Nejlepší odpověď kiReGPS , 17 listopad 2017 - 20:33
Odděl jednotlivé souřadnice čárkou...
Přejít na celý příspěvekNejlepší odpověď kiReGPS , 17 listopad 2017 - 20:33
Odděl jednotlivé souřadnice čárkou...
Přejít na celý příspěvekPublikováno 17 listopad 2017 - 19:53
Občas jsem používal vícenásobné zobrazení souřadnic na mapách cz, tak že stačilo vzít z excelu sloupec souřadnic a vložit jej do pole pro vyhledávání.
Např. následný výběr mapy dokázaly dříve správně na mapě označit
N 48° 58.118 E 017° 06.079 N 48° 58.118 E 017° 07.079 N 48° 58.118 E 017° 08.079 N 48° 58.118 E 017° 09.079 N 48° 58.118 E 017° 10.079 N 48° 58.118 E 017° 11.079 N 48° 58.118 E 017° 12.079 N 48° 58.118 E 017° 13.079 N 48° 58.118 E 017° 14.079 N 48° 58.118 E 017° 15.079
Teď to zobrazuje nesmysly
Nedošel už někdo na to jaké tvary formátů souřadnic aktuálně mapy podporují, resp. dokážou správně zobrazit.
Díky za Vaše poznatky
Publikováno 17 listopad 2017 - 20:33 Nejlepší odpověď
Odděl jednotlivé souřadnice čárkou...
Publikováno 17 listopad 2017 - 21:21
Nebo z toho udělej GPX a to přetáhni do okna s mapou. Ale jak vyrobit GPX z excelu, to neporadím. Možná to někdo zná.
Tento příspěvek byl upraven od mpik: 18 listopad 2017 - 20:06
Publikováno 25 listopad 2017 - 9:28
Odděl jednotlivé souřadnice čárkou...
díky... asi to dřív bralo tabelator, ktery se automaticky generuje misto oddelovace bunky excelu
Publikováno 25 listopad 2017 - 19:36
Nebo z toho udělej GPX a to přetáhni do okna s mapou. Ale jak vyrobit GPX z excelu, to neporadím. Možná to někdo zná.
Tahle možnost, alespoň mě tedy, už nefunguje.
Publikováno 25 listopad 2017 - 20:35
Tahle možnost, alespoň mě tedy, už nefunguje.
Co nefunguje? Přetažení GPX do mapy mi normálně funguje.
Publikováno 25 listopad 2017 - 20:48
Co nefunguje? Přetažení GPX do mapy mi normálně funguje.
Přesně tohle mi nefunguje.
Publikováno 25 listopad 2017 - 21:04
Mně to funguje (ve všech pěti prohlížečích).
Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing
Publikováno 25 listopad 2017 - 23:48
mapy.cz jsou "zmlsané", co se gpx souboru týče, pokud gpx neobsahuje trasu (stačí jeden trasový bod), tak nic nezobrazí.
Ještě zmlsanější jsou mapy.cz při importu gpx (pod Nástroje), zobrazují pouze trasu a jen tehdy, pokud gpx neobsahuje ani jeden waypoint.
Publikováno 26 listopad 2017 - 11:24
Nevím, co dělám špatně, ale mně se gpx přetažené do mapy.cz zobrazí vždy.
Ať už je to Geoget Gpx v2 nebo Gpx stažené ze stránky keše.
Dokonce stačí do prázdného textového souboru vložit jen souřadnice, pojmenovat s příponou gpx a mapy.cz ten bod zobrazí.
<wpt lat="49.809417" lon="14.269">
Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing
Publikováno 26 listopad 2017 - 11:27
Mně se gpx jen s body (bez trasy) přetažené do mapy zobrazí.
Publikováno 26 listopad 2017 - 13:07
Musel jsem něco dělat špatně, teď, když na mapy.cz přetáhnu gpx soubor, tak se zobrazí, i když v něm trasa není.
Funguje i zjednodušená verze gpx souboru, viz ukázka výše od Kohout team.
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?> <gpx> <wpt lat="49.54598" lon="18.44728"> <name>Lysá hora</name> <desc>Bla bla</desc> </wpt> <wpt lat="49.53904" lon="18.47119"> <name>Zimný</name> <desc>Kecy kecy</desc> </wpt> </gpx>
Tento příspěvek byl upraven od honzak123456: 26 listopad 2017 - 13:10
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů