Při porovnávání uvedeným způsobem se to určitě počítá od středu. Tedy, abych byl přesný, počítá se to od bodu „OriginalPoint“. S ním je ten problém, že v Urwigu nejde nastavit. Urwigo ho nějak nastavuje samo, ale jak, to netuším. Nejspíš to asi je střed zóny, ale nelze se na to spolehnout, obzvlášť u zón s nějakým nepravidelným tvarem.
Klasicky se vzdálenost ve WhereYouGo měří podle toho, jak je to v něm nastaveno - viz Nastavení > Navádění > Navigační bod zóny. Pokud zvolíš „Nejbližší hraniční bod“, tak to počítá od toho nejbližšího navigačního bodu (to není úplně nejbližší bod na obrysu zóny, ale nejbližší roh). Pokud zvolíš „Střed zóny definovaný autorem cartridge“, pak by to měl být v zásadě opět „OriginalPoint“.
Je to trochu nepřehledné a bohužel nejednotné. Navíc např. Garmin si to určuje zase po svém, tam si to ani nemůžeš zvolit, a už si ani nepamatuju, jak to tam je (Garmina už dlouho nepoužívám). A iPhony to taky budou mít nějak a možná úplně jinak, než třeba WhereYouGo.
V zásadě bych tento způsob porovnávání (vzdálenost k zóně) moc nepoužíval, nebo aspoň pouze tam, kde ten rozdíl nebude až tak zásadní.
Ono tedy jde udělat leccos, ale něco nefunguje na Garminech a funguje jenom v telefonech a něco funguje jenom v emulátoru a nefunguje ani na telefonech. Je to pak trošku alchymie a vyžaduje to určitou nadstandardní znalost programování a jazyka LUA. Pokud tohle není úplně tvoje parketa, pak doporučuji se držet jednoduchých principů, které sice nejsou tak efektní, ale fungují.