Přejít na obsah


Fotka

Jak se stát reviewerem?

reviewer groundspeak

Nejlepší odpověď DarkLord Reviewer , 31 říjen 2017 - 20:06

Tohle nemá konce, začínám mít pocit, že nenulová množina přispívajících bere některé věci opravdu vážně.
:-) :-)

 

Začíná mi to připomínat Válku světů, když ji odvysílali v rádiu. Taky ji uvěřilo spoustu lidí, i když se jednalo o mystifikaci...

Mimochodem vysílala se právě 31.10. :-) Že by to mělo nějaký smysl? :-)

 

Ano, myslím, že je čas to ukončit, protože někteří to skutečně berou vážněji, než jsem kdy předpokládal (a to už jsem tu ironii hnal schválně do stále větších absurdit ;)), a dementovat vše, co jsem to napsal  :D . Takže:

1. GS momentálně hromadně reviewery nehledá, proces výběru je stále stejný - pokud se dosavadní reviewer rozhodne skončit, je hledán jeho vhodný nástupce. A i když je pravdou, že tuto funkci nechce dělat tolik lidí, kolik ještě před několika lety, stále se ochotní a schopní najdou. Podmínky a předpoklady výběru jsou však poměrně přísné (včetně určité míry znalosti angličtiny), takže že by GS bral každého, to nikoliv - právě naopak, mnohdy odmítnou z různých důvodů i námi již vybraného kandidáta.

2. revieweři dělají svou funkci dobrovolně, pokud se někdo rozhodne s ní skončit, je to jeho kolegům i GS líto, ale samozřejmě nikdo nikoho ve funkci násilím nedrží. Že aktuální parta českých reviewerů dalece překračuje dříve udávanou výdrž 2-3 roky, je malý zázrak, nicméně evidentně nás to všechny stále baví, když ve funkci setrváváme. A ano, v mém případě i po 9 letech (a toto vlákno je jedním z důvodů  :P).

3. krabičky můžeme lovit jaké chceme :D . Souřadnice či řešení samozřejmě vidíme, ale upřímně - patří to taktéž k požadovaným morálním vlastnostem, že kdo chce reviewera dělat, nesmí být pokoušen funkce zneužívat. A ono by nás to upřímně ani nebavilo...

4. žádnou smlouvu či dohodu o mlčenlivosti nemáme, na druhou stranu je ale pravdou, že nemůžeme vyzrazovat dosud utajované novinky, funkce atd.

5. zobrazit si můžeme keše z celého světa, nicméně není k tomu důvod, každý má dost starostí s vlastními regiony. A pokud řešíme něco kontroverzního či si nejsme jisti, jak na určitou nestandardní keš aplikovat správně pravidla, je zvykem, že si mezi kolegy o tom spolu promluvíme.

 

Pokud jsem snad opomněl ještě něco dementovat, tak tak činím zde, v každém případě děkuji za vtipné vlákno, dále pak děkuji těm, kteří to se mnou táhli a v neposlední řadě i těm, kteří tak trochu uvěřili  :rolleyes: .

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#1 whiny

whiny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 17:18

Dobrý den, vážená komunito,

Chtěl bych být reviewer. Ale jak se jím můžu stát? Kam mám napsat? Nevadí, že mi ještě nebylo 18 let? Chtěl bych dostat Plzeňský kraj. Myslíte, že by mi ta práva reviewera dali?

Byl bych hodný, tolerantní a spravedlivý reviewer.


  • -1

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 17:43

To musíš napsat na Groundspeak...a pak dej vědět,jak jsi dopadl. 


  • 15

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 18:11

Ahoj whiny,

bohužel tě musím poněkud zklamat. Proces výběru "kdo by chtěl dělat reviewera" probíhal pouze jednou, při zvolení prvního českého reviewera. Od té doby to funguje tak, že reviewer který se rozhodne nadále svoji funkci nevykonávat, vybere svého nástupníka sám dle své vlastní úvahy a nabídne mu svůj post (a jím spravované kraje). Pokud ten to příjme, je dosavadním reviewerem nabídnut na interném fóru pro reviewery a pracovníky Groundspeaku z celého světa, kde je následně schválen či zamítnut. Mezi kritéria, mimo jiné, patří:

- jak dlouho je daný člověk hráčem

- jak je v komunitě známý a za čím stojí

- zda je plnoletý

V tuto chvíli tedy raději užívej hru z pohledu běžného hráče a třeba se ti tvůj sen jednou splní.


  • 14

#4 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 18:38

Whiny, jak už bylo napsáno výše, užívej hry, zkus založit nějakou pěknou krabku na déle než měsíc, počkej pár let a jednou, za dobu delší než pů roku, se ti možná poštěstí. :)


  • 5

#5 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 19:42

Mě by zajímalo, jak se mu dává to členství, resp. jestli mu pošlou nějaký formulář, kde vyplní pár věcí a automaticky má to členství, nebo nějak jinak. Ale to je asi spíš dotaz na nějakého RW.

Jinak mně by se taky líbilo být jednou Reviewer, nebo si to alespoň zkusit. Tak se nám to třeba jednou splní :). Ale tak nějak chápu, že to nemůže být každý. A taky by mě zajímalo, jestli se to nevybírá podle počtu nálezů a podle počtu typů nalezených keší.

A jak již psali předchozí, asi by bylo nejlepší si zatím založit nějakou pěknou kešku a starat se o ní déle, než měsíc. Ostatně, kdybys chtěl, mohu ti po mailu poslat pár rad, jak to zhruba udělat, aby neschytala moc kritiky.  


  • 1

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 20:05

Vida, už tu jsou hned dva zájemci  o funkci.

 

Jen mě překvapuje, že ani jednoho z vás nezajímá, co všechno by měl takový revírník umět a znát? .-)

Co takhle solidní angličtina? Co důkladná znalost pravidel? Ono by toho bylo víc, zkuste se zeptat přímo v sekci revírníků. 

Nebo si přímo s některým revírníkem popovídat na eventu a zeptat se, kolik volného času mu revírničení zabere.


  • 12

#7 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 29 říjen 2017 - 21:07

Kurna angličtina? .... Já na té diskuzi nebyla a napadá mě hodně věcí (včetně lov T5), ale angličtina asi ne. :)


  • 0

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 22:35

Kurna angličtina? .... Já na té diskuzi nebyla a napadá mě hodně věcí (včetně lov T5), ale angličtina asi ne. :)

Revírníci jsou přímými pověřenci Groundspeaku u nás a nepochybně s ním komunikují velice často. Takže angličtina je samozřejmě jedno z podstatných kritérií pro vykonávání jejich funkce.


  • 1

#9 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 22:41

Že to je fór, ten dotaz? Přeju si ať ano.


  • 11

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 6:40

Určitě je to fór.

A hlavně jestli ten člověk tuší, kolik by tomu musel dát času a to prakticky zadarmo.

Snad s výjimkouu jednoho současného to nikdo nevydržel dělat déle než 3 roky.


  • 1

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 7:03

Snad s výjimkouu jednoho současného to nikdo nevydržel dělat déle než 3 roky.

 

 

Tak to se trochu mýlíš. Dnešní složení RW je právě výjimečně stálé... Dříve se měnilo daleko častěji.

Většina dnešních RW to dělá již déle než 5 let. Za což se před nimi hluboce skláním. Tolik času bych asi nedokázal obětovat. (viz. http://www.reviewer.cz)


  • 6

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 7:57

Dobrý den, vážená komunito,

Chtěl bych být reviewer. Ale jak se jím můžu stát? Kam mám napsat? Nevadí, že mi ještě nebylo 18 let? Chtěl bych dostat Plzeňský kraj. Myslíte, že by mi ta práva reviewera dali?

Byl bych hodný, tolerantní a spravedlivý reviewer.

Hele to je snadný... Podívej se kdo teď spravuje Plzeňský kraj a pak postupuj podle tohoto návodu... ;-)


  • 10

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 9:17

Nekoukal jsem, jak kdo je dlouho. Jen vím, že Dark Lord začínal s Bohemianem a ten už dávno skončil. Ani jsem netušil, že už tu máme Sopdeta tak dlouho. Utíká to.


  • 0

#14 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 10:06

whiny: Normálně napiš na becomeareviewer@groundspeak.com, oni stále někoho hledají, protože už to nikdo nechce dělat, takže podmínky jsou oproti minulosti mírné. A možná ti vyjde i ten Plzeňský kraj, kolega by už stejně potřeboval vyměnit.
Podstatné je, jestli zvládneš být skutečně hodný, tolerantní a spravedlivý, protože tyto vlastnosti jdou, jak známo, ruku v ruce.
  • 18

#15 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 10:19

Mě by zajímalo, jak se mu dává to členství, resp. jestli mu pošlou nějaký formulář, kde vyplní pár věcí a automaticky má to členství, nebo nějak jinak. Ale to je asi spíš dotaz na nějakého RW.

Jinak mně by se taky líbilo být jednou Reviewer, nebo si to alespoň zkusit. Tak se nám to třeba jednou splní :). Ale tak nějak chápu, že to nemůže být každý. A taky by mě zajímalo, jestli se to nevybírá podle počtu nálezů a podle počtu typů nalezených keší.

A jak již psali předchozí, asi by bylo nejlepší si zatím založit nějakou pěknou kešku a starat se o ní déle, než měsíc. Ostatně, kdybys chtěl, mohu ti po mailu poslat pár rad, jak to zhruba udělat, aby neschytala moc kritiky.  

Doufám, že podle počtu nálezů se revírník nevybírá, v opačném případě by bylo jasno... :D  :D  :D


  • 2

Co nevidím, nahmatám . . .


#16 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 14:12

whiny: Normálně napiš na becomeareviewer@groundspeak.com, oni stále někoho hledají, protože už to nikdo nechce dělat, takže podmínky jsou oproti minulosti mírné. A možná ti vyjde i ten Plzeňský kraj, kolega by už stejně potřeboval vyměnit.
Podstatné je, jestli zvládneš být skutečně hodný, tolerantní a spravedlivý, protože tyto vlastnosti jdou, jak známo, ruku v ruce.

Ale jenom Plzeňský. Jihočeský mu nechte. On by pak neměl co dělat a neměl by mu kdo zvedat tlak :-)


  • 0

#17 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 14:18

whiny: Normálně napiš na becomeareviewer@groundspeak.com, oni stále někoho hledají, protože už to nikdo nechce dělat, takže podmínky jsou oproti minulosti mírné. A možná ti vyjde i ten Plzeňský kraj, kolega by už stejně potřeboval vyměnit.
Podstatné je, jestli zvládneš být skutečně hodný, tolerantní a spravedlivý, protože tyto vlastnosti jdou, jak známo, ruku v ruce.

Ja se tesim az te zase potkam kamarade :D :D Asi doma vytahnu spendliky a jistou figurku, tak az te bude bolet hlava, vis proc :D :D 


  • 12

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 14:51

Děkuji za pobavení :-).

Docela by mě zajímalo, jak by vypadala taková fotka z RW setkání, kdyby se whiny stal RW :-). Nedovedu si to moc představit...

I když ještě zajímavější by bylo, kdybychom měli nějakou revírnici :-). Zatím to je jen pánská doména ;-).

 

 

whiny: Normálně napiš na becomeareviewer@groundspeak.com, oni stále někoho hledají, protože už to nikdo nechce dělat, takže podmínky jsou oproti minulosti mírné. A možná ti vyjde i ten Plzeňský kraj, kolega by už stejně potřeboval vyměnit.
Podstatné je, jestli zvládneš být skutečně hodný, tolerantní a spravedlivý, protože tyto vlastnosti jdou, jak známo, ruku v ruce.

 

Schválně pak Whiny napiš, jak jsi dopad, zajímalo by mě jak dopadneš a řekl bych, že nejenom mě :-). Jestli bude nový RW.

Jestli je tvůj profil https://www.geocachi...6bdc2bdfe9&ds=2 tak jsem fakt hodně zvědavej.


  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 14:53

Chtěl bych být prezident. Kvalifikace: Piju míň než Zeman

:-)

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 30 říjen 2017 - 15:09

  • 10

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#20 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 14:55

DarkLord Reviewer:

Takže stačí jen napsat na ten mail, a může být Reviewer skoro každý?

A jaká jsou v současnosti kritéria?

 

 


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reviewer, groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama