznaku (checksum, datum aktualizace) možnost stahovat jen změněné. Ale asi je to nějak moc netrápí, že se toho stahuje zbytečně moc. V PQ takové možnosti mají a všichni přece používají PQ a API používá jen zanedbatelná menšina. Ale když dodnes neudělali ani datum publikování, takže i přes PQ nutí lidi stahovat novinky několik týdnů až měsíců staré, aby skutečné novinky neutekly, asi je opravdu nějaká datová zátěž netrápí. A když ještě v novém API zvýšili limit pro PM, asi ničemu nebrání dát PQ a následně aktualizaci přes API.Předpokládám, že se to týká jen mysterek (multin?), u tradiček se souřadnice nemění. Toho nebude moc.


  • 0

#89 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 8:44

2 plavcik: Ještě je tu možnost vyluštěné souřadnice na gc.com vkládat do "Personal Cache Note" a v GG mít zaškrtnuto "Vyrábět waipointy z poznámky u keše".


  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#90 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 8:51

Tak to je mnohem elegantnější řešení, tohle mi nějak uniklo. Díky za tip, večer na to kouknu :-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 8:52

2 plavcik: Ještě je tu možnost vyluštěné souřadnice na gc.com vkládat do "Personal Cache Note" a v GG mít zaškrtnuto "Vyrábět waipointy z poznámky u keše".

 

Tomu bych doporucil se spise vyhnout. Ono to strojove pochopeni psaneho textu neni vzdycky stoprocentni.


Nepraktické to asi je, ale nové keše v rámci polygonu do GG nedostanu, takže v combine budu muset mít po sobě napřed getPQ a po něm GC.live. Akorát mi není jasné - coordinated waipoint u té keše staženy přes gclive se následným importem té samé keše přes PQ vymaže?

 

Zkus to, melo by to tam zustat.


  • 0

#92 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 8:54

asi ničemu nebrání dát PQ a následně aktualizaci přes API.Předpokládám, že se to týká jen mysterek (multin?).

 

Pres API si muzes nechat poslat jen ty kese, ktere maji korigovane souradnice. Tedy bez balastu kolem. Jen musis zadat uzemi - kraj, stát, okolí bodu...


  • 1

#93 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 9:01

No to by to asi taky řešilo. Sice nejde dát stahovat podle polygonu nebo podél trasy, ale když dám stahovat kolem HC a hodně velký kruh, třeba 200km, mělo by to tedy vrátit jen pár keší, kde jsem změnil souřadnice, jestli tomu dobře rozumím. No, večer mám co zkoušet, diky :-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#94 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 9:15

A když už jsme u toho, drze se optám, kdysi jsi měl myslím v plánu to dotahování keší podél trasy nebo podle polygonu dodělat. Stále je to v Tvém todo listu ? ;) Sice to řeším 2x 3x ročně, když jedeme někam dál a přes GC.com je to strasnej opruz, dělat to na třikrát kvůli max. počtu keší podél trasy. Ale to už jsem tady OT...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 9:19

Se starym API nemelo ani smysl o tom uvazovat. V novem APi jsou na tohle prijatelnejsi podminky, ale v brzke dobe se tim urcite zabyvat nebudu - resim jine veci.


  • 0

#96 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 9:46

Podél trasy a v polygonu umělo právě GJ, nevím jestli ještě, nepoužívám to. Hodilo by se to - ale jen občas. Nevím, jestli by mělo smysl se tím zabývat, vývoj spěje k tomu stáhnout pokud možno všechno a pak si případně trasu vyfiltrovat, to už GG umí, skládání, sčítání, odečítání filtrů. Ale zase smysl to má pro starší Garminy v GPX, tam, kde není limit na počet keší, je asi lepší dát tam stejně všechno.


  • 0

#97 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 11:15

Zrovna tenhle algoritmus je v GJ hodne narocnej na stahovani dat. Navic to bylo delane snad jako nejak nouzovka (myslim, ze se to tam objevilo zrovna kdyz nechodilo to podel trasy na gc.com). Nedoporucuju to pouzivat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#98 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2019 - 21:48

Nepraktické to asi je, ale nové keše v rámci polygonu do GG nedostanu, takže v combine budu muset mít po sobě napřed getPQ a po něm GC.live. Akorát mi není jasné - coordinated waipoint u té keše staženy přes gclive se následným importem té samé keše přes PQ vymaže?

Zkus to, melo by to tam zustat.


Tak jsem to vyzkoušel a ano, zůstane...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka