Přejít na obsah


Hanácké Powertrail - Archivace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 09 prosinec 2017 - 10:43

Ahoj všichni,

oznamujeme, že Hanácké Powertrail bude archivovaný 8.1.2018 (případně v následujících dnech). 

 

Děkujeme všem za návštěvu  :)

 

Za orgateam GM17

Chasseur.cz

 

 


  • 1

#2 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2017 - 11:29

skoda, meli jsme jej v planu na jare..... (prece jen to mame trosku dal)
  • 0

#3 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2017 - 12:32

Jojo, taky jsem se chystala ;(!
  • 0

#4 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2017 - 15:48

Cestou z Great Moravia 2017 jsme jich pár odlovili drive-in z auta, ale nadšeni jsme moc nebyli. Po půlhodině sbírání z auta jsme toho nechali. Archiv je tudíž optimální záležitost. Díky za ně.


  • 4

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#5 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2017 - 21:21

Na tomto webu ronit slzy nad powertrailem jdoucím do archivu?

Otázka na Hanáky. Nemáte na Hané nějakého proslulého lapku? Jako třeba Terchová Jánošíka nebo Slavonice Grázla? Kterému by šla věnovat série Oko lupiče? Název by samozřejmě mosel bét napsané hanácke, aby to mělo tu průraznost.


Tento příspěvek byl upraven od Sven Gumby: 09 prosinec 2017 - 21:21

  • 0

#6 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2017 - 22:58

Po rozkliknutí uni-listingu mě na tomto veledíle pár věcí velmi zaujalo a překvapilo:

1) Na jeho vytvoření se podílelo i pár poměrně "zasloužilých" cacherů, jejichž nicky bych si s touto formou geocachingu rozhodně nespojoval,

2) Samovolná obnova keše je pravidly přímo zakázaná (inu, člověk se pořád učí),

3) Hanák tu bude ještě čtyři léta po skonání světa (jestli jsem to tedy dobře přeložil :mellow:  ).

Věřím, že si Hanácké Powertrail svoji cílovou skupinu našel a mnoha lovcům udělal radost, mně ale chybět nebude...

Odpočívej v pokoji.


  • 2

#7 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:13

Otázka na Hanáky. Nemáte na Hané nějakého proslulého lapku? Jako třeba Terchová Jánošíka nebo Slavonice Grázla?

 

Pokud vím, tak ne. 


  • 0

#8 Alimokujin

Alimokujin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 6:57

Na tomto webu ronit slzy nad powertrailem jdoucím do archivu?

Otázka na Hanáky. Nemáte na Hané nějakého proslulého lapku? Jako třeba Terchová Jánošíka nebo Slavonice Grázla? Kterému by šla věnovat série Oko lupiče? Název by samozřejmě mosel bét napsané hanácke, aby to mělo tu průraznost.

Nejsem z hané ale hned jsem si vzpomněl na jméno Okko Witchterle. Von teda moc neloupil. Byl spis znamej pres to oko.


  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 7:22

Vždycky jsem své keše zakládal "na doživotí" aneb tak, abych se o ně dokázal starat do konce života (alespoň kačerského). A když jsem nějaké archivoval, tak zatím kvůli tomu, že jsem je předělal na jiný typ a vypustil na místě jinou.

Proto nemám rád moc kešky na chvíli.

 

Stejně jako v normálním životě nemám moc rád dnešní konzumní styl života aneb vše má omezenou životnost a jakmile se to trochu omrzí, šup s tím do popelnice, udržovat se to přece nebude! I když to může i dál sloužit, jen by bylo potřeba trochu údržby.

 

Na druhou stranu podobný typ keší mi určitě chybět nebude. Až pojedeme na Hanou, určitě bych hledal jako cíl výletů něco jiného... Za mě by bylo lépe rovnou podobné rychlokvašky nezakládat. Ale chápu, takový je dnešní konzumní svět a tohle je bohužel dnešní móda. 


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 11 prosinec 2017 - 7:22

  • 8

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 9:00

Myslím si že při Giga eventu jim bylo "nakázáno" vytvořil Powertrail.

Je to teda hlavně tlačeno Groundspeakem.

A autoři se tím nějak netajili, že to bude jen na chvíli.

 

CHCE SE MI ZVRACET!!!


  • 0

#11 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 9:34

Mě PWT nevadí, beru to tak, že někdo "to" a druhý "ono". Nejsem sice trailový sběrač, ale klidně nějakou tu PETku dám. Co se týká kešek na omezenou dobu, tak tam si myslím, že to smysl má. Každá keška má svou životnost, tradička už třeba tím, jak je ošahaná a opotřebovaná skrýš. Ty další typy končí zveřejněním souřadnic na serveru s finálkama a řadou stupidních logů. Dokonce bych šel tak daleko, že pokud se owner keše nepřihlásí třeba 2 - 3 roky na GC.COM, tak bych všechny jeho keše automaticky archivoval, protože několik let bez údržby udělá z kešky odpad.


  • 0

#12 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 9:55

Luboši, mám pocit, že tohle pravidlo dříve platilo, neboť si pamatuji, že TrainTourReviewer svého času pár keší archivoval s poukazem na to, že se jejich owner již více jak rok nepřihlásil k účtu. Nemyslím si, že by si něco vymýšlel a snažil se být papežštější než papež. Jestli to pravidlo zrušili, nebo se jenom nevykonává (jako např. trest smrti v některých zemích), to nevím.

 

Já osobně bych to takhle paušálně nedělal, protože některé keše jsou v relativně dobrém stavu i po několika letech bez údržby (pokud se tam čas od času vymění logbook, tak s nimi není problém). Na druhou stranu jsem proti udržování keší svépomocí při životě za každou cenu. Pokud s keší nejsou problémy, nechť svého ownera klidně „přežijí“, ale pokud s nimi problémy začnou být, tak neudržovat a nekompromisně dovést k archivaci.

 

Jsem ale rozhodně pro keše na omezenou dobu. A to z libovolných důvodů. Počet míst k uložení je omezen a já osobně beru keše jako zdroj zábavy, nikoliv jako formu turistické známky. Takže na to pohlížím tak, že jedno dobrodružství je vystřídáno jiným.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#13 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 10:39

Myslím si že při Giga eventu jim bylo "nakázáno" vytvořil Powertrail.

Je to teda hlavně tlačeno Groundspeakem.

A autoři se tím nějak netajili, že to bude jen na chvíli.

 

Prosím, nešiř tady dezinformace. Geocaching HQ (název Groundspeak už je přežitek ;)) nic takového nenařizuje. Organizátorům Giga a Mega eventů nařizuje snad jen to, že má být Geocaching HQ uvedeno jako hlavní partner/sponzor, za což jim dává určitou podporu.

 

PWT byl vytvořen proto, aby byla nabídka atrakcí při Giga eventu co nejširší. Prostě někdo má rád vdolky a jiný holky. A my chtěli nabídnout obojí. Ale Giga je dávno za námi a jak pěkně píše mh.mail, jedno dobrodružství bude (zde tedy zatím může být) vystřídáno jiným. Můžete to jako Roman nazvat konzumním stylem života, my v tom vidíme hraní hry, která nás baví právě takto.


  • 8

#14 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 10:41

CHCE SE MI ZVRACET!!!

 

Hmm, mě je smutno z toho jak málo ti stačí k uvěření kdejakému blábolu.


  • 3

#15 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 11:07

Tak jste to mohli nechat jako vzpomínku na Giga. I když některé kešky z té doby v Plumlově jsou.
  • 0

#16 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 12:25

Prosím, nešiř tady dezinformace. Geocaching HQ (název Groundspeak už je přežitek ;)) nic takového nenařizuje. Organizátorům Giga a Mega eventů nařizuje snad jen to, že má být Geocaching HQ uvedeno jako hlavní partner/sponzor, za což jim dává určitou podporu.

 

PWT byl vytvořen proto, aby byla nabídka atrakcí při Giga eventu co nejširší. Prostě někdo má rád vdolky a jiný holky. A my chtěli nabídnout obojí. Ale Giga je dávno za námi a jak pěkně píše mh.mail, jedno dobrodružství bude (zde tedy zatím může být) vystřídáno jiným. Můžete to jako Roman nazvat konzumním stylem života, my v tom vidíme hraní hry, která nás baví právě takto.

Tak to se omlouvám, někde jsem to četl a utkvělo mi to v paměti.

Ale asi to byl blábol.


  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 14:05

Jsem ale rozhodně pro keše na omezenou dobu. A to z libovolných důvodů. Počet míst k uložení je omezen a já osobně beru keše jako zdroj zábavy, nikoliv jako formu turistické známky. Takže na to pohlížím tak, že jedno dobrodružství je vystřídáno jiným.

Tady je to spíše o názoru. Je dobře, že to není nařízeno shora, jestli keše jsou trvalé nebo dočasné (tedy podmínka je, že musí být min. 3 měsíce, osobně bych dal rok). Ale já propaguji názor, že keš by měla být zakládána tak, aby vydržela co nejdéle a potěšila co nejvíce různých kačerů. Argumenty o tom, že počet míst je omezen, je dost neadekvátní, protože místa je ještě habaděj (až na pár center měst a to se stejně netýká zmiňované série). A kromě supermana (a jistého nejmenovaného kačera) podařilo někomu všechny odlovit tak, že by neměl o zábavu postaráno, tak uplyne stejně 100 let, kdy mezitím některé keše zaniknout přirozeně tím, že jejich autoři přestanou kešovat (či něco horšího).

 

Hmm, mě je smutno z toho jak málo ti stačí k uvěření kdejakému blábolu.

Omlouvám se. Zapomněl jsem si ověřit zdroj. Příště už budu moudřejší. Nechal jsem se moc unést a moc jsem věřil tomu, že je David dost důvěryhodný zdroj. Bohužel jsem sklouzl k tomu co přesně dělá spousta dnešních lidí... To co se jim líbí, nebo naopak nelíbí, slepě papouškují protože to někdo řekl ...


  • 0

#18 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 14:21

Omlouvám se. Zapomněl jsem si ověřit zdroj. Příště už budu moudřejší. Nechal jsem se moc unést a moc jsem věřil tomu, že je David dost důvěryhodný zdroj. Bohužel jsem sklouzl k tomu co přesně dělá spousta dnešních lidí... To co se jim líbí, nebo naopak nelíbí, slepě papouškují protože to někdo řekl ...

Děkuji za důvěru :-)

Bohužel jsem udělal to samé co píšeš v poslední větě :-(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama