Přejít na obsah


Fotka

zpetne logovani (virtual cache)

log

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
40 odpovědí na toto téma

#21 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 511 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 10:50

Ještě mě napadla jedna věc. Koukám, že je nová virtuálka na Václaváku. Mám tam fotku ještě z výletu s rodiči, která je tak z roku 1995. 

Splňuje všechny podmínky, takže si můžu zalogovat nález pár let před začátkem geocachingu?  :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#22 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 12:11

Ještě jinak, aby to bylo opravdu pochopeno: řeč je o keši, ne o objektu. Keš tam v době návštěvy nebyla. Že je virtuální, znamená jen to, že nemá krabici. Ale je to keš, jeden z druhů provedení. A buď někde je, nebo není. Stejně, jako ta s krabicí.


Kdyz najdes tradicku pred publikaci, tak si ji taky nezalogujes? Podle tve divne teorie by tam totiz ta tradicka nebyla ikdyz jsi ji nasel.
  • 0

misha_in.png


#23 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 13:16

Jenže jak píše zmijovkar, i před publikaci tam ta krabice JE a zápis do ní před publikací platí, takže tenhle příklad hodně pokulhává. Mně se zdá použití fotografie z doby před vznikem virtuálky (tj. před její PUBLIKACÍ) nekorektní - určitě tedy nevznikla proto, abys splnil podmínky virtuálky, jedině že bys viděl do budoucnosti ;-)
  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#24 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 13:19

Misha.in a další: Prostě si to zalogujte, když to owner dovolí a pravidla to nezakazují. Sice jste na daném místě byli v době před existencí keše, ale když v tom nevidíte problém, pak bych rozhodnutí přenechal na ownerovi. Jen bych byl pro, aby takový log měl datum vaší skutečné návštěvy a ne například dnešní či včerejší. Ať je na první pohled jasné, kdy jste místo navštívili. :)
  • 5

#25 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 13:24

Misha.in a další: Prostě si to zalogujte, když to owner dovolí a pravidla to nezakazují. Sice jste na daném místě byli v době před existencí keše, ale když v tom nevidíte problém, pak bych rozhodnutí přenechal na ownerovi. Jen bych byl pro, aby takový log měl datum vaší skutečné návštěvy a ne například dnešní či včerejší. Ať je na první pohled jasné, kdy jste místo navštívili. :)


S tim souhlasim, datum by melo byt dle skutecne navstevy.
  • 0

misha_in.png


#26 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 13:25

Jenže jak píše zmijovkar, i před publikaci tam ta krabice JE a zápis do ní před publikací platí, takže tenhle příklad hodně pokulhává. Mně se zdá použití fotografie z doby před vznikem virtuálky (tj. před její PUBLIKACÍ) nekorektní - určitě tedy nevznikla proto, abys splnil podmínky virtuálky, jedině že bys viděl do budoucnosti ;-)

No to prave nepokulhava, protoze jedine co virtualce chybi je listing. Stejne jako nepublikovane tradicce.

To ceho se virtualka tyka, tam bylo stejne jako krabicka ktere se tyka listing u tradicky.

Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 23 prosinec 2017 - 13:26

  • -1

misha_in.png


#27 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 17:30

Já chápu odůvodnění "obou stran sporu", proč zpětně logovat i proč je zpětné logování nesmysl.

U fyzických krabek je to jednoduché, zapíšu se do logbooku a díky tomu můžu logovat nález, bez ohledu na to, zda už keš byla publikována, nebo zda jsem náhodou (nebo jinak) našel finálku mysterky nebo multiny.

U fyzických krabek je tomu jinak jen u challenge keší, ale tam je to taky jasné, výzva může být splněna i před publikací, přičemž je jedno, zda challenge keš odlovím před nebo po splnění výzvy.

 

Jak je tomu u podle pravidel u virtuálek, ale nevím a docela by mě to zajímalo. Zda platí, mám splněno, můžu logovat, nebo zda jsou platné odlovy uskutečněné po publikaci virtuálky.


  • 0

#28 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 17:59

Vysvětlení pomocí pravidel se asi nedočkáš. Ale v mnoha věcech stačí používat rozum a je hned jasné jak se věci mají. Je to podobné jako tenhle příklad.
 

Na Křivoklátě v pokladně je mysterka. Viděl jsem jí, když jí tam logoval jiný kačer a i mi jí půjčil do ruky, abych si ji prohlédl.  Už vím i kód. Hele Míro až tam příští týden pojedeš a budeš se zapisovat, zapiš mě do logbooku také. Na co bych tam jezdil znova. 

 

Podle pravidel by měl owner pokud by log smazal, smůlu. Jsem zapsán v logbooku? Jsem. No a podle zdravého rozumu. Proč bych tohle dělal? 

Takže asi jen lze říci, zamyslete se každý sám nad sebou, jestli GC hrajete kvůli tomu v mnohých případech nicneříkajícímu číslu v profilu a nebo pro zábavu.


  • 1

#29 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 18:48

Vysvětlení pomocí pravidel se asi nedočkáš. Ale v mnoha věcech stačí používat rozum a je hned jasné jak se věci mají. Je to podobné jako tenhle příklad.

Podle pravidel by měl owner pokud by log smazal, smůlu. Jsem zapsán v logbooku? Jsem. No a podle zdravého rozumu. Proč bych tohle dělal?

Takže asi jen lze říci, zamyslete se každý sám nad sebou, jestli GC hrajete kvůli tomu v mnohých případech nicneříkajícímu číslu v profilu a nebo pro zábavu.


Promin, ale tenhle priklad je opet nesmysl. Ackoliv bys mel i tak na log v podstate pravo, tak to nelze srovnat, protoze bys cast odlovu neuskutecnil (u mysterky napriklad lusteni). Neco jineho je pokud by ses zapsal a mysterku si vyresil zpetne, coz je pomerne bezny postup kdyz lovis ve skupine a neco ti chybi vylustit.
  • 0

misha_in.png


#30 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 19:21

Promin, ale tenhle priklad je opet nesmysl. Ackoliv bys mel i tak na log v podstate pravo, tak to nelze srovnat, protoze bys cast odlovu neuskutecnil (u mysterky napriklad lusteni). Neco jineho je pokud by ses zapsal a mysterku si vyresil zpetne, coz je pomerne bezny postup kdyz lovis ve skupine a neco ti chybi vylustit.

Takže podle tebe nemůžu logovat nevyluštěnou mysterku? A co když někdo loví metodou BF?


  • 1

#31 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 19:48

Promin, ale tenhle priklad je opet nesmysl. Ackoliv bys mel i tak na log v podstate pravo, tak to nelze srovnat, protoze bys cast odlovu neuskutecnil (u mysterky napriklad lusteni). Neco jineho je pokud by ses zapsal a mysterku si vyresil zpetne, coz je pomerne bezny postup kdyz lovis ve skupine a neco ti chybi vylustit.

 

 

Všiml jsi si, že jsem napsal"už vím i kód" ? Možná jsem to špatně napsal, ale tím že vím už i kód, jsem chtěl říci, že jsem jí i vyluštil. A ano, to co jsem napsal je celkově nesmysl. Stejně tak jako logování čehokoliv, co v době mé návštěvy na místě nebylo. 

Je to jako by jsi radil nováčkovi,co se třeba dnes zaregistroval ať si klidně hned zaloguje všechny virtuálky z míst kde byl a ví případné odpovědi. 


  • 1

#32 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:07

Takže podle tebe nemůžu logovat nevyluštěnou mysterku? A co když někdo loví metodou BF?

 

Nic takového jsem nenapsal. Ba naopak! Asi máš problém se čtením psaného textu. Viz: "Ackoliv bys mel i tak na log v podstate pravo, tak to nelze srovnat"


  • 0

misha_in.png


#33 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:09

Všiml jsi si, že jsem napsal"už vím i kód" ? Možná jsem to špatně napsal, ale tím že vím už i kód, jsem chtěl říci, že jsem jí i vyluštil. A ano, to co jsem napsal je celkově nesmysl. Stejně tak jako logování čehokoliv, co v době mé návštěvy na místě nebylo. 

Je to jako by jsi radil nováčkovi,co se třeba dnes zaregistroval ať si klidně hned zaloguje všechny virtuálky z míst kde byl a ví případné odpovědi. 

 

Pokud sis ji vyluštil, tak si ji můžeš zalogovat pokud ses předtím zapsal do logbooku. Pokud jsi to neudělal, tak je to stejné jako by ses u virtuálky předtím nevyfotil.

A poslat tam někoho ať tě do logbooku zapíše je podobné jako bys někoho poslal ať tě vyfotí na virtuálku. :D

 

EDIT: Ještě k tomu logování něčeho co na místě "nebylo". Kdyby to tam nebylo, tak není možné splnit podmínky virtuálky. Jenže ono to tam bylo. ;)


Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 23 prosinec 2017 - 20:13

  • -1

misha_in.png


#34 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:16

Nic takového jsem nenapsal. Ba naopak! Asi máš problém se čtením psaného textu. Viz: "Ackoliv bys mel i tak na log v podstate pravo, tak to nelze srovnat"

 

Tak teda nevím, jestli mám problém se čtením psaného textu, nebo je problém někde jinde:

 

Pokud sis ji vyluštil, tak si ji můžeš zalogovat pokud ses předtím zapsal do logbooku. Pokud jsi to neudělal, tak je to stejné jako by ses u virtuálky předtím nevyfotil.

A poslat tam někoho ať tě do logbooku zapíše je podobné jako bys někoho poslal ať tě vyfotí na virtuálku. :D

 

EDIT: Ještě k tomu logování něčeho co na místě "nebylo". Kdyby to tam nebylo, tak není možné splnit podmínky virtuálky.

 

Z té první věty mi totož vyplývá, že pokud jsi ji nevyluštil, tak se zalogovat nemůžeš (podle tebe).


  • 0

#35 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:20

Tak teda nevím, jestli mám problém se čtením psaného textu, nebo je problém někde jinde:

 

 

Z té první věty mi totož vyplývá, že pokud jsi ji nevyluštil, tak se zalogovat nemůžeš (podle tebe).

 

Z té první věty vyplývá, že si ji můžeš zalogovat pokud ses předtím zapsal do logbooku, nic jiného.


  • 0

misha_in.png


#36 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:21

Z té první věty vyplývá, že si ji můžeš zalogovat pokud ses předtím zapsal do logbooku, nic jiného.

Pak tedy nechápu, proč věta začíná slovy "Pokud sis ji vyluštil..."


  • 0

#37 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:22

Pak tedy nechápu, proč věta začíná slovy "Pokud sis ji vyluštil..."

 

Protože to je reakce na jiný příspěvek ve kterém psal, že ji vyluštil.


  • 0

misha_in.png


#38 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:22

Misha.in. Odpovídáš už úplně na něco jiného a začínáš se v tom pěkně motat. Takže jestli máš nějaké opodstatněné připomínky k tomu, že logovat virtuálku logem z doby, kdy ještě dané místo virtuálku nemělo, je podivné, sem s ním. V opačném případě bude následovat i na přání autora, zamknutí vlákna. Protože tohle nikam nevede. 


  • 1

#39 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:23

Protože to je reakce na jiný příspěvek ve kterém psal, že ji vyluštil.

Takže ji podle tebe může zalogovat i když ji nevyluštil?


  • 0

#40 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 20:24

Takže ji podle tebe může zalogovat i když ji nevyluštil?

 

Jistěže může, to on s tím měl psychický problém, že logovat nevyluštěnou mysterku je nemorální.


  • 0

misha_in.png






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama