Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vykřičník ve finálce ... :(

návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 CTA3

CTA3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 15:19

Naprostý začátečník prosí o radu. :) 

 

Na mysterce GC2091C jsou ve vzorci pro výpočet finálky dva vykřičníky u neznámých. Zadané hodnoty nejdou bez nějaké úpravy použít, z čehož usuzuji, že vykřičník znamená nějakou funkci. 

 

post-74942-0-45893500-1510496227.png

 

Prosím o radu, jak se mám dopočítat k výsledným souřadnicím. 

 

Díky

Přiložené miniatury

  • Výstřižek.PNG

Tento příspěvek byl upraven od CTA3: 12 listopad 2017 - 15:23

  • 0

#2 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 15:27

Že by https://cs.wikipedia.../wiki/Faktoriál


  • 4

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 15:35

V případě problémů nejen s luštěním se můžeš obrátit i na ownera.
  • 0

#4 CTA3

CTA3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 15:37

 

Moc díky.


  • 0

#5 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 16:51

Tak jsem se na tu kešku podíval a mám s ní větší problém - nezobrazuje se mi obrázek u B
  • 0

#6 nicknema

nicknema

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2017 - 18:24

Těsně vedle.
Zajímavý obrázek.

  • 1

#7 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 1:10

Pro mne je ze všech otázek této mysterky ta s obrázkem nejjednodušší, ale je mi jasné, že spousta lidí se na tom aspoň na čas zasekne.


  • 0

#8 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 7:40

U té kešky mě docela zaujalo, kolik má nálezů (přes 400) a kolik kolik je "zelenejch" na ověřovači (26). Že by owner dal ověřovač do listingu až nedávno?

 

Edit: a ano, B a C jsou nejjednodušší


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 13 listopad 2017 - 7:41

  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 10:53

Jen mě překvapuje neznalost matematiky při luštění mysterek...

Lehké logické hádanky, co oko nevidí, program pomůže, kdyby takhle šly luštit všechny mysterky :-)

Škoda, že není někde blíž, takhle zůstane asi v šuplíku. Ale rád si procvičím mozkové závity. Samotné indície jsem měl během pěti minut.


  • 0

#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:04

Romane, k ty matematice - na zdravce jsme ji meli jen do tretaku (a pridel hodin se postupne snizoval), takze neco jako faktorial se k nam nemelo sanci dostat. Takze bohuzel za to ne vzdycky muze dana osoba :( Mne to treba zpusobilo, ze jsem misto na biomedicinu sla "jenom" dal na sestru...


  • 1

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:25

Já jsem tedy absolvent matfyzu, takže k matematice rozhodně odpor nemám a na něco jako faktoriál si matně vzpomínám, přesto považuji používání jiných operací než sčítání, odčítání, násobení a dělení ve výpočtech souřadnic za zbytečné, a to bez ohledu na to, že faktoriál je de facto zakuklené násobení (s výjimkou keší tematicky zaměřených na pokročilou matematiku).
  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:29

Já jsem tedy absolvent matfyzu, takže k matematice rozhodně odpor nemám a na něco jako faktoriál si matně vzpomínám, přesto považuji používání jiných operací než sčítání, odčítání, násobení a dělení ve výpočtech souřadnic za zbytečné, a to bez ohledu na to, že faktoriál je de facto zakuklené násobení (s výjimkou keší tematicky zaměřených na pokročilou matematiku).

Ano používání vyšší matematiky pro účely GC mi přijde mírně řečeno zhovadilé....


  • 2

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:33

no já nevím, ale tajemství faktoriálu nám bylo odhaleno někdy na druhém stupni základní školy...  :o


  • 3

#14 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:36

Já jsem před časem přemýšlel nad tím, udělat velice jednoduchou mysterku, kde by se finálka počítala jen z pouhého počtu pravopisných chyb v listingu. Ale potom jsem to vzdal, poněvadž by ji asi jen velmi málo kačerů bylo schopno vyluštit.

Mělo to být několik málo i/y, mě/mně a kdybych byl jó sadista, velká/malá písmena ve vlastních jménech.


  • 2

#15 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:55

no já nevím, ale tajemství faktoriálu nám bylo odhaleno někdy na druhém stupni základní školy...  :o

No tajemství faktoriálu mi bylo odtajněno někdy v polovině 90-tých let ve třeťáku na průmyslovce. Nevybavuji si, že by se faktoriály probíraly na základce, byť je to vlastně trivialita.


  • 1

#16 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 12:56

no já nevím, ale tajemství faktoriálu nám bylo odhaleno někdy na druhém stupni základní školy...  :o

 

No já tedy nevím, jestli vám opravdu jo, já sám si už nedokážu vybavit, jestli jsme faktoriál brali už na ZŠ nebo až na gymnáziu. Rozhodně si nepamatuji, že by něco takového brala dcera, která čerstvě absolvovala základní školu.

 

Ať tak či onak, myslím si, že používání faktoriálů (stejně jako odmocnin, goniometrických funkcí apod.) ve vzorečcích normálních keší je zbytečné. Já jsem u své jediné multiny nakonec z výpočtu vzorečku vyhodil matematické operace téměř úplně — ponechal jsem jenom jednu: seřadit čísla podle velikosti.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#17 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 13:23

No tajemství faktoriálu mi bylo odtajněno někdy v polovině 90-tých let ve třeťáku na průmyslovce. Nevybavuji si, že by se faktoriály probíraly na základce, byť je to vlastně trivialita.

 

A to mi připomíná, že bych mohl použít i hrubky ohledně psaní číslovek řadových. Poněvadž 90-tých je hrubka jak prase  ;)  a občas to takto napíše i placený novinář.


  • 0

#18 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 13:27

Já jsem před časem přemýšlel nad tím, udělat velice jednoduchou mysterku, kde by se finálka počítala jen z pouhého počtu pravopisných chyb v listingu.

To už tu taky bylo celkem dobře provedené https://www.geocachi...0C_grammar-nazi


  • 1

#19 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 13:37

To už tu taky bylo celkem dobře provedené https://www.geocachi...0C_grammar-nazi

Dobrý! A že prej bída, 3 chyby  :o


  • 0

#20 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 13:49

Ona by se neměla srovnávat znalost češtiny (jakožto rodného jazyk) s matematikou. Češtinu by měl ovládat každý Čech na rozdíl od matematiky, u které by měly stačit základy.   

I když už vím, co je faktoriál, tak jsem se s ním setkala poprvé až při luštění jedné mysterky. Do té doby jsem ho nikdy nepotřebovala.  


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama