Přejít na obsah


Fotka

Zvýraznění keší v Locusu - KML export z Geogetu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 10:56

Zdravím,

řeším takový problém - chci v Locusu zvýraznit určité keše (třeba do nějaké challenge, matrixu, puzzlíků, nebo prostě jen "must have" - známe to asi všichni). Představa byla si potřebné vyfiltrovat v Locusu a změnit ikonu - to však u keší (z GPX či natažených plugin pro Geoget databázi) nejde. 

Kačeři si našli řešení (protože asi žádná jiná možnost není, nebo o ní nevím) - http://help.locusmap...lder-on-the-map

 

Zkrátka a jednoduše - nahrát tam potřebné body znovu ve formátu, kde lze měnit ikonu (tedy nemůžou být nahrány jako keš).

 

Jelikož jsem na Giga slyšela (a viděla), že tagy jsou super věc a dají se exportovat třeba do názvu keše v Garminu, ráda bych něco podobného.

 

Mám tag(y) v GG a chci je přidat do názvu bodu v KML exportu. Na stránce jsem sice našla export do KML, prošla jsem si jeho gge soubory, ale nevidím že by tam někde pracoval s tagy (tedy zda je vůbec dostává ke zpracování), aby je bylo možné do toho názvu vložit. 

 

Je nějaká možnost exportovat tagy do KML? Případně je jiná možnost jak v Locusu docílit toho, co chci - třeba využití jiného exportu z GeoGetu (který má formát, který Locus podporuje http://docs.locusmap...ed_file_formats), kde není problém dostat tagy do názvu?

 

Díky předem! :)


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 11:13

Ten export pravdepodobne nepracuje s tagy, protoze to k nicemu nepotreboval.

 

Technicky to mozne je, ale musi se to tam v tom exportu doprogramovat.


  • 0

#3 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 13:44

To je otázka na kolik to má smysl. Jestli není jednoduší si najít nějaký GPX export, co to umí a ten následně zkonvertovat do KML (třeba online, u jednoho souboru to není takový problém). Mi je vpodstatě jedno, jaký export použiju, jen mám požadavek na funkci :)

Jde o to, že tady ten KML export by se musel upravit ve více směrech.

Aktuální default nastavení mi exportuje všechny waypointy. Já bych spíš chtěla, aby to zvýraznilo úvodky nebo finálku (pokud existuje) (a ideálně aby to i nevyluštěnou mysterku nezvýrazňovalo, protože ta je v terénu většinou na nic). Ono se to KML v Locusu totiž nechová vůbec jako keše, ale jako obyčejné body, takže to neumí ani tak obyčejné věci jako skrýt waypointy nebo se přesunout na finálku. Je tro trochu hloupý, že podpora zvýraznění tam prostě není. 

 

EDIT: Teď mi docvaklo, že případné nevyluštěné myslerky se dají odfiltrovat. Nechtěné waypointy asi taktéž. Takže jediný prolbém vidím v těch finálkách - aby byl bod přesunut na finální souřadnice a nevyl na úvodních. 


Tento příspěvek byl upraven od janca361: 12 listopad 2017 - 13:50

  • 0

#4 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 17:34

V podstatě to samé jsem napsal v tématu u Locusu a taktéž zatím bez úspěchu. Mám pocit, že podobnou funkci by ocenilo hodně lidí.


  • 1

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 21:19

Zadny export asi nebude nejak moc obecne pracovat s taky. Jediny, kterym me s podobnou funkci napada, je GPX/POI pro nove Garminy. Tam je mozne si pridat vypis hodnot libovolnych (=uzivatelem definovanych!) tagu. To je to, co mate na mysli?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 10:47

A co v GG si vyfiltrovat požadované keše a vyeportovat v gpx (já používám Geoget GPX v2). V Locusu naimportovat do nově vytvořené složky (třeba Must have :) ). A pro tuto složku nastavit popisky na mapě jako "Vždy". Potom jde na mapě hned vidět, které to jsou.


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#7 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 10:48

POI jsme zkusila, tag tam funguje dobře, ale problémem je, že výstupních souborů je několik (složky GC a GC-disabled) a v něm gpx pro každý typ. Kdyby existoval free tool na konverzi do KML, kteýr veme více souborů bylo by to super, ale zatím jsem nenašla. 

 

GPX pro Garminy je taky možnost upravit. I když teda Garmina občas ještě používám, ale tagy v názvu by mi tam nevadily. Je otázka, co to udělá s waypointy, vyzkouším.


  • 0

#8 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 11:00

A co v GG si vyfiltrovat požadované keše a vyeportovat v gpx (já používám Geoget GPX v2). V Locusu naimportovat do nově vytvořené složky (třeba Must have :) ). A pro tuto složku nastavit popisky na mapě jako "Vždy". Potom jde na mapě hned vidět, které to jsou.

 

Toto funguje a nemusím nic exportovat. Locus si sám PQ natáhne a složku s body si klidně zvýrazním popisky, ale nepřijde mi moc elegantní mít tam klasické ikony keší + obdelníky s názvy. Mapa bude nepřehledná. Elegatnější by bylo právě nějaký znak přímo u ikony, nebo rovnou definovat nějaký typ ikony pro určitou složku s body. 


  • 0

#9 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 14:53

A co v GG si vyfiltrovat požadované keše a vyeportovat v gpx (já používám Geoget GPX v2). V Locusu naimportovat do nově vytvořené složky (třeba Must have :) ). A pro tuto složku nastavit popisky na mapě jako "Vždy". Potom jde na mapě hned vidět, které to jsou.

To zní jako super a easy, nicméně si mylsím, že to je jeden z moha exportů co jsem zkoušela a nedělá to pořádek. Buď jsou tam ikony keší, které nelze změnit a tak člověk nepozná, že daná keše je "spešl". Popisky, které zobrazí volba "vždy" podle mne akorát pozakrývají půlku mapy :(

 

Toto funguje a nemusím nic exportovat. Locus si sám PQ natáhne a složku s body si klidně zvýrazním popisky, ale nepřijde mi moc elegantní mít tam klasické ikony keší + obdelníky s názvy. Mapa bude nepřehledná. Elegatnější by bylo právě nějaký znak přímo u ikony, nebo rovnou definovat nějaký typ ikony pro určitou složku s body. 

Přesně to si myslím taky o té přehlednosti... 

 

 

No zkusím si pohrát ještě s nějakými exporty. Aspoň s těmi Garminími, co to udělá po importu do Locusu a konverzi na KML.


  • 0

#10 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 8:50

Vyjádření přímo od Locusu.

 

http://help.locusmap...ní-bodů-na-mapě

 

Takže máme zatím asi smůlu, nebo musíme najít nějaké alternativní řešení.


  • 0

#11 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2017 - 10:27

Vyjádření přímo od Locusu.

 

http://help.locusmap...ní-bodů-na-mapě

 

Takže máme zatím asi smůlu, nebo musíme najít nějaké alternativní řešení.

Četla jsem, přidala jsem svůj pohled. Myslím si, že povolit změny ikon složky není takový problém. Ale třeba to má důvod, proč to nejde. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama