Přejít na obsah


Fotka

Jak se stát reviewerem?

reviewer groundspeak

Nejlepší odpověď DarkLord Reviewer , 31 říjen 2017 - 20:06

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)

 

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D . Takže:

1. GS momentálně hromadně reviewery nehledá, proces výběru je stále stejný - pokud se dosavadní reviewer rozhodne skončit, je hledán jeho vhodný nástupce. A i když je pravdou, že tuto funkci nechce dělat tolik lidí, kolik ještě před několika lety, stále se ochotní a schopní najdou. Podmínky a předpoklady výběru jsou však poměrně přísné (včetně určité míry znalosti angličtiny), takže že by GS bral každého, to nikoliv - právě naopak, mnohdy odmítnou z různých důvodů i námi již vybraného kandidáta.

2. revieweři dělají svou funkci dobrovolně, pokud se někdo rozhodne s ní skončit, je to jeho kolegům i GS líto, ale samozřejmě nikdo nikoho ve funkci násilím nedrží. Že aktuální parta českých reviewerů dalece překračuje dříve udávanou výdrž 2-3 roky, je malý zázrak, nicméně evidentně nás to všechny stále baví, když ve funkci setrváváme. A ano, v mém případě i po 9 letech (a toto vlákno je jedním z důvodů  :P).

3. krabičky můžeme lovit jaké chceme :D . Souřadnice či řešení samozřejmě vidíme, ale upřímně - patří to taktéž k požadovaným morálním vlastnostem, že kdo chce reviewera dělat, nesmí být pokoušen funkce zneužívat. A ono by nás to upřímně ani nebavilo...

4. žádnou smlouvu či dohodu o mlčenlivosti nemáme, na druhou stranu je ale pravdou, že nemůžeme vyzrazovat dosud utajované novinky, funkce atd.

5. zobrazit si můžeme keše z celého světa, nicméně není k tomu důvod, každý má dost starostí s vlastními regiony. A pokud řešíme něco kontroverzního či si nejsme jisti, jak na určitou nestandardní keš aplikovat správně pravidla, je zvykem, že si mezi kolegy o tom spolu promluvíme.

 

Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#41 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 21:13

Já bych to nedělal ani zadarmo.


  • 12

#42 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 21:14

Ještě mě napadá, že byste mladíka mohli využít jako archivátora, to už si dokonce sám vyzkoušel. Tahle funkce má myslím velkou perspektivu, jak sleduju vývoj geocachingu.

 

Ve skutečnosti se občas dělají povinné brigády na hromadné archivace nikdy nepublikovaných keší, takže i to by se celkem hodilo.

 

A co Virtuálky, Webky a EarthCache? Nejsou to vlastně jen jinak barevné tradičky, nebo pro ně platí nějaké další pravidlo?

 

Virtuálky jsou v pohodě, pokud jsou to ty, kde musíš doložit fotku, že jsi na místě byl. Ale pokud máš odpovědět na nějakou otázku, je opět problém. Webky lovit můžeme, bohužel je jich už jen málo, ale s těmi EC jsi to bohužel trefil - ty sice schvalují kolegové geoawarové, ale i my vidíme odpovědi na všechny otázky, takže je to to samé jako o mysterek apod.

 

Hej, mne dneska cely den boli hlava, ale v tomhle jsem nevinne tak si rikam, PROC SAKRA JA? :D

 

Jen si nedělej legraci, kolega to vzal skutečně vážně:

Panacek.jpg


  • 4

#43 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 21:33

Mistrovství republiky ve skoku na špek? Jaké jsou ceny? Dá se kvalifikovat na nějakou mezinárodní soutěž? Kdy budou výsledky?


  • 2

#44 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 23:00

Kam se na tohle hrabe APRÍL. :D

 

Ale jedna věc by se přece jen mohla vzít vážně - chybí revírnice a taková Jacka....

Už vidím sešlost revírníků, které umravňuje řádová sestra. :P To by musel být pohled pro bohy.

 

( Jenže Jacka buď povýšila na matku představenou nebo má za geocaching naopak zaracha. Hm, to by mě zajímalo, která varianta je blíž pravdě. )


  • 5

#45 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 0:44

Já bych to nedělal ani zadarmo.

A tady máš pak doživotní rentu zhruba v řádu jako pan Špidlo. Je to takové držhubnéhttps://ekonomika.id...9_ekonomika_vel


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#46 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 5:59

Zvědavko, B je správně ;(!
  • 0

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 7:23

Opravdu, dobré vlákno...

Nevědět, jak to zhruba je, tak se nechám nachytat a někde si taky nejsem úplně jistý, co je ještě nadsázka.

 

Každopádně jsem zvědav, kolik kačerů bude říkat, jak skvěle vědí, jak to chodí u RW, protože to četli v této diskuzi :-)


  • 8

#48 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 7:58

A to revírníci pořád fasují Diazepam, nebo už jim HQ posílá něco silnějšího?


  • 0

#49 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 8:10

Za všechno můžou mimozemšťani...i za ten podstav reviewrů!
  • 0

#50 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 9:37

Práce reviewerů je myslím dost dřina. Ohledně podstavu si vybavuju rozhovor v Plumlově, kde se ptali zástupců groundspeaku, jestli bude víc reviewerů. Nebo tak si to aspoň pamatuju. A odpověď byla nějak ve stylu: "Dokud to funguje v tomhle počtu a něco se výrazně nezmění, tak nemáme důvod počet reviewerů navyšovat." Mě to znělo jako: "Reviewery ždímáme, dokud to jde, placený jsou nadšením ze hry, každý měsíc dostanou extra dobrý pocit, a občas odznáček, nebo něco z kindervajíčka. Ale proboha nechtějte po nás abychom jim tu práci zjednodušovali. Musí to být hlavně jednoduché pro nás v HQ." Toť můj pocit, nic víc, nic míň. 


  • 8

#51 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 11:02

Virtuálky jsou v pohodě, pokud jsou to ty, kde musíš doložit fotku, že jsi na místě byl. Ale pokud máš odpovědět na nějakou otázku, je opět problém. Webky lovit můžeme, bohužel je jich už jen málo, ale s těmi EC jsi to bohužel trefil - ty sice schvalují kolegové geoawarové, ale i my vidíme odpovědi na všechny otázky, takže je to to samé jako o mysterek apod.

To je dost zajímavá informace. A ještě zajímavější je, že mi jeden RW hezky víceméně okopíroval odpovědi na jedné z mých EC, které jsem já poslal geoawaremu a poslal mi je... Ono to nemazání mailů k něčemu je...


  • 1

#52 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 11:53

Ale jedna věc by se přece jen mohla vzít vážně - chybí revírnice a taková Jacka....

Už vidím sešlost revírníků, které umravňuje řádová sestra. :P To by musel být pohled pro bohy.

 

Když může mít armáda svého kaplana, proč ne revírníci. Ustanovil bych novou funkci :)


  • 1

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 12:06

To by neprošlo. Narazilo by to na politickou a jinou hyperkorektnost. Buďme rádi, že můžeme dávat kešky ke kostelům a kaplím.


  • 0

#54 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 15:46

Před chvílí jsem jim napsal, tak jsem zvědavý, jaká bude odpověď. :)


  • 1

#55 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 16:14

Před chvílí jsem jim napsal, tak jsem zvědavý, jaká bude odpověď. :)

Můj tip je, že odpověď bude zamítavá a hyperkorektně nicneříkající.


  • 1

#56 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 17:38

Upřímně, myslím si to taky, ale pokud potřebují každou ruku, tak jsem zvědavý, koho seženou


  • 0

#57 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 18:24

Mě tedy spadla brada...Netušil jsem, že RW nemohou vše lovit. Tihle chlapíci to pro nás dělají zdarma hodiny denně, ale nestačí to?? Automaticky vás všechny RW považuji za čestné hráče, jak někoho jen může!!! napadnout, že se půjdete dívat na finálku a kazit hru sobě i ownerům???


Mě přijde, že si reviewer dělal srandu. Jelikož jsem se díval na jeho kačerský účet a zjistil že keše hledá normálně (i ty co publikoval on sám).
  • 1

#58 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 18:26

Tak to potom jo :) nečetl jsem celé.
  • 0

#59 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 18:53

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)
  • 5

#60 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 18:56

Po dozvědění se o smlouvě mlčenlivosti mi to už taky žačalo být nějak divné :D


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer, groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama