Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.15


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
104 odpovědí na toto téma

#61 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 14:01

Podle me nataceni ma umit ta knihovna. Proto jsem psal ten pozadavek - staci myslim jen tu funkci pouzit (netusim jako a jak, jen tlumocim prani od nekolika lidi).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 14:23

kdyz uz, tak hlavne jen jako volitelne. Protoze i ja povazuji otaceni mapy za ... ja to radeji nereknu, za co to povazuji.


  • 2

#63 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 14:24

Neboj, viz můj předchozí příspěvek ;)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#64 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 14:40

Ono je to opravdu na zvyku. Je přirozené, když jdu dopředu a šipka mi leze dozadu? Jdu doprava a šipka doleva? Nebo není přirozené, že sever nemám nahoře? Obojí je správně a je to opravdu na zvyku. I když je to neuvěřitelné, já ( a asi i většina lidí) si otáčí papírovou mapu ve směru pohledu, protože pak se jim mapa promítá do terénu, co vidí na mapě v jednom směru, vidí stejně i v terénu. Pochopitelně je možno si mapu seštelovat podle buzoly a pak se postavit na takovou stranu, abych viděl ve správném směru. Ono to vyjde nastejno, stejně by sever na mapě měl ukazovat na sever, jen koukám z jiného směru.

Ono je to ale ještě trochu jinak. Sever nahoře je lepší při velkém měřítku, cca tak na úrovni okresu, protože pak se snadno orientuju v obcích a cestách (vím, že Tábor je ode mě na sever a nemusím ho hledat po celé mapě). Při orientaci v terénu na dohled se mi jeví jako lepší, když vidím před sebou to co na displeji nahoře. Ale jak říkám, sám bych s tímto nápadem nevylezl, kdybych nevěděl, že takový požadavek už existuje. A neviděl bych jako prioritní kvůli tomu překopávat mapový engine. Ale pokud by k tomu došlo i z jiného důvodu, přimlouval bych se za to.


  • 0

#65 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 15:07

... I když je to neuvěřitelné, já ( a asi i většina lidí) si otáčí papírovou mapu ve směru pohledu, protože pak se jim mapa promítá do terénu, co vidí na mapě v jednom směru, vidí stejně i v terénu. ..

Já se hlásím k té menšině. Když si někdy náhodou otočím mapu tak se ihned ztratím a netuším kde jsem a kam jdu. Ach jo má to menšina někdy těžké.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 15:10

Vidis, a ja zase nechapu, jak se nekdo vubec muze orientovat v mape, se kterou mu porad nekdo hejbe...

 

Kazdopadne otacejici mapa bude narocnejsi na vykreslovani, s kazdym pootocenim a pohnutim se to musi cele prepocitat. Takze to bude urcite narocnejsi9 na procesor a spotrebu baterek.


  • 0

#67 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 15:24

Každý jsme jiný a je to dobře, jinak by na světě byla nuda. ;) Já se taky hlásím k té části, co má ráda sever stále nahoře, ale pokud by to engine Mapsforge uměl a dalo by se to udělat zapnutelné a žádné další kódování na straně aDrake by nebylo potřeba, proč ne. Že by to žralo víc baterku, s tím by se uživatel srovnal, bylo by to čistě jeho rozhodnutí.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#68 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 15:33

Ja jsem ta podivna mensina, ktera se na Oregonu nedokaze orientovat, kdyz se mapa neotaci, ale v aD ji to jde naprosto bez obtizi :D Asi jsem holt divna...

Kazdpadne mam az sebou STFko, na kterym jsem opet vyprodukovala nekolik hlaseni o padu, tak snad to k necemu bude, Ludku. Bohuzel se mi zatim nepodarilo je vyprodukovat znova...

A taky me napadlo: Nelo by navstiveny WP oznacovat zelenou fajfkou, misto toho preskrtnuti? Nevim proc, ale vyvolava to ve mne neustale dojem, ze je ten WP neplatnej, starej.


  • 2

#69 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 16:48

Tak orientuji se ať se mapa točí nebo ne. Ale, když jdu na keš, mnohem uživatelsky příjemnější je "otočná" mapa via Oregon . Informaci kde je sever většinou nepotřebujete.... Já vlastně nikdy. V Draku bych tedy velmi uvítal.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 13 listopad 2017 - 16:57

  • 0

#70 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 17:38

To jsem zase vyvolal peknej flame  :)

 

Ja bych to uzavrel s tim, ze pokud tuto funkci Ludek v knihovne shleda relativne jednoduse implementovatelnou, primlouval bych se za to, aby ji uzivatelum volitelne zpristupnil. Nezanedbatelne skupine lidi to udela radost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#71 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 17:41

Kazdpadne mam az sebou STFko, na kterym jsem opet vyprodukovala nekolik hlaseni o padu, tak snad to k necemu bude, Ludku. Bohuzel se mi zatim nepodarilo je vyprodukovat znova...

 

 

No, ja jsem bez schopen pad nasimulovat vicemene vzdy. Temer vzdy spadne aDrake tehdy, kdyz vyberu na mape nejaky bod a chci na nej navigovat. Pak kliknu na presunuti na soucasne (aktualni) souradnice a pokud se ty nachazeji mimo obrazovku, tak temer vzdy aDrake spadne.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#72 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 18:09

hlavsic: tak zrovna tim zatim moje verze netrpela, ale byl tam nejakej boj s pridavanim WP pri lovu multiny... Ale cely to byl onejaky... divny a do toho na me mluvil Novom, takze z toho vim jen pulku :D


  • 0

#73 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 21:29

K tématu rotace mapy

Abyste neřekli, že jsem na vás zlej, věnoval jsem tomu něco času. Prvně jsem stáhl a přilinkoval novější verzi knihovny (0.8.0 místo 0.6.1). Ta už v sobě má nějakou podporu pro otáčení. Jenže se otočí komplet všechny vrstvy, včetně popisků a uživatelsky doplněných dat, tedy i ikon a popisů keší, což je dost příšerné.

 

Přiložený soubor  device-2017-11-13-211757.png   492,29K   0 Počet stažení

 

Zatím nevím, zda je to možné nějak elegantně řešit, metoda renderovat ikony a popisky otočené tak aby se obě transformace navzájem vyrušily mi přijde, dámy prominou, idiotská. Takže zatím bude pořád sever nahoře.

 


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#74 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 21:55

No když si otočím papírovou mapu, otočí se mi pochopitelně i ty popisky na ní a všechno, co jsem si do ní zakreslil. To asi tak úplně špatně není, i když v IT verzích (mapy.cz, Oregon) se to neděje. Ale jak už jsem tu napsal, prioritní to určitě není.

Jen... i když jsem v místě, které znám, musím vždycky popojít pár kroků a podívat se na stopu, abych viděl, jestli se přibližuju, nebo vzdaluju od keše. To je jednak neotáčivou mapou, ale hlavně absencí kompasu v mém telefonu.


  • 0

#75 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 22:03

Tak to ti je otáčecí mapa celkem k ničemu, ne? Pokud nemáš elektronický kompas, nemá se ta mapa podle čeho točit. Pokud se pohneš, vezme si směr z GPS, ale na místě se buď nehne nebo bude skákat, že z toho dostaneš mořskou nemoc.

 

Pokud by to mělo vypadat jako na tom mém obrázku, tak aby sis pohodlně přečetl popisky, musel bys otočit telefon a abys ho sladil s terénem, musel by ses otočit i ty, takže bychom po velkém úsilí dostali výchozí stav :)


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#76 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 22:34

Jasně, že se i ta mapa ze Seznamu otočí teprve tehdy, když se pohybuju. Magnetický kompas se nedá jen tak nahradit. Ale dá se i bez něj hledat, jen bych si teď takový telefon už asi nekoupil. Na druhou stranu, když si někdo na telefon nalepí magnetický držák do auta, je mu kompas asi taky k ničemu.


  • 0

#77 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 22:48

Dovolím si odkázat na knihu s jasným vysvětlením, že otáčecí mapu potřebují výhradně ženy. a:Drake s knihovnou 0.8.0 by proto měl být dámskou verzí, tam prostě platí jiná pravidla. Pánové zůstanou u knihovny 0.6.1... :)


  • 1

#78 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 22:49

Takze, kdyz otaceci aD nepotrebuju, tak jsem chlap?  :blink:


  • 0

#79 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 22:53

Ne, to bych si nedovolil. Já, ani autoři té roztomilé knihy. To nebudeš chlap, to budeš výjimka... :)


  • 1

#80 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 6:34

Odvolávám co jsem odvolal. U telefonu bez kompasu poskakující šipečka moc neruší, ale poskakující mapa by byla strašná, asi bych to stejně nepoužíval. A co se týče spotřeby: nevím, jestli překreslování šipečky je méně energeticky náročné, než překreslování mapy. Netuším, jak to ten systém dělá, jestli překresluje opravdu jen to, co se mění. Tím myslím jak to běží v hloubce systému, ne v úrovni, na které se programuje. Asi na to budou nějaké testy. A ono nejde jen o překreslování, ale o hromadu výpočtů, které jsou s tím spojeny.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka