Přejít na obsah


Fotka

Jak se stát reviewerem?

reviewer groundspeak

Nejlepší odpověď DarkLord Reviewer , 31 říjen 2017 - 20:06

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)

 

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D . Takže:

1. GS momentálně hromadně reviewery nehledá, proces výběru je stále stejný - pokud se dosavadní reviewer rozhodne skončit, je hledán jeho vhodný nástupce. A i když je pravdou, že tuto funkci nechce dělat tolik lidí, kolik ještě před několika lety, stále se ochotní a schopní najdou. Podmínky a předpoklady výběru jsou však poměrně přísné (včetně určité míry znalosti angličtiny), takže že by GS bral každého, to nikoliv - právě naopak, mnohdy odmítnou z různých důvodů i námi již vybraného kandidáta.

2. revieweři dělají svou funkci dobrovolně, pokud se někdo rozhodne s ní skončit, je to jeho kolegům i GS líto, ale samozřejmě nikdo nikoho ve funkci násilím nedrží. Že aktuální parta českých reviewerů dalece překračuje dříve udávanou výdrž 2-3 roky, je malý zázrak, nicméně evidentně nás to všechny stále baví, když ve funkci setrváváme. A ano, v mém případě i po 9 letech (a toto vlákno je jedním z důvodů  :P).

3. krabičky můžeme lovit jaké chceme :D . Souřadnice či řešení samozřejmě vidíme, ale upřímně - patří to taktéž k požadovaným morálním vlastnostem, že kdo chce reviewera dělat, nesmí být pokoušen funkce zneužívat. A ono by nás to upřímně ani nebavilo...

4. žádnou smlouvu či dohodu o mlčenlivosti nemáme, na druhou stranu je ale pravdou, že nemůžeme vyzrazovat dosud utajované novinky, funkce atd.

5. zobrazit si můžeme keše z celého světa, nicméně není k tomu důvod, každý má dost starostí s vlastními regiony. A pokud řešíme něco kontroverzního či si nejsme jisti, jak na určitou nestandardní keš aplikovat správně pravidla, je zvykem, že si mezi kolegy o tom spolu promluvíme.

 

Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#21 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 15:34

DarkLord Reviewer:
Takže stačí jen napsat na ten mail, a může být Reviewer skoro každý?
A jaká jsou v současnosti kritéria?

Tak úplně každý samozřejmě ne, je třeba odfiltrovat ty, kteří by té funkce chtěli zneužívat jen pro znalost souřadnic finálek, podvodníků a pak těch, co neumí trochu máknout, ale jinak pokud máš nalezeno alespoň 100 keší a jednu založenou, v podstatě tě to kvalifikuje k tomu, abys jiným mohl říkat, jak to má podle pravidel správně být.
Jak už jsem psal, problém je naopak s nedostatkem ochotných, než schopných lidí, ostatně proto to sám musím dělat už 9. rokem a kolegové také o dost přesluhují původně slíbené 3 roky, po kterých se opět budeme moci vrátit k normálnímu lovení krabiček. V této době jsme už měli mít 15 reviewerů, pro každý kraj jeden a pro Prahu dva, ale musíme to stále táhnout jen v 6. Takže jakákoliv ochotná ruka se hodí...
  • 6

#22 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 15:34

Ja se tesim az te zase potkam kamarade :D :D Asi doma vytahnu spendliky a jistou figurku, tak az te bude bolet hlava, vis proc :D :D

Jsem rád, že se do RWdůchodu nechystáš. Myslím, že asi málokdo dokáže být při schvalování tak nad věcí.


  • 3

#23 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 16:27

.... V této době jsme už měli mít 15 reviewerů, pro každý kraj jeden a pro Prahu dva...

 

Na RWH psali, že do 2035 by to chtěli mít dělené až na úroveň okresů, aby každý reviewer jezdil osobně krabku zkontrolovat. Už aby to bylo, to co někdy ti revieweři pustí, to je děs.


  • 24

#24 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 18:32

.... 3 roky, po kterých se opět budeme moci vrátit k normálnímu lovení krabiček...

 

To znamená že když jsi rewiewer, nesmíš lovit keše? To je mi velmi omezující pravidlo...


  • 0

#25 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 18:34

Na RWH psali, že do 2035 by to chtěli mít dělené až na úroveň okresů, aby každý reviewer jezdil osobně krabku zkontrolovat. Už aby to bylo, to co někdy ti revieweři pustí, to je děs.

 

Týjo, v tom případě okres Praha Západ a Praha Východ budou mít sakra nacestováno.. :) Zajímavé informace, v tomhle vláknu se člověk aspoň něco nového dozví.. Díky.


  • 1

#26 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 18:39

Když reviewer umí anglicky, což umí, tak může schvalovat v jakékoliv zemi na světě?
  • 0

#27 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 18:44

Podstatné je, jestli zvládneš být skutečně hodný, tolerantní a spravedlivý, protože tyto vlastnosti jdou, jak známo, ruku v ruce.


Podstatnější je, jestli zvládneš být skutečně hodný, tolerantní a spravedlivý tisíckrát za rok, furt dokola. Jestli zvládneš mít donekonečna velký srdce, nadhled a laskavost. Jednou, desetkrát nebo i stokrát to nestačí ani náhodou... B) .


  • 1

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 19:06

Na RWH psali, že do 2035 by to chtěli mít dělené až na úroveň okresů

 

Nechci malovat čerta na zeď, ale vzhledem k tomu, že maximum máme už za sebou, tak budeme rádi, že GC bude stále ještě existovat.


  • 0

#29 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 19:14

To znamená že když jsi rewiewer, nesmíš lovit keše? To je mi velmi omezující pravidlo...

 

Můžeš, ale jen tradičky, protože u ostatních znáš souřadnice finálek, potažmo dokonce způsob řešení, takže by to nebylo spravedlivé vůči běžným hráčům. A i u těch tradiček si musíš vybírat takové, kde ti owner neposlal fotky úkrytu, takže výběr toho, co je možné lovit, je dosti omezený.

 

Když reviewer umí anglicky, což umí, tak může schvalovat v jakékoliv zemi na světě?

 

Reviewer anglicky zas tolik umět nemusí - maily od Groundspeaku obsahují podstatné informace jen málokdy a když tam náhodou je něco o změně pravidel, cacheři to dříve či později zaznamenají, přeloží a okomentují, takže reviewer se dodatečně dozví skoro vždy, co dalšího nesmí schvalovat. A pokud už nedejsignál musí někdy s GS komunikovat přímo, vystačí si s Google Translate, ostatně co by ti Amíci chtěli více, oni taky česky neumí, že? No a v ojedinělých případech, kdy v Čechách zakládá keš cizinec, se tím nesmí reviewer nechat rozhodit a prostě ho odpálkuje větou: "Chceš zakládat v Čechách? Komunikuj česky!"

Za situace, kdy reviewer neschvaluje (jen) ve své domovině, už bohužel pár slov anglicky ovládat musí, většinou si ale vystačí s několika , např.: "big collision - move", "final missing - put in listing", případně v nejhorším "don´t understand - no publish".

Co by ale reviewer umět měl, je čeština. Tedy není třeba být hned spisovatel, ale ty hrubky už tam mají mnozí cacheři, tak je blbé, když chibuje i reviewer.


  • 19

#30 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 19:26

DL: Díky za odpověď!
  • 0

#31 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 19:32

Tak kdyz uz tu mame takove pekne smysluplne vlakno, tak me by zajimalo, co reviewer vsechno vidi? Jestli celou CR, nebo jen svuj prideleny rajon?

 

BTW: Ten zakaz loveni tradicek s fotkama jak popisuje DarkLord je fakt ultrahovadina, to opravdu nechapu.


  • 1

#32 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 19:44

Tak úplně každý samozřejmě ne, je třeba odfiltrovat ty, kteří by té funkce chtěli zneužívat jen pro znalost souřadnic finálek, podvodníků a pak těch, co neumí trochu máknout, ale jinak pokud máš nalezeno alespoň 100 keší a jednu založenou, v podstatě tě to kvalifikuje k tomu, abys jiným mohl říkat, jak to má podle pravidel správně být.
Jak už jsem psal, problém je naopak s nedostatkem ochotných, než schopných lidí, ostatně proto to sám musím dělat už 9. rokem a kolegové také o dost přesluhují původně slíbené 3 roky, po kterých se opět budeme moci vrátit k normálnímu lovení krabiček. V této době jsme už měli mít 15 reviewerů, pro každý kraj jeden a pro Prahu dva, ale musíme to stále táhnout jen v 6. Takže jakákoliv ochotná ruka se hodí...

 

Moment, tomu nerozumím. Jak musíš? Přece pokud nechceš, nemůžou tě k tomu nutit, ne? Nechápej to, prosím, špatně. Vážím si tvé práce pro komunitu, jen nerozumím tomu, že ti slíbili 3 roky a nakonec přesluhuješ 9. rokem..... To mají podmínku, že pokud skončíš s revírnictvím, tak nesmíš lovit?


  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#33 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 19:57

Tak kdyz uz tu mame takove pekne smysluplne vlakno, tak me by zajimalo, co reviewer vsechno vidi? Jestli celou CR, nebo jen svuj prideleny rajon?

 

BTW: Ten zakaz loveni tradicek s fotkama jak popisuje DarkLord je fakt ultrahovadina, to opravdu nechapu.

 

Samozřejmě, že pouze svůj region, je to kvůli tomu, aby si revieweři mezi sebou nezáviděli, že jeden má práce více a druhý méně - inu typická politická korektnost.

 

Moment, tomu nerozumím. Jak musíš? Přece pokud nechceš, nemůžou tě k tomu nutit, ne? Nechápej to, prosím, špatně. Vážím si tvé práce pro komunitu, jen nerozumím tomu, že ti slíbili 3 roky a nakonec přesluhuješ 9. rokem..... To mají podmínku, že pokud skončíš s revírnictvím, tak nesmíš lovit?

 

Ale jistě, skončit můžeš, ale jsi vázán smlouvou, takže jsou tam nějaké sankce, více psát nemůžu - mají tam doložku mlčenlivosti. Se podívej, jak skončil bývalý kolega Tobias...

No jo, no, jak jsem psal - jiná doba, už to není tak vytoužená pozice, jak před lety, takže člověk si moc nevybere. S tím lovením je to spíše takové doporučené, ale moc se to nevidí rádo, když si někdo odloví něco jiného, než obyč tradičku.


  • 0

#34 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:13

Ještě mě napadá, že byste mladíka mohli využít jako archivátora, to už si dokonce sám vyzkoušel. Tahle funkce má myslím velkou perspektivu, jak sleduju vývoj geocachingu.
  • 4
Vložený obrázek

#35 luxan222

luxan222

    luxan222

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:22

Na RWH psali, že do 2035 by to chtěli mít dělené až na úroveň okresů, aby každý reviewer jezdil osobně krabku zkontrolovat.



To se sice prodlouží schvalovací doba, ale budou kvalitní kese. U pwt to bude větší sranda

  • 0

:) Garmin Oregon 600 | Xiaomi POCO X3 NFC :)


#36 luxan222

luxan222

    luxan222

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:24

Ještě mě napadá, že byste mladíka mohli využít jako archivátora, to už si dokonce sám vyzkoušel. Tahle funkce má myslím velkou perspektivu, jak sleduju vývoj geocachingu.


Ten archivační log je fajn, zasmál jsem se.
  • 2

:) Garmin Oregon 600 | Xiaomi POCO X3 NFC :)


#37 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:29

Ja se tesim az te zase potkam kamarade  :D  :D Asi doma vytahnu spendliky a jistou figurku, tak az te bude bolet hlava, vis proc  :D  :D

 

 

Hej, mne dneska cely den boli hlava, ale v tomhle jsem nevinne tak si rikam, PROC SAKRA JA? :D


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 30 říjen 2017 - 20:29

  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#38 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:52

Tvl. Už nemůžu. :-) Dejte si stopku...
Anebo ne... jen houšť!
:-);-)

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 30 říjen 2017 - 20:52

  • 4

#39 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:57

To znamená že když jsi rewiewer, nesmíš lovit keše? To je mi velmi omezující pravidlo...

 

 

 

Můžeš, ale jen tradičky, protože u ostatních znáš souřadnice finálek, potažmo dokonce způsob řešení, takže by to nebylo spravedlivé vůči běžným hráčům. A i u těch tradiček si musíš vybírat takové, kde ti owner neposlal fotky úkrytu, takže výběr toho, co je možné lovit, je dosti omezený.

 

 

A co Virtuálky, Webky a EarthCache? Nejsou to vlastně jen jinak barevné tradičky, nebo pro ně platí nějaké další pravidlo?


  • 0

#40 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 21:10

Jojo, vzdorovat GS se nevyplácí. No co už, vlastně se divím, že mě nevykopli už před dvěma lety.

 

Vzhledem k tomu, že mě už může být mlčenlivost ukradená, prozradím, že RW dostávají každý rok jistý, dejme tomu "dotazník", který pak GS, vlastně dnes si říkají už HQ, vyhodnocuje. Spousta otázek na několik stránek. Hodnotí se gramatika i odpovědi a vyplnit to fakt není žádná legrace.

 

A angličtina? Ta samozřejmě nutná je, i když s HQ komunikuje téměř vždy jen jeden člen týmu a za ČR je to právě Dark, bo je největší a služebně nejstarší. Je o něm sice známé, že má ruský přízvuk, ale když píše, tak se to nepozná :D  A teda nás to na setkání RW vždy stálo pár panáků Tequily  :D 


  • 15

Tobias Reviewer
ExReviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer, groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama