Přejít na obsah


Fotka

Jak se stát reviewerem?

reviewer groundspeak

Nejlepší odpověď DarkLord Reviewer , 31 říjen 2017 - 20:06

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)

 

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D . Takže:

1. GS momentálně hromadně reviewery nehledá, proces výběru je stále stejný - pokud se dosavadní reviewer rozhodne skončit, je hledán jeho vhodný nástupce. A i když je pravdou, že tuto funkci nechce dělat tolik lidí, kolik ještě před několika lety, stále se ochotní a schopní najdou. Podmínky a předpoklady výběru jsou však poměrně přísné (včetně určité míry znalosti angličtiny), takže že by GS bral každého, to nikoliv - právě naopak, mnohdy odmítnou z různých důvodů i námi již vybraného kandidáta.

2. revieweři dělají svou funkci dobrovolně, pokud se někdo rozhodne s ní skončit, je to jeho kolegům i GS líto, ale samozřejmě nikdo nikoho ve funkci násilím nedrží. Že aktuální parta českých reviewerů dalece překračuje dříve udávanou výdrž 2-3 roky, je malý zázrak, nicméně evidentně nás to všechny stále baví, když ve funkci setrváváme. A ano, v mém případě i po 9 letech (a toto vlákno je jedním z důvodů  :P).

3. krabičky můžeme lovit jaké chceme :D . Souřadnice či řešení samozřejmě vidíme, ale upřímně - patří to taktéž k požadovaným morálním vlastnostem, že kdo chce reviewera dělat, nesmí být pokoušen funkce zneužívat. A ono by nás to upřímně ani nebavilo...

4. žádnou smlouvu či dohodu o mlčenlivosti nemáme, na druhou stranu je ale pravdou, že nemůžeme vyzrazovat dosud utajované novinky, funkce atd.

5. zobrazit si můžeme keše z celého světa, nicméně není k tomu důvod, každý má dost starostí s vlastními regiony. A pokud řešíme něco kontroverzního či si nejsme jisti, jak na určitou nestandardní keš aplikovat správně pravidla, je zvykem, že si mezi kolegy o tom spolu promluvíme.

 

Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 21:43

PS: Možná, když trochu zkusíte se zkapalněnými švestičkami z vlastní zahrádky zapůsobit na Alexe......ale pšššt, před nikým ani slovo.

 

Hele, my si Alexe vzít nenecháme :-).


  • 3

#82 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2017 - 7:42

zvedavko, neblbni, to by nedopadlo dobre :D I kdyz ten, kterymu bych nepustila jedinou kes uz si vydupal publikace od jinyho revirnika, takze by to vlastne asi bylo jedno. Ale stejne bych to delat nechtela :) A uz vubec ne ve svym rajonu, bych se pripravila o FTFka uplne.

 

phrkt, znamenám si :P


  • 0

#83 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2017 - 8:07

Souhlas, Alex je super Reviewer, toho si fakt vzít nenecháme!


  • 0

#84 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2017 - 20:47

I já mám Alexe ráda, ač mi nic neschvaluje. :) Byla jsem totiž v létě na jednom povedeném eventu, kde údajný strýček ( doufám, že Vlasemovi zvoní v uších :D ) v listingu sliboval přítomnost dvou synovečků, které je třeba naučit základy geocachingu. No a hádejte, kdo se ze synovečků vyklubal? Alex a Sopdet - on můj původní příspěvek byl myšlen tak, že by Alex mohl znát situaci kolem krajů spravovaných Sopdetem, když jsou spříznění :D, protože Whiny v úvodním příspěvku přece má zájem o Plzeňský kraj.

 

Mno a před nějakou hodinou jsem se vrátila z GIFF eventu, kde byl Alex suprový v docela osvětovém klipu - ten by měl vidět každý nováček alespoň pětkrát. Přiznám se, že i když klip se povedl a patřil podle mě k asi šestici nejlepších, dala jsem ho až na druhé místo za bratry Slováky, ti rozesmáli většinu sálu. Je těžké hodnotit jinak zaměřené klipy, možná se GS zamyslí nad rozdělením do kategorií. Nestrannější kačeři dokonce český klip na tři první místa nezařadili, ovšem podle mě právě díky Alexovi na bednu klip patří. Alex byl tak roztomilý, že bych ho hned brala za synovečka.  :D


  • 0

#85 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2017 - 18:22

Jo, byl to sympatický džin z láhve. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#86 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 6:58

... Alex byl tak roztomilý, ...

 

To vysvětluje, proč nebude Dark nikdy moc oblíbený, jeho roztomilost se totiž limitně blíží nule. Takže je na čase vyhlásit výběrové řízení na roztomilého / roztomilou kačerku pro jeho kraje!!!

 

PS: plně si uvědomuju, že nyní jsou v ohrožení i mé kraje :D, narhuju udělat anketu roztomilosti reviewerů, ať aspoň někteří kolegové mají jistotu, že jim ta skvělá práce zůstane
 


  • 5

#87 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 7:07

Nechtěli byste přesunout toto téma ze sekce "Poradna" do sekce "Šprýmovna" :-).


  • 2

#88 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 8:52

Ty, Rico, a budou se pocitat i byvali revirnici? :D 

Nekdo by musel shromazdit aspon jejich fotky, neco malo k nim napsat a jeste stvorit anketu :P Darkovi samozrejme povolime krasnou zastupkyni... nebo zastupce

 

PS: Ja vim, ze uz se tim dostavame ponekud mimo tema, ale tomu se proste neda odolat :)


  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 9:03

Nemeli by si revieweri poridit alespon roztomile tiskove mluvci? Treba by to ten problem vyresilo. ;)


  • 5

#90 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 10:00

Nemeli by si revieweri poridit alespon roztomile tiskove mluvci? Treba by to ten problem vyresilo. ;)

Každý svoji nebo by stačila jen jedna?


  • 0

#91 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 10:05

Každý svoji nebo by stačila jen jedna?

Každý revirník má určitě jiný vkus, tak musí mít každý vlastní mluvčí :) .


  • 1

#92 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 10:24

Já když slyším mluvčí,tak si vybavím jednoho, a toho bych tu opravdu nechtěl... I když legraci si z něj dělají hodně. Ale to bychom už zabíhali moc do politiky...

A tak raději RW bez mluvčích... Stačí co tu na sebe kecnou samotní RW navzájem :-). Už takhle je občas těžké vyznat se v tom, co je pravda a co fikce - třeba v tomto vlákně:-)


  • 0

#93 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 15:38

Jak fikce? Reviewer má přece pravdu vždy, nebo to snad chceš zpochybňovat?


  • 2

#94 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 15:46

To vysvětluje, proč nebude Dark nikdy moc oblíbený, jeho roztomilost se totiž limitně blíží nule. Takže je na čase vyhlásit výběrové řízení na roztomilého / roztomilou kačerku pro jeho kraje!!!
 
PS: plně si uvědomuju, že nyní jsou v ohrožení i mé kraje :D, narhuju udělat anketu roztomilosti reviewerů, ať aspoň někteří kolegové mají jistotu, že jim ta skvělá práce zůstane


Tak jednak se obávám, že vyjma kolegy Valena není nikdo z nás zrovna dvakrát pohledný, ale především mne tedy uráží porovnání s kolegou Alexem - podsadití jsme zhruba stejně, ale já jsem alespoň majestátního vzrůstu a důstojného vzezření :D. A k tomu jsem vtipný, hodný, spravedlivý - chcete mě? ;)

Nemeli by si revieweri poridit alespon roztomile tiskove mluvci? Treba by to ten problem vyresilo. ;)


Postačí krásná paní reviewerová? :)
  • 7

#95 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 16:30

To vysvětluje, proč nebude Dark nikdy moc oblíbený, jeho roztomilost se totiž limitně blíží nule. Takže je na čase vyhlásit výběrové řízení na roztomilého / roztomilou kačerku pro jeho kraje!!!

 

PS: plně si uvědomuju, že nyní jsou v ohrožení i mé kraje :D, narhuju udělat anketu roztomilosti reviewerů, ať aspoň někteří kolegové mají jistotu, že jim ta skvělá práce zůstane
 

Zapomínáš na sexy mozek ( vzpomínáte, jak kdysi ohodnotila svého chotě jedna dáma? ) - co když je v případě tohohle kritéria DLR jednička? ;)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 listopad 2017 - 16:30

  • 0

#96 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 16:42

Ty, Rico, a budou se pocitat i byvali revirnici? :D

Nekdo by musel shromazdit aspon jejich fotky, neco malo k nim napsat a jeste stvorit anketu :P Darkovi samozrejme povolime krasnou zastupkyni... nebo zastupce

 

PS: Ja vim, ze uz se tim dostavame ponekud mimo tema, ale tomu se proste neda odolat :)

Bývalé  revírníky do ankety s fotkami prosím nééé - ten náš BÝVALÝ by určitě poslal.. B) .....mno, někteří ho znají a něco s ním zažili, takže je jim jasné, že by poslal fotku, na kterou by ostatní rws zcela jistě neměli odvahu. :D

 

Jo a takového zajdu jako náhradu za DLR prosím také ne - dneska má snad každá baba, co je in, zajdu dle vlastního výběru. :P  Mám uvádět příklady? Snad radši ani ne.


  • 0

#97 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 16:48

Nemeli by si revieweri poridit alespon roztomile tiskove mluvci? Treba by to ten problem vyresilo. ;)

Mno a je tu hned další anketa, jakou by si který revírník vybral mluvčí. Roztomilou nebo ostrou jako břitva?  :D


  • 1

#98 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 17:01

Zapomínáš na sexy mozek ( vzpomínáte, jak kdysi ohodnotila svého chotě jedna dáma? )

 
Další běh událostí ukázal, že to samo o sobě nestačí. Jsou teď rozhádání a žalují se. Atraktivita sexy mozku jaksi vyprchala...


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#99 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 17:32

Když už je tu takový veselý koutek, tak se přiznám, že kdysi jsem si i já myslela, že mám doma sexy mozek - jenže došlo k nějaké situaci, kterou jsem směrem k manželovi komentovala ve stylu " jak můžeš s technickým vzděláním vymyslet takovou blbost, to bych nedokázala ani já jako pravá blondýna".

 

Naprosto mě odrovnal suchým konstatovánímí: Co po mě můžeš chtít, když jsem studoval v Plzni.

Začala jsem se smát tak, že jsem na problém zapomněla. 

 

Pak mi to občas v podobných situacích zopakoval a po dalších x letech jsme ve fázi, kdy se nerozčiluji, jen na něj mrknu a v duchu si říkám........on za to nemůže, přece studoval v Plzni.  :D Jen mám extrémně nízký tlak, protože mě už jen tak něco nevytočí. Sákriš, jestli já nevezmu tiskovou mluvčí. ;)


  • 0

#100 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2017 - 21:29

...dneska má snad každá baba, co je in, zajdu dle vlastního výběru. :P  ....

 

Ták a teď to prasklo, tak proto ty eventy. Zvědavko :D

 

 

Naprosto mě odrovnal suchým konstatovánímí: Co po mě můžeš chtít, když jsem studoval v Plzni.

Začala jsem se smát tak, že jsem na problém zapomněla. 

 

Tos mi připomněla ono staré známé "když si vezmu, jakej já jsem elektrikář, tak se uplně bojim jít k doktorovi" :D


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer, groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama