Přejít na obsah


Fotka

Jak se stát reviewerem?

reviewer groundspeak

Nejlepší odpověď DarkLord Reviewer , 31 říjen 2017 - 20:06

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)

 

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D . Takže:

1. GS momentálně hromadně reviewery nehledá, proces výběru je stále stejný - pokud se dosavadní reviewer rozhodne skončit, je hledán jeho vhodný nástupce. A i když je pravdou, že tuto funkci nechce dělat tolik lidí, kolik ještě před několika lety, stále se ochotní a schopní najdou. Podmínky a předpoklady výběru jsou však poměrně přísné (včetně určité míry znalosti angličtiny), takže že by GS bral každého, to nikoliv - právě naopak, mnohdy odmítnou z různých důvodů i námi již vybraného kandidáta.

2. revieweři dělají svou funkci dobrovolně, pokud se někdo rozhodne s ní skončit, je to jeho kolegům i GS líto, ale samozřejmě nikdo nikoho ve funkci násilím nedrží. Že aktuální parta českých reviewerů dalece překračuje dříve udávanou výdrž 2-3 roky, je malý zázrak, nicméně evidentně nás to všechny stále baví, když ve funkci setrváváme. A ano, v mém případě i po 9 letech (a toto vlákno je jedním z důvodů  :P).

3. krabičky můžeme lovit jaké chceme :D . Souřadnice či řešení samozřejmě vidíme, ale upřímně - patří to taktéž k požadovaným morálním vlastnostem, že kdo chce reviewera dělat, nesmí být pokoušen funkce zneužívat. A ono by nás to upřímně ani nebavilo...

4. žádnou smlouvu či dohodu o mlčenlivosti nemáme, na druhou stranu je ale pravdou, že nemůžeme vyzrazovat dosud utajované novinky, funkce atd.

5. zobrazit si můžeme keše z celého světa, nicméně není k tomu důvod, každý má dost starostí s vlastními regiony. A pokud řešíme něco kontroverzního či si nejsme jisti, jak na určitou nestandardní keš aplikovat správně pravidla, je zvykem, že si mezi kolegy o tom spolu promluvíme.

 

Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#61 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 18:58

Nepokracuje tohle vtipne vlakno tady?

http://www.geocachin...-v-čr/#overview


  • 1

#62 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 19:06

Nepokracuje tohle vtipne vlakno tady?

http://www.geocachin...-v-čr/#overview

 

Zajímavé, že se "Geocaching Česká Republika" zaregistroval 27.10.2017 a nemá žádný obrázek  :ph34r:


  • 0

#63 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 19:43

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)


  • 2

#64 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 19:55

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

A když si ještě přečtou tenhle nádherný  listing  :wub:   v obdobném duchu

 

https://coord.info/GC78PAR

 

musí mít hlavu jak pátrací balon. :D

 

Navíc krásná ukázka, že u nás na jihu se listingy fakt pečlivě čtou.  ;)

 

Jen doufám, že se nezačne šířit tajná informace, že MUDr.Chocholoušek byl také kačer - mohl by v popularitě trumfnout jistého Járu Cimrmanna a to přece nikdo nemůže chtít. JC je jen jeden.


  • 0

#65 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 20:06   Nejlepší odpověď

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)

 

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D . Takže:

1. GS momentálně hromadně reviewery nehledá, proces výběru je stále stejný - pokud se dosavadní reviewer rozhodne skončit, je hledán jeho vhodný nástupce. A i když je pravdou, že tuto funkci nechce dělat tolik lidí, kolik ještě před několika lety, stále se ochotní a schopní najdou. Podmínky a předpoklady výběru jsou však poměrně přísné (včetně určité míry znalosti angličtiny), takže že by GS bral každého, to nikoliv - právě naopak, mnohdy odmítnou z různých důvodů i námi již vybraného kandidáta.

2. revieweři dělají svou funkci dobrovolně, pokud se někdo rozhodne s ní skončit, je to jeho kolegům i GS líto, ale samozřejmě nikdo nikoho ve funkci násilím nedrží. Že aktuální parta českých reviewerů dalece překračuje dříve udávanou výdrž 2-3 roky, je malý zázrak, nicméně evidentně nás to všechny stále baví, když ve funkci setrváváme. A ano, v mém případě i po 9 letech (a toto vlákno je jedním z důvodů  :P).

3. krabičky můžeme lovit jaké chceme :D . Souřadnice či řešení samozřejmě vidíme, ale upřímně - patří to taktéž k požadovaným morálním vlastnostem, že kdo chce reviewera dělat, nesmí být pokoušen funkce zneužívat. A ono by nás to upřímně ani nebavilo...

4. žádnou smlouvu či dohodu o mlčenlivosti nemáme, na druhou stranu je ale pravdou, že nemůžeme vyzrazovat dosud utajované novinky, funkce atd.

5. zobrazit si můžeme keše z celého světa, nicméně není k tomu důvod, každý má dost starostí s vlastními regiony. A pokud řešíme něco kontroverzního či si nejsme jisti, jak na určitou nestandardní keš aplikovat správně pravidla, je zvykem, že si mezi kolegy o tom spolu promluvíme.

 

Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .


  • 27

#66 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 21:56

Když může mít armáda svého kaplana, proč ne revírníci. Ustanovil bych novou funkci :)

 

Já mam pocit, když vidím některý listingy, že by se i revírníci potřebovali vyzpovídat, protože každá taková keš musí tak nějak vést k slovnímu spojení "Pane Bože, to......" (zbytek si doplňte sami dle chuti) :D

 

 

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Já zas že ta samá množina asi bere nějakej silnej matroš :D


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 31 říjen 2017 - 22:09

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#67 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 22:00

...Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .

 

Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. A zpívat se odteď smí :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#68 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 23:06

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D .

A není to škoda? Tady se tak hezky prášilo :D . Teď už by stačilo jenom pár dobře formulovaných příspěvků a došlo by to i tomu největšímu nechápavci :) .


  • 0

#69 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 7:09

Děkuji za prohlášení "Společnosti pro uvádění věcí na pravou míru".
:-)
  • 3

#70 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 7:27

Me prisel ten zakaz loveni, hlavne s temi fotkami u tradicek tak absurdni, ze mi to prislo jako z dilny GS a na chvili mi vas bylo az lito.

 

Kazdopadne jsem uz objednal luxusni sadu pletacich jehli, nechal ji poslat k Sopdetovi a pokorne ho pozadal, jestli by mym jmenem nemohl par tech jehli zapichnout do ty figurky.


  • 2

#71 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 8:00

Tak čemu se divíte, někdo čte pouze co napíše revírník. :) Revírníci mají velmi snadné napálit lidi :D ;) ...lumpové! ;) Každý je přeci bere vážně jako autoritu. A cituji: "Sdělení ředitele školy jsou vždy platná, Mlho.".... :D :D

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 01 listopad 2017 - 8:23

  • 1

#72 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2017 - 8:14

A taky je to vo tom, ze pravidlo cislo jedna rika, ze maminka a nacelnik maji vzdycky pravdu. A pokud tomu tak neni, tak palti prvidlo cislo jedna. Takze - kdo by to pak mohl temnemu panovi neverit? :D

 

PS: Ta lakusovka je sakra dobra :D Neco na muj mlejn, jen je moooc daleko :(


  • 3

#73 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 02 listopad 2017 - 22:21

Kam se na tohle hrabe APRÍL. :D

 

Ale jedna věc by se přece jen mohla vzít vážně - chybí revírnice a taková Jacka....

Už vidím sešlost revírníků, které umravňuje řádová sestra. :P To by musel být pohled pro bohy.

 

( Jenže Jacka buď povýšila na matku představenou nebo má za geocaching naopak zaracha. Hm, to by mě zajímalo, která varianta je blíž pravdě. )

 

Se toho klidně ujmu aby byla sranda :D.


  • 1

#74 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 8:50

Myslím, že tohle vlákno bude součástí řešení nějaké pekelné mysterky.


  • 0

#75 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 18:05

Se toho klidně ujmu aby byla sranda :D.

Mno, myslím, že je načase, aby Sopdet Whinymu i tobě přiznal, o jaké náhradnici  náhradě za sebe jedná s GS. Asi si budete muset vybrat jiný kraj. B)

 

PS: Možná, když trochu zkusíte se zkapalněnými švestičkami z vlastní zahrádky zapůsobit na Alexe......ale pšššt, před nikým ani slovo.


  • 0

#76 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 19:09

zvedavko, ty si zase schovavas informace! :D


  • 0

#77 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 19:34

Ty už se chceš přiznat, že budeš první česká revírnice? B)


  • 0

#78 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 03 listopad 2017 - 20:15

Mno, myslím, že je načase, aby Sopdet Whinymu i tobě přiznal, o jaké náhradnici  náhradě za sebe jedná s GS. Asi si budete muset vybrat jiný kraj. B)

 

PS: Možná, když trochu zkusíte se zkapalněnými švestičkami z vlastní zahrádky zapůsobit na Alexe......ale pšššt, před nikým ani slovo.

švestičky? Myslím, že ze zahrádky by byli i hruštičky a jablíčka :D. A neboj, já nehodlám být revírnice :D


  • 0

#79 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 20:36

No potěš koště, jedná adeptka lepší než druhá. Pánbůh s námi a zlý pryč :D

Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 03 listopad 2017 - 20:38

  • 0

#80 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 20:37

A já už se těšila na trojici Jacka, Petulinka a ty.  :D Aby to bylo genderově vyrovnané. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer, groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama